Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Mřenky - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Mřenky - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 16:17 Muž martinsobocik [0] – mřenka pakistanska- nemoc
dobry den chovam 4ks mřenky pakistanske a nejvetsi znich sebou čim dal časteji mrska o dno nebo skalky nema na sobe zadne patrne naznaky nemoci je aktivni a chut k jidlu ma ale kdyz to nani přijde tak začne sebou mrskat a ja vubec netusim proč nemate stim nekdo zkusenosti?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2013 10:43 marko65 – flaky na mrenke nadhernej
Fotka k příspěvku Zdravim Vas,

mam problem s mrenkou nadhernou. Z piatich maju dve zvlastne flaky na tele. Krupicka ani plesen to zrejme nebude. Vid foto.

Som akvarista zaciatocnik. Akvarko mam od zaciatku juna, takze by uz mohlo byt ako tak zabehnute.
Nadrz: juwel vision 180
filtracia: setova biofow 3.0
vzduchovanie: eheim pre 300 l. akvarko
rastliny: neviem nazvy, mam len take obycajne, vidno to aj na fotke.
osadenstvo: 7 x skalar (zhruba 7 cm kusy), 10 x tetra krvava, 6 x prisavnik, 4x sumec trinidadsky (cca 5 cm ), jeden Corydoras Aeneus ( tri mi odisli do vecnych lovist na zaciatku), 2x antenovec farebny (cca 8 cm) a 5 x mrenka nadherna.

Vodu pravidelne menim raz za tyzden, cez dovolenkove obdobie to bolo raz za 2 tyzdne. Hodnoty meram, su v poriadku vratane no2 a no3.


Pravdepodobne mam prerybnene akvarko, ked mrenky podrastu, mam ich kde dat a taktiez chcem si nechal len 5 skalarov. Nikde som sa nedocital, co by to mohla byt za choroba. V predjani mi povedali, ze by to mohla byt bakteria, vcera som nasadil liecbu chemiou od sery baktopour direct. Najprv to mala iba jedna mrenka, potom som to zbadal aj na druhej. Inac sa chovaju normalne, su pazrave, zive. Sem tam su bledsie, som si vedomy toho, ze maju malo skrysi, chystam sa tam pridat dalsie drevo.

Takze otazka znie, stretol sa niekto s takymi priznakmi?.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2013 20:08 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: duko1995
To já nepochybuji, jen to byl pouze návrh ke zvážení, to se třeba u otíků stává ze jako importu u nas nemají co zrát a pojdou :/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2013 20:03 Muž duko1995 [32] Re: Kryštof
to pochybuju já dávam pestrou stravu jeden deň patentky na další zase vločky na další zase také guličky od serry... :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2013 17:03 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: duko1995
Nemohli umřít hladem? Ze nebyli zvyklé na to co rybám dáváš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2013 16:41 Muž duko1995 [32] Re: romant
:( pekne teda ... mnel sem ted týden 2 mrenky nádherné a jak koukám zemreli...nemnela mi je mamka ani kupovat...zemreli zničeho nic vodu mením 1/3 každý týdeň je odstáda 1 deň a je z prameňu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2013 16:27 R Muž romant [27987] Re: duko1995
Jsou na ni při importech zvyklý a je to taková forma aklimatizace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -2   02.05.2013 06:47 Muž duko1995 [32] Re: rriki
tá teplota se zvyšuje naco ? :O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2013 21:00 jakubsamsa Re: PaDa
musím vyčkat na další burzu v ostravě
- raději jsem přitopil na 26°C - a všechny rybky jsou veselejší
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2013 20:59 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: jakubsamsa
Jestli počítám správně, zbyly ti jen dvě, to fakt není moc ;-)
Pokud je velké akvárko na obzoru, dokup další prcky, pak si je teprve vychutnáš ano
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2013 10:54 jakubsamsa Re: PaDa
- tak rybky už vypadají spokojeně .... v jednom kuse hledají co zbaštit hop
- skrýší mají dost (kokosák ale nejvíce se schovávají za militanový filtr
- co se týče velikosti akvária tak větší bude na prázdniny (cca 450 litrů)
uvidíme ja budou prosperovat nadále :-)
www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2013 22:58 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: jakubsamsa
Jako hlavní problém bych viděl nevhodnost zvoleného druhu a počtu mřenek, je spousta jiných a vhodnějších do akvárka tvojí velikosti...
Pokud máš oba své nákupy z jednoho zdroje, zkusil bych pro příště raději jiný (i u těch vhodnějších druhů).
Jakékoliv mřenky kupuj jen viditelně zdravé, s "panděrem", a vitální. Z burzy jsou asi kolikrát málo aklimatizované (pak může hrát roli i ta teplota, jak psal rikki, což u domestikovanějších jedinců podle mne zase tak velkou roli nehraje (mám doma macracanthy trvale ve vodě kolem 24 stupňů)).
Ostatní hádání příčiny tvých úhynů je z poskytnutých údajů neřešitelné ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2013 09:31 Muž rriki [818] - CichlidyRe: fido16
tak vím jak se zalečují a co je potřeba když přijdou z importu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   27.04.2013 09:28 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: jakubsamsa
Mřenky potřebují větší nádrž, hromadu úkrytů a větší společnost. Jinak jsou vystresované a už jen z toho stresu můžou hynout. Tvoje akvárium se pro mřenky nádherné nehodí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2013 08:37 Muž fido16 [631] Re: rriki
MYslíš si že za to může teplota? To slyším prvně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2013 01:40 Muž rriki [818] - CichlidyRe: jakubsamsa
stačí zvednout teplotu k 30 st a je po problémech
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2013 20:40 jakubsamsa – Mřenka Nádherná - umře stresem ?
Zdravím milovníky akvaristiky

