Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Mřenky - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 3 Žádná další stránka   1  
Mřenky - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2012 19:06 ivule – mrenky
Dobry vecer muzete mi nekdo poradit mam 4 mrenky z toho jsem ted uvidela jednu s hlavou dolu a trochu zvedly ocas a bricho trochu zvetsene cetla,ze kdyz se mrenky preji tak se vali na boku popr.ruzne zvlastni pohyby,ale i tak nejsem si jista zda se mozna nejedna o vodnatelnost i kdyz oci ma v poradku a barva tela taky supiny nejsou zjezene momentalne vymenuji jednu tretinu vody z akvaria,ktere mam zabehle uz tak mesic tak doufam,ze to pomuze zjistila jsem,ze mi stouplo NO2 na 0,1 tak preventivne vymenim vodu snad se to snizi.Dekuji predem za nejake rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.02.2012 00:56 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: grips
Jde o mřenku nádhernou?
Když krmím přes den za světla, jedna z mých osmi je oproti těm ostatním skoro bílá, navečer po zhasnutí nebo dopoledne před rozsvícením je přitom úplně stejná jako ostatní. Prostě nějak citlivější na stres, úlek apod., viz Yirka.
Pokud není její vybledlé zbarvení trvalé, ničeho bych se nebál...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   19.02.2012 12:29 Muž Yirka [9126] Re: grips
Je to reakce na nějakou nestandartnost.Prostředí v nádrži, stres z jiných rybek a pod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2012 11:51 grips – mřenka
ahoj, dnes jsem se podíval do akvárka a vidím moji mřenku a je totálně vybledlá, druhá je vpořádku. Neví někdo o co se jedná.???

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2011 16:16 PALVI – Mrenka pruhovaná - divné pohyby.
Zdravím vás,
mám už asi rok mrenku pruhovanú. Doteraz sa chovala úplne normálne. Asi pred týždňom som u nej zbadal veľmi divné chovanie.
Pláve po akváriu ako zmyslouzbavená, a dosť často je otočená úplne dole hlavou a točí sa na mieste.
Čo to môže byť?
Je to choroba?
Vďaka.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2011 15:50 Muž Yirka [9126] Re: Irwiny
Mřenky potřebují vydatnou potravu, tablety a sušené je málo. Chce to plže, mražené patentky atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2011 13:40 Žena Irwiny [0]
Fotka k příspěvku Mám v 290l akva také dvě mřenky nádherné, jedna z nich se má výborně, je pěkně vypasená i vybarvená, žere tablety a vrhá se i po vločkách u hladiny, ale ta druhá je na umření, kost a kůže, není ani moc dravá po jídlu. Vylovila jsem jí do přenosné odchovničky, a dala jí k dispozici jednu tabletu. Konečně se sice trochu nažrala a bříško se jí zvětšilo, ale stejně vypadá hrozně. Snad jí pomůže být chvilku sama, aby trochu přibrala.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2010 06:32 David04 Botia macracanthus-choroba
Krmím krmivom "SERA Vipan vločky. Tá druhá sa správa mierumilovne. Mám tam neonky, rôzne Tetry, présavníkov a všetky sú v poriadku. Prosím, čo mi poradíte ako liečiť a čím?
Ďakujem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2010 15:23 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Silent
Taky na ně mám podezření :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2010 15:22 R Muž Silent [5949] Re: David04
Mně se to jeví na vnitřní parazity.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2010 15:19 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: David04
Jaké má výkaly?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2010 15:17 Muž Yirka [9126] Re: David04
Vypadá opravdu špatně. Co má k dispozici za krmení? Pustí ji ta druhá k němu? Mají k dispozici mražené či plže?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2010 13:35 David04 – Botia macracanthus-choroba
Fotka k příspěvku Mám dve Botie asi dva mesiace asi 4 cm . Nedávno som zistil že jedna nejaví veľkú chuť
do krmenia. Keď som si ju prezrel, zistil som že má vpadnutá brucho a nie je taká čulá ako tá druhá. Prosím o radu o aké ochorenie sa jedná a čo sa dá s tým robiť. Ďakujem.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2010 14:10 Muž hlavson [0] Re: stetinka
Já jsem se rozhodně neradil ve zverimexu, ale byl jsem v akvaristice. Ryby bych nekoupil v žádném pet center apod. Tam pouze sháním techniku, mají tam větší výběr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2010 13:56 Žena stetinka [270] Re: hlavson
Ono to nechce spoléhat na rady prodavačů ze zveráků. Hlavně velké řetězce shánějí jen prodavače, nikoli odborníky. Ty totiž nezaplatí a pokud náhodou k nim nastoupí, tak nezůstaou, protože je umordují marketingová opatření. Vím o čem mluvím, byla jsem jednou z nnich.
Základem je samostudium, hledání, pátrání a vyptávání. Musím ale ocenit, že jsi tam nedal ryby hned, ale chtělo to začít opravdu jiným druhem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2010 13:50 Muž hlavson [0] Re: stetinka
očekávám, že do deseti let pořídím větší akvárko. Pokud se mi teda bude dařit. Zatím jsem z toho tak akorát na cvokárnu. Baví mě to, ale teď jsem z toho dost vyplašenej. Nečekla jsem, že začnu neúspěchem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2010 13:40 Žena stetinka [270] Re: PaDa
do budoucna je malá i velikost akva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2010 08:06 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: hlavson
A ta tvrdost je taky dost vysoká.
