Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Příliš nízké dKH

 

NápovědaFórum » Voda, přípravky na úpravu a testy » Hodnoty vody 

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Příliš nízké dKH
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2019 13:10 R Muž vaclav [14599] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Magic
Tak oni to občas dělají a pokud jsi tam něco nasypal tak jsi změnu udělal podstatně větší. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2019 10:05 Muž Magic [879] - Rostliny
Dnes ráno jeden otík začal lietať po akváriu ako šialený. Ostatní nič, ani pandičky.

Nameral som KH na nule a pH už kleslo pod 6,5.
Zvýšil som KH na 3 (a samozrejme i pH) a je, zdá sa, zas kľud.

Prudké výkyvy pH rybičky nerady...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.09.2019 08:10 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: Smetany
Mně to zas tak zcestné nepřijde. Srážím ze vstupních hodnot pH 7.5, gh 24, kh 14, akorát se to povedlo až moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.09.2019 07:31 Muž RAP [1555] Re: Smetany, Roger
No jo, ale pancéřníček malý pochází z tzv. bílého typu vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.09.2019 22:53 Muž Roger [1873] Re: Smetany
Mám v Rasboralendu nízkou tvrdost, měkkou vodu a i nižší pH (kolem 5,5-6) rsborky si nestěžují, jsou v pohodě, pancéřníčci žijou v pohodě, krevetky taky i Otík. Nejdříve jsem z toho měl vrásky, ale pak jsem si řekl proč to řešit, kytky rostou, ryby spokojený, vše funguje. V tom bych taky příčinu nehledal. Ač těm vazbám moc nerozumím, tak je raději neřeším když vše funguje, v Kalimantanu mám taky nižší ph atd... (zdrojová voda z horské přehrady) a vše v pohodě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.09.2019 22:07 Muž Smetany [1226] Re: Wendy2
No u těchto živorodek bych to chápal těm obecně takhle měkká voda a nízké pH dobře nedělá, ale u pancéřníčků by to problém být neměl. Mám několik nádrží s platinum soil a kH okolo 0,5 a nikdy jsem nezaznamenal větší výkyvy pH a nikdy jsem neměl problém ani s pancéřníčky ani s tetrami, ale každá nádrž je jiná a třeba to problém vyřeší. Akorát mi pak přijde dost zbytečné používat platinum soil a následně zvedat kH to je trochu kontraproduktivní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2019 21:02 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: Smetany
Mam podobnou zkušenost jako Dinecek... Akva s platinum spol, zarostlé, bez CO2.
Ke stavajicim krevetkam jsem přikoupila N. Elegans.
První dva, tři dny ok. Pak zmatené plavání, točení, vyskakování. Úhyny.
Příčinou bylo nízké kh a kolísání pH. Kupodivu krevetky bez potíží. Spravilo se to po zvednutí kh a stabilizaci pH. Už mám i spoustu mladých. Ale o polovinu elegansek jsem přišla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2019 09:45 Muž Smetany [1226] Re: Dinecek
No vzhledem k tomu že otíci jsou v pohodě a ostatní taky asi bych hledal problém spíš v těch rybách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2019 08:33 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: Dinecek
Možná kolísání pH. Zkus ho měřit častěji během dne. Při nízké KH nebude pH stabilní. Projevuje se to pak špatným plaváním, vyskakováním ryb apod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2019 16:24 Žena Dinecek [205] – Nízké celková tvrdost vody a uhličitanová tvrdost a úhyn ryb
Prosím, má někdo zkušenost, že by mu hynuli rybičky při těchto parametrech vody:

