Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jak krmit?

 

NápovědaFórum » Krmení  

Přejít na předchozí stránku 7 Přejít na další stránku   1  
Jak krmit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2012 14:24 Sabina – betta
Dobrý den potřebovala bych vědět kolikrát denně se krmí ryba Betta , a taky jak často jí mám měnit vodu v akvariu ? Děkuji moc :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2011 18:09 Muž jinokrajec [0] - Tetry – Re: jinokrajec
zdarec, takže to byl planej poplach. Bříško jim do rána splasklo, takže už vypadají, jak rybičky :-D .Asi se přežrali. Budu jim dávat tu mraženou pochoutku raději každý 2 den. Celou noc jsem chodil kontrolovat, zda jsou živé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2011 17:42 Muž jinokrajec [0] - Tetry – Re: romant
Ok, díky za stručnou info, mam teď obavy, nějak se jim ( hlavně samičkam ) zvětšilo břícho, ale o dost než jsou na videu. coze Snaď to budou jenom zásoby. ( anebo mladé, ale mám je 14 dní, a ráno tak nevypadali ) hmm Promiňta, že se tak ptám, ale ještě nevím všechno a jak se říká : 3x měř a 1 řež. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2011 17:23 wewerka – Re: beowulfx
děkuju palec love ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2011 17:23 R Muž romant [27982] – Re: jinokrajec
Vzhledem k tomu, že je to akvárko čerstvě založený, tak by se velmi snadno mohlo stát, při překrmení, že by se mohla vyskytnout otrava dusíkatejma látkama, který by mohli v nadměrné míře vznikat z neskonzumované potravy, která se potom ve vodě rozkládá a když by nitrifikační proces ještě nefungoval tak jak má, tak by ta nedostatečná přeměna těch škodlivých látek mohla vést k té otravě. Řekl bych, že asi nějak takhle byla myšlena ta poznámka o otravě. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2011 17:09 Muž jinokrajec [0] - Tetry – Re: GP
Jak otravu coze , z čeho coze , to jako, že bych jim dal něco zlého? Já jim dal jenom půlku toho čtverečku, víc nee. Děkuji za radu a budu se modlit, ať se nic nestane. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2011 16:02 GP – Re: jinokrajec
pokud to akvarium je opravdu zalozene teprve 14 dni, tak pozor na otravu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2011 15:47 R Muž romant [27982] – Re: jinokrajec
Menší krmný dávky ve větším počtu neškodí. Když to co se rybám podává zmizí(nepadá na dno) do 20 vteřin, tak je to naprosto v pohodě. To mražený krmení je dobrý před podáváním nechat rozmrazit a propláchnout studenou vodou, třeba v nějakým sítku. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2011 15:42 Muž jinokrajec [0] - Tetry – Re: Sinatrax
Dnes jsem dal rybkam poprvé mražené koretry a patentky ( mám akvárko 14 dní a dal jsem na rady )a chytlo se to s takovým ohlasem , že jsem chtěl přidat, ale nic se nemá přehánět . Je pravda, že prvně se na to vrhli mečovky, ale až se nabažili, pochutnali si aj ostatní. Rozhodl jsem se, že jim každé ráno budu dávat mraženku a odpoledne a k večeru vločky. Můžu jim to takhle zkombinovat. Není to přežírání 3x za den? Děkuji za radu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2011 14:59 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidy – Re: wewerka
