Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Osvětlovací rampa

 

NápovědaFórum » Technika » Osvětlení 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Osvětlovací rampa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2010 19:42 Žena stetinka [270] Re: Slav3k
to asi nebude zrovna ideální ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2010 19:38 Muž Slav3k [23] Re: grizly
nádrž 105 L chci tam dat dvě 18 W zářivky, použiju méně náročné rostlinky (na světlo) :)

jinak, omlouvá mse za další vlákno, ale už asi měsíc hledám možnosti jak to vyřešit a stále mě nic nenapadá ... teda kromě možností koupit velice drahé konstrukce, ale to je bohužel mimo mé možnosti ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2010 17:58 R Muž Silent [5949] Re: Slav3k
U těchto ramp je jedno dilema. Buď bude levné nebo kvalitní. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2010 17:56 Muž grizly [145] Re: Slav3k
Jak je akvárko velké, kolik světla potřebuješ??? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2010 17:34 Muž Slav3k [23] – rampa na zářivky k postavení na sklo
Dobrý den,

akva mám nahoře zsakryté sklem, chtěl jsem se zeptat, jestli někdo neví o nějakém rozumném (cenově) řešení nosné konstrukce (rampy) na zářivky pro položení na sklo.
Nejradši bych nějaké hotové řešení (koupit zapojit svítit) :)

Napadá někoho něco ?
díky moc

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2010 18:41 R Muž romant [27987] Re: mrazirna
Var.č. 3. Není to sice z těch navržených nejvíce světla, ale když se ty zářivky zkombinují dlouhá, krátká a použijí se reflektory, tak by se ten problém s méně osvětlenými stranami mohl eliminovat. ;-)
EDIT: Tady bude záležet jak se tam dokážou ty 145cm dlouhý zářivky včetně patic nacpat, ale myslím, že při troše šikovnosti by to mělo jít, pokud ten kryt bude domácí výroby, tak jsem klidnej. :)

Edit: Bude to zavěšená rampa, tak to už nemám ony obavy s nacpáním. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2010 18:28 mrazirna Re: romant
A kterou z těch 3 možností byste bral jako "nejlepší" ? Popřípadě nějaký jiný návrh. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2010 18:20 R Muž romant [27987] Re: mrazirna
Já bych si s neosvětlenými konci akvária hlavu nedělal, samozřermě pokud tam není naplánováno pěstovat nějaký na světlo náročnější rostliny. I do méně osvětlených konců akvária se dají vybrat vhodné na světlo méně náročné rostliny. Zdejší atlas je velmi slušným pomocníkem při jejich výběru. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2010 18:13 mrazirna – Problém s osvětlovací rampou
Zdravím. Přemýšlím o novém akváriu o rozměrech 150x50x50cm a řeším problém s osvětlením. Mám tyto možnosti:
1) koupit osvětlovací rampu 4x 39W o délce 100cm (2900Kč)
2) koupit osvětlovací rampu 4x 54W o délce 120cm (3300Kč)
a nebo poslední možnost: 3) koupit předřadník 2x 54W pro 145cm zářivku + 2x 30W pro 90cm zářivku.

Jde o to, zda by nevadilo, když bude rampa o 50cm (30cm) kratší, než délka akvária? Rampa bude zavěšena ke stropu. Tudíž by mohly být konce akvária neosvětlené. Děkuji za každý názor.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2010 09:36 Muž roper [10] - CichlidyRe: sindjan
To už nechám na tobě. Já teď používám spořivky
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2010 09:19 Muž sindljan [3] Re: roper
Přijde mi škoda zahodit novou zářivku, kterou mám do té starší rampy koupenou . Je to 36... a tak bych radši koupil něco právě pro zářivku asi této délky. Ale našel jsem celý horní kryt na internetu.http://www.akvaristik.eu/akvaristik/eshop/1-1-Akvaristika-podle-produktu/174-3-Osvetleni-kryty-rampy/5/635-Kryt-Light-Glo-T8-15W-1
Tak možná že koupím to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2010 22:03 Muž roper [10] - CichlidyRe: sindjan
Ta první nemá atest na kontakt s vodou a žádný kryt proti vlhkosti. Mám na aqa 3 a nemám s nimy sebemenší problém. Problém je v tom, že jejich svítivost je hodně malá. Jsou vhodné na nižší hladinu vody. U mé stovky s hladinou 35cm mám tři , ale 62. Teď dělají různá světla na skřipec ke sklu a viděl jsem u nich i noční modré ledky. Stojí to kolem 7set. Hodně využívám obyčejné spořivky a su taky spokojen. Dřív všichni používaly žárovky a taky se to dalo hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2010 20:17 Muž sindljan [3] Re: Silent
Píší tam že ta první nemůže být přímo nad aqua. Nedělá se něco co by šlo zavěsit přímo? Mě se líbila ta od GLO např.:http://www.akvaristik.eu/akvaristik/eshop/1-1-Akvaristika-podle-produktu/174-3-Osvetleni-kryty-rampy/5/895-Osvetleni-GloT5-HO-58-101-cm-24W
Jenže sem to neviděl dělat tak malé
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2010 19:55 Muž roper [10] - CichlidyRe: Moucha
Když já nějak nemohl sehnat lepší zářivku, než 18w hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2010 13:27 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: roper
pokud vymenis tu zarivku za nejakou lepsi, takt to nejni spatny svetlo... hlavne je nizoucky.... a ma to predradnik,
nebo jeste
akvarista.cz/…
akvarista.cz/…
ci akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2010 12:28 Muž roper [10] - CichlidyRe: sindjan
Radši si kup tu lampičku, protože tu zářivku mám a žádný zázrak moderní vědy to není ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2010 12:24 R Muž Silent [5949] Re: sindljan
Tak buď něco takového www.akva-tera.myeshop.cz/… nebo trochu jiná konstrukce www.akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2010 12:18 Muž sindljan [3] – osvětlovací rampa na 50cm
Dobrý den
Mám relativně malé aqua délka 50cm. Chtěl bych si koupit osvětlovací rampu, protože plastový kryt se zářivkou mi definitivně odešel. Bohužel jsem nikde nenašel, že by se takováto malá prodávala. Nejkratší do 56cm.

