Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Říční písek

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dno 

Přejít na předchozí stránku 2 Žádná další stránka   1  
Říční písek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2010 12:17 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: roman
Se vším z přírody si do akvária zatáhnete spoustu živočichů. Někteří postupně vymřou, jiné budou v akváriu spokojeně žít. Ale pokud nevezmete něco z chovné nádrže, tak se není čeho bát. Akvárium není sterilní prostředí a postupem času se do něj i tak dostane spoustu živočichů. Já ho běžně používám a snažím se s ním zacházet co nejopatrněji, abych si naopak do akvária co nejvíc živočichů žijících ve dně přitáhl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2010 11:59 roman
takže piesok z rieky môžem zobrať? treba ho prevariť alebo ničo špeciálne s ním robiť alebo len premyť vo vode a preosiať? nezatiahnem si do akva nejaké blbosti?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2009 08:55 Muž Viktoricz [3] Re: Johan
Myslím opravdu 2-5 mm. Co mi dalo práce sehnat taková síta. Teď jsem ale spokojenej. Je to kompromis vhodný i pro jemné rostlinky(kterým se u mně zatím moc nedaří). VJ
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2009 00:03 Muž O.Tom [439] Re: Johan
protoze na druhe strane akvaria je planovane nasavani ext filtru pres rost pudniho a cele pisecne se mi moc nelibi a taky chci spolecensky mix, nejen sekavce, akva bude metr dllouhe, takze si ho rozdelim na jakoby 3 casti. Pisek, sterk..kameny..skalka, hruby sterk..rost filtru..nad nim koreny a na nich rostliny. Pod ty koreny bych se stejne odkalovacem nedostal, tak at to bere rost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2009 23:57 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: O.Tom
Když už je taková starost o sekavce, proč neudělat celé dno z hodně jemného písku a jen místy dát hrubší (neprosátý, ale jen propraný říční písek na imitaci říčního dna).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2009 23:47 Muž O.Tom [439] Re: Viktoricz
stou zrnitosti, chci udelat jen maly koutek cca 20 x 40 cm piskove oazy pro sekavce :) Jinak do akvaria chci sterk v rozmezi 4 - 10 mm, podle toho, jake sita sezenu, sterk jsem si nikdy nekupoval. Rostliny budou prevazne anubiasy kterym hrubsi sterk vyhovuje, jinak nejaka mokranka asi.. ta by chtela jemnejsi no.. a zbytek bude na korenech a kamenech. Vte pisecne oaze :) vallisnerie, mozna ji trosku zvetsim, predelim na dve casti a soupnu do pisku i mokranky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2009 23:44 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Viktoricz
Nemyslíte spíš 0,2-0,5 mm? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2009 23:36 Muž Viktoricz [3] Re: Sid
...a špinavý. Měl jsem a přešel na říční klasiku. I když zrnitost 2-5 mm mi přijde lepší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2009 22:54 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Viktoricz
Křemičitý je totiž bílý a nudný...
Nudný možná, bílý jen dočasně. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.07.2009 22:14 Muž Tomasovic [6] Re: O.Tom
Pisek do bazenovych filtru vrele doporucuji. Ma ho kolega a je nadmiru spokojen. Co se tyka kalu v jemnem pisku, domnivam se, ze se nedostabe do hloubky vubec - nema kudy... Odkaleni je mozne pokud usazeniny jemne zvirite pohybem tesne nad dnem a odsajete zakalenu vodu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2009 22:08 Muž O.Tom [439] Re: jajaapaja
Mno, nez jsem zde zacal psat, dotahl jsem si domu pisek od reky a prohnal ho pres sitko na nudle :) abych vybral pripadne klaciky, listy travy atd.. To stim poskozenim filtru me jen tak napadlo, tusil jsem ze je to blbost, ale radsi si to necham potvrdit druhou hlavou :) Jinak, ten pisek je takovy dohneda spis. Sekavcum by se asi hodne libil :) Ale porad me napadaji nejake kravinky, nebude ho mozne urcite odkalovt, to bych ho vycuc :) tak jak moc se vnem budou usazovat necistoty a dostavat do hloubky, pripadne at mi ztech necistot neroste nejaka rasa a nezere silikon ve sparach akvaria :) Mrknu jeste na ten do bazenovych fitru a pak proste nejaky testnu a uvidim no :) Jinak ten ricni jsem asi 50x propral aby znej zmizely ty naprosto nejjemnejsi castecky, ktere jsou uz spis jak rozpustena hlina, nekolikrat stridave horkou a ledovou vodou, at pripadne bacily dostanou teplotni sok :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2009 20:25 Muž Viktoricz [3] Re: O.Tom
