Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jak krmit?

 

NápovědaFórum » Krmení  

Přejít na předchozí stránku 9 Přejít na další stránku   1  
Jak krmit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2009 19:20 Muž pařa:) [2] – Re: bugei
i na třech ano :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2009 19:03 Muž bugei [6] - Cichlidy
ja to riešim tak ze zivej im dam trocha viac aby nestihali vsetko pozrat v lufte a nech daco padne aj na dno..mam tam vezovky keby daco...a suchu im rozdrobím aby male stihali ..uplne male kusky si skalare všimaju az nakoniec...alebo este skus krmit na dvoch miestach naraz... palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2009 18:45 Haloska – Re: pařa:)
No právě skoro vštšinou to všechno sežerou skaláry a na neonky nic nezbyde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2009 18:39 Muž pařa:) [2] – Krmení
Čím krmíš? U skalár pozor ty se mohou přežrat až puknou... Krmit pokud možno i víckrát za den třeba ráno jednou a odpoledne a večer třikrát v menších dávkách... Nažerou se všechny rybky? Nesežerou to všechno skaláry?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2009 18:26 Haloska – Kolik krmení? Pořád mají hlad....
Chtěl bych se zeptat kolik a jak často bych měl krmit asi 30 rybiček. Krmím 2x denňe a když jim dám víc vždycky to všechno sežerou. Pořád mají hlad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2009 20:30 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidy
Přesně jak říkají ostatní, já to taky rovnou nakrájím a hodím do vody, po chvíli začne klesat všude po celém akva po dně, a ryby to časem vyžerou, většinou zbude i na ancitrusy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2009 19:43 NNNTomas – ...
Bez smetany jsem vybíral :)
Když jsem tam hodil rozmraženej, sice se rychle "rozprášil" ve vodě, ale rybko ho hltali :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2009 18:30 Muž Yirka [9126] – Re: NNNTomas
Myslíš, že když rybky hltají vbětší kusy zmraženého že z toho mají nějaké potěšení? Já jsem vždy nechal projít varem a pak dal do nádrže. Ryby si to vždycky našly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2009 18:22 Žena Hatomi [27] – Re: NNNTomas
hlavně pozor na to aby v mraženém špenátě koupeném v obchodě nebyla nějaká příměs (třeba smetana) to by se zakalila voda a rybky by uhynuly
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2009 17:52 Usine – Re: NNNTomas
Špenátový protlak míchám z na jemno nakrájenými filety z ryb. (ty nejlacinější) můžeš přidat i něco jiného, třeba granule a podobné věci. Nandám do formiček a zamrazím. Potom je rozkrájím na kostky a ty pak hodím do akvária. Chvíli plavou na hladině a potom jdou ke dnu. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2009 17:39 NNNTomas – Jak krmit špenátem...?
Jak krmit ancistuse špenátem?

Koupil jsem v krámě obyč. sekaný mražený špenát. Jenže jak s ním krmit, "udělat" z něj kostičky a do akvárka je házet zmražené? Rozmražený se mi "rozuteče" po akvariu a nikdo z něj nic nemá...

Nebo je na to jiný fígl?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2009 17:42 Sichrovský – Pomoc!
Lidi, já už zapomenu tudle adresu - jsem začínající akvarista, a prosím ty, kteří mají už s krmením rybiček zkušenost ať mi napíšou mail na S.amson@seznam.cz jak je krmí .kolikrát za den a kolik zhruba krmiva...Já sem je měl první den a hned se jim cca po 5. hodinách od prvníko krmení zakalila voda...díky moc...věřim, že se na mě nevykašlete...Díky všem!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2009 17:12 Žena datura [104] – RE: MK
já taky vypínám filtr. chovám převážně betty a když filtr běží, nemaj šanci cokoliv sebrat z hladiny, jsou totiž neschopný plavat za padající potravou, maximálně si pak projedou dno a užíraj ancistrusům:-) jestli ti to vyhovuje, klidně ho na těch pár minut vypni, nic se samozřejmě nestane.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2009 17:02 Muž Snofrev [54] – Re: ondra08
kdybych krmil pokaždé, když jdu okolo akvárka a várkou, kterou sežerou do 5min, tak bych měl během týdne v akvárku pořádný koule a kompletně zkaženou vodu ne


