Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Akvaristické časopisy

 

NápovědaFórum » Literatura » Časopisy 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Akvaristické časopisy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   08.12.2022 22:59 Muž rudolf [4681] Re: harbe
Německo: DATZ, Amazonas, Aquaristik Fachmagazin, Koralle
Velká Británie: Practical Fishkeeping
USA: Tropical Fish Hobbyist, Amazonas, Coral
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2022 22:12 Muž harbe [0] – Akva časopisy v zahraničí
Neznáte nějaký zahraniční časopis, který se zabývá akvaristikou?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2017 18:01 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: pH5
Napiš na redakce@e-akvarium.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   06.11.2017 17:55 Muž mlynář [473] - CichlidyRe: pH5
Již nikoliv.
Jedinou a vůbec ne špatnou alternativou je e-akvarium.cz ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2017 16:46 pH5
Výchází v Česku nějaký papírový akvaristický časopis? Nebo už jsou všechny po smrti. Přemýšlím, kde vydat článek, aby byl zachován i pro budoucí generace (což u webů je velká neznámá).

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2014 20:18 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: romant
Aha, takže ten si předplácet teda nebudu ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2014 19:42 R Muž romant [27982] Re: MichoCZ
Řekl bych že tento. rybicky.net/forum/10038
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2014 19:38 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: harpunar
Akvaristiku? Tím myslíš který?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2014 19:22 harpunar – Prachy přece musí být!!!!
Vždyť mi za předplatné nepřišly poslední šísla Aquaristiku!!!!!!!! coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.04.2014 16:43 jamajcan Re: LiborSprysl
Třeba takové zajímavé čtení,o foukané izolaci,muselo časopisu něco hodit :)
Teď vážně.Víme,o jakém časopise mluvíme.Myslím,že reklamy tam bylo někdy na můj vkus až moc a ani to nestačilo na pokrytí?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2014 15:57 Muž LiborSprysl [9015] Re: ludvik
Autoři by snad byli, ale prachy nejsou... ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2014 15:56 Muž LiborSprysl [9015] Re: zvedavka
zvedavka napsala: Jsem přesvědčená, že časopis o akvaristice by prodejnost měl. palec
Nebuďte... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   13.04.2014 10:56 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: zvedavka
Česky psaný časopis stále existuje. www.akvariumzive.com :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2014 10:51 Muž ludvik [1082] Re: zvedavka
Sama sis odpověděla - dotace by to řešila :-)

Kdo ví ... spíš nejsou autoři v kombinaci se zadavateli reklamy. Docela se skláním před redakcemi typu Chvilka pro tebe, které dokážou vydávat každý týden něco barevného, prodejného a ještě k tomu za 22 korun.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2014 10:23 R Muž Silent [5949] Re: zvedavka
Byli tu časopisy jako česká mutace německého Aquaristik nebo dlouhá léta fungující a skvělý Akvárium Terárium na kterém jsem vyrůstal, jenže z více méně ekonomických či jiných důvodů skončili. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.04.2014 10:05 zvedavka Re: ludvik
Pro srovnání - v České republice vychází dva časopisy o včelařství. Jeden z nich má mnohaletou tradici a myslím, že je i dotován ze státní kasy. Včelařů údajně ubývá. Ale no a co a nebo právě proto - nějak mi hlava nebere, že o časopis o akvaristice není zájem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2014 09:55 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: zvedavka
Existuje tu akvárium živě mám pocit. Jinak vnutit lidem časopis není jen tak. Nedělal bych si iluze o zlatém dole. Jenom než by se dostal do podvědomí a lidi ho začali kupovat tak by to trvalo rok a to by to musel někdo dotovat. Taky by bylo nutné se zaměřit na propagaci a to taky není jen tak.