PH 6.5
KH 0.5
GH 2.5

NO3 10 mg/l - měřeno kapkovými testy
NO2 0

Mám výživný substrát Platinium Soil. Hodně zarostlé akvárium, nepoužívám CO2. Už jsem to řešila v jiném vlákně - úhyn rybek. Ale už mě nenapadá, čím by to mohlo být. Asi před 14 dny jsem koupila 20 pancéřníčků malých a už jich mám jen 6. A všichni se chovali stejně - strašně rychle a bezhlavě plavali, různě se točili. Chvíli zůstali ležet. Pak zase byli normální a pak uhynuli. Ale tekhle se začali chovat až pár dní potom, co jsem je dala do akvária. První dva dny byli ok. Mohli utrpět osmotický šok?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2019 20:36 R Muž vaclav [14599] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Maq
Ano dlouhodobě mě klesá alkalita dřív jsem to řešil přisypání mramoru nebo podobných věcí ale teď větší výměnou vody. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2019 20:32 Maq Re: vaclav
Chápu. Sycení nevypínáš. Ale pokud tomu správně rozumím, pozoroval jsi, že Ti dlouhodobě při stále stejném režimu klesá alkalita. Je tak?
Pokud ano, tak k tomu mířila moje poznámka, že pro to neumím najít žádný důvod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2019 20:12 R Muž vaclav [14599] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Maq
O vypínání sycení jsem nemluvil já, protože jsem to nikdy neudělal a proč taky. Pufr který je v akváriu zase vrátí pH vody do nějakého odpovídajícího stavu to znamená že pH půjde nahoru. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2019 19:57 Maq Re: Smetany, vaclav
Lámu si hlavu, a nemůžu přijít na důvod, proč by sycení CO2 mělo snížit (nebo zvýšit) alkalitu trvale, tedy i poté, co se sycení vypne. Neumím to teoreticky odůvodnit.
Pokud Václave něco takového dlouhodobě pozoruješ, věřím Ti, ale soudím, že to má nějakou jinou příčinu.
Zvláštní... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2019 19:53 Maq Re: zdzd
Jsem z těch Tvých čísel zmatený. Například ta Heltrefeterova receptura říká 3.46 gramu NaCl na litr? To je asi osmina toho, co je v oceánu. Připadá mi to divné.
Pokud vím, je tady nejméně jedno vlákno věnované axolotlům, a nějací lidé tam radí zřejmě velmi zasvěceně. Možná tam je to pravé místo položit otázku vhodné vody pro Tvoje axolotly. Pokud jde o mě, umím poradit, jak udělat vodu žádaného složení, ale fakt netuším, co mají rádi tihle obojživelníci. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2019 16:07 R Muž vaclav [14599] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Smetany
Tak pokud máš tak málo Co2 tak se toho moc dít nebude, zkus přidat a uvidíš. Samozřejmě to nebude hned ale časem bude klesat. PH a KH to jsou spojené nádoby když to přeženu liješ vlastně kyselinu do vody. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.04.2019 14:50 Muž Smetany [1226] Re: vaclav
Tohle mám všechno přečtené a teoretik jsem myslím skoro dobrý. Ale nikde jsem nečetl že by klesalo kH vody když přidávám CO2 to by potom tilmanova tabulka nemohla fungovat. Uvedu příklad sítím CO2 už 10 dní CO2 se snažím držet mezi 10-15 mg/l začínal jsem s alkalitou 2° a před výměnou vody byla stále 2° (měřím fotometrem takže myslím že celkem přesně) a podle dropcheckru mám stále tmavě zelenou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2019 14:29 R Muž vaclav [14599] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Smetany
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2019 14:26 R Muž vaclav [14599] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Smetany
Tak ze začátku ano ale pak se to přehoupne když se začneš blížit s kh 0, čím nižší kh tím méně CO2 při stejném pH. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2019 14:14 Muž Smetany [1226] Re: vaclav
Takže pokud přidávám CO2 bude mi alkalita v akváriu postupně klesat? Tím pádem bude ve vodě postupně stoupat obsah CO2. To jsem zatím nepozoroval. A co se stane když CO2 přestanu dodávat zase se zvýší?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2019 13:40 zdzd Re: Maq
jediné co vím je, že

ph 7.4 - 7.6
a teplota vody 16-18°C
a vodu chtějí tvrdou

tohle je doborný popis co jsem našel a ze kterého vyplývá, že chtějí tvrdou vodu, ale jak ji přitvrdit ze 2° na potřebnou tvrdost nechápu

a v jiném článku jsem našel, že KH 3-8 GH 7-14

The degree of water hardness can be thought of as the amount of dissolved salts in the water. There are many kinds of salt apart from the one people use on their food. Some commonly encountered salts include epsom salt (MgSO4), baking/bread soda (NaHCO3), and "Low-Sodium" salt (KCl) used by people as an alternative to ordinary salt (NaCl).

If you live in a hard water area, the chances are that you've seen limescale in your kettle or pipes. This is caused by the deposition of dissolved salts of calcium and magnesium on the heating element of the kettle and the inside surface of the pipes. Soft water contains little dissolved salts, while hard water contains significant amounts. There tends to be a correlation between soft water and acidic pH, and hard water and alkaline pH. This is because these minerals affect the chemical equilibrium in the water (discussed in a simple form in the pH section).

Axolotls prefer somewhat hard water, and those that live in soft water will often suffer from temporary anaemia - the animal becomes pale and its gills lose their colouration for a few minutes or hours. This is not a dangerous condition but it can be prevented by supplementing the hardness of the water with added salts.

