Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Mřenky - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Mřenky - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   09.11.2016 21:46 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Blanka
-A jsme u toho. Opět problem v infu, co si mám představit pod slovem ,,dostatečně velkém,,?
-Žádáte, abychom posoudili problem na základě poskytnutých informací, bez historie akva,stáří ryb,údržby atd.
-imaginární akva,ryby,nemoc,tazatel

-Následně uvedené, proto taky berte jako imaginární formu postupu

-dokončit léčbu eSHa 2000 ,následně odkalte dno a vyměnte 1/3 vody
-problem bude nejspíše tady - amoniak NH3, dusitany NO2 a tím i související faktory.
-sledujte chování ryb, včetně indikátorů, které jste uvedla
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2016 18:34 Blanka – Bílá vlákna na hřbetu a skalár a rychle dýchající mřenky
Mám velkou prosbu. Přítel má 5 let založené akvárko, dostatečně velké, 4 mřenky a 2 teď již krásně velké skaláry. Dlouho jsme neměli žádné potíže. Včera jsem se po 1 dni vrátili z návštěvy a obě skaláry na sobě měli, dnes mají, u horní ploutve delší, jakoby bílá vlákna - byli i na jedné z kytek,na bocích jsou skaláry jakoby trochu "ojíněné" (krupička to není),ploutve se mi zdají ke konci asi 1cm světlejší, trochu roztřepené, jedna skalára má trochu víc prokrvené žábry. Obě plavou spíše u hladiny, ale rovně a nemají problém se potopit dolů když přijdu rychle ke sklu (jen zkouška). Ale bohužel zatím nežerou, i když jinak byly k nezastavení. Všechny 4 mřenky vypadají na oko v pořádku, ale daleko víc jsou schované, rychle dýchají, neplavou spolu jako dřív. Včera jsem hned vyměnila 1/3 vody a dala eshu 2000, dnes bez výměny zase eshu. Zlatá skalára se mi zdá lepší, ale druhá černá větší moc ne a mřenky byly i dnes úplně schované.(kytku s vláky jsem celou uštípla) Moc prosím o radu. Jestli jsem udělala dobře, nebo přidat eshu exit... Pročítala jsem tady co se dalo....nechci je svojí aktivitou přizabít chemií.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2016 06:59 Muž lukasleibelt [84] – Mřenky
Fotka k příspěvku Dobry den, u mřenky nádherné se mi vyskytl bílý větší flek a ja se domnívám, že se jedná o plíseň. Mřenky chovam ted 1 měsíc a celou dobu byli všechny v pohodě, až nyní. Ostatní jsou zdrave bez nějakých příznaků. Omlouvám se za kvalitu fotky, je tezke je vyfotit
EDIT- Myslíte, že mám pro jistotu aplikovat eshu 2000
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2015 21:22 stanulka032
Dekuji za rady :) posadku akva poresim az se mi zabehne vetsi akva ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2015 19:40 DanH Re: ghostik
Inkubační doba při teplotě 24 stupňů je 12 hodin. Při vyšší teplotě je kratší ( proto se doporučuje zvýšit tu teplotu ), léčba musí při teplotě 32 stupňů trvat alespoň 10 dní. Při vyšší teplotě je potřeba zavést silné vzduchování, jinak se ryby udusí. Sůl musí být pokud možno bez přísad. Teda, přijde mi jednodušší ten eSHa exit :-D . Navíc stačí ( většinou ) pouhé tři dny ( viz návod ) a neublíží rostlinám.

Zdroj: www.akvarijní.cz/nemoci ( a to, co si ještě pamatuju :-D )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2015 18:04 Muž ghostik [81] Re: stanulka032
Omlouvam se na zvyseni teploty jsem uplne opomnel. :-(

Samozrejmne ze rostliny nepreziji pokud budou v te vode oni rostliny pri lecbe dostavaji vzdy zabrat i kdyz ten exit jsem aplikoval s rostlinama a tam prezili jen chvili stagnovali.