Proto Vás prosím pokud někdo více o takto krátké nové osvětlovací rampě dejte vědět. Pokud máte pocit, že jde rozumně vyrobit tak, aby byla vodě odolná a znáte rozumný návod, tak by to bylo také možné řešení.

Děkuji Honza

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2010 13:06 Muž riso [129] - CichlidyRe: DannyR
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2010 11:56 Muž hf [54] Re: sollik
K čemu jsou ti vodotěsné patice když těleso ve kterém jsou předřadníky nebo tlumivka vodotěsné není, alespoň tak usuzuji podle té fuky v profilu z boční strany...

Jinak já sem předělával 2 rampy, každá 2x 30W T8 s tlumivkama. Po roce veškeré plastové díly (vodotěsné patice zářivek, patice pro startéry) zežloutly a zkřehly a popraskaly, tzn. zářivky visely v podstatě na drátech. Hliníkové profily ramp měly za provozu teplotu hodně přes 60°C (neměřil jsem, nedala se v žádném případě udržet ruka na tom...).

Z Aquario.pl sem koupil patice na zářivky s kabelem (vodotěsné) a elektronické předřadníky. Původní vnitřky sem vykuchal a nacpal tam tohle. Vodotěsné to v žádném případě už není (otvory pro vodotěsné držáky zářivek vede kabel k vodotěsné patici), v rampách jsou otvory po paticích pro startéry... Přes noc na krytu dost intenzivně kondenzuje voda a zespod je celý opocený, přes den při svícení se to zase usuší... Jestli je voda vevnitř v rampách nevím a neřeším. Jednou dírou vidím část předřadníku a zdá se suchý. Všechno prostě funguje...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2010 02:39 TomášKučera Re: DannyR
Osvětlení RUWAL 2-39W

shop.rataj-spk.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2010 00:39 Muž sollik [257] - CichlidyRe: DannyR
Nevidím nad osvětlením od Atlase nic riskantního. Patice vodotěsné, těleso pevné ..... Nechci nic podceňovat, ale dnešní doba je nějaká moc úzkostlivá, všude samá bezpečnost, prevence a Bůh ví co ještě. Když si vzpomenu čím vším a v jakých podmínkách se svítilo za minulého režimu kdy zkrátka nešlo jít do obchodu a vybrat si lampu podle svých představ natož si něco vyhlédnout v katalogu a nechat si poslat kurýrem .... o internetu ani nemluvě.....
Spolužákův otec už tehdá choval v panelákovém bytě akvarijní ryby. Nádrže byly všude po bytě a svítilo se čím se dalo. Žárovky, zářivky - vše domácí výroba co se kde sehnalo ..... Neříkám že to bylo kdo ví jak bezpečné, ale při dodržení základních pravidel se není čeho bát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2010 22:45 DannyR Re: Atlas
Taky bych neco udelal, ale je to elektrika a voda, takze radsi zadny risk:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2010 14:56 Muž Atlas [6] Re: DannyR
Fotka k příspěvku Vlastna vyroba.2x18w.Cena asi 15ečka.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2010 11:13 R Muž Silent [5949] Re: DannyR
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2010 11:03 DannyR – Osvetlovaci rampa nad 80W
Mam prosbu o radu. Odesla mi svetelna tampa v akvariu na dve zarivky T5 39W, ted marne na internetu hledam jinou podobnou, ktera by se do akvaria vesla. Jsem limitovan rozmery, akva ma posuvny kryt pod ktery dam tak 10 az 12 cm vysokou rampu. Juwel neco takoveho dela, ale maji malo svetla jen 2x25W v T5. Nechce se mi vsak kupovat T8 nebo T5 od Juwelu, nebot pouzivaji nestandardni rozmery zarivek a nechaji si je pekne zaplatit :-): nevite o nejake jinem vyroccbi nebo prodejci, ktery dela svetla na standardni rozmery zarivek? Diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2010 17:12 Muž Miras [111] Re: hf
pěkný jsou to bezdebat, ale o5 ta cena hrozivá hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2010 17:12 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: hf
pěkný to je :-) určitě i kvalitní a účinný, jestli si to můžeš dovolit
já budu zařizovat celý 450ti litrový akvárko za cenu menší než stojí to světlo :-D Ale jsem jenom chudá studentka :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2010 17:03 Muž hf [54] Re: katterinecka
Hm, jako některý kousky jako třeba Giesemann Reflexx T5 4x54 Watt 120 cm
www.aquaristikshop.com/…