Mám problém s Mřenkou Nádhernou (Chromobotia macracanthus) rybicky.net/atlasryb/sekavka_nadherna

- cca před měsícem jsem koupil na zkoušku 2 mřenky - asi po týdnu mi jedna uhynula (celou dobu obě mřenky byli veselé a plavali všude v akváriu, příjmali potravu)

- nyní jsem na burze přikoupil 3 mřenky aby jí nebylo smutno a zase mi 2 uhynuli (stejný problém jako předtím)

- akvárium je dostatečně zarostlé ostatní rybičky nemají problém, rostliny rostou jako divé, objem je 112 litrů, teplota vody okolo 24 stupňů, o filtraci se stará molitanový filtr (cca 20x20x15cm)+ čerpadlo , voda v akváriu mírně proudí (rotuje), ostatní rybičky jsou Gavůnci (krásně vybarvení) paví očka, platy korálové, ancistruskové....

- je možné že rybky zemřely stresem z transportu ? nebo je problém v něčem jiném ?

předem děkuji za rady jak vyřešit problém s Mřenkami u mě v akváriu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2013 12:07 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: masko
Předpokládám, že u tebe jde spíš o parmičky (mrenky), než o sekavky (mřenky).
Bez té fotky ti ale těžko někdo poradí i ve správném tématu (třeba v tomto rybicky.net/forum/9148-co-je-to-za-nemoc )...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2013 19:20 masko – Mrenka ružová - choroba
Ahoj kolegovia. Chcem sa poradiť ohľadne mojich mreniek ružových. Chovám ich 6 a na jednej sa dnes objavila mala červená hrčka pri analnom otvore. Vyzerá to, ako malá vyrážka. Myslím, že padne otázka na hodnoty vo vode a nádrž, takže objem 70l, Cl - 0, pH - 7, KH - 12, GH - 8, NO2 - 0, NO3 - 0. Skúste dať nejaký tip. Pokúšal som sa ju odfotiť, ale nechce sa jej zapózovať. Správa sa prirodzene, jesť jej chutí. ďakujem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2013 13:11 jirka Re: fido16
právě mi ale hlava nebere proč to odnesou jen mřenky a čich. zakrslí? ostatní bez nejmenších problémů. To jsou tyhle rybky o tolik náchylnější? Tahle mřenka má ještě šanci nebo radši odepsat? Čilá je normálně ani chytit skoro nešla, žrát jsem jí tedy neviděl protože co zbyla sama je pořád zalezlá..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2013 12:48 Muž fido16 [631] Re: jirka
Já to tipuju jak už Romant napsal na střevní parazity, Asi bych nádrž přeléčil entizolem. To bude patrně ten problém
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2013 12:30 jirka
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím tak trable pokračují ale opět jen čich. zakrslý=odešla i poslední samička a poslední mřenka je nafouklá jek balón - viz foto. Vypadá jako by spolkla bublinu, přijde mi jako že je plná vzduchu=dutina je průhledná!!
další foto, jo a dodávám že všechny hodnoty vody ok, odkalování pravidelné atd. Sem z toho blázen.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2013 21:22 R Muž romant [27987] Re: jirka
Bude to znít možná divně, ale nedělat nic, krom té normální péče o akvo, to je moje rada. Ty úhyny bych přičítal tomu, že ryby se nacházely v rozhoupaný vodě a tudíž měla nemoc šanci se projevit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2013 21:16 jirka Re: romant
