Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 501 - 3000 l (maxi akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 501 - 3000 l (maxi akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2011 19:16 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: Vendetta
NENÍ TO AŽ TAK DRAHÉ PŘES INZERCI.Třeba u nás prodávají san merah 6cm za 150kč/ks red tyrkys za 120kč/ks amarlboro 7cm za 200,-kč je třeba zajet a nakoupit všechny najednou ale myslím že do tvého akva ideální varianta.Perfekt jsou přírodní můj sen jsou zelení terčovci divoký dovoz anebo alespon po divokých rodičích.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2011 18:54 Vendetta – Re: smidakkuba
to mas pravdu ale u nas by som za ne dal dost penazi a to si viem za taku cenu predstavit aj nieco ine :P ale uz aj nad tym som uvazoval ale ked sa to tak vezme cez inzerciu to nieje az tak drahe
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2011 17:22 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy
Pokud máš zkušenosti tak bych šel jednoznačně do terčů jsou to nádherné ryby a dívat se jak je v akva hejno 10ks v 8centimetrech je páráda a jak se začnou párovat je to taky nádhera. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2011 14:34 JuraS – Re: Romy
souhlas...mám v plánu že až nám zprivatizují baráky tak z jedné místnosti dole kterou si nechám pronajmout (když to nebude moc drahý) udělám jednak skladiště třeba sezoních pneumatik a pak jsem uvažoval o akva..pak mě ale napadla jiná cypovina..koupit ve výprodeji nafukovací bazén..takovej ten 3m v průměru modrý..i s filtrací pískovou to v sadě bývá za levno...no a ten tam dát. napustit vodou, nechat odstát, hodit dovnitř pár větví a kořenů..zapnout filtraci a hotovo...vyráběl bych topením na plný koule zapnutým celou místnost....a dal bych do toho disky co se mi množí...jen nevím jak vyřešit topení přes léto aby to nebylo energerická sebevražda...
prostě co chci říct..když se v tom umím orientovat tak ani náhle zděděný plavecký bazén by mě jako akvárko nevyděsil..tam by šli zásadně arapaimy....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2011 14:33 R Muž romant [27987] – Re: Vendetta
A co z toho udělat téměř bezúdržbový akvárko(chápejme jako minimálně odkalovaný) s pořádnm hejnem teter.
rybicky.net/atlasryb/tetra_cervenousta
Píšeš, že jsi měl velký ryby, tak teď by jsi měl ryby menší. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2011 14:13 Vendetta – Re: Romy
romy ja som 7 rokov choval ocelaty a pirane tak si asi domyslis ze ako vyzeralo akva vela korenov cierne dno black water
chcel som neake ine ryby do extremnemu s narocnostou ist nechcem ale nebojim sa
skusenosti mam dost a moja 550 nieje prve akva a pre to hladam inspiraciu lebo ma uz nic nenapada
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2011 08:59 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: katterinecka
maniakva.cz/… v tomle dílu, nebo i v jiných určitě najdeš plno inspirace
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2011 08:56 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Vendetta
kdyby jižní amerika, tak třeba geophágy (perleťovky), jsou nádherní a taky je nemá každej. Mozná bych doporučila vyhnout se ničivejm druhům jako je brasiliensis, ale třeba Tapajos red head jsou podle mě fajn.
S druhama bych to moc nepřeháněla, u té JA třeba k nějakým těm mírnějším cichlidám, jedno větší hejno teter a několik krunýřovců, i třeba nějaké speciální nebo lorikárie. Nebo prostě jen jednodruhovou nádrž, záleží pro jaké ryby se rozhodneš

Jen takovou poznámečku, kdyby ses rozhodl pro malawi tam musíš ten kořen dát pryč
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.01.2011 01:09 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Vendetta
Pokud si troufneš na složitější,nebo citlivější ryby,a věř,že to není jedno,měl bys být už dost zkušený akvarista.
Chci tím jen říci,že by ses takhle neptal,zkušenosti a realizace vlastních představ jdou ruku v ruce.Kdo se pustí do velké nádrže,už o akvaristice a rybách něco ví,a neznám nikoho,kdo začínal třeba s pětistovkou.Jednoduše,takhle se ostřílený akvarista neptá.
