Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Říční písek

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dno 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Říční písek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2023 08:45 Muž RAP [1556] Re: _Rob_
Kdyby si byl z Prahy, tak si můžeš zajet vybrat ten správný do skladu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2023 07:15 Muž _Rob_ [80] Re: Tomaas
Vypadá dobře. Bude to asi trochu o náhodně co přijde. ;-)

Sehnat něco přirozeně hnědého přírodního je asi nemožné snad kromě hlíny smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.03.2023 00:05 Muž Tomaas [72] Re: _Rob_
Tak přesně tento písek i zrnitost mám ve svém akváriu. Kdyžtak se podívej do prezentace, jak vypadá v reálu. Úplně tmavý není. Když jsem vybíral, tak měli pytle asi ze dvou různých šarží, protože jeden byl spíš šedobílý s občas černými zrnky (ten mám v akva já) a jiné 8kg pytle byly spíše do hněda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.03.2023 15:59 R Muž afc1886 [14703] Re: _Rob_
Jednou jsem ho měl v malém akváriu a v akváriu je mnohem světlejší než na té fotce z tvého odkazu. Možná ještě někde najdu fotku, tak bych jí potom doplnil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.03.2023 14:15 Muž Lojza007 [1205] Re: _Rob_
Bude hodně záležet na síle osvětlení. Mám tmavě hnědý písek od Dennerle, v balení dorazilo to, co je i na fotce eshopů (cca barva normální hlíny) a v akváriu je barva zrzavo hnědá. Mrkni na moji 120L nádrž, ať si uděláš obrázek, jak moc se ta barva změnila.
Zhruba ke stejnýmu výsledku došel i Surpan (fotky na konci článku): surpanblog.cz/…
Ale pokud ho pořídíš, budu moc rád, když se podělíš o výsledek. Budu měnit dno a rád si tam dám něco jinýho, než černý barvený písek. Jenom to nesmí být moc světlý nebo takto hrozně zrzavý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2023 12:33 Muž _Rob_ [80]
Ahoj ahoj , zkoušel někdo/vlastní tento říční písek? Jestli je víceméně, tak tmavý?

