Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jak krmit?

 

NápovědaFórum » Krmení  

Přejít na předchozí stránku 8 Přejít na další stránku   1  
Jak krmit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 20:14 Muž StrNd4 [15] - Cichlidy – Re: Gunguy
Jen bych mel dotaz proc jim davate rozemlety cornflakesy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 20:12 Muž Gunguy [2] – Živorodky
Ahoj, mam va akva cca 20 zivorodek 3 platy a hodne krevetek, a 4 ancistruse? jak mam krmit abych neprekrmil? a kolik krmit?

Ja jim rado ansypu hodne krmiva(rozemletych cornflakesu) ktere plavou na hladine a pozvolna je rybky poziraji, a odpoledne az prijdu domu jim davam i krmivo pro ryby.... ale stane se, ze vsechno nesnedi, a zbyva to an dne? myslite ze to tyhle zvirata snedi i ze zeme? a co kytky ? muzte to fungovat jako hnojivo? a nebo to bude hnit?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2010 14:24 Dave81 – krmení
No pokud krmíš suchým tak se neboj. Ancistrus neumře, nají se řasami nebo zbytky co se rozpadají. Také pozoruj, jak dlouho potrava plave na hladině. Je doporučeno 5 až 10 min. Poté uprav množství. Nebo ještě pomáhá potravu držet ponořenou ve vodě, ta pak rychle klesne a neonky jí sní. Já to mám podobné s Parmičkami, jsou rychlé a hbité. Jo a Ancistrusům můžeš dávat na noc okurku salátovou. ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 21:21 R Muž romant [27987] Re: Johan
Pod to se podeisuju. 14 dní bez krmení a ryby naprosto v pohodě, žádnej úhyn, kondice výborná. Prostě nekonečně opakovaná modrost, že někdy méně znamená více při krmení tutově platí. hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 20:01 Skorica Re: Niky
Bude žrát až spadne ke dnu s tím plný žaludkem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 19:39 Muž Mike [3] Re: Niky
méně a často
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 17:30 Wexelo Re: Niky
Ano může
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 11:02 Niky – Betta - hladová nebo přecpaná?
Fotka k příspěvku V AQ mám 1 baťáka, 2 zbylé razbory (i v tomto počtu se jim vede lépe, než když jich bylo 6) a 3 pancéřníčky. A teď už k beťákovi - krmím ho 2x denně po jedné vločce, aby zbytečně nepadaly na dno. Po cca 15 vločkách (asi 3x3 - 5x5mm) se mi to zdá akorát, ale beťák se stále dívá po hladině, ikdyž zavřu kryt. Otázka zní: Mám ho krmit tolik, kolik sežere? Nemůže se ryba přežrat?
PS: Přikládám foto - není tlustej?
Jinak řečeno: Může se ryba přežrat?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2009 20:35 Muž assasincz [9]
MichalK napsal: Dobrý den, rád bych se zeptal, rybky v mém akváriu jsou extrémně "nenažrané", celou dobu co jsem v pokoji jsou nalepené na přední stěně akvária, jen co se postavím už plavou k hladině a sbírají, když jim nasypu krmení (1x až 2x denně) tak se na něj všechny vrhnou, neonkám je jedno, že je skaláři napadají, prostě jen hlavně že se nažerou. občas se stává, že skalár samec je tak agresivní že ani nepustí samičky k jídlu. krmení je během 1 minuty pryč. Čím to je a jak tomu zabránit?