Currently, I live in an area in which the water is a little on the soft side. I regularly supplement it with added salts. Laboratories use one of two types of salt mixture (each is known as a medium) in their water: Holtfreter's solution and Steinberg's solution. The ingredients and proportions used in each are detailed in the table below, together with the "recipe" I personally use. This table includes a brief version of a table found in "Developmental Biology of the Axolotl".

Medium

Components to make 100% concentration

(per litre of water)

Weight in grams

Holtrefeter's
Solution

NaCl
KCl
CaCl2
NaHCO3

3.46
0.05
0.1
0.2

Steinberg's
Solution

NaCl
KCl
Ca(NO3)2.4H2O
MgSO4.7H2O
Tris (a sort of buffer)
Add HCl to pH 7.4

3.4
0.05
0.08
0.205
0.56

John's Solution

NaCl
MgSO4.7H2O
NaHCO3

1
0.1
0.1

Indiana University Axolotl Colony use a modified Holtfreter's solution which leaves out the NaHCO3 and uses MgSO4 in the same weight. Typically, 40% or 50% is used for adults, and 20% for embryos.

I have also used another modified Holtfreter's mix at 50% concentration. The modification is that I added MgSO4 in the same weight as NaHCO3 instead of replacing NaHCO3 as done by Indiana University Axolotl Colony.

As a more practical straight-forward alternative to making up your own solutions, you can purchase kits for adjusting the hardness of water at your local aquarium outlet (they also directly adjust pH and are sold as such). If you want to get the salts for the solutions mentioned above and you have problems finding them, I have seen them at the Chemistry Store, though I have never purchased anything from that company.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2019 13:28 R Muž vaclav [14599] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Smetany
Kontrolér drží jen pH a protože CO2 vodu okyseluje a čím je voda měkčí tím to jde lépe. Mění se u toho i KH směrem dolu čím je číslo nižší tím to jde rychleji. Takže pokud máš pH 6,5 a kh 4 bude ve vodě skoro 40mg/l když ti klesne na KH1 už to bude jenom 10mg a kontrolér na obsah CO2 nemá tedy moc vliv ten drží jen pH. V Japonsku používají speciální substráty co dělají různé věci a protože jsem je nikdy nepoužíval tak s tím ti neporadím. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2019 13:18 Maq Re: zdzd
To záleží na tom, co chceš mít. Tuhle jsi tuším někde psal, že rostliny Tě valně nezajímají. Na prvním místě jsou u Tebe axolotlové, ne? Tak bych udělal vodu na míru jim (já nevím, jaká to je), a ostatní bych doplnil podle toho.
(Nepocházejí ze středního Mexika? Tam bývá, pokud se nemýlím, voda většinou tvrdá a zásaditá, ne?)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2019 13:15 R Muž vaclav [14599] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Maq
Zdejší atlas neumožňuje 0 Kh já vím že na některých stránkách tam tu nulu mají ale tady to nejde a ber jako fakt. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2019 12:58 zdzd Re: Maq
Takže nemám řešit zvyšování alkality, když mám dKH rovno 2° a pH 7,2-7,5?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2019 12:34 Muž Smetany [1226] Re: vaclav
