Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Rybí choroby přenosné na člověka

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 2 Žádná další stránka   1  
Rybí choroby přenosné na člověka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   05.03.2013 06:46 Muž LiborSprysl [9015] Re: radim
To nevědění je o komplexnosti vzdělávání se...Mimo jiné i tu je na toto téma článek už několik měsíců pověšený...Pravda je že ta komplexnost dnešním začínajícím chybí (a nejen v akvaristice) víc než často. S tou hygienou nevím...Ale mýt ruce nás učili snad už v jeslích...tak předpokládám, že když do dnešních druháků,třeťáků perou zlomky, tak snad už tu hygienu mají zmáklou smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2013 06:36 radim Re: LiborSprysl
Všichni nevědí, osobně o tomto slyším poprvé coze
S tou hygienou souhlasím a byla by tu otázka pro všechny...
Kdo z vás si jde umýt automaticky ruce a ne si je jen utřít do nějakého hadru, když hrábne do akvaria? no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   05.03.2013 05:52 Muž LiborSprysl [9015] Re: rak
Akvaristé to vědí a nové zájemce o akvaristiku taková sdělení zbytečně odrazují. Víte že když nastupujete do výtahu, tak tam také nemusí kabina a spadnete do šachty? A přece lidé dál jezdí výtahem...
Když máte doma psa, kočku, a nebo jiného osrstněnce, tak zcela jistě je v domácnosti zvýšený výskyt roztočů...A přece jsou těchto zvířat plné domácnosti.
Pokud člověk nedodržuje základní hygienu chytne i horší svinstva než je mycobakterioza...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.03.2013 21:28 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetky – POZOR NA RYBÍ TUBERKULÓZU, OHROŽENI MOHOU BÝT AKVARISTÉ

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 16   12.11.2012 13:24 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: malyLibor
... Ale co se pamatuju, tak se prodávaly kdysi krátké a dlouhé... ovšem jak moc krátké či dlouhé byly, to nevím... Já je prodával, ale nikdy jsem je neviděl vybalené...
A co "rukavičky", se kterými koná své dílo inseminátor hovězího dobytka? :) Ty by mohly vašemu záměru vyhovovat - jsou až po rameno. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2012 12:57 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: lucie.aqua
Ono je podstatné, aby chránily ruce, především dlaně a prsty, tam bývají nejčastěji ranky, kterými by se ta infekce případně mohla dostat do těla. Na předloktí člověk obvykle žádné ranky nemívá... Ale co se pamatuju, tak se prodávaly kdysi krátké a dlouhé... ovšem jak moc krátké či dlouhé byly, to nevím... Já je prodával, ale nikdy jsem je neviděl vybalené :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.11.2012 11:40 Žena lucie.aqua [511] Re: malyLibor
Ty rukavice jsou v lékárně bežně k dostání, prodávám je i po kusech, ale problém je v tom, že jsou nedostatečně dlouhé! A taky jsou většinou pudrované, aby se lépe oblékaly. Takže pro akvaristiku raději bez pudru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2012 11:19 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: toni
Ideální jsou prý chirurgické rukavice. Dříve se prodávaly za pár kaček i v každé druhé drogerii, nevím, jak je to dnes. Jsou z velmi jemné gumy, takže chrání pokožku, ale zůstává aspoň nějaký cit v ruce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.11.2012 17:45 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: toni
dobré rozhodnutie,bola by škoda zanechať tak krásného koníčka.nejaké tie drobné patálie predsa nemôžu zanieteného akvaristu odradiť ;-) .časom možno,čo možno,určite tieto potiaže ustúpia a zase bude všetko OK ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 12   11.11.2012 16:36 Žena toni [68] Re: Gladilaf
dekuju...ja nad tim uz premyslim,loucit se nebudu! coze hi hi hi.....i kdybych mnela byt cela v igelitu:-))))
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   11.11.2012 14:56 Gladilaf Re: toni
Ja bych se s akvarkem neloucil, ale radsi bych si byt tebou poridil nejaky poradne dlouhy rukavice... A jinak preju hodne stesti hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2012 13:47 Žena toni [68] Re: Zoidik
jo tak to je presne ono...vyyyyyborne!.. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   11.11.2012 12:43 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: toni
Hele, na tohle téma se tady jendou vyskytl nějakej článek.... Nějak ho ale teď nemůžu najít, ale určitě jsem o tom tady něco četl....

Mam to. Přečti si tady tohle, třeba najdeš pár odpovědí rybicky.net/clanky/948-atypicka-kozni-mykobakterioza-zpusobena-mycobacterium-marinum
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2012 09:00 Žena toni [68] – vyrazka-dotaz
ahojky lidicky.....po 4 mesicic od zalozeni akvarka se mi vyskytla vyrazka na ruce a hlavne po udrzbe akvarka je to hoodne bolestive....zarudla pokozka,krvave ranky......sla jsem k doktorovi a ten se mne hned ptal jestli mame doma akvarko a ja ze jo,to prej ma vetsina co macha ruce v akvarku-mi bylo receno,dostla jsem masticku a pokud to prej nepomuze tak bych se mnela s akvarkem rozloucit...??????....
Nejak se mi tomu nechce verit a tak jsem si myslela-napis to sem,treba to nekdo taky zna..?
co vi na to?....