www.akvarista.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2021 13:35 R Muž vaclav [14610] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: BJ
Určitě to nemíchej dopadne to tak že na povrchu budou ty 8mm kamínky. Taky bych šel do zrnitosti 1-2mm.
eshop.techneco.eu/… :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.11.2021 07:30 Muž Yirka [9126] Re: BJ
Osobně bych preferoval zrnitost 1-2mm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.11.2021 05:12 Muž RAP [1556] Re: BJ
8mm už je dost velké, nedělal bych to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2021 22:39 BJ – Různé zrnitosti písku
Ahoj, do akvária 180 l budu kupovat říční písek, pravděpodobně Aqua Excellent. Zásobní substrát používat nebudu. Předpokládal jsem, že bych vzal zrnitost 2-4 mm. Myslíte, že bude problém, popř. zda bude vypadat blbě, když bych smíchal zrnitosti 2-4mm spolu se zrnitostí 4-8mm? Např v poměru 3:2? Více bych dal toho 2-4mm.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2019 21:54 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Petan26
-hypermangan, ostatní vypsané je zbytečné plýtvání ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2019 12:39 Muž RAP [1556] Re: zervajs
Se savem opatrně. Já jednou vydezinfikoval studnu a musel jsem jí 2x vyčerpat. Ctibum s tím má také nemilé zkušenosti. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.09.2019 17:31 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: Petan26
kup litr sava ( originál) zřeď jedna ku dvaceti a stačí půl hodinová koupel.
Měkkou jsem myslel,takovou abys zlikvidoval jen nežádoucí...tedy cíleně např měď na šneky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2019 15:08 Muž Petan26 [59] - Jezírkové rybyRe: zervajs
spíš úplně sterilní a co je měkká metoda?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2019 15:08 Muž Petan26 [59] - Jezírkové rybyRe: RAP
díky ale toho přes 50 Kg, bohužel všechny hrnce po bábě šly do šmelcu ale být toho méně asi jo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2019 18:48 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: Petan26
použil bych měkkou metodu...ať nevyvraždíš úplně všechno i z mikroby...nebo ho chceš úplně sterilní ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2019 18:23 Muž RAP [1556] Re: Petan26
Co horká voda?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2019 15:53 Muž Petan26 [59] - Jezírkové ryby
Dobrý den, stavím akvárium, něco málo přes 400 litrů, protože mám vcelku dobré zkušenosti s říčním pískem, na dno půjde opět, vlastně už tam je, nahoru na písek potom řiční přírodní kamení malé frakce, u prvního akvária jsem dezinfekci dovezeného písku neřešil vůbec, co jsem pozoroval tak později vylezlo několik škeblí, které ale nakonec pošly a šneků podobných věžovkám, ryby v něm spokojeně žijí třetí rok, teď bych se ale rád pověnoval dezinfekci neboli opatření proti virům a bakteriím, snad i dosáhl na jiné živočichy, protože do něho budu dávat ceněné ryby. Co tedy navrhujete? Napadl hypermangan, potom mám po ruce balení eSHa NDX... říkal sem si, napiš sem, každá rada dobrá...díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.03.2018 09:53 Hanumana Písek
Nákup nakonec proběhl docela vtipně. Váhala jsem jestli na plochu 100*40 koupit 25 nebo 50 kilo. Nakonec jsem objednala 2 balení po 25 kg a poslala tam manžela ať to vyzvedne a zaplatí 232 Kč. U něj čím méně informací tím větší pravděpodobnost, že si to zapamatuje... Přijel domů s fakturou a 4 pytli písku. Koukám že tam je malými písmeny že se Elba skládá z 50% Madeira 2-5mm a 50% Korsika 4-8mm. Tak jsem se šla podívat co doopravdy přivezl a mám 100 kg čisté Madeiry :), kterou ani neměli v nabídce (jinak bych si ji vybrala radši). Takže spokojenost barevně je příjemnější a ještě jemnější a klidně si můžu založit ještě spoustu dalších menších akvárií hop

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.03.2018 20:15 R Muž afc1886 [14703] Re: Hanumana
Já bych šel do frakce max 4 mm..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2018 20:14 Hanumana Re: romant
Já vybrala Topstone říční kamínek Elba frakce 2-8mm, protože ji mají u nás skladem. 25kg za 116kč je podle mě proti písku v akvaristikách super cena. A prodávají zvlášť pojivo. Tak doufám že to bude ok ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2018 20:09 R Muž romant [27987] Re: Waaw
Děkuji za korekci. X-) Můj pohled je silně ovlivněn tím co mám k dispozici a zde se jedná výhradně o ten klasickej dunajskej štěrk frakce 2-4mm. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2018 19:57 Waaw Re: romant
Tak ja bych to trochu korigoval. Top stone ma v nabidce taky kaminkove smesi, ktere obsahuji drceny mramor, takze o idealu se neda moc hovorit. Jinak nevim, zda prodavaji samostatne kaminky, protoze jejich souprava vcetne pojiva je pak pekelne draha. Maji ale i nektere kulate kaminky frakce 2-4mm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2018 16:51 R Muž romant [27987] Re: Hanumana
Ano, třeba Top Stone má velmi zajímavý štěrky, už z podstaty věci na něž jsou prioritně určený to jsou vždy kulaťoučký frakce, těžený třeba v Dunaji, prostě pro akvaristiku zn. Iedál.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2018 16:37 Hanumana – Písek
Ahoj,
chci se zeptat zda jste někdo použil na dno písek, který se používá na kamenné koberce? U nás v akvaristikách se rozmohl nešvar předražených kýčovitě barevných písků a když už se mi písek líbil, tak měl moc velké kamínky (byl to spíš štěrk). Tak hledám co přijatelného a ideálně poblíž.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2016 15:01 Muž Jarry [1437] Re: Baymax
Zkusil bych nejblizsi piskovnu. Koupil jsem takhle prany ricni pisek frakce 0-4mm, pomoci sita jsem ho zbavil jemne frakce a cca 100kg ricniho pisku 1-4mm me tak vyslo na 70Kc (3e) + 3 hodiny prace :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.05.2016 11:41 Baymax
neviete kde by sa na slovensku dal kupit lacny riecny strk tak aby nebublinkoval s frakciou 2 - 4 mm za ten strk hagen nechcem dat tolko penazi niekde blizko kosic alebo michaloviec keby ste mi vedeli poradit miesto kde sa da kupid vdaka