Za pořadatele burz můžu říct, že dostat lidi na burzu je dost obtížný úkol a vnutit jim časopis by bylo to samé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2014 09:52 Muž ludvik [1082] Re: zvedavka
Bohužel - kdyby měl takový časopis prodejnost, tak se tiskne a prodává :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2014 09:47 zvedavka Re: Max33
Také hledám a nenacházím a pozoruji díru na trhu. Někdo šikovný by si na tom mohl vydělat a spoustu akvaristů by takovým počinem potěšil.(!!!) Jen o rybaření potkávám ve zcela běžných marketech pravidelně tři časopisy, o akvaristice nula nula nic. A akvaristů u nás je spousta a všech věkových kategorií - když to srovnám s ostatními pejsek-kočka-atd-nety, tak Rybičky v návštěvnosti vedou na celé čáře. A jsou akvaristé, kteří by si raději koupili časopis, protože brouzdání po netu je mimo jejich zájmy. Pro pejskaře a cestovatele (atd.) je na trhu kupa časopisů, pro akvaristy nic.
Jsem přesvědčená, že časopis o akvaristice by prodejnost měl. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2014 09:24 Muž Max33 [1]
Tak jak tady čtu tak český akvaristický časopis vůbec neexistuje?! :-(
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.12.2013 21:08 Žena Raviolka [2148] TFH na zkoušku
Když jsme tu nedávno probírali ty zahraniční časopisy...

Dnes začala opět platit akční nabídka na roční předplatné digitální verze TFH za pouhých 99 centů (cena za 12 čísel), objednat je možné až do 8.12. Platí se kartou, je to snadné a za babku ;-)

Detaily a objednání: www.tfhmagazine.com/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2013 14:26 Žena Raviolka [2148] Re: rudolf
Je pravda, že kdyby kterýkoliv z těch jmenovaných časopisů vycházel u nás, tak si ho kupuju. Proti "zábavnému" čtení nic nemám, ty časopisy jsou dobré. Hodnotím to ale i z pohledu ceny, dostupnosti a komfortu, nebo jak to nazvat - prostě si německý časopis jako pohodové čtení před usnutím nechci raději představit hmm
S tím DATZem souhlasím, obecnější témata teď vedou, což by nevadilo - ale i jejich zpracování podle mě pokulhává. Např. jedno z letošních čísel bylo věnované akvarijním pozadím. To je velmi rozsáhlé, zajímavé (i graficky) a čtenářsky určitě vděčné téma. Předvedené výtvory, techniky, kvalita fotografií... strašná škoda takhle téma "zazdít". Ale to zabíhám do zbytečných detailů.
Prostě mi v tom už chybí ta komplexnost, hloubka a úroveň, jakou mě německé časopisy vždycky překvapovaly. Třeba sada článků (od cestopisů po chovatelské) od jednoho autora, který dlouhé roky jezdí do Austrálie a věnuje se detailně rybám, které tady nikdy nikdo neviděl. Já si samozřejmě nedělám iluze, že dávat dohromady časopis je brnkačka a dobrých autorů čekají zástupy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2013 13:12 Muž rudolf [4681] Re: JoKa
Pro představu o časopisu doporučuji navštívit jeho internetové stránky www.practicalfishkeeping.co.uk/… , záložka "Subscribe" vás pak přesměruje na distribuční firmu, která zajišťuje předplatné do celého světa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2013 13:04 Muž rudolf [4681] Re: Raviolka
Já jsem to nechtěl dopodrobna rozebírat, protože je to (bohužel) okrajové téma :-( a trošku jsem předpokládal, že tazatele zajímají tituly v jazyce českém. Nicméně - s TFH máte naprostou pravdu, já ho přestal na papíře odebírat po třiadvaceti letech vloni a přešel jsem na digitální verzi. Ale musíte si uvědomit, že ani jeden z nás není typický většinový čtenář akvaristického časopisu ;-) - a "příjemné, zábavné a poučné čtení", to je charakteristika, která sice s nejrůznějšími výhradami, ale pořád na to TFH relativně sedí. PFK - pravidelně sleduji jen v podobě digitálních aktualit, při občasné cestě do vhodné země si koupím aktuální papírové číslo. Před pár lety na něj nedal dopustit Karel Zahrádka, ale něco mi říká, že maličko změnil názor, ale zase - pro běžného akvaristu nebiologa docela slušné čtení, řekl bych. Mezi německými tituly mám DATZ na třetím místě ze tří, netroufl bych si však tvrdit, že jde dolů kvalita, ale dost výrazně se posunul obsah od chovatelských či taxonomických článků o rybách směrem k okrajovějším, obecnějším a rozšiřujícím tématům nejen o rybách. Řekl bych, že po přechodu k novému vydavateli jde o vcelku logický zájem odlišit ho od druhého titulu (Amazonas) stejného vydavatele, protože je nesmysl, aby si dva časopisy jednoho vydavatele navzájem konkurovaly. Amazonas je výborný, ale myslím, že mnozí čeští čtenáři by byli velmi překvapeni jeho obsahem, totiž tím, že se tam většinou dočtou o rybách, které neznají a které se u nás často ani nedají moc sehnat. Úhrnem z toho vychází jako nejpoužitelnější pro širokou čtenářskou obec AF, zase souhlas :) , který kombinuje známé druhy s neznámými, občas to proloží teorií, snaží se pokrývat aspoň trochu i bezobratlé...
A vaše poslední věta - to není dojem, to je smutná pravda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2013 11:23 Žena Raviolka [2148] Re: rudolf
rudolf napsal: ...s klidným svědomím lze doporučit v angličtině Practical Fishkeeping, případně Tropical Fish Hobbyist, v němčině Aquaristik Fachmagazin, Amazonas a DATZ.Osobně jsem ke konci tohoto roku už odhlásila předplatné DATZu, odebírala jsem ho asi 5 let a bohužel jde kvalita opravdu hodně dolů. TFH odebírám v digitální podobě a zrovna včera u prohlížení prosincového vydání jsem si definitivně potvrdila, že tento časopis je pozoruhodný hlavně množstvím reklam. Aby američtí akvaristé dali dohromady do pravidelné rubriky o živorodkách jen průměrný článeček o chovu šlechtěných molly, a posledně tam bylo něco podobně povrchního, tak to je smutné.
Jak jsou na tom aktuálně ty ostatní? PFK jsem si koupila jednou před lety a nezaujal mě vůbec, Amazonas mi připadal dobrý, AF naprosto nejlepší. Teď to ale mám do německy hovořícího světa daleko, tak časopisy pravidělně nekupuji. Ale jsem pořád stoupenec papírového čtení a pokud je německý AF pořád na stejné úrovni, tak bych si ho možná předplatila, ať aspoň trochu sleduju, jak jsou na tom něměčtí kolegové...

