Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Blikající zářivka

 

NápovědaFórum » Technika » Osvětlení 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Blikající zářivka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2018 23:41 Žena azalka [38] – Oprava nesvítí zářivky - Brno
Ahoj. Poradíte mi, kdo by mi opravil osvětlovací rampu, která nerozsvítí zářivky? Určitě je i u nás v Brně nějaký šikovný akvarista/elektrikář/kutil/všeuměl, který si vyrábí všechno sám a třeba za nějakou kytku (do aq) nebo flašku pomůže... :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.07.2018 12:39 Muž Riccihifi [13] Re: kim11
Moze to byt vadnym starterom,je to taky valcek pri ziarivke.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2018 11:22 kim11 – Akvárko
Zdravím. Potřeboval bych poradit. Přestalo mi svítit světlo v akvárku. Koupil jsem novou zářivku 15W a namontoval. Zářivku vypínačem rozsvítím, ale cca za 10 sekund zářivka zhasne.
Čím to může být, nebo co mám vyměnit. Děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2018 10:39 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: Josef
To bude nejspíš zářivka na konci životnosti po cca (půl)roce, příčina je vlhkost a krátká životnost zářivek. Vyměň zářivku, kup klasiku (žádné barvičky od Hagena na podporu růstu kytek a podobné nesmysly) nebo rovnou LED trubici. Zářivku si vezmi raději s sebou na nákup. Jak zalitá tmelem? Že nepůjde zářivka vyndat? Většinou musíš pootočit zářivkou v objímce a pak vytáhnout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2018 10:35 Josef – nepravidelné zhasínání
Mám v krytu osvětlovací modul se dvěma zářivkami T8/18W (osvětlení Diversa) a poslední týden pozoruji, že občas zhasnout a za chvilku se zase rozsvítí, interval je různý. Měl jsem pocit, že je to vlhkostí. celý modul jsem nechal vyschnout ale nepomohlo to. Mám shánět nový modul, nebo se to dá nějak opravit? Elektronika je celá zalitá nějakým tmelem proti vlhkosti, takže neví, co dál. Poraďte, dekuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.11.2017 22:59 Muž Magic [879] - RostlinyRe: UndeR
To je snadné, na filtru to blikání není vidět. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2017 21:31 Muž UndeR [80] Re: UndeR
Tak problém blikající zářivky vyřešen. Zkusil jsem kryt zapojit na jinou zásuvku a ejhle, fungoval. Tak jsem tu původní rozebral, vyčistil a dotáhnul šroubky a funguje... Sice nechápu, jak je možné, že filtr fungoval a takto se chovalo jen to osvětlení, ale budíž, hlavně že už je to OK hop

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2017 16:54 Muž Driv3r [236] Re: vaaclav
Asi Máš pravdu X-) pokud je to zapojeny 1x tlumivka 2x starter 2x zářivky. Dela se to kvůli fázovemu posunu a neni tim padem znát poblikavani zářivek 50hz+50hz =100hzopticky se vyrusi. Netuším ale proč bi to nešlo nemělo jit možná to limituje tlumivka.kouknu se na to doma. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2017 12:57 R Muž vaclav [14600] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Driv3r
Já bych řekl že ne, je potřeba startér do 22w jinak to bliká nebo v zapojení 2x18w nesvítí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2017 09:54 Muž Driv3r [236] Re: vaaclav
Pokud použije správnou wataz.tak jo. Je jasný ze starter 24-65w nebude fungovať na 18w zarivce. Ale4-36 ano.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2017 18:49 Muž jisyko [48] Re: UndeR
Zkusil jste povolit startér, pokud se zářivka rosvítí, dělá to starter, pokud ne je špatná trubice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2017 17:14 R Muž vaclav [14600] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: NHKG
S těmi startéry nemáš pravdu jiné nebudou fungovat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2017 16:49 Muž UndeR [80] Re: NHKG
No já do toho nechci až tak moc investovat, protože nevím jak tohle konkrétní akvárium budu mít dlouho. Momentálně jsou tam jen ancáci kterých se chci zbavit a jinak už mám jen to 300litrové akva. Kdybych věděl, že zůstane v provozu tak bych ho určitě předělal na LED. Chtělo by to nějaký pádný argument který by zabral i na manželku která je jeho hlavním odpůrcem X-)
Zkusím ještě sehnat jiné startéry a uvidím jestli to nějak pomůuže. Případně zkusím sehnat jiné trubice na vyzkoušení abych eliminoval i tuto možnost...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2017 15:32 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: UndeR
Origo startéry být nemusí. Startér jako startér, důležité jsou jen parametry. Mi to přijde divné, mělo by to fungovat i s těmi novými startéry.