Pavlov funguje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2009 18:20 Muž Barney [61] – Re: jajaapaja
Myslím, že nás bude víc. Akorát to nejde vidět. :-D
Udělá to ryba, a hned jsou z toho "trable". :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2009 18:01 Muž jajaapaja [174] – Re: Barney
Já jsem taky pořád nenažranej.Hlavně večer. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2009 17:35 Muž Barney [61] – Re: MichalK
Podmíněný reflex. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2009 17:26 Muž FoRgY [42] - Cichlidy
Mojim som dal teraz 3-oj dnovu hladovku, lebo práve nežraly toľko čo niekedy. Dnes je už tretí deň a už včera hľadaly po akvárku niečo čo by mohly zožrať. Idem ich nakŕmiť, tak dúfam, že budu baštiť ako niekedy :) .... myslim, že som ich mierne prekŕmil. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2009 17:22 jose – Re: MichalK
Prečo by si mal tomu zabrániť, buď rád že im chutí a sú zdravé :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2009 17:19 Muž gupka [2] - Chovám tři thorakáty, jednoho peřovce a dva Trnovce Egemanovy
Ryby jsou prostě nenažrane mam podobnou skušenost ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2009 15:12 Muž grizly [145] – Re: MichalK
1: Líbiš se jim a rády na tebe koukají.
2: Rybky maji mit pořad hlad a šmejdit po akfa a hledat něco k snědku. Pokud by se o krmeni nezajimaly, bylo by to horši. U mě reaguji stejně.
3: Zkus je nakrmit trochu vic, ale nepřežen to. Jen trochu vice než obvykle.
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2009 14:57 Muž MichalK [16] – Nenažrané ryby
Dobrý den, rád bych se zeptal, rybky v mém akváriu jsou extrémně "nenažrané", celou dobu co jsem v pokoji jsou nalepené na přední stěně akvária, jen co se postavím už plavou k hladině a sbírají, když jim nasypu krmení (1x až 2x denně) tak se na něj všechny vrhnou, neonkám je jedno, že je skaláři napadají, prostě jen hlavně že se nažerou. občas se stává, že skalár samec je tak agresivní že ani nepustí samičky k jídlu. krmení je během 1 minuty pryč. Čím to je a jak tomu zabránit?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2009 09:30 Muž ondra [168] - Živorodky
Vloni se mi stala nepříjemnost a skončil jsem na tři měsíce v nemocnici. Doma vypnutá elektřina a ryby nikdo nekrmil. Po měsíci jsem se začal dostávat domů, tak jsem mohl aspoň bezmovně přihlížet. I když jsem alespoň jednou za 14 dní přikrmil (ne překrmil) tak asi po dvou měsících začali mizet rybky. Největší problém ale přišel v září když se prudce ochladilo a voda v aq klesla na 15 °C. Přežili mečovky, pancéřníčci, polovina ancíků a kančíci perleťoví. Nepřežili: parmička pětipruhá, paví očka, Kančík červenohrdlý, akara hnědá.
Doufám, že mě někdo neobviní z týrání zvířat, ale dobrovolně to nebylo.
Když jsem aq znovuzaložil vybíral jsem už ryby odolné nižším teplotá. Projistotu.
Věřím že podobné experimenty nikdo dělat nebude tak píšu zkušenost z experimentu nechtěného.
Závěr: Krmení o dovolené bych neřešil, ale pozor na pokles teplot, může se stát i v létě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2009 20:30 Muž jajaapaja [174]
Jámám dobrého kolegu z práce rád zaskočí.A nakrmí mi odchovnu.Společenské krmím automatem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2009 14:16 Muž grizly [145]
Mi vydrzely 3 tetry krvave a 3 parmicky ctyrpruhe a 1 ancik bez svetla, topeni a krmeni 5 mesicu. Jen byly trochu vybledle, ale po fyzicke strance v poradku.Ve 240 litrovem akvarku si nasly dost potravy. Jen akva bylo zarostle rasama a rostlinky diky nedostatku svetla nebyly nejkrasnejsi. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2009 14:12 Muž iblik [4] - Labyrintky – Re: já
ale podle mě když je rozmáčkneš tak to je podle mě skvělí doplňkový krmivo a nemusíš ho ničim zezinfikovat jako ostatní živé krmivo jelikož co je v akvárku tak to v akvárku zůstane (převzato z ,,co se ve vegas uvaří to se i sní,,)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.07.2009 13:42 Muž metal [96] - Cichlidy
mne sa iny ludia krmenia nesmu dotknut.ras mi tam nezodpovedna osoba nasypala skoro celu pikslu.voda skysla par rybiek plavalo hore bruchom,nastastie len gupky.odvtedy ked idem na dovolenu radsej neham ryby hladovat ,ako si prekrmenim narobyt velke skody.od hladu este ziadna dospela ryba nezdochla ,jeden mesiac v pohode vidrzi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2009 10:13 Muž BC/.Killer [4] - Mořské ryby
těm rybám to asi nevadí, ale doporučoval bych jinou stravu než šneky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2009 08:11
ahoj chtěl bych se zeptat jestli nevadí skalárám když žerou okružáky, nebo jestli naopak je tim mám krmit