Fotka k příspěvku jaj vy jste rychlí já musel koupat děti smich Koukám že jsem netrefil foto tohle byl čichavec ještě v akva teď přidávám jinou samičku po úhynu. Právě že snažím se věnovat akva s nejlepším svědomím a pořád trable. Napřed řasa po založení což je standard, ta již častými výměnami vody ustupuje. Většina ryb koupena před měsícem, neonky a pancéřníčci jsou z původního 60l akva. Těžko takhle asi určit s čím se nemoc zatáhla.. No pravda je že na mřenky jsem byl netrpělivý-mají rády dobře zaběhlé akva hmm Jinak vodu měřím co týden při každém odkalení(40l), ph stále 7,4 , GH 6, kH 4, NO2 po měsíci pod 1mg , NO3 do 12 mg, O2 přes 6mg. Teplota 24-25 stupňů, filtrace orig. Juwel Bioflow plus přidáno keramické médium, bakterie Sera Nitrivec byla ale použita jen zpočátku pro redukci NO2. Tak co teď dělat víc? ne
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2013 20:36 R Muž romant [27987] Re: jirka
Voda, voda, podmínka, podmínky, to je to oč u výskytu parazitů jde, neb oni se začnou množit jenom při zhoršených podmínkách, ale to nemohu posoudit, neb nemáš prezenatci a tak tu případnou chybu nevidím(e), ale obecně nepodceňovat pravidelný výměny vody, tzv. dodržovat hygienu akvária,odkalovat dno dle potřeby a mít výkonnou, ale hlavně účinnou filtraci, to jenom tak co mě okamžitě napadá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   08.01.2013 20:33 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: jirka
Fotka k příspěvku Byly takové nic moc už od začátku?
Jestli je máš jen od toho založení akvárka a šlo to s nimi postupně od desíti k pěti, může jít o tzv. syndrom chronického chřadnutí. Je typický pro mřenky stresované přesuny mezi konečným umístěním v domácím akvárku. Charakteristické je, že ryba je netečná, strašně vyzáblá, nežere a postupně odchází. Jediná přesná příčina prý není známa, v podezření jsou bakterie. Nové patogeny, na které ryba nemá imunitu nebo zvýšená koncentrace těch, na které zvyklá je, vede v transportních podmínkách ve spojení s oslabeným imunitním systémem k masivní infekci. Postiženým rybám většinou není pomoci.
Pokud byly mřenky na začátku aktivní, s dobrým tvarem těla a plným břichem, bude to jak píše Roman.
obrázek použit z knihy Loaches, nahoře postižená rybka, dole zdravá
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2013 20:32 jirka Re: romant
Fotka k příspěvku Děkuji za reakci, dodávám foto jednoho čichavce nafouklého jako balon tone Co s tím teď dál? Mám obavu i o ostatní osazenstvo (neonky, parmičky, dva páry čichavců, ancistrusy a pancéřníčky) ikdyž jsou zatím bez problémů. Poslední mřenka je taky pohublá a nežere..
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.01.2013 19:43 R Muž romant [27987] Re: jirka
Tipoval bych vnitřní(střevní) parazity.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2013 19:41 jirka – mřenka nemoc?
Fotka k příspěvku Ahoj dnes mi pošla už druhá mřenka nádherná ze čtyř měla propadlé břicho za žábrami. Akvárium 200 litrů staré 2 měsíce, všechny hodnoty vody v pořádku, výměna 40 litrů každých 5-6 dní. Tento týden šly navíc do rybího nebe 3 ze 6 čichavců, ti měli prozměnu břicha pekelně nafouklá..snad se nejedná o vodnatelnost?! rozzureny
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2012 21:28 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: jana
To není úpně nejlepší anamnéza ;-)
Jaká je to mřenka, v jakém akvárku, s jakými společníky, v jakých podmínkách, jak dlouho jí máš...?
A nejlépe přidat foto.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2012 20:06 jana – problém s mřenkou nádhernou
Dobrý den moje mřenka má otevřenou pusu a už celý týden nejedla nevím co s ní mám dělat.prosím o pomoc