krmení co nejpestřejší jak píše Chem a masitou moc nepřehánět
Když budou rybičky přejedený, tak zalezou do kouta a nebudou se hýbat, když jsou rybky trochu hladový, tak jezdí po akva a hledají jídlo
já krmím dvakrát za den a jen tak aby na dno pokud možno nic nespadlo (vždy něco spadne) a občas dám část tablety (ještě jsem snad nikdy nedal celou, ani tu malinkou od Sery) pro ancíky a pancéřníčky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2009 16:49 ondra08
krm po malých dávkách furt co deš kolem akva to je nejlepší!a jen to co zežerou do 5 minut. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2009 14:58 Žena Kristýna [72] - Raci, krabi, krevetky
Mě dělá filtr velký proud vody, což je při normálním stavu akvárka dobré. Ale při krmeni CYCLOPEM rybkám uplavává vlivem proudu vody, a pak se nenajedí pancéřníčci s ancíkama, tak filtr jen stlumím nebo vypnu na tu chvilku, než se stihne krmení usadit, pak ho zase zypnu. Já krmím můj společňák 3 druhy sušených krmiv, 2 druhy vloček, 3 druhy tablet nebo lupínků, 2 druhy plovoucích "kuliček", 2 druhy granuleka 2 druhy mraženého krmiva. Jednou týdně nekrmím. Většinou v neděli nebo když nestíhám. Jo a krmím 2x denně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2009 10:01 Muž Chem [837] – Re: MK
Jeste dodatek. Filtr pri krmeni nevypinam a myslim, ze je malo lidi, kteri by jej vypinali. Myslim, ze vypnuti filtru na ty 2 minuty pri krmeni neni nic hrozneho, ale nevidim duvod proc to delat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2009 10:00 Muž Chem [837] – Re: MK
Pri tomto slozeni bych doporucoval 1 denne trocha granuli ci vlocek (tam je toho nepreberne mnozstvi na vyber pro tyto druhy). 1 - 2 krat za tyden vynechat susene a podle moznosti neco vetsiho ziveho ci mrazeneho (patentky, male garnatky apod. Mnozstvi - tolik co sezerou do 2 minut. 1 tydne totalni dietu (nedavat nic). A 1 za tyden sparenou koprivu ci mrazeny platek okurku pro prisavky a ancistrusy. Ja osobne krmeni prilis neresim - nejak vyse uvedene stridam a drzim se zasady o neprekrmovani. Je vzdy lepsi krmit mene, nez vice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2009 09:49 Muž Dixon [13] - Sumci
Filter sa pri krmeni nevypina :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2009 09:46 MK – Prosím prosím o pomoc s jídelníčkem
Ahoj vsichni. Muzete mi prosim poradit s jidelnickem co a kdy podavat? Nerad bych ryby prekrmoval ale ani je trapil hladem . Dietu bych spis zaslouzil ja.
Toto jsou me aktualni rybky: 2x skalara zlatohlava, 4x cichavec, 4x mrenka nadherna, ancistrus, 2x prisavky thajske, neonky, razbory klinoskvrnne, mecovky.
Vypinate pri krmeni filtr? Kdysi u mensiho akvaria jsem to delal nyni ne.
Predem dekuji za vsechny rady. Ty rybky si to urcite zaslouzi. ;-)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2009 21:19 Muž Yirka [9126] – Re: miloon
Alespoň se rybky musí snažit a nemají to jako na talíři. Pokud se ti to nezdá, můžeš si pořídit nějaké stacionární krmítko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2009 20:45 Muž miloon [4]
ked krmite tak filter nevypinate?..ten tok vody mi krmivo rozprudi po celom aqa a to sa mi nejak nezda aby bolo dobre alebo nevadi to?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2009 13:34 Kralicek11
pust maji jednou za tyden jeden den...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2009 12:57 Muž AmorFati [37] - Amerika
Nezájem o jídlo taky může být z toho, že jsou spokojeně přežrané :-) Zkus jim dát třeba jednou, davakrát do týdne půst.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2009 21:37 Moušičky – Re: Kralicek11
Není dobré přeměnovat zbytečně celé akvárium, nejlépe jedenkrát do týdnu alspoň odkalit 10litrů, když už nic. Ale asi to bude tou částešnou výměnou. Pokuď přidáváš CO2 může se stát, že jej přidáváš až příliš moc a rybky můžeš otrávit, takže pozor! Pokuď máš nějaké testy na vodu tak doporučuji třeba nějaké změřit, aby ses potom nedivil. A rybky pozorujte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2009 21:24 Kralicek11
oka tak to mi spadl kamen ze srdce ale taky jsem si to myslel..AQ je uplne cely predelany pac predtim to vypadalo spis jako nejaky kanal ci co...:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2009 20:30 Muž Jarik [105] - Jezírka a realizace jezírek
pokud si predelal celi akva jak pises tak to bude asi tim boji se a musi si zviknou na novy prostredi(nevim jak moc si to predelal ale kdys ja sem predelaval akva tak to taky delali)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2009 20:18 Kralicek11 – neaktivni rybicky..
tak nevim kam to presne dat ale proste me se zda jako kdyby moje rybicky zleniveli ci co...:-D
kdyz jim tak hazu tablety tak se o ne mohli poprat (ted spis k mym péřovcum)...a ted kdyz jim tam hodim tak perovci nic,proste jim to nezajima a dcl se divim pac vzdycky se mohli po nich utlouct...ostatni ryby se schovavaji pod listy atd..je to proste naopak péřovci jsou pod hladinou a ostatni ryby se schovavaji a coz byl docela zazrak perovce kdysy videt pac byl porad v kokosu:-D
muze mit za nasledek pridani CO2 a nebo ze jim tabletky uz nechutnaji a nebo ze jsem jim po case vycistil cely AQ a cely jsem jim to prehazel?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2008 20:26 Muž deathfoe [58] Re: raks
Kardinálky krm klidně i 2x denně, ale jen málo, ať se nepřežerou a zároveň ať toho krmiva moc nespadne na dno, jinak pro sumečky nebo co tam máš (asi pancéřníčky) a pro toho co žere ze skla (asi krunýřovec), tak pro ně existuji tabletky, které se po vhozeni do akvária potopí na dno, takže tím bys to vyřešil :). Pokud máš v rostlinách díry, tak je šneci asi ancistrus, ale pokud ne, tak spíše jí to co je na těch listech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2008 19:11 raks – Jídlo
jak mam Kardinálkam dávat najíst???....mužu každy den??:)...ale mě štve že pokaždy všechno sní a nic nespadne nazem..pač dole mam sumečky nebo jak se jim řika a ty prej žererou ze zěmě a pak tam mam ješte jedny a ty žerou ze skla.Tak nevim jak se nají když skoro nic nepada na zem..něco jo,ale hodně malo.