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.07.2009 10:12 Žena eleonen [10]
Měla jsem to podobné s daniema, ale to už mám vyřešené :) . Těd řeším ancíky. Krmím je tabletama až večer, když mají zhasnuto, ale samička čichavce to vždycky najde a žere jim to, i když se všichni tři ancíci na ni nahrnou a snaží se ji odhánět ocasem, tak ona se nenechá. :-|

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2009 11:55 gargamis – Re: gargamis
tak sem to skusil a nic ale jak sem koupil jávský mech tak se na něj hned vrhli potvory smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2009 16:16 gargamis
co mylíte budou to žrát i mečovky vím že žerou zelenou paprydu a že rajče a okurka je vůbec nezajímá hop tak dík za rady hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2009 16:14 Kisssi
tak o tom jsem nikdy neslyšela... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2009 04:45 kreten – Re: caja008
Pokud nespaříš, sežerou to také a déle vydrží listí, než se začne kazit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2009 20:38 caja008 – Re: mnammnam
Jo skusil sem to sparit apak jim to tam hodit a zatim se na to vrhl jen rak :-) ale doufám žesi toho všimnou i ostatní obyvatelé.
dekuji za reakci.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2009 18:09 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: caja008
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2009 17:40 Muž mnammnam [23] – Re: caja008
skus obarit horucou vodou , a mozes aj experimentovat jak im to podas je len na tebe zistis jak im to bude najlepsie chutit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2009 15:25 caja008 – Jak krmit pampeliskama???
Zdravím. Slyšel jsem že se dá krmit i pampeliskama. Ze to prý je zajímavý spestření pro živorodky. Nevíte nekdo neco o jejich příprave na krmení. A o způsobu zkromováni.
Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.05.2009 10:14 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: xOB
Bezpečnější je, aby se nikdo cizí nestaral vůbec. (pár týdenní dovolená pro běžné akvárko je snadno překonaný problém)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.05.2009 10:10 Muž xOB [83] - CichlidyRe: Hatomi
Tvoje davkovani mi prijde docela dost pro rybicky co chovas. Pokud by tato davka byla pro 13 vetsich cichlid, tak ano.
Ja osobne davku, co popisujes, davam tak pro stovku rybicek (mecovky, pavi ocka, pancernicci a stovka krevet)
Jinak sice mimo tema: Kdyz se ti ma nekdo starat o ribycky, tak je lepsi nerikat kolik, ale rovnou mu to nachystat po jednotlivych davkach do kelimku, ci sklenicek. Je to bezpecnejsi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.05.2009 22:38 Žena Hatomi [27]
No, pokud padly kávové lžičky, tak já kdyžjsem byla pryč a o akvárko se mi staral nezkušený příbuzný,jsem to vyřešila tak,že pro 13 rybek (pokud nepočítám ancitruse) byla 1 kávová lžička (přiměřená,né vrchovatá) a dostávali jen jednou denně,krmivo bylo smíchané několik druhů... Ale taky dost záleží jaké druhy máš. Přecijen 23 neonek sní míň,než 23 mečovek... na to,že se tváří hladově nedej. protože většinou to při krmení jen "hrají" když jim dáš 2x denně jednu kávovou lžičku(ne vrchovatou) tak myslím,že hladovět nezůstanou... Přecijen,käždá rybka pokud symbolicky řečeno umírá hlady,tak je shopná si v akvárku vždy nějakou obživu najít. První oblíbenou pochoutkou jsou akvarijní rostlinky smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.05.2009 22:25 JuraS
Vím, že to pro tebe nebude ta pravá rada, ale..do budoucna...mám automatické krmítko..pro něj jsem připravil speciální směs...vzal jsem plastovou pikslu, do ní jsem vsypal plnou polévkouvou lžíci od každého sušeného krmení (snad 10 druhů..pro každou rybu zvláštní nebo vícedruhové), pořádně zamíchal a tímto nacpal krmítko..krmítko jsem postavil tak aby mi proud vody z filtru po hladině krmivo roztahal..každý druh chutná jiné a má i jinou dobu potápění..to úplně stačí aby se nažral ten i ten...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.05.2009 18:30 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Fluxus
Klidně krmte i víckrát denně, ale s citem - tu trochu potravy, kterou byste jim chtěl poskytnout za celý den, rozdělte na tolik "porcí", kolikrát za den budete krmit... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.05.2009 17:09 Fluxus Re: Sid
ok, pár vteřin.
Takže ty zase říkáš jednou denně a jednou týdně pauzu.
Ale i na těch lahvičkách od krmení píšou "několikrát denně"
Pro jeden den v týdnu bez jídla jsem se už rozhodl, ale už mě jen trápí, jestli jim mám házet 2x-3x denně nebo jen 1x.
Opravdu s tímto nemám zkušenost. (Nechci si to u těch rybek rozházet no )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.05.2009 16:59 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Fluxus
...aby to snědli za pár minut...
Raději za pár vteřin a nejlépe 6x týdně. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.05.2009 16:47 Fluxus – Jak často teda krmit?
Ahoj,
ještě se v tom mocv neorientuji, hledám a hledám, ale nikde jsem teda nevyčetl jak často krmit. Mám hejno neonek. Vím o nich, že je lepší krmit mín, ale častěji. To znamená?
Hodím jen tolik, aby to snědli za pár minut. Ale jak často?