Ze situace kolem akvaristických časopisů (a to nejen tištěných) je mi smutno. Nemůžu se ale ubránit dojmu, že chybí poptávka po nějakém "serióznějším" čtení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2013 11:18 JoKa Re: rudolf
Jj, presne tohle AT jsem mel na mysli. Ten jsem si jediny pamatoval z dob minulych. Tyjo, toto leti... :) Anglictinou limitovany nejsem, az na odborne terminy, ale ty se daji vyhledat... Da se ten Practical Fishkeeping objednat normalne jako predplatne do ceske schranky? Pripadne kde objednat? Moc dekuji...
Jeste si dovolim lehci ot. Co jste napsal? Prijde mi, ze vase jmeno znam. Akvaristika (neco jako encyklopedie), je to mozne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2013 11:08 Muž rudolf [4681] Re: JoKa
Myslíte-li zkratkou AT časopis Akvárium terárium, tak ten skončil v roce 2009. Aktuálně vychází v češtině jediné akvaristické periodikum, v souvislosti s nímž (subjektivní názor ;-) ) se zdráhám, samozřejmě deformován svou více než dvacetiletou praxí v redakčně-nakladatelské branži, používat označení "časopis". Jste-li limitován češtinou, je situace takto tristní. Nejste-li, pak s klidným svědomím lze doporučit v angličtině Practical Fishkeeping, případně Tropical Fish Hobbyist, v němčině Aquaristik Fachmagazin, Amazonas a DATZ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2013 10:54 JoKa – Jaky casopis
Zdravim. Ani tato diskuze me neodradila od sebevzdelavani formou tisteneho casopisu. Vzdelavam se pravidelne na netu, ale neni to proste ten spravny relax, listovat, koukat na fotky a pri odpocinku se neco dozvedet. Z internetu se sice dozvim spousty, ale neni to ten pocit o kterem mluvim. Dalsi nevyhodou netu je, ze vetsinou jsou rady od lidi, ktere nikdo nezna a tak ani nevi, jestli informaci verit. Pak stravi dalsi hodinu overovanim si zarucene informace a svete div se, druhy zdroj to vidi presne opacne. Takze dalsi hodina zjistovani kdo z nich ma vlastne pravdu...
Shrnu to, net je vynikajici, najdu temer vse co hledam, ale je to nuda, uz to hranici kolikrat spis s praci nez zabavou. Ted cekam reakce typu ale akvaristika je i o te drine a praci. Ano souhlas, ale ta prace je pro me spis napriklad samotne odkalovani a ne hledani jak vlastne spravne odkalovat...
Uz jsem se vycerpal, tak prejdu ke svemu dotazu. Blizi se vanoce a segra mi chce predplatit nejaky casak. Jaky by jste mi poradili? Moje pozadavky jsou odbornost (ale ne ta skrobena, pouze o cislech a hodnotach), aby byla sem tam nejaka fotecka a celkove aby se to dobre cetlo. Ve zkratce prijemne, zabavne a poucne...
Co mi poradite? AT?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2013 05:58 Muž LiborSprysl [9015] Re: Deathbull
Přece jen mi to nedalo...Jednu poznámku k té debatě ještě musím přidat.

