Cichlidka kakadu - rozmnožování, odchov
Čím nižší bude ta alkalita, tak tím rizikovější se může lehce zanedbaná péče o akvárium stát a to právě ve vztahu k tomu Ph. Nějak úmyslně bych s tím nehejbal.
Asi tak 1x týdně cca 40% , tohle jsem změřila 2 dny po výměně. Snižovala jem PH, tak to bude asi tím, tak nevím jestli je lepší aby měli PH 7,5, a vyšší alkalitu, nebo PH nižší a alkalitu 0.
A jak často v té odchovně měníš vodu? Při občasné výměně části vody se tohle snad ani nemůže stát. Raději více nové vody než zvyšovat sodou...tolik za mě.
V odchovničce s malými kakadu jsem naměřila uhličitanovou tvrdost 0. Může to rybám uškodit? Mám jí zvyšovat (jedlou sodou)?
Starší reakce
V tomto vlákně a zdejším atlase je vše co potřebuješ vědět
0 10.01.2013 20:38 zusa15 – mládatka
Chtěla bych se zeptat za jak dlouho se narodí cichlidky kakadú a čím je pak krmit??? děkuju za odpověd
Starší reakce
No právě jak kteří...mám ryby odchované pouze se samicí, (většina) mám ryby odchované i ve společenském akva párem..pár uhájených bojovníků. Nemám ryby odchované ze sebraných jiker, to mě nebaví a nedělám je na počet ale pro radost. Asi 4 generace a pořád je to to samé. U těhle prcků bych to prostě tak jednoznačně neviděl.
Ti tví samci kakaďáků jsou typickou ukázkou ztráty sociálního chování...Byli téměř s jistotou odchováni bez rodičů....
Kakaďáků jsem už pár odchoval a zatím žádný samec mi nestál za to, abych ho nechával u potěru. Spíše aby spolupracovali se samicí, tak spíše samici otravovali nebo žrali mladé. Také se vyhneš problémům s tím, když se samec chce znovu třít a samice ještě vodí mladé. Když tak o tom přemýšlím, samce nechávám akorát u pestřenců, ale jejich souhra a péče o potěr je mnohem lepší. Asi nejlepší co se týče trpasličích cichlidek.
(O žravosti a životaschopnosti potěru nemluvě).
Starší reakce
0 30.12.2012 09:04 mamut Hmm...
Ja mam 112 litrovy aqva a nejaky ukryty tam taky jsou...Asi vyskousim a uvydim...
záleží na povaze rybek a taky jak to bude velký akva a kolik tam bude úkrytů. Já je mám spolu dohromady a bojovník ho občas prohání, ale kakaďák si z toho až tak moc neděla a ani nijak moc neprchá.
0 29.12.2012 20:53 mamut Ahoj,chci se zeptat jestli by se kakadu snesli z bojovnikem?Diky za info
To bude ono, dík. Je na ně blbě vidět, schovávají se u anubiasu.
Edit: Takže jsem ji přistihl při činu, opravdu je jen přenáší. Bohužel domordovala jednoho otíka, snad přežije. Viděl jsem jich šest najednou a jedna fotka se docela povedla.
Nějak systematicky je v tlamce nenosí, ale při přemisťování si hubou pomůžou, prostě je nasaje a vyplivne tam kde chce, obvykle to tak dělají, když se mladý mají snahu rozprchávat z houfu, tak si pro průzkumníky dojede a plivne je zpátky k ostatním.
Starší reakce
Proč časem?!
(9988)
ok a tak dalsia otázka je k tomu osadenstvu co mam dokupit este aspoň jednu? Alebo ako? Dakujem.
U těchto ryb je lepší pokud má samec na výběr...v menším akva minimálně 2 samice, ve větších klidně skupinu 1+4...časem se začne třít s každou, přecijen je to chlap
Prostě kdybych tě zavřel s tímhle v jedné místnosti, těžko by ses hned šmajchloval, ale časem...kdo ví
Starší reakce
Rozhodně Ti to nechci vymlouvat, ba právě naopak.
Je dobře že nítěnky právě v souvislosti s cichlidkama zmiňuješ.
Když se jim dá náležitá péče, tak to funguje. O cichlidkách se traduje, že to jsou cíťové a o nítěnkách je zase šířeno, že je to eklhaft krmení, ale když se to umí, tak rup ty boty, ono to funguje.
Komár taky dobrej...ale nitě jsou nitě, to mi nikdo nevymluví
Mě asi sežraly i levatky, normálně je trhají z ulity. A to jsem najel zase na vykrmovací režim.
Co se týká toho futrování, tak naprostej souhlas, nejlepší zkušenosti jsem udělal s živejma komáříma larvama, to zabírá na většinu ryb, jako afrodisiakum, ale kde teď sehnat živý komáří larvy.
Můžeš taky vylepšit prostředí nějakým rašelinovým výluhem, tím nic neskazíš.
0 18.12.2012 09:32 Roman32 Dobře , díky moc za radu.
Tak samozřejmě měkčí vodou nepohrdnou, ale já jsem je třel při Ph 7,2 a celkový tvrdosti 18 a odchov byl taky slušnej. Oni jsou z těch cichlidek jedni z nejméně náročných na parametry. Zkus jim tu teplotu nejdříve ještě trošku zvednout a teprve potom na ně aplikuj tu chladnější vodu.