Jinak samozrejmne krupicku je treba lecit v celem AQ - vajicka jsou v zemi a ted si nepamatuji inkubacni dobu a lecba by mnela byt delsi nez je tato doba aby ses ji zbavila na 100% (alespon dle meho nazoru)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.05.2015 16:56 R Muž romant [27983] Re: stanulka032
Není to jenom o soli, je to taky o teplotě a když se chceš pustit do léčby solí, tak tu brutálnější koncentraci s tím rizikem ztráty rostlin, tedy tu pol. lžíci na 30 litrů a teplotu přes 30 stupňů a to klidně na 32-34 st. a vařit několik dní, což bude mít taktéž s největší pravděpodobností stejnej efekt jako ta sůl, rostliny budou odcházet. Mrkni se do vlákna o krupičce, kde se o tom solení a topení v poslední době docela psalo. Pokud mohu svůj osobní názor, šel bych tou chemickou cestou, tedy tou eSHou exit, ale hlavně bych pořešil osádku, tak aby byla odpovídající objemu akvária. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2015 16:49 R Muž romant [27983] Re: ghostik
Tak touto koncentrací si velmi pravděpodobně odrovnáš rostliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2015 14:01 Muž ghostik [81] Re: stanulka032
cca jedna zarovnana polevkova lzice na 30L vody
ja to kdysi pouzil u 200L AQ ale stejnak jsem pozdeji koupil ESHA Exit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2015 13:57 stanulka032
Kazdej tu resi ze mam 30 l akva ale nikdo mi nerekne kolik mam dat te soli?? Jsem na matreske takze bych radsi vyzkousela tu sul. Pokavad to nepomuze tak bych koupila nejakou chemii
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2015 13:53 stanulka032
¨Ja jsem tu Mrenku dostala jako darek. Ale mam uz zalozene 150 l akva. Takze pujde do vetsiho :)Rybi polivka to neni. V akva jsou jenom 2 Black Molly a 2 Pavi ocka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2015 18:42 DanH Re: stanulka032
Já bych ještě doporučil použít zároveň s eSHa exit i eSHa 2000, který brání zaplísnění ran. Ale beze změny podmínek se krupička zase vrátí. Neznám mřenku, která by se hodila do 30l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.05.2015 09:12 R Muž romant [27983] Re: stanulka032
Mřenka, 30 litrový akárko, další ryby, no to bude pěkná rybí polívka, tedy si dovolím usuzovat, takže bez urážky. Ono by to chtělo prezentaci, aby se případný chyby daly odladit. K dotazu. Ano i to se dá, ale volil bych klasiku v podobě přípravku eSHa exit dle návodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2015 09:02 stanulka032 – Krupicka u rybicek
Ahoj mam dotaz Mrenka dostala krupicku a nakazila i ostatni rybky. Jsem zacatecnik a docetla jsem se ze staci osolit vodu a zvysit teplotu. Ale nikde uz jsem nenasla kolik ty soli ?? Mam 30 l akvarko. Dekuji za rady ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2015 21:23 palko150 Re: romant
tam je pisane ze sa to ma 5 dni pouzivat a potom po tich 5 dnoch ak to nezabere tak sa ma vraj dva krat 50% vody vimenit a ete raz to zopakovat je to tak alebo to nemusi platit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2015 19:56 R Muž romant [27983] Re: palko150
Pokračuj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2015 19:46 palko150 Re: romant
daval som 5 dni tu eshu a a este zopar rybiciek ma tu krupicku mam este dnes na 6 den dat do akvarka kvapky DAKUJEM