Ten kdo si nezkusil vydat nějaký (z libovolného oboru) časopis (noviny, knihy), ten neví o tomto nic. Takže nemůže ani kvalifikovaně hodnotit. Obsah, ani množství inzerce...Paradoxně totiž funguje úměra - čím více inzerce, tím obsahově kvalitnější časopis.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2013 21:30 Muž LiborSprysl [9015] Re: Chem
Jirko ale ve vašem případě je to právě spíš otázka toho přístupu... smich ti kteří kdy měli co společného s výchovou to prostě vidí nějak jinak...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2013 21:27 Muž Chem [837] Re: rudolf
rudolf napsal: Tady bude každá diskuse těžká ;-) ... na tolik vychvalovaném internetu se to časopisy taky nehemží. Jestli on ten problém nebude někde trochu jinde;-)

Nemohu jinak, nez, ze toto mi mluvi z duse. Osobne nedokazu odhadnout, jak jsou na tom dalsi chovatele, kteri maji verejne uvedeny svuj mail ci majitele internetovych obchodu, jak jsou na tom ve Vivarku, Sklorexu apod. Ale to, co si leckdy prectu za otazky, pozadavky a predstavy v mailech nahrava te vete, ze problem je dosti pravdepodobne nekde jinde...

Kazdopadne naprosto souhlasim s Bob66ovou vetou, ze se lide spise ptaji, nez aby hledali informace... a doplnim, ze zalezi jakou a od koho na tom webu dostanou odpoved... casopisy casto hledani informaci i to ptani velmi ulehcuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2013 21:25 Martin71 Re: rudolf
Těch třecích seriálu už bylo právě ke konci velice málo. Vše změnil i pol. systém který zde byl po roce 89. Mnoho dopisovatelů (autorů) už neměla příliš zájem prezentovat své zkušenosti v době kdy by veřejně "radili" své konkurenci. A to se dá i pochopit, zaniklo "koníčkaření" kdy se sem tam tehdy nechalo pustit chlup. Teď už šlo o podnikání a prachy proč dávat své rady zadarmo? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   25.01.2013 21:17 Muž rudolf [4681] Re: Deathbull
Bude. Jednak jste mi neodpověděl na otázku, čemu říkáte "český škvár", jednak evidentně nechápete, nebo nechcete pochopit, rozdíl mezi časopisem a diskusním fórem či zájmovou stránkou. Navíc ani těch fór a zájmových stránek nejsou v češtině stovky,ale to je vedlejší. Stejně jako snaha vysvětlit vám, že článků o tření Parospromenus ornaticauda včetně třecího seriálu na fotkách, o chovu západoafrických cichlid rodu Benitochromis nebo Enigmatochromis, o akvaristicky zajímavých cichlidách z Viktoriina jezera, o ostnáčích rodu Dario... (to jsem jenom sáhnul po pár číslech Akvaristiku) na internetu moc není a v češtině už vůbec ne. Takže na toto téma opravdu s vámi diskusi končím, je to ztráta času.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2013 21:00 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: rudolf
Ano, překlady doplněné reklamou a fotkama...přesně jak jsem psal. A ne, skutečně v těch číslech co jsem měl možnost přečíst nebylo nic, co by si člověk nenašel za pár minut...i bez jak píšete vždělání a věk ;-)

A pokud berete jako důkaz že papír žije Akvárium živě, celý 1 časopis versus x set fór a zájmových českých stránek věnovaným akvaristice, tak to bude nejen těžká...ale i zbytečná diskuze. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2013 20:39 Martin71 Re: rudolf
Internet naučil lidi nepátrat po skutečně ověřených informacích a vzdělání, stačí jím hodně zjednodušené informace uživatelů kteří dostanou na foru co nejvíce palečků a co kdo dodal na wikipedii, rozhoduje i návštěvnost webu.
Sám mám doma archív A+T a to včetně i těch prvních vydání co jsem různě nakoupil po burzách a mohu potvrdit že v 30 let starém článku od Franka apod. se dá najít hodně moudra k chovu ryb i pro dnešní dobu. To jak jsou lidi snadno ovlivnitelní reklamou mnohdy klamavou, nebo bulvárem dokazuje i diskuze zde.