0 18.12.2012 09:17 Roman32 Tak moc díky. Mám tam květináče. Známej tvrdil, že musí bát hodně měkká voda cca 90 ms což mě dost překvapilo a až zarazilo, vzhledem k tomu so jsem o těchto rybkách nastudoval.
Chce to schovávačky, třeba kokosák, nebo nějaký jeskyně z kamenů a zahejbal bych jim s teplotou směrem dolů, prostě při výměně chladnější vodu a tu výměnu častěji. Nevím jakou máš vodu, ale nedělá jim problém Ph kolem 7 a tvrdost kolem 10 i více.
0 18.12.2012 09:00 Roman32 – Nechtějí se třít
Dobrý den, chtěl bych se optat, jakou potřebují vodu ke tření, nebo čím je k tomuto vybudit.Mám je v 80l nádrži a to 1 samce a 4 samice. Teplota 25 st.C. Jsou staré cca 7 měsíců a pořád se jim do tření nechce. Krmím mraženým, patentky, koreta.
Dekuji
Tak jedna samice je zalezlá v dutině kořenu, druhá v umělé jeskyni a samec je bit mezi nima. Sem tam proženou i panceřníčka a nejvíc se rvou mezi sebou (když se jedna dostane při hnaní samce do rajónu té druhé. Je možné, že už nakladly jikry?
btw: překvapilo mě, že ,vyjma taranu, profackovávají protivníka ocáskem
.
Starší reakce
Pancíky jsem měl v kybli ostatní, otíky a ramky ne. Kakaďáky pošlu taky k ostatním, snad litovat nebudu.
EDIT: Navíc tu čtu, že nejlepší karanténa je ověřený prodejce
.
je to risk, ale taky jsem je dával hned do společenský nádrže, protože jsem neměl vhodnou karanténu, ale jen malý akva, kde by se zbytečně stresovali a pak z toho třeba onemocněli
Tak jsou rybky doma a mám nutkání je dát přímo do nádrže, v té karanténí louži se sežerou.
Vypadají dobře a v akvaristice už byly "dlouho".
No jo, vždyť si mi to psal k nádrži
.
urcite jsi to popletl, alkalita neni tvrdost a nemá jednotky GH
tvrdost je zejména Ca + Mg
alkalita... uhličitany a hydrogenuhličitany
Alkalita 0.3 takže ani ne 1°dGH, jezdí pro ni i chovatel přírodních forem terču a skalár.
Zatím výrazné problémy s ostatní osádkou nepozoruju, jen ramky nepřežily bičíkovce (dostaly po měsici léčení matonku) a echinodrus mi nechce růst.
Mno...kakaďáci ti za měkkou vodu fakt nadávat nebudou..pokud to teda není nějaký super extrém
Z toho co jsi měl na výběr jsi vybral nejlehčí rybu jak na chov tak na množení, to bude ok.
Tušil jsem, že je to málo. Ryby jsou ještě v akvaristice a jdu si pro ně odpoledne. Šel jsem se zeptat na cichlidky vysokoploutvé, ale tušil jsem že nebudou a jako alternativu jsem měl kakadu, borelli a agasizovou. A ty kakadu mají akorát v odchovně, 2 samce a několik samic, a já chtěl podle atlasu samce a dvě samice.
Budu asi muset přitvrdit vodu, mám moc měkkou.
EDIT: Fotka nádrže.
No...je to hodně málo. Já bych možná nechal párek v 9L, ale protože máš trio...a teď budu předpokládat že máš 2 samice, tak o tu jednu můžeš přijít. A pokud je to jen kvádr vody, je to ještě horší. Prostě pokud jsou to dospívající rybky, může to takhle dopadnout. Je to malé a ještě blbý počet ryb.
Jiná věc je chov mladých třeba v kostkách co mám já, tam se nikdo neprojevuje, ryby jak bělice...protože je jich tam dost. Ale měl jsi vidět ten tanec, když jsem vybrané jedince rozházel po svých akvech, abych si časem vybral novou chovnou skupinu 1+4. Jiné barvy, agresivita...
A stejně to v počtu tří ryb může dopadnout u tebe.
Starší reakce
Sic vámi blokován, takže asi neviděn, odpovím vám na otázku. Ta rybka opravdu vodu v jeskyni neupravuje. Ona je pouze zblblá a myslí si že nalovila nějaké žrádlo. U výjmečně citlivých párů cichlid dochází totiž k tomu, že své mladé "krmí". Nekrmí je v tom pravém slova smyslu, ale mezi potěr vyprskávají různou potravu. Umí to třeba dobře velké cichlidy s v tlamě rozmělněnými granulemi, zjevně podobně se chová vaše cichlidka...
staci naznacit a ja ji privatni vodnici zavedu klidne az k baraku (jeskyni)
Něco podobného dělají ramirézky se vzduchováním. Vždycky to pak v tlamce
odnese až k jikrám a vyplivne to na ně.
To vidím poprvé.
Přidat reakci
1 ...... [6] ...... 12
Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 16293x