A mam tam šneky.ale ty hodne lezou po rostlinách tak asi jí ty rostliny co?:-D
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2008 12:42 Muž ghostik [81]
Ja kdyz to hodim na dno tak mi to sezere vzdy jen jeden platodyrus a ten stale tloustne. Tak nyni krmim ctyri Trnovce z ruky rovnym dilem jen tomu tloustikoj davam min :o))) :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2008 11:40 oldkiwinka – Re: bucliik
mám od dajany pet, ale asi nějaké jiné, páč nemají 1 cm, ale asi jen 7-8mm.. Já svým 29 ti rybám (1 pancéřníčků, ancistrus, 13 teter, halančíci) dávám 2 tabletky a po 10 minutách po nich není ani stopa... Vodu mi to nekalí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2008 11:31 R Muž Mrakoplash [1776] – Re: Lukášek
jednu, nebo dve nevidel bych v tom problem ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2008 11:27 Žena bucliik [99]
ahoj, mě některý tabletky taky kalí vodu hodně a jiný ne, třeba s tetrou nemám problém, ale dajana a ta její 1 cm tableta je úplná zkáza.já dávám jen kousek, třeba půlku a té rychleji rozpadavé jen kousičíneček :)
hodně chválí ty Hikari, ale ty jsem ještě v obchodě nepotkala, takže nefim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2008 11:06 Lukášek – Re: Mrakoplash
Jsou to dva Ancistrusi sp. a pět pancéřníčků skvrnitých, nádrž 84l.
Nejde mi ani tak o to kolik krmit, jako spíš, že mám strach aby se nekazila voda, dočetl jsem se tu, že když se krmí např. vločkami, nesmí spadnout krmivo na dno. A já tam teď hodim elou tabletu... , která ve sklenici navíc udělala pěkný "bordel" jak se rozpadala - hodil jsem ji tam na zkoušku a když jsem viděl tu kalnou vodu, rozhodl jsem se obrátit na Vás.
Díky :-) ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2008 10:03 R Muž Mrakoplash [1776] – Re: Yirka
Jak spravne nadhodil JT, kazda ta tableta je jinak velika.
Sak se spirulinou jsou trebas cca 5 mm
Dajana uz je kolem 1 cm
Tetra Wafwer mix je kolem 5mm
JBl novofect a novotab jsou taky kolem 1cm