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.04.2016 15:04 Muž Sitius [26] - učit se, učit se, učit seRe: fotozyka
Jak napsal někdo výše, některým rostlinám to dokonce vyhovuje, některé v tom neporostou třeba vůbec. četl jsem a koukal na videa, protože jsem měl stejnej problém koupil jsem písek v hornbachu a prostě šuměl, nejdřív jsem si říkal, že to šumí málo, taky jsem se utěšoval, že to je jen pár kamenů, ale hlodalo mě to a než abych tam nasypal hned něco špatně nazačátku, tak jsem tam raději zajel a 80kg jim vrátil :-D ten co jsem rozřízl mám ve sklepě ;-) a koupil jsem za trošku větší cenu, křemičitý písek a ten světě div se nešuměl vůbec. Jinak tady to pěkně vysvětluje tenhle kluk, a jak říká, ocet je dost slabej. www.youtube.com/… včetně ukázky jak to šumí v octu a jak v kyselině.
a ještě dodatek, neposlech jsem ho v tom vzít si metr na šutry nebo nějakou šablonu a pak jsem půl roku vozil půlku skály v autě, protože bych to do akvárka ani nezvedl :-D sotva jsem to dal do kufru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   12.04.2016 21:41 R Muž romant [27987] Re: DaveLister
Tak vo tom žádná, já se spíš snažím tu celou kauzu trošku odlehčit, ono to začíná vypadat jako hon na čarodějnice a to si myslím, že není správně a vede to spíš ke zmatkům, tedy od lidí, kteří si o tom nic nepřečtou, nezjistí, tak u těch určitě a co si budeme psát, internet je plnej rychle jednajích jedinců na základě kontextově vytržených výkřiků. Myslím, že si v této věci rozumíme. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.04.2016 21:36 Muž DaveLister [478] Re: romant
Taky záleží na vodě, co tam budeš chovat a tak. Pokud tam chceš měkkou kyselou vodu (ve které se to rozpouští daleko lépe) a budeš tam lejt třeba vodu z osmozy, tak bych se bránil každé bublince. Ale v běžném akváriu si myslím, že něco málo až tak nevadí. Zvlášť pokud plánuješ měnit vodu. No a jsou i akvária, kde nakonec tu vodu přitvrzuješ.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2016 21:27 R Muž romant [27987] Re: RAP
Chlapci, chlapci, vy to vedete, to abych si udělal taky octovej test a to by bylo, aby to aspoň trošku nešumělo, ale já vím, exorcismus je nakažlivej. :-D Já jsem jenom chtěl to šílenství trošku odlehčit, když už jsem všudezdejší. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2016 21:19 RAP Re: fotozyka
Měl jsem písek, o kterém mi vaaclav tvrdil, že obsahuje vápník, nevěřil jsem mu. Nakonec jsem si octový test udělal, ikdyž nijak výrazně nešumněl, tak uzavřenou zavařovačku to slušně natlakovalo. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2016 18:39 R Muž vaclav [14610] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: fotozyka
Nech to déle potopené on ten ocet je někdy slabší a trvá to pak déle než se rozjede. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2016 17:52 fotozyka Re: romant
Jé tak to je dobře :-) to fakt jako tabletka vitamínu nešumí. Je to písek z Hornbachu. Moc děkuji ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2016 17:50 R Muž romant [27987] Re: fotozyka
Ne, nemusíš, ono trochu toho vápníku i rostliny ocení. Jde o to, aby při tom octovým testu to nebublalo jak rozpustnej vitamín. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2016 17:47 fotozyka Re: Zip
Ahoj, dal jsem dle Tvé rady tři menší hrstičky toho písku do čiré skleničky, nalil ji do poloviny octem aby ty kamínky byly celé ponořené a pár jemných bublinek z toho vychází. Znamená to fakt, že všechen písek musím vyhodit a koupit nový? :-( To mi přece neříkejte, že taková trocha by tomu tolik škodila?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.04.2016 12:16 Muž Zip [277] Re: fotozyka
Může chvilku "šumět" i jen tím, že ho namočíš.
S jistotou to zjistíš, když ho dáš trochu do sklenička s octem, aby byl celý ponořené a pokud stoupají proužky bublinek, tak máš jasno ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2016 12:05 Muž Sitius [26] - učit se, učit se, učit seRe: fotozyka
jestli šumí, tak se uvolnovat bublinky musí, jinak nemá co šumět :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2016 04:12 fotozyka Re: Sitius
Takhle, když na něj naliji ocet, tak nešumí (alespoň ne viditelně), ale když k němu dám ucho, tak je slyšet velice jemné šumění.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2016 10:36 Muž Sitius [26] - učit se, učit se, učit seRe: fotozyka
byl jsme na tom podobně, ale já ho vrátil a koupil co nešumí, přeci jen mít od začátku špatné dno jsem nechtěl, třeba to bude růst, ale zkoušet jsem to nechtěl :-) co a kde si koupil?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.04.2016 08:51 Kitty
Fotka k příspěvku Říční písek č. 2 od SportCarpu, koupený v Akvamexu 3,3 kg za 55 Kč, s octem nereaguje.
(Kdyby to někomu k něčemu bylo.)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2016 03:31 Muž DaveLister [478] Re: grunda
Bakterií se nebojím. O ploštěnkách a pijavkách jsem mluvil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2016 02:11 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: DaveLister
a jak zabíjíš bakterky, ploštěnky, pijavky a jiné breberky, když bereš písek z míst kde jsou ryby? Když teda nevaříš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2016 20:30 Muž DaveLister [478] Re: fotozyka
Já písek nevařím. A nikdy to nemělo žádné následky. Vařil bych ho jedině, kdybych ho bral odněkud, kde jsou ploštěnky nebo pijavice. Stačilo mi, že jsem kdysi vařil kořen a skončil jsem v nemocnici, protože ten hrnec byl větší než tehdy já a vylil jsem ho na sebe tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2016 19:50 fotozyka
Ahojte, koupil jsem si říční písek a schválně jsem udělal zkoušku octem a trochu šuměl. Ne hodně, ale trochu ano. No, že by mě bavilo přebírat to a zkoušet octem, to teda ne. Vyvařil jsem to a nasypal do akva. během 14 dnů už budu plnit. Tak uvidím