jsou skutečně pěkný....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2010 16:51 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Miras
a to tam ani nemají napsaných moc informací, nebo vůbec nic
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2010 16:48 Muž Miras [111] Re: vóťa87
to by mě zajímalo, co na tom stojí tolik peněz, je snad pozlacená :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2010 16:33 Muž vóťa87 [207] - RostlinyRe: hf
Díval jste se dobře? Namátkou...http://www.pepinuvutes.cz/store/goods-ati23-6-powermodule-t5-4x54-w.html či www.pepinuvutes.cz/… nebo zde www.pepinuvutes.cz/…

Od pořízení "obyčejného" závěsného světla Vás varuji, když pomineme žalostně slabý výkon je jeho druhou nevýhodou právě rozptyl světla-většina takových světel je dimenzována tak aby osvítila co největší plochu narozdíl od renomovaných výrobců akvarijních osvětlení, kde jsou reflektory a zdroje umístěné právě tak, aby odpadního světla bylo co nejméně...Správně navržené těleso by nemělo pozorujícího oslnit ani při zavěšení půl metru nad hladinou.S těmi 30cm co požadujete Vy by tedy při koupi kvalitního kousku neměl být žádný problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2010 15:27 Muž hf [54] Re: voťa87
Bohužel ty na pepinově útesu jsou rozměrem a výkonem určena pro mořská akvárka. Na osvícení 120cm délky bez oslňování pozorovatele skutečně potřebuji rampu max. 30cm nad akvárkem a tedy opravdu cca 120 cm dlouhou se světelným zdrojem v podstatě po celé délce. To žádné závěsné světlo na tom webu nesplňuje...

V nejhorším půjdu cestou nějakého designového závěsného světla "nad pracovní desku". Tady je hloupé, že tyhle se pro přímé osvětlení dělají v podstatě vždy jen s 2 max 3mi trubicemi, což znamená pověsit tam světla dvě a to už vypadá dost humpolácky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2010 14:57 Muž vóťa87 [207] - RostlinyRe: hf
Pokud by jste chtěl osvětlení pořídit v Čechách, tak bych asi doporučil podívat se na www.pepinuvutes.cz/… , na T5 trubice se dá za rozumnou cenu pořídit těleso od ATI, pokud by jste šáhl po výbojkách tak levnější volbou Photon, nebo zaručenou kvalitu od Giesemannu, Aquamedic...Provedení 2x70W+2x54W nebo 2x150W.

Možná by něco dokázal nabídnout Rataj(nevím co aktuálně z Giesemannu má), popřípadně obejdnat z Polska či Německa...

Jinak klasické T5ky mají oproti kompaktním trubicícm delší životnost, podání světla je srovnatelné. Dostupnost různých zářivek je dnes již bezproblémová... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2010 14:44 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: matlala
jj určitě je lepší ten předřadník, ale nebyla jsem si jistá jestli by to fungovalo i jinak ;-) diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2010 14:42 Muž matlala [798] - RostlinyRe: katterinecka
katterinecka napsala: možná že T5 jednou jen na něj
Můžeš je dát i na tlumivku, bude fungovat (nezkoušel jsem ale ty dlouhý typy, jen co mám doma). Ale je to neekonomické, na tlumivce máš ještě jallový výkon, což jsou převážně ztráty teplem a trubice vydrží méně.

T5 jsou konstruované na EP.