Šneci ji prakticky všechno na co narazí, všichni sice nejsou stejní ale běžní jako Ampulárky, jsou jak kombajny... X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2011 13:51 wewerka – šneci
chci se zeptat...jestli mohou vodní šnečíci papinkat krmení pro rybky(když žijí samostatně)a když ne tak co jí???? ;-) hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2011 06:03 Muž j0hny [86]
Pred par dnami pribudli do mojho akva mlade parmicky 4pruhe (10).Spolu s nimi mam v 130L vody 6 moly a 11 neoniek.
Vecsinou tu ludia hovoria o prekrmovani, ale co mam robit ked sa vzdy nazeru len pazrave prasata (black moly), a len polovica neoniek a parmiciek. Riesim patentkou, rozmrazenu kazdy 2 den vylejem s trochou vody rovno na rastliny, takze male ryby stihaju. Ale vlockove krmivo je problem, mam na hladine oblaky ricie a javskeho machu, molynezie su schopne predierat sa s polovicou tela nad hladinou aby stihli do minuty pozrat vecsinu krmiva hmm Snad nebudem musiet krmit kazdy den patentkami, mam este granulky (15g), tabletky(100ml) a vlocky(100ml) tak na 2 roky.
Granulky su pre parmicky este privelke a ked im hodim tabletku tak sa k nej cez ostatne ryby nedostane ani polovica neoniek a parmiciek.
Este skusim vlocky namrvit, namocit a naliat do akva, myslite ze to je dobry napad ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2011 17:42 R Muž romant [27982] – Re: Sinatrax
Tři dny jim nedej nic a pak se po nich jenom zapráší, vlastně vody zavíří. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2011 17:39 Muž souky [592] - Rostliny
no já když začal s moinou tak taky jen nedůvěřivě ochutnávali. Zkus jim dát vločky a ty koretry najednou(ikdyž to jsi asi udělal, pokud jsem to pochopil správně). Počítám že jsi jim to dal už rozmražený
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2011 17:21 R Muž Silent [5949] – Re: Sinatrax
U mně se tohle nikdy nestalo. Ryby vždy raději přijímali jakékoli mražené než vločky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2011 17:17 Muž Sinatrax [3] – jak krmit
Ahoj lidi, chtel bych se vas zezptat na neco. Koupil jsem rybkam na zlepsenou mrazeny koretry a patentky ale ty mrchy to nechcou zrat zacli mit zajem az jsem jim tam zase nasypal vlocky. Clovek jim chce doprat a ony takhle, nemate nekdo podobnou zkusenost?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2010 14:23 Muž Jurasek [137] Re: mori79
V jednom akvárku jim dávám pořád ze stejné strany, ale je tam nějaký pohyb vody, takže vločky se rozplavou všude, ale patentky a tablety už ne. U druhého akvárka je krmím střídavě z obou krátkých čel akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2010 11:35 Muž mori79 [6]
davate rybkam zrat stale na to iste miesto ci zem tam hodite nejaku tabletu aj na druhu stranu akvarka nech ju trocha hladaju