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2015 15:57 R Muž romant [27983] Re: palko150
Priamo kvapkaj a smelo do toho. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2015 15:50 palko150 Re: Turbínka
uz mam tu eshu exit a chcem sa spytat ci sa tie kvapky priamo daju do akvarka alebo sa zmiesaju s vodou.DAKUJEM
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2014 23:47 palko150 Re: Turbínka
kolko dni preziju bez niakeho toho pripravku lebo ja ho idem kupit piatok DAKUJEM
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.12.2014 19:26 Žena Turbínka [2558] Re: palko150
Až koupíš tu eSHu už nesol.Vyměň část vody a pak jeď jenom eSHu dle návodu (a klidně i déle).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2014 19:25 R Muž romant [27983] Re: palko150
Hej, podle návodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2014 19:24 palko150 Re: romant
a mozem tam potom dat Esha Exit 20ml piatok to asi pojdem kupit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2014 19:18 R Muž romant [27983] Re: palko150
Teď jednorázově a můžeš jako prevenci, tak 2-3x do roka po výměně vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2014 19:15 palko150 Re: romant
ako casto davat tu sol do akvarka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2014 19:13 R Muž romant [27983] Re: palko150
Působí pozitivně na tvorbu slizu na rybách a případné stádium parazita který by se chtěl uchytit na telěch ryb, tak ma stíženou možnost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2014 19:09 palko150 Re: romant
ako pomaha ta sol zvetsuje ph alebo co robi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2014 18:57 R Muž romant [27983] Re: palko150
Do "napodobeniny akvaria" ano.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2014 18:51 palko150 Re: romant
na 2 polievkove lyzice soli som dal 0,5L vodi moze tak byt
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2014 18:33 R Muž romant [27983] Re: palko150
Ne.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2014 18:30 palko150 Re: romant
a neumru mi stej soli
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2014 18:21 palko150 Re: romant
na ml kolko vodi k tej cajovej lizicke a mam 130L akvarko bude staci 1 cajova lizicka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2014 18:19 R Muž romant [27983] Re: palko150
Roztok, jednu čajovou lžičku.
Edit: Jestli jsi je odlovil, z té společenské nádrže, je pravděpodobný, že bude krupice i tam, i když třeba není na rybách viditelná a proto i tam bych solil a to jednu polévkovou lžíci na 50 litrů vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2014 18:18 palko150 Re: Turbínka
a este by som chcel vediet či mam s tej soli spravit roztok alebo cisto len nasypat a ci mi stej soli neumru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2014 16:47 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci
U palko150 asi nejde o mřenky, ale o mrenky, tedy v jeho akvárku patrně parmičky čtyřpruhé.
Není mrenka jako mřenka ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2014 14:32 Žena Turbínka [2558] Re: palko150
U tebe je možné všechno. Vzhledem k té ohromné směsce ryb co tam máš bych zvedla postupně teplotu na 30 °C. Krátkodobě může ryba snášet teploty nad svým teplotním optimem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2014 14:30 palko150 Re: Turbínka
a este sa chcem spytat ci mi neumru tie ryby v tom spolocenskom akvarku ked im vitopim na 31 stupnou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2014 14:17 Žena Turbínka [2558] Re: palko150
Nejbližší co máš je nejspíš internet a nějaký eshop. Existují i jiné preparáty, které si poradí s krupičkou, ale tato dvojkombinace je šetrná a účinná. Do doby než seženeš zvedni teplotu, zasol a vyndej ty ryby z té louže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2014 14:06 palko150 Re: Turbínka
ja neviem kedi najbliksie k takim veciam dojdem preboha taki produkt ja neviem ci u nas aj existuje prepacte ale ja som z dediny ja nemam moznosti ist do mesta a kupit si tie veci sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2014 13:59 Žena Turbínka [2558] Re: palko150
Mřenky v 7 l? Chceš je zabít dříve než krupička? Navíc parazité jsou i ve společenském akváriu, vzhledem k litráži "karantény" bych je vrátila zpátky a aplikovala dvojkombinaci eSHa 2000 a eSHa EXIT.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2014 13:52 palko150
ahojte mam 8 mreniek a dve chitili krupicky co mam robyt dal som ich do 7L akvarka a vitopil na 31 stupnou co dalej?DAKUJEM