Ale neuvažoval jsi spíše o led trubicích: www.smdledzarovky.cz/… ?
Investice se ti za rok vrátí na účtech za elektřinu. Stačí vyměnit startér a zářivky. A pokud si věříš, pro ještě lepší úsporu je dobré demontovat tlumivku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2017 15:22 Muž UndeR [80] Re: vaaclav
Ji je to tento set www.akva-tera.cz/…
Kolik je tam tlumivek vůbec netuším :) Ale je dobré vědět, že musím sehnat origo startéry...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2017 14:24 R Muž vaclav [14600] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: UndeR
Předpokládám že jsou to 18w T8 60cm dlouhé a k nim si musíš koupit ty samé startéry ostatní nebudou fungovat. Doufám že to není svítidlo 2x18 s jednou tlumivkou 40w to zapojení je totiž takový vopruz že to není jednoduché opravit. Stačí mít špatný kontakt někde v patici a je vymalováno. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2017 11:25 Muž UndeR [80]
Potřeboval bych poradit ohledně blikajících zářivek u akvária. Zářivky začaly při startu blikat, ale po několika probliknutích začaly normálně svítit, po čase se ale stalo to, že už nejsou schopny se rozsvítit trvale a pouze blikají. Jelikož jsou zářivky cca 5 měsíců staré, tak jsem naznal, že bude chyba asi ve startérech, které jsem vyměnil. Původní typ byl tento shop.elektro-sychra.cz/… v OBI však měli jen tyto, které jsem tam také namontoval www.obi.cz/…
S novými startéry se zářivky ani nerozsvítí a ani neblikají. Můžete mi někdo prosím poradit, kde by mohl být problém? Co se týče elektriky, tak v tom nejsem zrovna kovaný stydim
Děkuji ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2017 23:22 Muž Driv3r [236] Re: Johny14
Podle foto to vypadá na předřadnik.tam starter není.pokud jde ten černý dlouhy rozebrat muže a se kouknout jestli je to skutečně předřádnik,nebo tam bude starter trafo a tlumivka.starter je mali váleček,většinou ve výměnné patici.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2017 15:33 Johny14
Fotka k příspěvku Dobrý den, prestalo mi svietit svetlo, neonku uz mam novu , ale aj tak nejde. Predavacka hovori , ze asi starter. Da sa vymenit,ak ano v ktorej je casti (dlhsej,kratsej ciernej krytke). Alebo co s tym? Vďaka
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2017 23:12 Muž Driv3r [236] Re: KLeo
To je docela častý nešvar zářivek.kontakty na koncích nejsou nijak extra výtečný a oxidace tam udělá svý pak to bliká nebo nesvítí vubec a stačí otočit a zlepší se kontakt.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2017 07:37 Žena KLeo [13] - ŽivorodkyRe: cezarmilan
Tak mi známý konečně včera půjčil ty sika kleště na uvolnění zářivek,v té jedné to hodně přeskakovalo při odšroubovávání a šlo to dost blbě otevřít i s těmi kleštěmi,jak to bylo moc utažené,a když se mi to konečně povedlo a zářivky jsem vyndala a zase vrátila zpět,světlo svítí!
Asi se v tom nějak hnulo při přepravě.Tak aspoň nemusím nic reklamovat :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2017 22:34 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: KLeo
Tam je vadný predradník t.z. prehrieva sa, takže ako vravia kolegovia, reklamovať
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.06.2017 16:54 jamajcan Re: KLeo
Pokud jsi zboží kupovala přes e-shop, tak máš tři možnosti. První je, že zboží budeš reklamovat a v tomto případě má prodejce 30 dní, na vyřízení Tvé reklamace. Druhá možnost je, že odstoupíš od smlouvy ve 14-ti denní lhůtě od převzetí zboží a prodejce je Ti povinnen vrátit penize do dvou týdnů. Nejvýhodnější pro Tebe ale bude, pokud napíšeš k reklamaci průvodní dopis, ve kterém budeš žádat výměnu zboží za nový kus a uvedeš, že pokud Ti nebude vyhověno, budeš žádat vrácení peněz. Každý, jen trochu solidní e-shop, na třetí možnost přistoupí. Alespoň já se vždy zákazníkům snažím takhle vyjít vstříc. :-)
Není to sice přímo k blikající zářivce, ele snad bude příspěvek prospěšný nejen Tobě.