je teda tezky rict kolik krmit ;-) jeste navic nam Lukasek nejak pozapomnel oznamit pocet a druh ryb ktere tim chce krmit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2008 09:51 Muž Yirka [9126] – Re: JT
Psal jsem o tabletách pro ryby dna, kterými nekrmím každý den, ale přikrmuji tak 2xtýdně. Jsou to tenké tablety HIKARI, které 8cm ancík sestrouhá jako nic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2008 09:32 Muž Criple Fishx [5]
1kus na 1rybku se mi zda trochu moc. ja krmil asi 6 mecovek jednou tabletkou a bohate to stacilo. kdyz krmim v krevetkarku tak tam hodim treba jenom 1/4 tabletky. (nevim jak velky ty tabletky mas, ja mam s prumerem necelej centimetr)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2008 08:55 Muž Yirka [9126] – Re: Lukášek
Tablety lze používat dvojím způsobem, jako smáčivé nebo lepivé - to znamená buďto dáš do vody nebo přitiskneš (přilepíš) na sklo. Já používám tak, že krmím na noc 1ks na 1 rybku. Ráno po nich není ani památky (po tabletách :-)) a voda v poho. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2008 06:23 Lukášek – Jak správně krmit tabletami?
Brý den,
jsem si pro svoje milé sumečky pořídil tabletky ( Tetra Phyll )aby se pořádně nadlábli a v návodu píší, že mám dát "tolik co ryby v krátké době spotřebují", to jim tam mám jako tu tabletu hodit a ponchvíli vyndat??? Nemám s tabletkami pražádné zkušenostki PLS poraďte, jo a nekazí se po nich voda, popř. nemám tabletku vhodit večer - je to pro ancistruse a pancéřníčky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2008 11:23 Muž henrich [4] – smajlik
kedze mam podobnu otazku ako mal kedysi smajlik a nebola zodpovedana, opakujem:

Krmim surovym rybim masom z treskovitych ryb. Vzdy vyberiem z mrazaku a trochu rybkam nastruham. V pohode to za chvilku zozeru, vacsie kusky sa trhaju medzi sebou aj neonky. Ak nahodou padne na dno, prestanem krmit a vzdy si to po chvilke najdu a pohoda.
Ale chcel by som tymto masom nakrmit aj ancistrusy a sturisomy, kedze im sa z toho nic neujde. Mozem vecer po zhasnuti do akva hodit kusok tohoto mrazeneho masa? Bojim sa pokazenia vody. Ide aj o to, ze rano si nebudem isty, ci bude zjedene, alebo niekde zavlecene, kde ho nenajdem...

Druha moznost je, hodit im ho este 2 hodiny pred rozsvietenim akva a potom skusit zbytky najst a odsat...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2008 19:59 Žena Marťásek [5]
Já krmím 1x denně v malém množství, ob den. A podle všeho to rybkám nevadí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2008 19:46 Muž Lukys1 [4] - Jezírkové ryby
No já ty hladovce na chalupě krmim 3x deně 3dny pátek po obědě a večer, sobota ráno, po obede a vecer, nedele rano op obede a jeste trochu nez jedu pryc protoze v pondeli je uz skola tkze krmim 3dny a potom 4dny maj půst
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2008 19:08 Alofok – Re: amazonstar
Mě plave potěr co přežije s čichavci atd...a nebojím se,že by měl hlad....Sežerou toho pomalu víc než dospělá rybka,čekají u hladiny a jsou hned první kdo něco sebere pak s tím plavou ke dnu kde jsou ralativně v bezpečí a nažerou se a zase k hladině,dospělý si jich při krmení nevšímají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2008 18:58 rolandmynar – Re: chicko
ano palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2008 18:57 Muž chicko [124] – Re: rolandmynar
Taky mi nikdy nepošla ryba hladem, že by se na ní nějak nedostalo-ony si i ty menší něco najdou ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.01.2008 18:56 rolandmynar – Re: amazonstar
Nevykládej, že i ty nejmenší se něčeho nenažerou. Mám v akvárku asi 30 mrňavých (potěr) Tlamovců mezi 30-ti obry (proti nim) a taky se nažerou a to se musí schovávat. Nevěřím, že by některá z tvých tzv. slabších rybek pošla na hladovku. ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2008 18:32 amazonstar – Re: rolandmynar
A pokud nejsou ryby stejne stare i potom ma vyhrat ten nejsilnejsi??:)) trosku jsi to nedomyslel ne?? potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2008 18:25 R Muž Silent [5949]
Já krmím ve spol. nádrži jen jednou denně. Jednou týdně naprostý půst. Ryby jsou někdy pěkný somračky a je třeba jim odolat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2008 18:20 rolandmynar – Re: amazonstar
Nejhorší je překrmování z důvodu, které tady ty přesně popisuješ, "ono se na ty slabší nedostalo tak já ještě přihodím rozzureny ". To je nejhorší co se může dít. Zdravá ryba nikdy o hladu nezůstane. Dávat běžnou dávku a hold některá se nabaští více a některá méně. ano

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [9] 11

Zpět na obsah sekce Krmení • Zobrazeno 11662x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11182?od=401