Problém A+T byl že si "nevychoval" další akvaristy. Časopis se zabýval různou revizí rodů rostlin a ryb. Mořskou akvaristikou pro mnoho tehdy nedostupnou, teraristikou a přitom zapoměl že dorostla jiná mladá generace, která začíná a chce jiný typ informací než ty pro ně až příliš složité. V posledních číslech to asi redaktorům už docházelo (vkládal se list "jak začít s akvaristikou") ale bylo možná už příliš pozdě internet byl rychlejší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   25.01.2013 20:09 Muž rudolf [4681] Re: Deathbull
Tady bude každá diskuse těžká ;-) Čemu říkáte "český škvár"? Ty odborně nejméně náročné časopisy, které kdy v Česku vycházely, tedy Akvaristik a v prvních letech své existence Akvárium živě, byly překlady německých časopisů. Ale znovu opakuji to, co jsem napsal do reakce na příspěvek Boba66 - i v těchto časopisech, zcela záměrně koncipovaných a psaných tak, aby je mohl číst kdokoli bez ohledu na věk a vzdělání a aby nemusel nad přečteným příliš přemýšlet, se lze dočíst mnoho věcí, které řada akvaristů nezná (a nemusí to být jen začátečníci, ono stačí třeba to, že zdaleka ne každý se zajímá aktivně sám od sebe o všechny skupiny ryb apod.). A zajímavé je, že on ten papír pořád ještě mrtvý není - a dokonce ani u nás, viz Akvárium živě. A na druhé straně - na tolik vychvalovaném internetu se to časopisy taky nehemží. Jestli on ten problém nebude někde trochu jinde;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2013 20:03 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: rudolf
Ale já nemám nic proti časopisům, pokud budou kvalitní, rád si je zase začnu kupovat, jen jsem nesouhlasil s tím že ubývají zájmoví akvaristé X-) Akvaristů je dost pokročilých i začínajících, jen je jiná doba a lidé už tolik nečtou a nekupují časopisy jako dříve, a jak píšete jsou líní hledat i na netu, raději se jen ptají ;-) A to co vycházelo poslední dobou v českých časopisech lze opravdu najít zdarma na netu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   25.01.2013 19:56 Muž rudolf [4681] Re: Bob66
I ten Aquaristik a Akvárium živě by mnozí účastníci akvaristických diskusních fór potřebovali číst jako prase drbání, protože i tam se píšou informace, které evidentně neznají a nikde nehledají. Ale jinak souhlas, tyto dva časopisy patří svou koncepcí ve spektru akvaristických periodik kamsi na pomezí populáru a lehkého bulváru. AT po téměř celou dobu své existence do roku 2004 patřilo na úplně opačný konec spektra, mezi časopisy velmi kvalitní a seriózní, poslední roky pak byly kvalitativně sice poněkud nevyrovnané, ale nikdy se AT nepřiblížilo té bulvární straně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2013 19:54 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Deathbull
Ono to možná ani tak není o tom, že by naši vydavatelé byli neschopní, ale spíše je to o autorských poplatcích. Německo má kapánek více obyvatel a pokud vezmeme v úvahu, že procento akvaristů je tam zhruba stejné ako u nás, pořád to dělá asi osmkrát více akvaristů. Proto si německý vydavatel může dovolit koupit kvalitní články a autorské poplatky rozplynuté do osmkrát většího nákladu časopisů budou v propočtu na jeden exemplář mnohem nižší než u nás. A protože žijeme v částečně právním státě, nemůžeme si dovolit to, co kdysi vydavatelé v Sovětském svazu. Na autorské poplatky kašlali a proto se kdysi v Ruské knize daly koupit ruské překlady kvalitní cizí literatury doslova za hubičku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   25.01.2013 19:30 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: Chem
Pravda až na jeden podstatnej "detail". Ono je rozdíl kupovat německé časopisy a český škvár. Než to tady ti joudové opíšou, přečtu si to na webu jak anglicky, tak zcela určitě i česky..já s Bobem souhlasím, je jiná doba a papír je po smrti. Jedna z cest, jak by tady mohl vycházet časopis s kvalitním obsahem a autory je přibalit k časáku něco extra.