PS:S vadným krytem připoslat, podací lístek z pošty, popř. od kurýra, kterým budeš odesílat. Prodejce hradí při uznané reklamaci náklady na dopravu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2017 15:44 Žena KLeo [13] - ŽivorodkyRe:
Děkuji za rady,asi kryt půjde na reklamaci,protože vždycky sice po prvním zapnutí světlo naskočí a pár minut svítí,ale pak vždy zabliká a zhasne a po opakovaném zapínání už nenaskočí vůbec nebo velice slabým skoro nepozorovatelným světlem bliká.
Tak jsem bohužel špatně koupila přes e-shop...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   09.06.2017 10:53 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: KLeo
KLeo napsala: Zkusila jsem poprvé rozsvítit nový osvětlovací kryt.
Ak je naozaj nový, tak reklamovať. Akékoľvek zásahy do neho môžu viesť k strate záruky, takže by som sa vyhol všetkým pokusom o neodbornú opravu.

Manipulácia s "rozsvieteným" krytom nesmie ničomu vadiť (leda tak očiam). Pokiaľ áno, tak sú niekde uvoľnené (alebo jednoducho zle urobené) kontakty, čo sa síce časom môže stať každému krytu, ale pri novom určite nie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2017 11:25 Muž lukasbc [50] Re: KLeo
Pokud nesvítí ani jedna zářivka tak pozor aby se nepoškodil el.předřadník. Ten nesmí jet "naprázdno". Podle fotky tam už asi předřaník bude, ty starší kryty měly klasickou tlumivku a startéry, ale ty tam nevidím, takže si myslím, že to je předřadník.
Jinak zkus ty patice normálně odšroubovat . jde to ztuha ale s trochou šikovností si pomůžeš SIKA kleštěma - lehce to chytneš a povolíš půl závitu a pak to už půjde rukou.
Následně by ti mělo jí pootočit těma zířivkama, tak aby zacvkaly - čili kontakty je vkládáš do patice zvrchu dolů a pootočíš je o 90° aby byly vodorovně. Poté zkusíš zapnout. Jestli i tak nebudou svítit,zkusit si půjčit od někoho trubice na vyzkoušení - mohou být taky vadné. Ale mnohdy i ve funkčních zářivkách něco "štěrká".
No a jestli ne, tak bych to viděl na vadný předřadník, co je na rekalmaci - nebo výměnu v řádu 200,-
Tak hodně štěstí. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2017 21:15 Žena KLeo [13] - Živorodky – Nový osvětlovací kryt už nesvítí
Fotka k příspěvku Zkusila jsem poprvé rozsvítit nový osvětlovací kryt Diversa s 2x30V zářivkami,nechala jsem ho zkušebně zapnutý asi 4 hodiny a nejdřív bez problémů,ale pak mě začal znervózňovat drnčivý zvuk filtru,tak jsem jen chtěla vypodložit kabely v otvoru u krytu a rozsvícený kryt jsem mírně nadzvedla (cca 5cm) a v tom světlo zablikalo a zhaslo... ne Kabel jsem při tom nikde nepřiskřípla.Pak jsem zkoušela zářivky zapínat znovu,ale ani vytažení ze zásuvky a pořádné útěsnění zástrčky v zásuvce nepomohlo,a pokaždé když světlo zapnu,jen párkrát slabě zabliká a pak zhasne úplně.Co s tím?
Ale taky navíc už když jsem kryt vybalovala,tak při otáčení krytu v zářivce něco chrastilo,ale kryt šel rozsvítit...ale asi bude vadný...nebo ne?
Ještě jsem chtěla vyndat zářivky a zkusit je lépe utěsnit,ale v návodu psali jen,že se mají "vyšroubovat",ale nešlo mi to.Zářivky používám prvně,zkoušela jsem chytit zářivku na obou koncích a otáčet oběma rukama nejdřív na jednu a pak na druhou stranu,ale nehlo se to.Nebo se to má dělat jinak?Hlavně nechci aby mi to ruplo.