Jestli se ti líbí kořeny a tmavé dno,zvol ryby z Jižní Ameriky,skaláry,tetry,sumce,záleží jen na tobě.Afrika se velmi rychle okouká,protože je světlá a bez rostlin,kdežto s rostlinami se nádrž rozvíjí,ale gusto každého je jiné,někomu se ten kamenolom líbí... :-P :-D
A nebo třeba black water s haluzemi.Opravdu inspirací je tu dost... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2011 00:46 Muž j0hny [86] – Re: Vendetta
Najskor si videl nejakeho sumceka. Pozor na velkost v dospelosti.
Ja by som si vybral nieco stredne velke "hejnovite" do 20cm a k tomu nieco male. Bez rastlin by som si to nevedel predstavit.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2011 23:30 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: Vendetta
Male sladkovodni zraloky maji skoro vsude a dost levne, treba tady: www.akcniceny.cz/… . My je chovame v mrazaku smich . Ale ted vazne, myslim si, ze na podobne ryby uz to akvarko muze byt i male.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2011 23:15 Vendetta – Re: Designer
dik za radu akva ako zariadit nho to by som uz aj mal
preferujem korene cierny strk ...
3d pozadie by som urobil skor podla toho ake ryby tam budu a to neviem hmm
v hornbachu maju neaky druh zralocikov neviem ako sa to vola ale vyzera to zaujimavo a da sa to chovat aj s niecim inym je to vetsi druh ryby ale to nevadi
a ak by som tam mal dat gupky nho tak to nevim kolko by som ich tam potreboval aby to neako vyzeralo alebo s kombinaciou neoniek
uvazoval som aj nad skalarmi no moznosti je vela ale zaujali ma ty zralocici len neviem presny nazov :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2011 22:57 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: Vendetta
Zacal bych uvazovat u tak velke nadrze o 3D pozadi, ukryti techniky, nejakych terasach na tom 3D pozadi a rostlinach na nich rostoucich, tedy nejen ze dna, o jeskynkach, o barve toho vseho, zda to ma byt spise temne ci svetle, zda chci spoustu rostlin, jakych a kde rostoucich, nebo kameni, nebo koreny ci kombinaci vseho, jak hruby pisek se mi libi, jak tmavy ci svetly, a ryby uz by mi do toho nejspis vysly samy. Myslim, ze dost z nas si pri takove prilezitosti rika, co by se dalo vsechno chovat, ale mozna to probrat sam se sebou z opacne strany nemusi skodit, i kdyby vysledkem byl zase vyber ryb a zpetne prizpusobeni puvodniho zameru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2011 22:30 Vendetta – Re: katterinecka
ryby chovam uz dost dlho tak ze ci citlivejsie alebo nie to je jedno uvazoval som o malawi no newem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2011 22:28 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Vendetta
klidně tam můžeš mít plno maličkých rybiček, nemusíš tam hned cpát to největší ;-) A záleží jestli ti stačí něco normálního, nebo si troufneš i na cilivejší či náročnější rybky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2011 22:25 Vendetta – Re: katterinecka
no to som uz urobil ale potom som bol z toho este viac hotovy strasne vela ich tam bolo
takych ake by som mozno aj chcel ale neviem hm mmm co dat do tak velkeho akva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2011 22:23 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Vendetta
prohlídni si tady na stránkách nádrže a vybírej co se ti bude líbit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2011 22:23 Vendetta
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2011 22:22 Vendetta – prazdne 550 litrove akvarium dajte neaky napad
poradte mi chcem si zalozit 550 litrove akvarium mal som tam ocelaty teraz som sa ich konecne zbavil chcem zalozit nieco nove diky vopred za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2010 13:46 Muž NHKG [3900] - Hadohlavci – Re: cervajz
Agresivity Čichavců šedých / modrých / zlatých bych se vůbec nebál. Jsou to docela hejnové ryby. Sice jsou divocí a budou se prohánět, ale aspoň u mě si nikdy neublížili a to jsem jich měl ve 300 litrech i 15. Čichavci umí udělat krásné hejno, ale jenom při krmení smich
Červenoocasé Parmičky jsou údajně vzájemně hodně agresivní, vzal bych radši červenoploutvé, vypadají skoro stejně a jsou mírnější. Sekavci a Mřenky asi nepůjdou moc vidět, doporučil bych na dno spíše Sumíčky indické (aspoň 6, drží se pohromadě). U mě se neschovávali a jsou to nádherné ryby. Reálná velikost do 15cm (v 1000l možná trošku víc) a vůbec neryjí. Mi se hodně líbí i Sumeček sklovitý, ale nevím jestli by ho čichavci nerušili.