Třeba herní časopisy oddálily svůj neodvratný konec tím, že se přibalovaly hry zdarma a herní dema.

V případě akvaristického periodika by to mohl být tu vzorek krmení, podruhé plakát, potřetí extra příloha s kvalitně zpracovanou reportáží z nejlépe zahraniční výstavy nebo množírny atd.

Vím, že jsou na to potřeba peníze, ale než budou české časopisy plné originálních reportáží ze Sulawesi nebo amazonie, tak se musí nějak začít.

Zrovna na příkladu Akvaristiku je vidět že i vyhladovělá komunita nekoupí a nepřečte pár fotek, reklam a převzatých článků ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2013 19:22 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: rudolf
Převážně A-T,Akvárium živě, Aquaristik ;-)


Chem: každý na to máme jiný názor ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.01.2013 18:50 Muž Chem [837] Re: Bob66
Bob66 napsal: to co se lze dočíst v časopisech, se lidi dočtou i na netu a zdarma, ať se vám to zdá usměvné nebo ne
Nechci prilis opakovat jiz napsane, ale tato informace je mylna.

Jednak jsou v casopisech z velke casti informace, ktere jsou originalni a na webu nezverejnene a jednak jsou (narozdil od webu) povetsinou "kontrolovane, protrizene a prehledne". Samozrejme, za nejakou dobu po vyjiti casopisu se informace na webu objevi, ale vzhledem k autorskym pravum, kterymi je vazan jak casopis, tak autor to nejakou dobu da. Staci se mrknout do minuleho PFK, ale i casopisu vydavatelstvi Dahne Verlag apod. a je jasne, ze takove informace clovek na webu nenajde.. Studiem casopisu prave clovek ziskava pravdive informace v takove podobe, ze si setri cas a muze si byt jist, ze se radami a clanky muze ridit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2013 16:08 Muž rudolf [4681] Re: Bob66
Že jsem tak smělý - s kolika časopisy máte zkušenost? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2013 15:55 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: Bob66
Mě zatím vždy každý vše vrátil a dobře udělal, nebudu to měnit u Sendu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2013 15:50 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Deathbull
Neboj nejsi sám, já tam i psal a stejně nic nevrátili ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2013 15:49 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: rudolf
Neříkám že veškeré informace na netu jsou pravdivé, jen tvrdím že to co se lze dočíst v časopisech, se lidi dočtou i na netu a zdarma, ať se vám to zdá usměvné nebo ne ;-) Já když začínal s akvaristikou. tak internet nebyl a pokud jsem si nezamluvil časopis dopředu měl jsem smůlu, informace se scháněly složitěji a člověk si víc vážil toho co se dozvěděl. Ale dnešní doba je jiná, když mluvím ve svém okolí s někým kdo začíná s akvaristikou, tak kolikrát po mě chce jen pár základních informací a zbytek že si najde na netu, že nemá čas. Lidé celkově už málo čtou (bohužel) a dnešní mládež si život bez mobilu a internetu ani nedokáže představit hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2013 15:48 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: Beda81
Dobré vědět...ne že by mě těch pár šušnů vytrhlo, ale prostě jim to nenechám už takhle je tady dost xindlu. Jdu tam napsat taky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2013 15:45 Muž rudolf [4681] Re: micz
To nejste sám ;-) On není časopis jako časopis, a to nejen u nás, ale všude na světě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2013 15:44 Beda81 Re: Deathbull
jj penize vratili.
Mel jsem objednane predplatne na cely rok, tusim od lonskeho kvetna.
Vydrzel jsem do srpna lonskeho roku. Neprislo ani jedno cislo. Psal jsem na send, ze chci vratit penize, ze mi nic nechodi a na webu meli pouze stara vydana cisla.
Do mesice se kacky objevily na ucte.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2013 15:40 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: micz
Pokud to je něco podobného jako Akvaristik tak potěš pánbů :)

Mimochodem, je tady někdo kdo ho měl předplacený a přišly mu zpátky groše tak, ja slíbíl Send? smich

Nedej bože abych někde pod parou potkal někoho z Le Andre, to by byl taneček k popukání.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2 3

Zpět na obsah sekce Literatura • Zobrazeno 4890x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1210