A vadí nějak (mírná) manipulace s rozsvíceným krytem?
Děkuji za jakékoli rady.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2017 17:51 Žena sharka71 [37] Re: GP
Celé jsme to odmontovali a rozhodli se pro led pásky, potřebuji tedy poradit s jakým výkonem atd, asi mám jít na jiné vlákno? Děkuji moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2017 11:16 Žena sharka71 [37] Re: petromas
Ještě to doma pořádně prozkoumám, syn teď dodělal elektrotech průmku, tak snad něco málo by mohl vědět. Pokud to nezvládnem, tak někoho splašíme, děkuji všem za rady, dám pak vědět, jak jsme to vyřešili.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2017 11:11 Muž petromas [10] Re: GP
Jsou ale koukají zkrz kryt
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2017 11:03 GP Re: sharka71
jsou tam videt sroubky, tak to snad bude demontovatelny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2017 11:01 Muž petromas [10] Re: sharka71
No já to předělal nechtěl jsem nechat předřadník někde mimo kryt protože mám malého synka a všude leze tak aby se náhodou něco nestalo. Hlavně jak to odlepíš od krytu tak to bude problém přidělat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2017 10:47 R Muž vaclav [14600] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: sharka71
Nový si nekupuj to bude časem to samé. Chce to nový předřadník a hlavně elektrikáře co ti to předělá. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2017 10:39 Žena sharka71 [37] Re: petromas
Bezva, takže se to nedá vyměnit jo? To už teda můžu koupit rovnou celý nový kryt. No já vím, je to polský, co jsem mohla čekat...chjo :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2017 10:28 Muž petromas [10] Re: sharka71
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Jde o kryt od firmy diversa. Mám to samé. Je to konec svícení tak jak je. Předřadník je zalitý v tom plastovém krytu který je nelogicky přidělený ze vnitřní strany krytu. Tím jak svítí se rozpíná a přestane jit az zchladne zase začne svítit. Já to vyrval udělal otvory pro ventilaci přidal krytky bohužel neměli černé ale budou a koupil led světlo a zavěsil ho.viz foto.A je tam dané toto led světlo www.rostlinna-akvaria.cz/…
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2017 08:45 Žena sharka71 [37] Re: vaaclav
Když já tomu právě vůbec nerozumím...to bych asi nezvládla. Max vyměnit ty trubice za nějaké lepší, ale i tak právě nevím jestli mi půjdou vyndat. Jaké by to měly být? Tyhle jsou dost ostré - bílé, lepší by bylo asi žlutější světlo nebo ne? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2017 08:28 R Muž vaclav [14600] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: sharka71
Určitě bych zkusil vyměnit trubice, startér tam nikde nevidím jestli není schovaný pod krytem. Pouvažuj o zlepšení osvětlení stačí dobré reflektory pod zářivky a dostaneš do akvária skoro o 100% více světla. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2017 07:31 Žena sharka71 [37] – občasné zhasnutí
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, potřebovala bych poradit. Mám v krytu tyto 2 zářivky 18W G13 / T8 6500K a poslední týden pozoruji, že občas zhasnout a za chvilku se zase rozsvítí, interval je různý, včera už jsem raději svícení vypla, aby se ryby neplašily. Mám shánět zářivky nové nebo je to nějaký ten startér? Už jsem to jednou zkoumala a vůbec netuším jak to z toho krytu vyndat a neponičit, máte s tím někdo prosím zkušenost? Děkuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2016 23:47 R Muž vaclav [14600] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: MilosD
S tím se snad ani nechlub, to by jsi měl už o zářivkách něco vědět. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2016 22:01 Muž Mislow [304] Re: MilosD
Jj, myslel jsem si to, ze te to asi napadlo, me se neco podobnyho stalo s jednotkou, kterou jsem koupil z druhe ruky, uz jsem myslel, ze budu muset poridit novou, ale prachy nebyly, tak jsem pokracoval v akci pootaceni, cisteni, nadaval jsem jak svi.a a nakonec jsem to rozjel, sam jsem tenkrat nevedel, kde byl problem, jen jsem trpelive stouchal,drapal, cistil a znovu a znovu ... ale tohle byla starsi jednotka, dnes nektery vyrobky radej nebrat, radej si poridit akvarko na miru a pak si to udelat sam podle svych predstav .... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2016 21:32 Muž MilosD [1] - ŽivorodkyRe: Mislow