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2010 17:32 Muž Kníže Máz [42] – Re: Jurasek
Taky dobrý řešení, hlavně že se jim to propláchne :-) já jen že někteří jim tam hážou rovnou mražený kostky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2010 17:23 Muž Jurasek [137] – Re: Kníže Máz
Já používám sítko na čaj a rozmrazuju je v tom sítku na hrníčku.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2010 16:22 Muž Kníže Máz [42] – Patentky
Mám jednu radu jak se vyhnout zbytečnému zašpinění od mražených patentek. Už léta to používám a jsem s tím velice spokojený! Vzal sem bužírku, něčím to vyztužil aby se to spojilo a drželo, prostě kruh, po těch letech už nevím čím. Vzít dámskou punčochu navlíknout a zašít zavázat jak kdo che. Pak už stačí kelímek od ramy nebo něco takového, rozmrazit v něm patentky, kydnout je na punčochu, propláchnout pod tekoucí vodou a jde se podávat :-) já na to používám umělohmotnou lžičku ze zmrzliny. Samozřejmě poté se to musí pořádně opláchnout aby tam nezaschli zbytky! Když člověk vidí při proplachování co z toho kolikrát teče má radost že se to nedostane do akvária ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2010 13:11 Muž Kníže Máz [42] – Re: Ivoš
Je to tak, žádnou vědu z toho nemá cenu dělat. Stejně si pořizujeme rybičky aby jsme se na ně dívali a když se budeme dívat často, kdeco se dá vypozorovat. Pak není problém zjistit u jednoho druhu, že mají rozdílné povahy. Člověk je omylný a než si na to přijde, tak se může stát že to přeženeme a nebo dáme málo. Jó pořád je se co učit ano . Když se nad tím zamyslím i ten kdo napíše knihu nebo odborný článek, taky se může mýlit! Jeden příklad z knížky Velký obrazový atlas, co se píše o sumečku žraločím, cituji -Krmivo jim musí plavat přímo před nosem, pak ho přijímají , na dně po něm nepátrají.- Jinde zase uvádějí že menší rybky považují za kořist. Moje zkušenosti jsou takový, že žerou převážně ze dna a malých rybek si nevšímají ani v noci. To mluvím o rybkách 1-2cm! Koupil jsem je na hraní skalárům :-D je to pro ně zábava pořád jsou ve střehu a hledají všude a pěkně rostou, jó rozmanitá strava dělá divy, řekl bych že když člověk střídá alespoň tři druhy není to na škodu. Takže to chce si sednout před akvárko, každý podle chuti si dá dobrý nápoj a relaxuje při pozorování ;-) doporučuji alkohol
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.12.2010 09:56 Muž Ivoš [1061] - Cichlidy – Re: Kníže Máz
Však taky právě proto jsem psal"špetku" ;-) Špetka je podle mě takové množství, že si ryby zobnou ale i když zblajznou vše, jsou stále ještě při chuti. Toto se dá velice rychle vychytat, stačí jen sledovat rybky při krmení. Ale stejně jako otázka "kolik"je ve společenských akváriích důležitá otázka "jak", neboli jak krmit, aby se nasytily všechny ryby, nejen ty nejžravější. Některé druhy sbírají potravu z hladiny, jiné ji přijímají z vodního sloupce, další u dna. Některé ryby jednotlivá sousta"zobají", jiné zapnou turbovysavač a doslova luxují. Jedněm chutná to, druhým ono -a to nejen mezidruhově ale i v rámci jednoho druhu, dokonce i jednoho odchovu (čili rybky byly krmeny od plůdku stejnou potravou), se najdou vyloženě mlsalové, kteří pohrdají tím, co jejim sourozencům chutná.
Jsou ryby, které mají tendence ostatní od potravy odhánět...
A zase -není třeba z toho dělat žádnou velkou vědu, stačí se chvilku dívat a pak lehce zapřemýšlet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2010 07:34 Muž j0hny [86]
Len som trosku dostal strach ked som sa nad tym zamyslel... dik :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.12.2010 05:05 Muž Kníže Máz [42] – Re: Ivoš
Já bych byl opatrný s tím krmením, pokud jde o panáčkováním!!! To bych měl místo skalárů čtverzubce :) . Ten kdo rybičky pozoruje musí poznat jestli maj hlad nebo jen žebraj. Ten kdo jednou měl mečovky, musí vědět že když se hodně přežerou, může to být poslední žrádlo co měli. Snad je každému jasný, že překrmování není dobrý i pro kvalitu vody! Hladovět rybičky snad taky někdo nenechá! No a to můžem debatovat pořád do kola, prostě sledovat a sledovat. Ještě jedna věc, ryby v přírodě nežerou pravidelně!!! Nevím jaký má kdo zkušenosti, ale nemusím překrmovat a vím že mě rybičky vydrží 10-14 dní bez žrádla! A nejsou z nich žadný chrti!!! Snad je jasný že to může být, tak jednou dvakrát do roka!!! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2010 23:47 Muž Ivoš [1061] - Cichlidy – Přesně tak
přestaň počítat krmivo na gramy, to nech ženským, který se vykrmily a teď makají ve fitnessech jak o život a počítají každou kalorii. Ryby mají rychlé trávení a skoro pořád hlad, takže, když je vidíš panáčkovat u předního skla, tak jim nějakou špetku krmení hoď.