Prosím poradtě?
Děkuji potlesk

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.05.2009 17:35 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidyRe: Carla
Zajímavé, že je vůbec potřeba někomu radit v krmení smich , co se např. vloček týče, tak tam sypni na hladinu tolik kolik ryby sežerou např. do dvou minut, a pokud chceš aby padlo i na dno např. do určitého místa, tak jednoduše poslední dávku naber mezi prsty a tyto ponoř pod hladinu i s krmivem, toto začne padat ihned na dno ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.05.2009 17:09 Muž Landvir [57] Re: Carla
Tak kdyz ti to dania sežerou, tak to dej třeba na dvě místa a trošku vločky rozdrť mezi prstama a muzes hladinou trochu zamichat oni začnou rychle padat dolů a určitě se na parmičky dostane. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.05.2009 16:34 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Carla
3 bettam tak čtvrtinu kostky. Já jim dávám tak max. 10 patentek deně každé když je na menu patentka. Jinak to mají každý den něco jiného.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.05.2009 14:56 Carla – Patentky pro 3 betty
Mám v akvariu 3 betty a dneska jsem jim koupila mražené patentky, kolik toho mám ukrát aby to bettám stačilo, ale přitom se nepřežravili??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2009 09:13 Muž Yirka [9126] – Re: pařa:)
Tak příště napiš že je to obrazně řečeno. Vím že působím jako pedant, ale tvé tvrzení je psáno jako fakt a tudíž je zavádějící. ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2009 07:18 Žena Hatomi [27] – Re: Yirka
já myslím,že sem jednu takovou viděla... zrovna ji mám v akvárku-ale už májí půst,takže to (snad)shodí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2009 21:54 Muž pařa:) [2] – Re: Yirka
Obrazně řečeno...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2009 20:25 Muž bugei [6] - Cichlidy
Urcite neprasknu... smich ALE...pri nedostatocnom priestore t.j. male akva..dochadza u prekrmovani ryb k "tucnote" vnutornych organov..a to ma nasledne vplyv na celkovu kondiciu ryb ..nasledne vyter..atd...to iste plati skoro u vsetkych zivočichov...podotykam pri nedostatocnom priestore a pohybe.. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2009 20:14 Muž Yirka [9126] – Re: pařa:)
Jsou rybky, které se rády přežírají. Ale už jsi však viděl puklou skaláru z přežrání? Máš nafoceno? Pošli odkaz.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [8] ...... 11

Zpět na obsah sekce Krmení • Zobrazeno 11662x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11182?od=351