Vše z toho už jsem udělal, problém bude asi závažnější, protože po "pošťouchání", kdy se zářivky obě rozsvítí, a poté vypnutí a zapnutí, se nic nestane... Ale byl bych rád, kdyby to šlo takhle vyřešit, to mě napadlo jako první :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2016 21:20 Muž Mislow [304] Re: MilosD
Ahoj, nekdy je problem fakt v urcitych elektronickych soucastech jednotky, nekdy je to jen v blbym kontaktu, obcas pomuze i smirk papir nebo sidlo a zkusit vycistit co se da, postouchat se v tom (samo to neprehnat) a zas to funguje jak ma. Uz jsem takhle mel problemy ruzny a nekdy to pomohlo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2016 21:11 Muž MilosD [1] - ŽivorodkyRe: afc1886
Jsou to T8
Re:NHKG
Studuju ve čtvrťáku na elektrotechnice, něco už dokážu, ale jde o to, že ta zářivka je přímo v krytu akvárka, kterej jsem koupil jako set. Nechci už nic předělávat, dokupovat atd, nechal jsem akva asi 3 roky ležet a teď jsem ho chtěl zase rozjet, ale kvůli tomu krytu to asi nepůjde :) Jinak uvažuju, že budu prostě zapínat ty zářivky vždycky tím pootočením, akorát mě štve, že mi je časovač teď k ničemu :) Aspoň to bude vypínat no :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2016 18:28 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: MilosD
Pokud jsi schopný přepojit pár drátků dle schématu, tak pouvažuj o LED trubicích.
Pokud nejsi, tak nevím jak ti poradit, protože ta chyba bude pravděpodobně v té zalité části.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2016 17:53 R Muž afc1886 [14688] Re: MilosD
Jak jsou tlusté ty zářivky?
EDIT-T8 mají průměr 26 mm, T5 mají průměr 16 mm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2016 17:49 Muž MilosD [1] - ŽivorodkyRe: NHKG
Tak jsem to rozmontoval a zjistil, že všechna elektronika v té zářivce je zalitá do plastu, koupil jsem to jako set, tak jsem to nevěděl, ani nevím, jestli tam je startér, ale nejspíš ne, protože zářivky nenabíhají typicky pro startér. Myslíš, že by s tím šlo dělat něco jiného? Výměna zářivek nepomohla...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2016 17:43 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: MilosD
Pokud máš startér, tak ano. Protože startér může velice často za různé problémy se zářivkami. Má omezenou životnost. Měl by se měnit pokaždé zároveň se zářivkami, ale spousta lidí o tom neví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2016 17:41 Muž MilosD [1] - ŽivorodkyRe: NHKG
Když vyndám a zandám vidlici ze zásuvky, tak taky nesvítí, myslíš, že by to mohlo být tím startérem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2016 17:36 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: MilosD
Pokud je startér, začal bych jeho výměnou. Stojí pár korun. Pokud není, tak asi umírá elektronický předřadník. Ve vypínači problém nebude. Ale pokud si chceš být na beton jistý, vypni a zapni světlo vytažením ze zásuvky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2016 17:30 Muž MilosD [1] - Živorodky – Divná zářivka
Ahoj, mám dvojici 18W zářivek, ale když je správně zandám a zapnu vypínač, tak se nic nestane, vůbec nic, ale když se zaplým vypínačem jednu zářivku vyndám a opět zandám, tak obě svítí úplně v pořádku. Poté když vypínač vypnu a znova zapnu, ani jedna zářivka nesvítí a musím opět jednu vyndat. Fakt to nechápu :-D Je možné, že je to způsobeno přechodovým jevem, který je nějakým způsobem vypínačem snížen a proto zářivky nenastartuje, ale po jeho zapnutí a zandání zářivky je přechodový jev ve svém maximu a zářivky dokáže rozsvítit? Takhle by to teoreticky mohlo fungovat, kdyby byl špatný startér, ale mám zářivky ve vodotěsném krytu, nechci to nějak rozbít a ke startéru se jinak nedostanu, díky moc za odpovědi :)
(Kontakty jsem zkoušel obrousit od koroze, nasadit na ně hliníkovou fólii, ale ani jedno nepomohlo a problém zůstal stejný. Googlit to snad vůbec nejde, protože se tenhle problém nedá nějak jednoduše popsat :-D)

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 3

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 4001x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11521