rybicky.net/atlasryb/sumicek_indicky
rybicky.net/atlasryb/sumecek_sklovity
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2010 13:41 Muž Yirka [9141] – Re: cervajz
Zkusit to můžeš, ale "do ryb a do ženských nevidíš". :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2010 13:28 Muž cervajz [0] - Cichlidy – Re: Yirka
pomohlo by snížit poměr samců ku samicím na cca 1:3 ? tzn. 3-4 samce na 8-9 samic
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2010 13:20 Muž Yirka [9141] – Re: cervajz
Je to pochopitelně tvoje volba. Vy na ně budtet denně koukat. To říkám každému, kdo má podobný dotaz.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2010 13:10 Muž cervajz [0] - Cichlidy – Re: Yirka
počítám s agresivitou, proto než je tam pustím, nechám nádrž zarůst a udělám schovky z kořenů. modrý půjdou do akvárka jako poslední ryby. Zlatý už jsem choval a prý to nebylo ono..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2010 13:05 Muž Yirka [9141] – Re: katterinecka
Sumatru jsem přehlídl.

cervajz: manželka chce asi modré, ale aby nebyla zklamaná, že modré budou co chvíle červené od toho jak se budou mlátit. Dle mých zkušeností jsou (nevím proč) násobně agresivnější než zlatí. Přitom zlatí z dobrého chovu jsou barevně velmi atraktivní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2010 12:59 Muž cervajz [0] - Cichlidy – Re: katterinecka
no ty perleťáci jsou mimo dobu tření mírní a v hejnu. modrý za zlatý vyměnit nelze, protože do "barev" mi mluví manželka X-) ty razbory promyslim... dik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2010 12:48 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: cervajz
jinak by tam mohl být jaký koli druh parmiček (z těch co neplavou jen u dna) a razbor. Raději spí špíš větší druhy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   01.11.2010 12:46 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Yirka
to ale pak moc nebude sumtara
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2010 12:42 Muž Yirka [9141] – Re: cervajz
Osobně bych směnil modré za zlaté a dal tam třeba 30 nenonek do středu nádrže. Na dno bych přidal ještě hejnko pancéřníčků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2010 12:38 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: cervajz
co já jsem měla čichavce tak byli spíš trochu nesnášenliví, a v době tření určitě. Mě se moc líbí parmicky čtyřpruhé, kdybych měla tak velkou asii tak bych je tam dala ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2010 12:37 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: cervajz
ty počty nejsou zas tak velké. Stejně bys neměl dávat všechno najednou, ale postupně, tak pak uvidíš které ryby se ti zamlouvají víc, nebo kterých by bylo lepší víc do hejna, je lepší přidávat než pak ubírat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2010 12:37 Muž cervajz [0] - Cichlidy – Re: katterinecka
v hejnu se drží perleťáci pokud vim.. nebo máš tip na nějakou konkrétní rybu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2010 12:34 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: cervajz
a co nejaké hejnové ryby i do stření části nádrže?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2010 12:31 Muž cervajz [0] - Cichlidy
Připravuju 1000 l akvarko + 150 l komorový filtr biotop sumatra
Co říkáte kombinaci a počtu těchto ryb?
Čichavec líbající 6,Čichavec modrý 12, Čichavec perleťový 12, Parmička černopruhá 5, Parmička červenoocasá 5, Mřenka nádherná 5, Sekavec příčnopásý 5 .





Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2010 00:07 RAP
jirkabrana napsal: tak jeden druh rybek bych tam tedy asi nechtel :-D to vim urcite ;) premyslel jsem o skalarach ale k nim jeste neco prihodit prece jen uz je to trosku vetsi akva :-O
Můžeš přidat ryby rodu Heros, Mesonauta apod. www.akvarista.cz/… ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.08.2010 20:26 adamat
Skupinka teter konžských - nádherné ryby :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2010 20:16 jakubqo814 – neony
neonky a veela rastlin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2010 20:13 Žena sarkax [6] - Cichlidy – Re: tomas120
Já se s nikým nehádám, my pouze diskutujeme na diskuzním fóru, tak buď v klidu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2010 19:48 tomas120
Hádate sa ako malé deti o úplnej vtákovine... :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2010 19:40 Žena sarkax [6] - Cichlidy – Re: kyknos
Tohle téma se jmenuje "Ryby do maxiakvária", Jsme docela od tématu ;-)
Sera má nano cca 50 litrů, tak mu budu říkat "malé akvárium" ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2010 19:00 kyknos – Re: sarkax
Já mám doma knížku o nano akváriích, a tam je to vymezeno tuším 12-24 litry (hrubého objemu). Wikipedie tvrdí, že nano akvárium je "neobvykle malé akvárium" - což šedesátka ani padesátka rozhodně nejsou. Na aquascaping soutěžích nano akvárií je klasický rozměr nádrže 30x20x20cm, což je 12 litrů hrubého.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2010 18:53 Žena sarkax [6] - Cichlidy – Re: kyknos
Jinak si myslím, že za nano akvária se považují i akvária větší jak 20 litrů....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2010 18:06 kyknos – Re: sarkax
Obchodní názvy vymýšlené markeťáky mívají s realitou pramálo společného.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2010 17:32 Žena sarkax [6] - Cichlidy – Re: sarkax
Jak název sám napovídá Sera nano cube, tak to možná něco s nano mít společného bude. Pak jedině napsat do Sery co to píšou za blbosti. Jinak těch 40 cm hloubka je i se zadním přepadových filtrem....
Dívala jsem se na tvou nádrž a galaxky máš ve 32 litrech "čistých"..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2010 17:18 kyknos – Re: sarkax
64 litrů nepovažuji za nano akvárium. To už je střední nádrž, i podle zdejší klasifikace. Nano akvárii se obvykle myslí akvária kolem dvaceti litrů, cca. Já mám dánia perlová v padesátce, a do menšího bych je rozhodně nedal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2010 16:53 Žena sarkax [6] - Cichlidy – Re: kyknos
No já mám aq Sera nano cube 60 (cca 40x40x40) a ráda se nechám poučit, proč bych tam galaxky neměla dávat. Jaký je k tomu důvod?
Co do opravdu velké nádrže je otázka vkusu, proto je tu asi založená tato diskuze, aby každý napsal svůj názor ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2010 16:24 kyknos – Re: sarkax
Tak zrovna galaxky bych do nano akvária nedoporučil ani náhodou, i když vím, že je tam kde kdo strká. Velké akvárium s malými rybami ale může vypadat pěkně - zvláště v případě hejnových ryb. Já bych ale do 1500 litrů jednoznačně strčil nějaké větší hadohlavce :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2010 16:20 tomas120
Máte niekto, prosím vás, ešte dáke fotky mega akvariek? Chcel by som sa inšpirovať do budúcna. Zaujímam sa hlavne o L-kové tipy akva, ako to vyzerá a ako je to riešené... Ďakujem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2010 16:10 Žena sarkax [6] - Cichlidy – Re: roper
No já si nějak nedovedu představit v 1500 litrech krevetky a galaxy. To je tak osádka do nano akvária. Čím větší nádrž, tím větší ryby - to opticky vypadá nejlépe :)
Ale každému se samozřejmě líbí něco jiného, takže je to samozřejmě také možnost.
Já bych tam osobně dala co jsem uvedla níže ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2010 13:17 Muž roper [10] - Cichlidy
Co takhle krásný kobereček, občas nějaký šutr, spoustu krevetek a krásně velké hejno razborek galaxi hop

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] ...... 7

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 9373x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11593-ryby-do-akvaria-501-3000-l-maxi-akvarium?od=151