Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Neritina zebra

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Plži 

Přejít na předchozí stránku 14 Žádná další stránka   1  
Neritina zebra
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2006 13:29 Muž Horác [3942] – to black.jacker and neo
Přesně tak. Já mám také téměř všechny rostliny od Aqua-Daho a i mně se v akváriu objevilo pár levatek. Dřív nebo později sám poznáš, že to jsou dva naprosto odlišné druhy šneků. Tvar ulity je sice podobný, ale z levatky holt pruhovaná zebra nikdy nevyroste. :o)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2006 10:50 Sidonius – Physa
Vysvětlení, co se to Filipovi "narodilo", není až tak složité - to menší je levatka (Physa). Takže - "malý zázrak" se nekoná ... :-)
U Nea bych viděl cestu zavlečení do akva právě rostlinkami z AQUA-DAHo. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2006 10:16 Žena Wampi [54] – Tak jak ?
Asi mi taky něco uniklo coze Tak jak tohle vysvětlit???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2006 10:13 neo – ja taky
Ja jich měl asi 4 a mám tam taky prcky. Je to neritina ale v akvaristice bylo ''ŠNEK ZEBRA'' co to?? No nicméně se mi po akvárku prohání cca 6 malých (asi 1 cm velká ulita) šnečků. Sou si docela podobní. A na rostlinách se určitě nepřenesly jelikož kupuju kytky z akva daho, a z řeky mám akorát šutry které se koupaly 4 tejdny v savu. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2006 09:20 black.jacker – neritiny
Fotka k příspěvku tadyvám posílam fotku kde je vidět jak prcek tak dospělec ... ano ano ano ahoj
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2006 21:45 Muž Horác [3942] – to black.jacker
Neritiny, které dospívají ve sladké vodě? Tak to je paráda. Že by nějaká mutace? :o) Nemohl bych si jich tak dvacítku objednat? Na tom by se dal vytřískat majlant !!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2006 21:32 Sidonius – Neritina
Filipe, ne že bych vám nevěřil, ale neritiny, které se u nás prodávají v akvaristikách, potřebují k vývoji svých larev mořskou vodu.
Takže:
1. buď mi něco uniklo
nebo
2. máte jiného šneka
nebo
3. ve 12 letech máte za sebou kus práce! :-) ;-)
Fotodokumentaci a popis odchovu byste nezveřejnil? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2006 21:23 black.jacker – neritiny
Tito krásní šnečci se dožívají +-3 let s tím že se nemnoží nemohu souhlasit, protože jsem si jich před měsícem koupil 9 a dne jich mám zhruba20 palec ano ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2006 21:08 Sidonius – Neritiny
Kdybych chtěl prudit, položím ti otázku:
"Máš na mysli obecně nebo u tebe v nádrži?"
Ale odpovím seriózně - já jsem koupil hrst těchto šneků asi před dvěma roky a zhruba polovina z nich už to má za sebou... Vzhledem k tomu, že tito šneci se (dle mého povědomí!) v našich podmínkách nemnoží, jde o dovozy, u kterých nikdo nedokáže odhadnout, jak jsou tito šneci při odchytu staří. :-) ;-)
Tak si vyber...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2006 17:33 kiiki – Neritiny?
Prosím vás kolika se asi dožívají šneci neritiny???Mám jich v akvárku osm na řasách se docela činí.............Jo a jestli víte ještě nějaké(jakékoliv!)informace tak mi je napište prosíím!!!!!!Dík! ano palec potlesk ahoj
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.08.2006 15:18 neo – neritina
Já ji mám taky ale že by lezla na krycí sklo sem nevidel. Jrdine nad hladinou, ale to jen do polovice :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.08.2006 10:16 MRP – neritina
je to uplne normalni, delaji to stale
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.08.2006 00:24 Muž [] – neritina
Ahoj, já jsem u známého chtěla vidět neritinku, co má, ale musel oddělat kryt, protože byla nad vodou úplně nahoře na skle, kde už přesahuje kryt a proto nebyla vidět. Ptala jsem se ho, jak tedy dýchá a on mi říkal, že tam takhle visí často, občas ji sklepne do vody, když si jí všimne. :-( ;-)

Tady je hezký odkaz:
http://sweb.cz/maniakva/neritina.htm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.08.2006 21:04 Adél – Neritina
Ahoj, chtěla bych se vás zeptat, jestli je normální, když mi šneci (neritina) vylézají na krycí skla akvária a dneska jsem dva oběvila v závěsném filtru. Proč nezůstanou v akva? Díky

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... 13 ...... [14]

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 20774x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1140?od=651