Na toto téma existuje jeden instruktážní film, a ten se jmenuje Císařův pekař. Několikrát v něm byla zopakována základní poučka pro akvaristy ohledně dávkování čehokoliv: Přiměřeně, přiměřeně, přiměřeně;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2010 23:09 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – Re: j0hny
To snad vidíš na rybách a ne na gramech ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2010 22:15 Muž j0hny [86]
Zadam jednu otazku. Aby sa ukazalo kto prekrmuje a kto nie:
Kolko jakych ryb mate a jak dlho vam vydrzi 100 gramov krmiva :)
Ja mam 12 neoniek, 6 molynezii, 2 anciky a levatky, za 5 mesiacov som im tam nasypal asi len 60ml (10-15g) vlockoveho a granulkoveho krmiva, 1 malu paradajku a 4 kolieska uhorky.
Neni to zase az priliz malo ? coze

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2010 19:59 Petr – Re: Petr
Ted na to taky koukám když kliknu na moje id je tam nějáká Denisa ale čím to je to newim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2010 19:52 Petr
Já jsem Petr a na těhlech stránkách jsem poprvý
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2010 19:50 Muž Yirka [9118] – Re: Petr
Ta na tvém ID. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2010 19:47 Petr – Re: Yirka
Jaká Denisa?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2010 18:52 Muž Yirka [9118] – Re: Petr
Wíš ;-) , vždy když vidím takový dotaz, váhám zda vůbec reragovat a radit. (Nakonec se do toho většinou dám :-) ). Začnu však otázkou. Přečetl sis někdy vůbec něco o akvaristice? Ono to totiž nejde jednoznačně říci, krm jednou denně, dvakárt denně, třikrát denne, obden, vynechej jednou za týden zcela... Každá nádrž má své specifické podmínky, složení druhů rybek, roli hraje jejich velikost. Obecně však platí, že méně vždy znamená více. Takže se vrátím znovu na začátek a doporučím: www.akvarijni.cz/…, www.horacovoakvarium.cz/…
Edit: a nakonec se ještě zeptám. Jsi Petr nebo Denisa? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   09.10.2010 18:24 Petr – jak často krmit?
Ahoj mám nové akva mám v něm paví očka a 4 mečouni zelené červené a používám krmivo suché DAPHIA a newim jak často je krmit pls poraďte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2010 16:42 Muž Yirka [9118] – Re: def
Raději méně vícekrát než více méněkrát. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2010 13:06 R Muž romant [27982] – Re: def
Stačí jednou denně. To co dostanou a zmizí to do 30 vteřin, tak je to naprosto v pořádku. Jednou či dvakrát týdně nekrmit vůbec je jenom ku prospěchu jak rybek, tak akvárku jako celku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2010 12:57 def – krmeni
amazonstar napsal: deje se mi to hlavne u 30 ti clenyho hejna Neonek cervenych ,krety nektery zerou strasne moc a nepustej k tomu ty mensi a pak se hodne spatne odhaduje aby nezbylo a aby se dostalo i na tu posledni....fakt tezky obcas... hmm
kolikrát denně krmit neonky...napiste na mailto:-888-@seznam.cz :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2010 12:37 Žena Kastyn [0] Re: olwy
Děkuji za radu, tak zůstanu u 5 kuliček on si zobne ještě krmení pro mimina. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2010 23:26 Muž olwy [24] - TetryRe: Kastyn
někde jsem četl, že 5 kuliček na den je tak akorát pro beťáka. Osobně jsem krmil trochu víc, tak osmi, a byl v pohodě. S krmením ti pořádně neporadí nikdo - je to na zkoušení. Osobně jsem se přiklonil k nepřekrmovaní a začaly mi ubývat rybičky. Tak teď zase raději krmím víc. Asi trojnásobně - a žerou to stejně rychle. Fakt nevím. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2010 20:45 Žena Kastyn [0]
Měla bych dotaz, pořídila jsem si Bettu a pro ni i papání od Hikari Betta Bio-Gold. Nevím kolik jí těch kuliček můžu dát. Sežrala i pět a vypadala jako, že by si ještě dala. Krmím jednou denně. Za případné odpovědi děkuji!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2010 15:37 Žena Kristýna [72] - Raci, krabi, krevetky – Re: Gunguy
Na mě koukaj hladově ryby pořád. I když jsou zrovna nakrmené. Kdybych je měla krmit vždycky, když hladově koukaj, bylo by akva plný krmení... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2010 15:08 Žena ustavprochore [567] – Re: Gunguy
Ale tyhle rybky (živorodky) nemají nic žrát ze země, krmte tak, aby to na dno vůbec nepadalo. Ancíkům tam pak něco šoupněte navečer. Dopřejte rybám různorodou stravu, prostřídejte několik druhů umělých krmiv (pro ryby!), něco mraženého/živého, něco s vyšším podílem rostlinné složky (různé tabletky nebo vločky s řasami, i zelenina se dá), v létě klidně nějaký drobný hmyz (komár apod.) a ryby se množit budou. A určitě se bude množit líp ryba rozumně živená než ryba překrmovaná. :-)
Ale taky je třeba si uvědomit, že existuje určitá hranice, kolik ryb dané akva "unese", pak si to příroda sama reguluje.

