Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Blikající zářivka

 

NápovědaFórum » Technika » Osvětlení 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 3 Žádná další stránka   1  
Blikající zářivka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2010 08:35 jasanek29 – prosím poradte
Dobrý den,mám asi problém,dnes od rána mi problikává zářivka,na krátko zhasne a poté se rozbliká. Mám set 60x30x30 a je tam 15w zářivka white,prosím poradte,kde sehnat novou nebo co s tim?? Děkuji Pavel z Ústí.........

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2009 23:02 Muž kortezhugo [983] Re: hf
hmm - tazko radit....ked nevies co kde a ako.....-radsej to nechaj tak "vyhod"....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2009 20:15 Muž hf [54] Re: isamik
Bohužel takovouhle zářivku nikde jinde nemám.

To žhavení je součástí zářivky nebo vnitřku svítidla? Měřák někde mám, co mám konkrétně změřit? Mě v podstatě stačí určit, jestli se takhle projevuje závada v zářivce nebo ve světle, abych věděl co z toho mám vyměnit. :P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2009 18:58 Muž kortezhugo [983] Re: hf
...mozno torochu poradim...
"Při opakovaném zapnutí to většinou přestalo" -pravdepodobne zhavenie...
...No istotu mas len ked to premeras...zhavenie maju trubice cca 3-4 ohm - na to ti sataci merak za par korun... X-) a stale sa ti zide X-)
...potom mozes riesit EP :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2009 18:55 Muž isamik [180] Re: hf
a. nemuzes si zarivku nekde pujcit a vyzkouset?

b. ne neplati
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2009 18:43 Muž hf [54]
Ahoj,

Hele mám staré osvětlení v kuchyni nad linkou kde je T5 zářivka (13W, Lumilux). Celé to je někdy z roku 2000. Poslední dobou začala ale zářivka po zapnutí nepříjemně blikat (imho 60Hz). Při opakovaném zapnutí to většinou přestalo. Nicméně teď už nepomáhá ani to nové zapnutí.

Dotaz zní:

a. stačí vyměnit zářivku nebo to blikání signalizuje problém elektroniky/elektriky celého svítidla? Nechci zbytečně koupit novou zářivku, to dá rozum...

b. platí pravidlo T5 = elektronický předřadník?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2009 16:02 kikut3 Re: Martin
buď stáří bo vyměn startér ten lehce vyšrubuješ a vyměníš je levný
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2009 11:36 Muž Martin [3]
Mě taky blikala a byla stará 1rok.Tak sem moupil nový starter i žárovku.Startér cca20kč,zářivka cca160kč.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.07.2009 18:48 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: ČUPR
To byste tomu dal... hmm Musíte rozlišovat mezi "speciálními zářivkami" a "speciálními zářivkami"!
Jak píše Haimdol - třeba u GLOGLO, které technolgicky patří k širokospektrálním zářivkám, je i toho půl roku až moc. ;-)
Ovšem "speciálky", které nabízí např. fa. Rataj, patří technologicky k třípásmovým. (Jsou to ve skutečnosti "klasické třípásmové" zářivky, vybavené "speciálním" kartonovým obalem s barevným potiskem za "speciální" cenu... :-D) U těchto zářivek je životnost skutečně delší. Já bych se nebál používat je dokonce déle, než píše Silent. Nejméně dva, ale i tři roky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.07.2009 14:41 R Muž Silent [5949] Re: ČUPR
Půlroční životnost mají možná některé speciálky GloGlo a podobně. Běžné třípásmové, ideálně s elektronickým předřadníkem, vydrží kvalitně svítit podstatně déle (rok i více). Přesto bych je tak po roce vyměnil. Půl roku mi přijde trochu přehnané.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2009 13:20 Muž ČUPR [204] - TetryRe: Jan P.
Každá zářívka pro akvaristiku by měla být cca po půl roce vyměněna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2009 12:57 Muž Miras [111] Re: zvirek
a ty waty taky neboj, píšou max. 2x20w a ty máš 2x18 w.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.07.2009 12:35 Muž kortezhugo [983] Re: zvirek
Starter kupis "skoro" v kazdom elektre.-a ked ti 20sec. blika tak to bude starterom...
...ono sa ja "doporucuje" pri vymene trubice menit aj starter...-ja to stale tak robim - ved starter stoji len par korun....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2009 12:19 Muž zvirek [1]
Hele, a ten starter je standardne nekde k dostani ?
Mam svetlo Atman, na 2ks 60cm zarivek, na kazde strane je po strane krytu zasroubovan zrejme onene starter ( porceloanova vecicka, cca 3 cm dlouha ,vnitr dva kontakty )
Ted pri zapnutijedna zarivka ( nove koupena blika cca 20 sec, pak se chytne a uz sviti v pohode. Takze je to zarivkou , nebo starterem ?