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2012 08:37 Muž Yirka [9126] Re: fido16
Nezbude ti nic jiného, než pokračovat v léčbě - viz doporučení na letáku i zde v diskusi o krupičce - a doufat že nakonec léky zaberou. Mřenky blednou vždy když jsou v nepohodě. Krupička jim určitě vadí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2012 21:15 Muž fido16 [631]
Čauky mám 4 mřenky nádherné všechny jsou osypané krupicí tak je léčím eshou exitem a eshou 2000 už 4 den ale tečky pořád nemizí. Navíc mřendy nežerou jen polehávají a schovávají se a jsou vybledlé myslíte že je to tou krupicí? Ostatní osazenstvo je v pohodě taky byli trošku osypaní ale už jsou ok.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.02.2012 23:16 Muž navik [908] - SumciRe: PaDa
Taky mám pocit, že by jim pořádná hrst šnečků prospěla ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.02.2012 22:46 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: ivule
Přijde mi to, jako když jsem začal pořádně krmit nepříliš kvalitní, pohublé ryby z nákupu. Prostě jejich rachitické postavičky nejsou schopné absorbovat bez následků větší množství dobrého krmení. Jednoduše to nemají kam do vyhublého tělíčka nacpat a vypadají pak dost divně. Pokud je to tahle příčina, za pár měsíců se to srovná ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.02.2012 20:41 xx Re: ivule
Kdyby to bylo u nově koupené ryby, pak by to mohli být vnitřní paraziti - neodčervená ryba z importu.