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2016 13:23 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: laki3
já jsem ho vždy propíral a pak uvařil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2016 11:17 laki3 – jak na říčák
když už jste u toho říčáku, taky o něm uvažuju do jednoho svého akva, protože akvarijní štěrk z obchodu mi tam nesedí, když si naberu u nás z řeky písek v podobě drobných oblázků, upravujete ho ještě nějak? vyvařit? zkouška octem, nebo stačí jen proprat? díky potlesk

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2012 23:18 Žena baletka [624]
Toto vlákno je už dlouho mrtvé, ale zkusím to. Má někdo zkušenost s říčním pískem z Hornbachu? Má pěknou barvu i slušnou zrnitost, ale nejsem si jistá jeho "bezvápenatostí". Jsou tam tak drobounké částice, že mi přijde dost nemožné, aby to nebyl vápenec. Křemen se na takový prach jen tak nerozdrtí. Jelikož to mají baleno v zatavených pytlích, není možnost to ani vyzkoušet v octě. Takže... používá ho někdo ve svém akva? Děkuji za odpověď.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2010 13:46 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: roman
Dlouhé roky sem používal písek z řeky (Zdobnice), teď používám hlavně z pískoven...

Pokud vám tento písek vyhovuje, tak proč ne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2010 13:44 roman Re: Johan
myslel si tým, že máš riečny piesok? ja ho mám v pláne prevariť aby som sa zbavil možnej infekcie alebo podobne. takže v kľude si ten piesok doviesť môžem?

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 3788x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11516