( a jeste na lampe zevnitr je napsano 2X20W, ale zarivky standardni phllips, nebo osram sezenu jen 18 W, vadi to nejak ? )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2009 11:18 JuraS Re: Jan P.
lehce zatlačit a potočit..tuším, že standardně doleva..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2009 11:14 jan p. Re: skid
Právě potřebuju vědět, jestli je problém v trubici nebo těch ostatních kravinách, co tam jsou. Abych věděl, co mám koupit nové, ať nemusím celý komplet. Nemáte s tím někdo zkušenosti třeba? Nedělalo to někomu?

Jak se ten starter vytahuje?

Edit: Problém zdá se býti vyřešen (ťuk ťuk do dřevotřísky), všecko jsem to rozšrouboval a vším pohýbal a už svítí v kuse. Tak snad vydrží. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2009 11:12 Muž Skid [2] Re: kortezhugo
Nejprve bych zkusil vyměnit startér, je to levnější a otázka 2 minut.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2009 11:03 Muž kortezhugo [983] Re: jan p.
Kup si novu a mas pokoj - ved stoji par korun...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2009 11:00 jan p. Re: avast
Nevím, jak je stará, dostal jsem ji od kamaráda asi před dvěma měsíci, ale tipuju tak 2-3 roky. Nemůže být problém v samotné trubici? Ale to by asi nesvítila vůbec, ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2009 10:54 Muž avast [49] Re: Jan P.
Možná by se hodilo napsat jak je stará.. Může to být jeden z důvodů..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2009 10:52 Jan P. – Blikající zářivka
Dobrý den, zářivka, osvětlující moje akárko, z ničeho nic začala blikat a poblikávat bez jakékoliv pravidelnosti. Zkoušel jsem ji rozšroubovat, ale fakt nejsem elektrikář a vůbec nevím.. mně se tam zdá všecko v pořádku. Nevíte, čím by to mohlo být?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2009 08:43 Muž kortezhugo [983] Re: kristian
Aha - som to prehliadol ze - kupil nove trubice.Tak to bude fakt ten starter.Tak tak ako pises mensi rozsah.Inac sa ja doporuca pri vymene trubic menit aj starter.Ja to tiez tak robim - nove trubky novy starter.
Inac tlmivka ma jednu vyhodu oproti predradniku - zivotnost.Neverim ze predradnik vydrzi bez poruchy
40 rokov.- tlmivka hej. :-) ale to je jedina vyhoda tlmivky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2009 14:33 Muž kristian [80] Re: kortezhugo
Velmi casto je blikani zpusobene pouzitim starteru s velkym rozptylem doporuceneho vykonu trubice na trubicich s vykonem v jeho nizsi casti rozsahu. Takovyto starter pokud se trochu opotrebuje tak ma sve zapalne napeti nizsi nez napeti zapalene trubice a proto dochazi k blikani. Je lepsi pouzit starter ktery je pro mensi rozsah vykonu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2009 13:37 Muž kortezhugo [983] Re: DanBart
Ak je tam tlmivka a starter-problem nebude v starteri.-ale vymenit ho mozes - skvor vadna trubica.Starter mozes vybrat von ked sa trubica zapali.Ak vies zmeraj si zhavenie malo by mat 3.5-4 Ohmy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2009 12:34 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: DanBart
Záleží jaký máte přeřadník, žádný prodejce u Vašeho krytu nic neuvádí, takže předpokládám obyčejná tlumivka (elektronickým by se pochlubili).

Pokud klasickou tlumivku, zkusil bych vyměnit startér - vadný startér často způsobuje problémy s blikáním zářivek. Tady je link přímo na Juvel: www.krmiva-prodej.cz/… , ale když vyjmete ten z krytu a zajdete do solidního elektra, prodají Vám nový za maximálně 20kč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2009 09:23 Muž Landvir [57] Re: DanBart
Podle mě je to určitě předřadníkem jestli tam nějakej máš.

Pokud je to toto osvětlení tak by to mohlo být opravdu tím, zkus reklamaci měli by to vzít. www.profizoo.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2009 09:01 DanBart – problikávající zářivky - osvětlovací rampa juwel multilux
ahoj mám necelý rok celý nový komplet od Juwelu RIO 125, nyní nastaly problémy s osvětlením. Zářivky blikají, osvěltení se někdy celé vypne. Koupila jsem tedy nové zářivky, ale potíže přetrvávají. Netušíte někdo čím by to mohlo být. Je to osvětlení Multilux a zářivky T5

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [3]

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 4001x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11521-blikajici-zarivka?od=101