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2014 22:05 JoKa Re: Rokal
Mám už asi 6let mřenky nádherné a najednou se u jedné začaly objevovat bílé blíže nespecifikované fleky. Jasně, prezentace bodne, ale i bez ní vidím podle fotky, že víc jak 30 cm tvé akvo do hloubky nemá. Kolik tak může mít na délku? Hádám, že metr to nebude, spíš bych to viděl na nějakých 80 cm... Mřenky dospěly už dávno a přestalo je to bavit, začali soupeřit o postavení v hejnu. Ti nejslabší jedinci to odskáčou výrazně a i ti silnější pár škrábanci, přesto zranění bude... No a to co vidíš, je takové zranění a jak už Mislow nakousl, tak zaplísnilo....
Nic jiného v tom nehledej, nic, než malá nádrž a nevhodné podmínky...
Začni měnit vodu, nejlépe ob den a lehce zasol, pokud se situace nezlepší přidej léčivo proti plísni... A hlavně, zamysli se nad složením rybí osádky v akvu!! X-) :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2014 13:55 Muž Mislow [304] Re: Rokal
Ahoj, nechces si udelat prezentaci? Lepe se radi, kdyz se kazdy muze podivat na celkovou situaci v akvariu. :-) Nejsem zadny znalec nemoci, pac s nimi nastesti nemam moc zkusenosti, tohle mi pripada spis jako zaplisneni poraneneho mista, ale je to jen dohad ..... Kdovi, jestli nedochazi mezi mrenkami k soubojum a tahle zrovna trpi nejvic, ale opet je to jen dohad .... Prezentace urcite pomuze kazdemu, kdo ma s chovem techto ryb zkusenosti. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2014 16:38 Rokal – Nemoc Mřenek
Fotka k příspěvku Nemá někdo zkušenost s nemocema mřenek? Mám už asi 6let mřenky nádherné a najednou se u jedné začaly objevovat bílé blíže nespecifikované fleky. Zbělala kolem tlamy, na konci hřbetní ploutve a ne levém boku. Začala se také chovat, tak, že vyhledává klidnou vodu a lehá na filtr u hladiny.(viz foto) Budu vděčný za každou zprávu.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2014 22:22 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Tom
Tak pošli na článek odkaz, já na to ještě nenarazil, a to jsem se okolo mřenek docela snažil...
Neznám nikoho, kdo by byl odborník - přeborník, ani nevím, že by je tu někdo hormonálně rozmnožoval, takže každý má spíš jen chovy než odchovy a tyhle jevy zůstanou asi utajené. Já mám 9 kousků, někteří budou určitě samci, ale nic takového, co popisuješ, jsem zatím nikdy nepozoroval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2014 17:56 Tom Re: PaDa
dnes na netu jsem našel článek o mřenkách, že mají na jaře samci třecí vyrážku ...

mám celkem 6 mřenek a pouze tři mají krupička na hlavně, tak snad snad něco na tom pravdy bude ...

není tady nějaký odborník přes mřenky nádherné ? potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2014 22:24 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Tom
No snad to bude dobrý. Kdybys k tomu něco někde zjistil, tak dej vědět. Nebo kdyby se povedla ta fotka ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2014 09:07 Tom Re: PaDa
zkoušel jsem nafotil, ale krupička je drobná, že na fotce není vidět tone

už jednou to myslím měli, ale časem krupička sama zmizela, tak se domnívám, že to asi nemoc nebude .... budu muset rybičky sledovat

Mění mi barvu skoro pořád, protože vymyšlí z nudy různé lumpárny :-D Jednou jsem myslel, že dvě umřeli, tak vezmu síťku na vylovení a jenom si hráli na mrtvolky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2014 22:33 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Tom
když nasypu krmení, tak se zabarví klasicky do světlé barvy Koukám, že u každého je klasika něco jiného, moje mřenky se po krmení nezabarvují nijak... ;-)
No, a k tvému dotazu by asi bylo dobré doplnit fotku. ano
Já se s podobným jevem nesetkal, ale mám o pár let mladší kusy. Ani jsem nezaznamenal, jestli se u mřenek tohle vůbec vyskytuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2014 19:54 Tom – Mřenka nádherná - třecí krupička
Ahoj, mám v akváriu 6x mřenku nádhernou ;-) chovám je cca. 10let a teď když nasypu krmení, tak se zabarví klasicky do světlé barvy, ale mají na hlavě špatně viditelnou krupičku, tak nemůže se jednat o třecí krupičku ?
Určitě to není klasická krupička věnuji se akvaristice přes dvacet let :-D

díky za názory
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 3

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 2524x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11579-mrenky-nemoc