Tady těžko říct. Jedině zkontrolovat dusíkaté látky v akváriu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.02.2012 20:26 Žena ivule [0] Re: xx
Dobry vecer no akvarko mam zabehle asi mesic a ty mrenky mam jiz minuleho,ale ostatni jsou uplne stejne jak byly jen tato jen tak nejak nafoukla,ale zatim se teda chova normalne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.02.2012 20:08 xx Re: ivule
Jak dlouho je v akváriu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.02.2012 19:46 Žena ivule [0] – ivule
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobry vecer mam docela kuriozni mrenku ktere se najednou divne zvetsilo bricho,ale zatim nejake nasledky nemoci typu vodnatelsnosti jakou jsou zveteseni oci nebo zjezeni supiny taky a ji a plave bez problemu muzete mi prosim poradit co s tim posilam i foto dekuji predem prezenetace jsou tri koreny.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2012 16:35 ivule Re: PaDa
Tak mlecny zakal znam tou otazkou jsem myslela zda nekdo nema taky tento typ filtru a jestli se mu to nestalo taky,protoze je o neco silnejsi nez je objem akvarka,ale uz mizi sam od sebe nastesti tento filtr mam jen docasne a pak az mi spravi moturek tak tam budu mit zase ten od juwelu.Mrenky jsem mela uz i z predchoziho akva,ale byly bez problemu.Dekuji vsem za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2012 14:06 Žena geminika [39] - ŽivorodkyRe: Yirka
Napadla mi ešte jedna blbá otázka. Môže to byť samica plná ikier, aj keď je červená-ružová? Farbu má takú ako na tom priloženom obrázku v odkaze nižšie. Samice sú predsa také stireborné.
Tu je odkaz na moje akvárium, v ktorom chovám tieto rybky. rybicky.net/nadrze/7242
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2012 14:00 Žena geminika [39] - ŽivorodkyRe: LiborSprysl
Takže, aby neprišlo k omylu, jedná sa o túto rybku rybicky.net/atlasryb/parmicka_nadherna Viem, že je v názvoch trochu chaos, lebo v slovenčine ide o inú rybku ako v češtine podľa názvu. Nafúknutú rybku som dnes izolovala. Šupiny aj farba sú zatiaľ normálne, neodstávajú jej, žrať jej chutí, pláva si veselo. Teraz majú tie rybky asi 5 cm. Prežratá nebude, lebo akva je v robote, t.j. cez víkend nie sú kŕmené.Dnes som zase odkalila dno a vymenila cca polovicu vody. Všetky ostatné rybky sú v poriadku. Môžem jej dať nejaké liečivo? Aleak je to vodnatelka, tak na to asi liečivo nie je. Však? Čiže utratiť, nech sa netrápi. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2012 08:43 Muž LiborSprysl [9015] Re: Yirka
Já tedy nevím, ale i místní slovutný atlas mřenku nádhernou po slovensky uvádza ako mrenku nádhernú...tak to bude chtít nějakého slovenského rozhodčího... smich A tedy nekontroloval jsem všechny, ale i v dalších případech hovorí o mrenkách. Zatímco parmička nádherná je mrenka růžová po slovensky... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2012 08:34 Muž Yirka [9126] Re: LiborSprysl
Pozor na to. Je to ve slovenštině to zn. parmička=mřenka. Alespoň já jsem to tak bral. Pokud jsem se mýli, tak se omlouvám.
Edit: a taky jsem vycházel z názvu vlákna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2012 08:31 Muž LiborSprysl [9015] Re: Yirka
Že by parmička nádherná měla za rok a půl deset cm při normálním krmení ve společenské nádrži, o tom tedy dost pochybuji. Ale že by jí 45 litrů mohlo být málo v případě dalších společníků, o tom pochyb není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.02.2012 08:17 Muž Yirka [9126] Re: geminika
Pokud je to bříško nafouklé krátkodobě, může to být třeba jen z přežrání. Více mě však zaráži jiné záležitosti. Jednak jsou tyto rybky do 45 litrů naprosto nevhodné. Pokud jsou přes rok u tebe, znamená to že mají tak rok a půl, tudíž by jejich velikost normálně měla být kolem 10cm. Znamená to, že se v té nádrži trápí, zakrňují, nejsou v pohodě a pak třeba dochází k tomu napadení. Dále pak je zarážející to odkousnutí ocásku až u kořene, protože tato rybka má ocásek v kořenu mohutný v poměru k tlamce. Ty rybky bys měla někam udat a ukončit trápení jejich i své.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2012 22:51 Žena geminika [39] - Živorodky
Pridám svoju otázku sem. Mám dve Parmičky nádherné,už vyše roka. Sú to dvaja samci, lebo samička už uhynula, tak zostali samy. Všetko bolo v poriadku, len nedávno jedna druhej celkom, až po koreň chvosta, ten chvost odkusla. Ten už pomaly dorastá a rybka je v poriadku. Ale tá druhá sa mi teraz zdá, že má nafúknuté bruško. Ináč sa chová úplne normálne, žerie, naháňajú sa, nemá žiadne nežiaduce príznaky. Ani naježené šupiny, ani zmena farby, nič. Čo to môže byť? Mám ju izolovať, liečiť? Akvárium má 45 litrov, teplota vody 25 °C, pravidelná údržba. Naposledy minulý piatok. Vďaka za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2012 22:22 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: ivule
NO2 by u mřenek mělo být určitě neměřitelné. Také měsíc "zaběhlé" akvárko není ještě vůbec zaběhlé pro tyto rybky, nedoporučuje se je pořizovat do nových nádrží, pak se takovéto problémy dají očekávat.
K tomu zákalu, zkuste si do vyhledávače tady ve fóru zadat třeba "mléčný zákal".

EDIT: když to udělám a podívám se na příspěvky z 29. ledna, tak si myslím, že ten zákal pro vás nebude až taková neznámá zkušenost ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2012 20:28 ivule Re: Ivoš
Dobry vecer no mrenky jsou mozna hrave,ale tahle uz chudina asi dohrala nafoukle bricho a zadny pohyb ani zabry nic no mela jsme nastesti uz v karantene takze jestli to byla ta vodnatelnost tak mi snad nestihla nakazit dalsi ryby.Momentalne mi dosel moturek ve filtru bohuzel jak naschval nemeli nikde a reklamace bude trvat,ale aspon mi dali nahradni filtr od eheim na 600 litru ryby docela litaj,ale mi ze snad ta voda co se tyce pruzracnosti zhorsila nevim cim by to mohlo bytvypada to jak bily zakal.Dekuji predem za nejake rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.02.2012 21:53 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: ivule
Mřenky jsou strašně hravé ryby a občas, když se nudí, vymýšlejí různé blbiny. Dokonce jsem slyšel o tom, že jedna mřenka dělala mrtvou a druhá jí tahala po akvárku za ocas smich Takže to nemusí být tak horké, zítra třeba už bude plavat normálně.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [2] 3

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 2524x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11579-mrenky-nemoc?od=51