K tomu "že se rybky přizpůsobí" - ono od mnohých prodavačů se nic jiného než podobný nesmysl nedozvíš... Ryby bys měl vybírat podle informací v atlasu a až po srovnání podmínek ve svém akvárku s těmi požadovanými.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   05.09.2010 23:12 R Muž Silent [5949] Re: hlavson
Příliš jsi to uspěchal. Sekavky nádherné jsou velmi citlivé na dusíkaté látky, nádrž evidentně nebyla řádně zaběhlá a pro nasazení ryb musí být NO2 neměřitelné. Hodnota pH je pro chov sekavky také nevhodná. Je příliš vysoká. Ideální je kolem pH 7 nebo mírně nižší. Sekavky rozhodně nejsou vhodné "zajíždějící" ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2010 22:49 Muž hlavson [0] – bledé mřenky nádherné
Založil jsem si 16.8. nové rohové akvárko 152 litrů do kterého jsem dal několik rostlin, osvětlení mám 2x15 W - nic moc, ale rostlinám se celkem daří. Teplota 25, ph 8, tvrdost GH 16, KH 10. Dne 3.9. jsem v akvaristice, po sdělení parametrů vody a rozměrů akvária, koupil 4ks mřenek nádherných, protože v akváriu jsem měl levatky. Jsou to zatím jediné ryby v akváriu. Prodavač sice řekl, že ph 8 je dost, ale že se prý rybky přizpůsobí. Po dvou dnech jedna z rybek vybledla do šeda (oči jakoby zakalené taky do šeda) a po několika hodinách ležela na dně a velmi rychle dýchala. Poté se pokoušela plavat, ale byla jako v křeči a nakloněná na bok. Prostě se snažila plavat, ale šlo to velice špatně. Stále lapala po dechu, poté opět ležela na dně a po nějaké době uhynula. Nyní se mi zdá, že ostatní ryby rovněž blednou. Zatím plavou bez problémů, ale mám obavu, že to bude horší. Na krmení moc nejdou. Raději ještě vzduchuju, protože světlo mám slabé a rostliny rostou velmi pomalu. Nemůže to být díky tvrdosti a poměrně vysokému ph? Nevěděl by někdo oč jde? Ještě jsem se dočetl, že právě mřenky spí tak, že vypydají jako mrtvé, třeba i na boku na dně.
v akvárku mám filtraci Hailea RP 600 a pro zaběhnutí jsem použil Denitrol od JBL, NO2 mám nyní pod 0.3
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2009 13:12 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Plato
Všeliké "úpravátory" mohou mít "vedlejší účinky". :) Např. obsahovat organická barviva nebo vyvazovat některé živiny... "Odražení" vody je levnější a "jistější". :-)
Co zkusit denní výměnu toho objemu, na který máte nádoby k odstátí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2009 12:52 Plato Re: Sid
Vodu nechávam odtát-tedy část- nemám tolik nádob co bych mohl použít na odstáví. Jinak přilévám sérum na odchlor vody-něco od serry,ale teď přesně nevím co to je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2009 12:50 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Palto
...1týdně asi 1/3 objemu - málo?... Pokud máte NO2 >0,1, pak je to málo. :-)
Při používání "odražené" (odstáté a vytemperované) vody nemusíte mít o bakterie obavy. U čerstvé vody z vodovodního řadu to může být někdy s "?".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2009 11:41 Palto Re: Sid
Vodu měním 1týdně asi 1/3 objemu- málo? Častější výměnu? Víc vody pryč?Nepoškodí to vývin filtračních bakterií?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2009 11:07 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Plato
Častá výměna části vody dokud se nestanou NO2 neměřitelnými.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2009 10:40 Plato Re: ustavprochore
filtr bohužel s původním neběží(původní byl satrý a odešel motor). NO2 >0,1.Snažil jsem se sehnat bakterie do filtru,ale nikde se mi to nepodařilo. Je z toho nějaké východisko?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.08.2009 10:02 Žena ustavprochore [567] Re: Ploto
Běží ten nový filtr současně s původním? Pokud ne, chyba!
Co znamená NO2 "skoro neměřitelné"? Dusitany jsou pro rybky nebezpečné už v nízkých koncentracích a různé ryby na ně budou různě citlivé...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2009 09:29 Ploto – Problém s mřenkou Pákistánskou
Zdravím všechny žábromilné,
Mám problém se svou mřenkou pákistánskou.Pořád se mi otírá o dno a ohrnuje horní ret.Baští normálně.Aktivita je snížena-často leží na dně.Nemá žádné viditelné znaky nemoci-bílé tečky ani zbarvení šupin,chomáče plísně.Neví co jí může být-trvá to už asi 4den. Mé AQ: 100l-čistého obsahu. Filtr výkon 500l/h. PH- okolo7.No3 a No2 skoro neměřitelné. Osazení zelení-asi 10 kitek. Osazenstvo: tetra čpruhá-6ks,rasbora klínoocasá 4ks, ancik-1ks,pancéřníček panda 1ks,mřenka pákistánská 1ks(zatím je malinká asi 4cm-později bude přesunuta do vetší nádrže).Aq je staré 3měsíce.Po založení a osázení bylo týden bez ryb.Filtr je nový-asi týden. Předem děkuji za reakce a rady. @
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [3]

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 2524x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11579-mrenky-nemoc?od=101