Jinak k tématu zkuste se podívat na Arcadii (myslím, že dělá taky neco takového) nebo ADA (sice je to dost drahý, ale pokud nehledíte na cenu)
www.khanh-aquarium.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2010 14:37 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: hf
Ty T5 jsou lepší protože jsou tenčí, taky mají jiné délky které se třeba na některá akvária lépe hodí a taky se dělají v povedení, kdy je při stejné délce větší svítivost (ale samozřejmě se zvýší i spotřeba), ale to asi víš :-) Podle toho co jsem četla by v nich zas tak velký rozdíl být neměl. Taky je dobrý mít elektronickej předřadník (možná že T5 jednou jen na něj), ale kdybys třeba pak chtěl jednu zářivku z osvětlení oddělat, tak by ti pak nesvítilo celé světlo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2010 14:16 Muž hf [54]
Ahoj,

Hledám závěsné (ze stropu) osvětlovací těleso pro 120x50x50 akvárko. Cca 200w +-. Ideální by bylo jedno osvětlovací těleso na 4x 54w T5. Ale nedaří se mi najít nic použitelného.

Je nějaký rozdíl ve vlastním světle mezi kompaktní zářivkou 55w a mezi t5 zářivkou 54w? (rozdíl ve tvaru a patici jsem postřehl)

Našel jsem něco jako Dupla Electra II 4x55w, což se mi i líbí akorát to vypadá už nesehnatelné.
www.dohse-aquaristik.com/…

Napadá vás nějaká alternativa? Klidně i 3x70W HQI nebo tak něco.

Důležité je, aby to mělo omezený úhel vyzařování světla aby to neoslňovalo pozorovatele akvárka ale svítilo to opravdu jen dolu do akvárka. Hezký obrázek je tady.: (uplně dole na stránce)

www.dupla.com.au/…

Díky za nápady!

H.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2010 18:12 Martin85 – osvětlovací rampa do 60 cm
Zdravím, dostal jsem k narozeninám 54 l set. Bohužel v něm je jenom nějaká 11 W zářivka která navíc osvětluje pouze polovinu akvária. Scháním osvětlovací rampu, kterou bych pak připevnil na kryt místo této zářivky. Prošel sem už několik e-shopů, ale žádnou vhodnou sem ještě nenašel. Scháním ideálně na 1 trubici 18 - 25 W s tím že akvárium má na délku 60 cm tak aby se tam i vlezla :-)
Neví někdo o nějaké? Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2010 08:38 Muž hop [26] - RostlinyRe: PPro
jestli je v nabídce....jsou firmy že je nemají v požadované délce v nabídce hlavně s X27 to tam kulhá, ale to se týká spíš menších rozměrů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2010 21:45 PPro Re: hop
Jakpak souvisí teplota světla s délkou trubice?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2010 17:44 Muž hop [26] - RostlinyRe: PPro
záleží na spektru...teplotě světla já používám x27, x30 a x40
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2010 22:03 PPro Re: boruberry
Koukal jsem, že jsou na trhu jak T5 trubice 1149, tak i 1200 mm. Kterou délku raději zvolit? Kde je např. větší výběr?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2010 11:45 jose Re: boruberry
V číselnom vyjadrení to znamená? Väčší priemer ako....?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2010 07:42 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetkyRe: robo35
Volal jsem si s pánem s tyrisu a říkal že při startu zářivky je tam až 2000V špička. Takže doporučoval vodiče většího průměru. Délka vodiče může být i 1,5m bez problémů. Toď mi bylo sděleno přímo od Tyrisu, lidí, kteří o tom neco ví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2010 02:10 Muž robo35 [4] - CichlidyRe: hf
dik za reakciu je to naopak. A aj tie hrubky su zle doporucuju 0,5 az 2,5 nie 0,25mm sorac ze pisem bludy. Uz mlcim stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2010 01:45 Muž hf [54] Re: robo35
Cim hrubsi (znamena to tlustsi?) vodic tim vetsi odpor? To sem na stredni asi dost chybel...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   28.04.2010 00:13 Muž robo35 [4] - CichlidyRe: PPro
ano je tam dake obmedzenie ja mam asi 1m dlhe vodice a slape to. Ale to nieje problem vyskusat ked nepojde skratis vodic. Pozor na hrubku vodica cim hrubsi tym vecsi odpor. Daj 0,5 alebo 0,25 drát nie lanko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2010 21:17 Muž Phoenix47 [0] - SumciPPro
Nějaké omezení tam je, nejsem jistej kolik přesně ale mělo by to být cca 50cm snad to říkám správně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2010 00:02 PPro Re: Phoenix47
Tak nějak by to mohlo být. Jen ten EP bych asi nechal mimo kryt kvůli zahřívání.
Nevíte, zda je nějaké omezení pro vzdálenost EP od patic zářivky?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 6

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 5645x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11470-osvetlovaci-rampa?od=101