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2010 21:39 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: katterinecka
Bez té mřížky to jde o 100% lépe. Pokud vyloženě nebagruješ v písku, tak odkaluje slušně. Mám i odkalovač Easy Clean regular, ale ten skončil ve sklepě. Je 4x dražší, v hustším porostu rostlin je k ničemu - Vallisnerie a další "tráva" se mi kolem něj omotává, voda velmi rychle odtéká,pak se to ucpává, musím vodu nasávat ústy (dle návodu jsem neuspěl) a ve výsledku je voda v hubě a všude okolo akvárka hmm Ale možná mám jen "volšový" ruce. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2010 21:23 R Muž Silent [5949] Re: Tudy
Já mám tenhle odkalovač taky, ale na odkalování ho nepoužívám (nízký zvon). Zato na odčerpání menšího množství při výměně vody je to dobrá pomůcka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2010 21:20 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Tudy
aha, sundat mřížku :-D já tuhle blbost vyhrála na burze a nejratši bych ho vyhodila jakej je to krám. Ale třeba to bez té mřížky půjde o trošinku líp
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2010 21:18 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: mori79
Tento odkalovač www.levnaakvaristika.cz/… není sice žádný zázrak, ale v zarostlém akvárku se mi osvědčil (lze ho samozřejmě použít i na výměnu vody) a člověk se vody nenapije. Nestojí to ani 50 Kč. Jen je nutné sundat krytku (mřížku) dole na zvonu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2010 11:11 Muž mori79 [6] Re: Roby
tak v tom pripade som dost odolny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2010 10:58 Muž Roby [17] Re: mori79
Když to popíjení přeženeš, tak si z toho můžeš nadělat pěkně do kalhot. Znám lidi, kteří nesnesou ani čerstvé mléko přímo od krávy. Dost záleží na tom, jak máš odolnou bioflóru v tlustém střevě. Můžeš si být jistý, že určitě nezahyneš :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2010 10:58 RAP Re: mori79
Pokud si ho zrovna neléčil, tak nic a pokut ano, záleží na léčivu ;-) . Já si cucnu skoro pokaždé při výměně vody. :-D )))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2010 10:58 R Muž romant [27982] Re: mori79
Neznám akvaristu, který by se občas nenapil(vody z akvárka), při používání hadicovýho odkalovače a nevím o nikom komu by to způsobilo nějaký zdravotní problémy. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2010 10:48 Muž mori79 [6]
co sa stane ked sa napijem vody z akvarka dufam ze tam nie su nejake jedy nebezpecne pre cloveka lebo sa mi to pravidelne stava ked menim vodu :) :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2009 08:22 Žena shaza [0] Re: Snowy
K tým parazitózam: u morských ryb pripadá do úvahy nematod (parazitický červ) Anisakis, u sladkovodných tasemnice Diphyllobothrium latum. To sú zoonózy, tj. choroby prenosné na človeka. Ale to by ste museli nakazenú rybu zjesť, a ešte k tomu za surova :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2009 00:26 Žena Irwiny [0] Re: johny007
Já jsem četla o tuberkuloze.
rybicky.net/nemoc/mycobacterium
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2009 22:00 Muž kortezhugo [983] Re: datura
Fotka k příspěvku ...par krat som tu knihu precital celu...tak tu to je presne...
leteckaposta.cz/…
...neviem ci sa bude dat foto citat tak som dal aj letecky
...jater u ryb a u cloveka rychlu plucnu...- nadychnes sa a "ides" - sila ako antrax...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2009 21:58 Muž navik [908] - SumciRe: datura
Uvedené varování jsem nečetl, nicméně aflatoxiny, coby produkt metabolismu plísně Aspergillus flavus a jiných tohoto rodu se ukládají v substrátu, na kterém rostou (v tomto případě krmivu) takže otrava či poškození jater by připadalo v úvahu u rybiček...
Vsechnutím spor tedy přímo otrava aflatoxiny nehrozí - samozřejmě u člověka s oslabenou imunitou by vdechnutí spor mohlo vést k aspergiloze...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2009 21:51 Žena Snowy [24] Re: johny007
Někde udávají přenos metacerkálií motolic, někde to popírají. Mělo se jednat o šneka přineseného z přírody, kteří bývají napadeni těmito parazity, přenos měl být přes kůži.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2009 21:36 Žena datura [104] Re: johny007
není to přímo nákaza od ryb, ale vzpomínám si, že ve staré akvaristice od Franka jsem se dočetla k varování před špatným uskladněním krmiva, které může zahnívat a když potom člověk vdechuje spory plísní, dostane do sebe vysoce karcinogenní aflatoxiny, což může vuýstit až v rakovinu jater.
hodnocení nechám na každém zvlášť :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2009 18:41 johny007 – choroby prenosné na človeka
Zdravím,

zaujímalo by ma, či okrem Rybej Tuberkulózy existujú iné choroby rýb, ktoré sú prenosné na človeka. Ďakujem za odpovede.
Vyzkoušejte

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... [2]

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 2761x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11795-rybi-choroby-prenosne-na-cloveka?od=51