Můžu se zeptat jaký? (A neber to prosím jako útok myslím to jako seriózní dotaz na člověka který má s CO2 větší zkušenosti než já) Já právě teď bojují s svou první vážnou nádrži s CO2 a měl sem dojem že naopak pH kontrolér tento problém vyřeší. Když sem pilně studoval zabrousil jsem i do materiálů jednoho japonského akvaristy který se snažil držet KH téměř na nule a ještě navíc v noci vzduchoval. Netuším jak to dělal ale jeho akvária fungovala moc hezky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2019 12:32 Maq Re: vaclav
CO2 je jen další vliv, který je třeba seřídit a vyladit. Samozřejmě, pokud někdo sytí na 30 mg/l, tak je to složité, tam je asi ta alkalita lepší. U takových systémů se ale sotva dá mluvit o "jemném" ovlivňování.
Ale není tak docela pravda, že jsme se o tom nikdy nebavili i v jiných souvislostech. Jednou jsme se pohádali kvůli tomu, že atlas nedovoloval zadat alkalitu nižší než 2°dKH. Ty jsi tenkrát argumentoval, že to je k ničemu, protože proč by někdo používal takovou nestabilní vodu. O sycení nebo nesycení tenkrát nešla řeč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2019 12:22 R Muž vaclav [14599] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Maq
Mluví se o tom ale v souvislosti používání CO2 a tam už to problém je. O akváriích bez používání CO2 jsem se o tomhle problému nikdy nebavil. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   09.04.2019 12:14 Maq
Napadlo mě v příslušném vlákně reagovat na často vyslovovaný názor, že nízká alkalita vede k prudkým výkyvům pH.
Podle mě nevede. Je to jako tvrdit, že řízení auta vede k autonehodám. To přece samo o sobě nestačí - musí k tomu být ještě něco. Buď řidič udělá chybu, nebo zasáhne vyšší moc, a nebo když řidič řídit prostě neumí, dopadne to špatně. Ale jinak, může najezdit stovky tisíc km bez nehody. Běžně.
Stejné je to s nízkou alkalitou. Na rozdíl od hlasatelů její nebezpečné nestability, já takovou vodu (hluboko pod 1°dKH) v akváriích skutečně mám. pH je stabilní, pokud neudělám chybu. Samozřejmě, než jsem se to naučil, párkrát jsem chybu udělal. Teď už to umím, a naopak si náramně pochvaluju, že při nizoučké alkalitě se dá pH nasměrovat jemnými prostředky tam, kde ho člověk chce mít. Což u vody s vyšší alkalitou tak snadno a elegantně nejde.
Voda s nízkou alkalitou je bezvadná a bezpečná, akorát se to s ní musí umět. Není příčinou výkyvů pH, tou je akvaristova nezkušenost, nešikovnost.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2019 13:18 Maq Re: Tomáš
... a síranem hořečnatým alkalitu = uhličitanovou tvrdost nezvýšíš.
Pokud nechceš kupovat čisté chemikálie, můžeš přidat plavenou křídu z drogerie nebo filtrovat přes mramorovou drť.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2019 09:07 R Muž vaclav [14599] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Tomáš
Jedlou sodou sice zvýšíš KH ale dostaneš do vody sodík což není jako dlouhodobé řešení dobré. maniakva.sweb.cz/… :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2019 08:57 Tomáš – Zvýšení uhličitanové tvrdosti
Ahoj, mám dKH velmi nízké (cca kolem 1 dkH), pH kontroluji přes bombu a pH kontrolerem na 6,5. Přijde mi, že je v akva málo CO2. Co je lepší? Snížit více pH, nebo zvýšit dKH? Nejlépe jedlou sodou, nebo MG2SO4? Co doporučujete?

Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2019 20:50 Muž Skrblík [9] Re: vaclav
tapeta polystyren+ epoxy + pisek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2019 20:48 R Muž vaclav [14599] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Skrblík
Z čeho je to pozadí? :-) Edit: Chtělo by to prezentaci. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2019 20:30 Muž Skrblík [9] – nárůst uhlicitanova tvrdosti
Fotka k příspěvku Dobrý den, akvarium viz přiložená fotka čistý objem 450 l. prepadovy filtr 250 l. biokoule, akvacit, vata + cca 6 litrů zeolitu. Dno kreminky, tapeta polystyren+ epoxy + pisek. problem: dopustim vodou o parametru UT 4 ... po 7 dnech je UT na 8. čím to může být způsobeno? V octu vše odskousene. bez reakce
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2018 13:40 R Muž vaclav [14599] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: pavliina
Tyhle substráty se používají pokud jsou v akváriu vápencové kameny což je většina z těch co se používají v aquascapingu. Bez nich to nemá význam. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2018 10:06 Žena pavliina [50] Re: Mirek64
Děkuji všem za reakce... Mě se ta uhličitanová tvrdost právě snižuje tím aktivním substrátem :-O Míchám vodu při výměně destlika + z řádu a uhličitanovou tvrdost mám vyšší ale poté spadne... Mám i přípravky na zvyšování GH ale nevím jestli by to zase ten aktivní substrát nepobral... to jsem nezkoušela....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2018 08:51 Muž Mirek64 [68] Re: pavliina
Zdravím. Nejsem příliš zkušený, ale přesto přispěji názorem :-). Domnívám se, že není důvod držet tu uhličitanovou tvrdost tak nízko. Možná by stačilo zvýšit na 1-2 dKH. Ten CO2 set je, jestli se nemýlím, založen na postupném rozpouštění CO2 v zásobní nádobce.Tedy můžeš dobře kontrolovat max. množství CO2, které se ti v akváriu rozpustí.Tím zabráníš případnému předávkování CO2 a poklesu pH pod hodnotu 6. Pro tvé krevetky se doporučuje, jak sama jistě víš, pH 6-7. Alkalitu nulovou nepotřebují.
Uvedu ještě příklad s dávkováním CO2: napustíš-li do té nádobky (nevím, jaký má objem) 100 ml CO2, tak z hustoty CO2 cca 2g/l a objemu nádrže (20 litrů) můžeš vypočítat teoreticky, že max. zvýšíš CO2 o 10 mg/l (zanedbávám ztráty do atmosféry a spotřebu rostlinami).Nechci tě navádět k experimentování, ale já bych to na tvém místě zkusil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2018 12:47 Maq Re: pavliina
pavliina napsala: vypěstovat kobereček z cuby, zkoušela jsem právě bez CO2 ale bohužel se nedaří. Ráda bych i jiné náročnější kytky ale bez toho CO2 to prostě nejde...
Jde. Hledej problém jinde, anebo se na kobereček vyflákni. Mně dobře roste bez CO2, a taky náhodou ve velmi měkké vodě, Eleocharis pusilla, Eleocharis acicularis, Hemianthus callitrichoides, Crassula helmsii, dokonce i prý náročný Elatine hydropiper, a prý do akvária nevhodná Littorella uniflora. Pohořel jsem jen na Gratiola viscidula. Až na tu littorellu mě ta titěrná drobotina víceméně obtěžuje. Ale s krevetkama by to mohlo být fajn.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.11.2018 10:00 R Muž vaclav [14599] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: pavliina
Do 20 litrů bez alkality by jsem CO2 nedával rychle ti spadne pH a je vymalováno. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2018 09:31 Žena pavliina [50]
Prosím o radu vás zkušenější ;-) V nádrži Crystal, která má cca 20 l mám nízkou uhličitanovou tvrdost. Je to nádrž pro chov krevetek Caridina cantonensis var. Crystal Red. Mám tam písek Ebi Gold, který právě tu vodu upravuje - snižuje PH a tvrdost vody. A moje otázka zní, zda je možné přidávat CO2. Chci ho přidávat z toho důvodu, že bych chtěla v popředí vypěstovat kobereček z cuby, zkoušela jsem právě bez CO2 ale bohužel se nedaří. Ráda bych i jiné náročnější kytky ale bez toho CO2 to prostě nejde... Mám doma systém CO2 optimat od Tetry a váhám, zda ho vyzkoušet... Máte někdo zkušenosti s přidáváním CO2 do takto měkké vody?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2018 21:37 Maq Re: vaaclav
Nemáš vyzkoušeno, sytíš už sto let nebo kolik.
Já nesytím a mám rostliny, které mi v té alkalitě nerostou a bez ní rostou. Navíc nevím opravdu o ničem, k čemu by rostlinám byly uhličitany dobré.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2018 21:18 Muž Kubaa [718] Re: vaaclav
Vždycky určitě ne, řadě ryb to nesvědčí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2018 21:14 R Muž vaclav [14599] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Maq
Ta je dobrá vždycky pokud jde o rostliny a hlavně pokud je akvárium bez nich. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2018 21:02 Maq Re: vaaclav
... pokud je potřeba alkalita kvůli sycení CO2. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2018 21:00 Maq Re: MichalNecek
Ano, správně jsi to pochopil. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2018 16:49 R Muž vaclav [14599] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: MichalNecek
Řekl bych že KH 4-5 je ideál. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2018 16:12 MichalNecek Re: vaaclav
Jj mám to skrz rostliny, tzn, ze nejlépe by bylo udržovat někde okolo 10 CT, což by mělo být potom UT okolo 5 a to už by mohlo být pro všechny ok?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.01.2018 16:07 R Muž vaclav [14599] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: MichalNecek
Voda se mě občas mění ale KH 3 už jsem naměřil mockrát. Mám ve filtru mramor abych díky CO2 nespadl z PH moc nízko u takhle měkké vody stačí málo. Předpokládám že to máš pro rostliny a ne kvůli rybám. Spíše bych držel středně tvrdou vodu než to tlačil dolů. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.01.2018 16:07 Muž muťa [554] - RostlinyRe: MichalNecek
Ano, ale nejsi si teď jistý s těmi 50ti litry, jestli se se to nemusí podělit dvěma. Tak hluboce do toho nevidím. Zeptej se přímo autora, Maq.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] 4 5

Zpět na obsah sekce Voda, přípravky na úpravu a testy • Zobrazeno 4401x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11826-prilis-nizke-dkh?od=51