No nevím, pokud je myšlen křemičitý písek(filtrační), to bych si dal radši práci s pískem v řece. Křemičitý je totiž bílý a nudný. Taková ta říční všehochuť je jinší kafe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2009 20:03 Muž jajaapaja [174] Re: O.Tom
Pokud by se ten písek měl dostat až k ose filtru,pak by asi filtr v akvárku byl zbytečný.Akvarijní kal je ještě jemnější.A filtr slouží aby ho zachytil.Takže pokud by se ten písek do něj dostal ,musí ho zachytit filtrační vložka,ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2009 18:11 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: O.Tom
...nebude pro ty sekavce prijemnejsi ten pisek od reky nez ten pro filtry?...
Nevim... :-O
Nejlepší by bylo zeptat se těch sekavců. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2009 17:57 Muž O.Tom [439] Re: Sid
Pomineme-li tu fantaskni sci-fi teorii putovani drobnych castecek pisku az do filtru a nasledne poskozeni rotoru, nebude pro ty sekavce prijemnejsi ten pisek od reky nez ten pro filtry ? Jeste jsem ho nevidel a urcite se po nem poptam, ale tak premyslim dopredu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   27.07.2009 13:42 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: O.Tom
A co písek do bazénových filtrů? Je sice trochu "hrubší" - cca 0,7-1,1mm - ale sekavcům by se mohl líbit. :-)
Valisneriím určitě taky. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2009 12:43 Muž O.Tom [439] – pisek z reky..
Ahoj, tak dalsi dotaz na vas zkusene odborniky :) A to, vhodnost bezneho pisku nalezeneho ne brezich reky, chtel bych udelat takovy pohodlny kousek dna pro sekavce pricnopase a vallisnerie. Sekavce teprve planuji, takze nevim jak moc je to pro ne dobre a dalsi vec, mam obavy, aby se mi nedostaly castecky do vnejsiho filtru, zda nemuze dojit k nejakemu poskozeni.. zcela nepravdepodobna ale mozna uvaha.. ryba rozviri pisek, ten se proudem prenese pul metru k filtru, ten jej nasaje, pres naplne se dostane az k rotoru a tam mi to podre keramickou osiscku a magnet :) :) asi blbost co :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2009 17:38 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: jirmond
Otestujte si ho už v prodejně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2009 17:35 Muž Jiřmond [16]
Zdravím, určitě máte někdo zkušenosti s tímto říčním pískem č.2, který se nabízí v akvaristikách. Proto bych se rád zeptal, jestli je v pořádku a nemá žádné vápencové přísady. Nechci koupit zajíce v pytli v podobě 50kg a doma by mi pak po vyzkoušení v octové lázni pěkně šuměl.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2007 12:09 DemiJohn Re. Caleb
No musím povedať že Caleb má pravdu stým smradom v kuchyni smich Štrk som síce predtým prepral a roztriedil dvoma sitami na "maly" a "velky" ale ked som to potom vyváral tak celý byt mal charakteristicku "vôňu" :-D Ale asi bol problém aj vtom že som to nechal vrieť zbytočne dlho.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2007 08:47 Muž Voky [23] - CichlidyRe: wayn
a nebo mit blizko piskovnu a tam tu trosku daj i zadarmo nebo za jednoho lahvace. mel sem sice tu moznost ale nevyuzil jsem to. kamos myslim kupoval cca 5 metraku a platil cca 120Kc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2007 08:42 Muž wayn [79] Re: Caleb
Místo sít můžeš použít misky s dírami potřebných velikosti, koupíš je za pár kaček v domácích potřebách.
Propraný písek při vaření nesmrdí (určitě míň než hranolky). Lepší než použivat chemii. Jediný problém je sehnat dost veký starý hrnec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.02.2007 23:17 Caleb Re: DemiJohn
Osobne jsem ricni sterk kupoval....nenapadlo me kam bych na nej sel :-( O tom že prodej tohoto štěrku je těžkej byznys nepochybuji :-) Mě stál pytlík asi 32 Kč.