Ty cornflaky bych nedávala, když to nasypete do misky a něčím zalejete, tak to hrozně nabyde, co to asi udělá s malou rybkou... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2010 14:41 Muž Gunguy [2]
kdyz mne je totiz treba blbe, kdyz si vezmu k pc treba toasty(mam akva vedle pc) a vidim jak tam jedi ze zeme nebo kdyz se priblizim a ony priplavou anhoru a hladove koukaji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2010 14:39 Muž Gunguy [2]
ok, to jsem nevedel, ale asi bude pravda , ze jist se da asi i spousta vci co tam nehodim, jako rasy, a tak, ok budu krmit min, gupky se mnozi, ale platy nejak ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2010 21:25 Muž janmacu [18]
tak ,tak ,jídla je trošičku a musí se po něm jen zaprášit a to i pod vodou smich smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2010 21:02 Žena Kristýna [72] - Raci, krabi, krevetky
Je dobré nechat jim i třeba jednou do týdne půst. Já krmím občas jen 3xtýdně, ale většinou 5x týdně. Rybky jsou pak aktivnější a krevetky čistí akvárium od řas. Když někam odjíždím, klidně je nechám i 14 dní. Nikdy se nic nestalo.
Živorodky se budou množit i když budou mít občas hlad.
Nedávejte ty corflakesy. Občas hodím krevetkám i králičí peletu (máme doma hlodavce). Peleta jim chutná :-).

ahoj K.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2010 20:55 Žena gaume [26] - Živorodky – Re: Gunguy
ony nebudou mit hlad, to si jen myslis. krm je dvakrat denne troskou krmiva pro ryby - ne cornflakesy. kdyz budou prezrany, tak budou liny a nebude se jim chtit mnozit :-) davej jim to, co se ti vejde mezi prsty a co sezerou, nez napocitas do deseti, ne vic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2010 20:19 Muž Gunguy [2]
ja chci aby se mne mnozily.... no ja jim davam krmeni pro ryby,. ale i tu kukurici, nejsou tluste...... takze myslite ze kdyz budou jist min tak to bude v pohode? ze treba budou mit chvilkama hlad?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 20:26 Žena gaume [26] - Živorodky – Re: Gunguy
uz jen to, ze jim davas hodne krmiva, je spatne. mel bys jim davat tolik, co sezerou za chvilicku a tou chvilickou myslim tak deset vterin :-) a vecer zas. cim vic krmeni, tim horsi stav vody a tlusty ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 20:24 Muž dikard [14] - Jezírkové ryby
cornflakes su kukuricne a neviem ale nemysli si ze ked su to ryby ze to je ako kapor v jazere kukurica je na prikrmovanie respektive na to aby pribrali.... no nieje dobre ak krmivo pada na dno ani slimaci a ani rastlinky to nespotrebuju zbytocne len kalis vodu davaj iba tolko kolko zozeru skor ako to dobadne na dno :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [7] ...... 11

Zpět na obsah sekce Krmení • Zobrazeno 11662x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11182?od=301