Kdybych dnes zařizoval akva, tak bych si ho šel někam nabrat. Musel bych mít ale nějaké síto vhodné "hrubosti"....ideálně dvě síta, abych dostal potřebnou velikost kamínků. Síta bych musel koupit/půjčit, což může být další investice. Každopádně bych si ale "vyrobil" dno podle svých představ.

Ohledně dezinfekce...já bych ho propral ve vodě a pro jistotu ho ještě propral v roztoku Sava (poté ho pečlivě propláchl a počkal 30min....za tu dobu se údajně chlór odpaří)....žádný vaření ani pečení (pěkně by to zasmrádlo kuchyň i troubu) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.02.2007 22:46 DemiJohn Re: Štěrk
Z vlastnej skusenosti musim povedat, že som sa aj skvele poprechádzal a človek ma z toho iny pocit ked je zatým trošku viac roboty ako keď vojde do obchodu kupi sáčok a vysype ho do nadrže... Myslím že hobby je práve otom užiť si aj to okolo. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2007 20:36 Muž wayn [79] Re. Štěrk
Většinou se ušetří. Jednak ne všude ho mají za 30 korun. Výpravu je možné spojit s výletem, takže nějaké dopravné není třeba počítat (lepší než sedět doma na zadku a koukat do internetu nebo se cpát někam do města). Akvaristiku taky nemá každej v baráku, i tam se musí dopravit. Proprat z nejhoršího je možné už na místě. A koupený písek je taky třeba proprat, pro jistotu i vyvařit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2007 20:25 Muž vena [52] Re: Štěrk
no když budeš zakládat něco většího tak to poznáš,mě osobně přijde líto cpát peníze do něčeho co můžu mít takřka zadarmo.navíc kde máš jistotu že štěrk z akvaristiky je v pořádku že ho nemusíš propéct v troubě?a za 30,- to nevím kde nechám si poradit.pravda už jsem dlouho po cenách nekoukal
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2007 20:07 Štěrk Re: vena
Tak nevím kolik ušetříš,když si spočítáš náklady na vyvařování a pečení,benzín než někam dojedeš,tak to si radši ty sáčky za 30Kč koupím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.02.2007 17:31 Muž vena [52] Re: Mrakoplash
Do trouby jsem myslel ten štěrk nastavit 100°C a je to u kamenů opatrně zaleží jestli budou opravdu z potoka.Kameny taky snadno vydrhneš kartáčem.
Pro Lenku do ohně se nečůrá palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2007 14:13 Lenka Re: Mrakoplash
Kdyz pocuras rozzhavene kameny kolem ohniste, taky muzou puknout. Takze je mozne, ze to v troube funguje stejne, ale naopka. Ja osobne bych se kameny do trouby bala dat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2007 08:03 R Muž Mrakoplash [1776] Re: vena
s tim zapejkanim bych byl asi opatrnej nekde sem cet ze kameny z reky muzou mit v sobe vodu a pri zahrati dojde k rozpinani pary a muze to ten kamen roztrhnout

(mam tuseni ze sem to cet v jednom z komiksu tak to nemusi bejt pravda ;-) )
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.02.2007 22:31 Muž wayn [79] Re: vena
Na nevhodné horniny je třeba dát pozor jak při sběru v přírodě, tak i při nákupu v akvaristice. O nevhodnosti z hlediska velikosti či ostrosti prodávaného ani nemluvě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2007 20:52 Muž vena [52] Re: DemiJohn
ničeho se neboj důkladně vyprat a propéct v troubě pro sichr.docela to potěší když se pak v akvaristice koukneš kolik jsi ušetřil.jen pozor na horniny, které ovlivňují chemizmus vody (vápenec,..)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2007 19:44 Muž wayn [79] Re: DemiJohn
Pokud jsi vše omyl a vyvařil je to v pohodě. Jen blázni kupují to, čeho je všude kolem plno. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2007 18:42 Lenka Re: DemiJohn
Nakaza ci jina neprijemnost se ti muze stat i s kupovanym sterkem. Podle me vyvareni staci...nekde jsem cetla ze je dobre sterk upect v troube, ale myslim, ze varici voda staci. Nejlepe osolena.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2007 18:36 DemiJohn – kamene z potoka
Ahoj, rad by som sa spytal či sa môže niečo stať ak si prinesiem vlastný štrk a kamene z potoka... Všetko som riadne premyl, väčšie kamene vykefoval a cele som to poriadne prevaril. Hrozí nejaka nakaza alebo iná nepriemnosť???
Dik

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... [2]

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 3788x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11516-ricni-pisek?od=51