Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jak krmit?

 

NápovědaFórum » Krmení  

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Jak krmit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2019 17:13 Muž Roger [1873] Re: Cataria
Úplně ti rozumím :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2019 16:34 Žena Cataria [13]
Tak tyto metody už jsem taky zkoušela a bez úspěchu. Když nasypu pavím očkům na hladinu, tak ji sice luxují, ale když hodím zároveň tabletku, tak si tu tabletku nadjou ta očka, která se neprobvojují k hladině a jen číhají pod ostatními a čekají, jestli se k nim něco nedostane. Ten samý problém nastává, když krmím na více místech. Né všichni se probojují k "hlavnímu zdroji potravy" a tak už rovnou dopředu šmejdí po celém akva a hledají nějaké kousky.
Když dám pandíkům tabletku v noci, tak to stejně nějaké očko objeví a jak je u toho jedno, ostatní jakoby to vycítili a hned jsou na tabletce všichni - a to jsem jim to tam házela v úplné tmě (i v místnotsti byla naprostá tma) a po 30 minutách šla omrknout a byli na ní paví očka, takže světlem si taky nepomůžu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2019 06:44 Muž Roger [1873] Re: Anďaska
Koupil jsem i micropeletky od Hikari, ty nejdou ani rozčtvrtit jak jsou malý, ale ty pancéřníčci jsou jelítka, oni se nechají těmi danii vystrkat, jsou dost oprsklý, jakmile si to uzmou tak se přidají neonky taky, vedle v akva mám pandy s rasborkami a tam si to nikdo nedovolí, jak po tom panda skočí je to jeho a rosbory čekají nad ním, ale tady je to jiná liga, ty Danie pruhovaný jsou dost drzý
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2019 06:41 Muž Roger [1873] Re: vlka
Když ty danie jsou strašně rychlý, a jsou schopný vystrkat pancéřníčky od tablety, tuhle metodu jsem zkoušel taky, jakmile sezobali hladinu začli šmejdit dole co kde zbylo, to dělají vždy, jak se nažerou kmitají po celém akva a hledaj, neonky taktéž, ale neonky nejsiu tak drzý aby to sebrali pancéřníčkům ale za to danie ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2019 23:27 Anďaska Re: Roger
Proto já tabletu rozčtvrtím a dám na víc míst a v pohodě. Mám to akvo hodně zarostlé, takže to co je na dně jde z větší části pandíkům.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2019 22:27 Muž vlka [3441] Re: Roger
Mně se osvědčuje dát baštu co plave na hladině, na což se vrhnou všechny rybičky a zároveň s tím i tablety co padnou na dno. Ovšem je parádní sledovat, jak Pancéřníčci kropenatí baští vločky z hladiny. supervysavače.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2019 22:19 Muž Roger [1873] Re: Anďaska
Tak to mám stejný problém, jak hodím tabletu kamkoliv tak danie pruhovaný jsou jak piraňa a na pancéřníčky zbydou max drobky, by jsi měla vidět ten roj, k tomu se přidají i neonky, najdou to i za tmy, upřímně ještě jsem neviděl danie spát, takže i za tmy když se přiblížím k akvárku hlídají co projde hladinou, ve druhém akva mam pandy s rasborkami a tam si rasbory nedovolí, pandy na to skočí a nepustí a rasborky čekají na zbytky, ale u mě je to opačně, do dnes jsem nepřišel na to jak jim to dát aby to ty danie nechali být
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2019 21:48 Anďaska Re: Cataria
Tak tu tabletku rozčtvrť a dej na víc míst mezi rostlinky, oni si to najdou. Já jim třeba patentky servíruju pinzetou přímo na dno (právě mezi rostlinky), jinak by je neonky taky spráskaly a na pandíky by moc nezbylo :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2019 21:42 Muž Troppau [20] Re: Cataria
Asi hrál roli nějaký jiný zdroj světla, že na to viděla. Okno, TV apod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2019 21:39 Žena Cataria [13] Re: Troppau
To už jsem taky vyzkoušela asi 6x, ale když za půl hodinky kouknu mrknout, tak paví očka opět v plném nasazení... :-O
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2019 21:37 Muž Troppau [20] Re: Cataria
Je to jednodušší, než se zdá. Sypej krmivo pandíkům po zhasnutí osvětlení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2019 21:33 Žena Cataria [13]
Ahoj, mám trochu problém s krmením pandíků. Mám je spolu s pavími očky a ty se vrhnou úplně na všechno, i kdyby měla prasknout. Takže na dno k pandíkům se nedostane nic. I na tabletky pro pancíky se paví očka vrhnou stylem, že tabletku ani nejde vidět, v celém akva ani rybka, zato u dna je jedno klubíčko pavích oček. :) A já si lámu hlavu s tím, jak pandíky nakrmit. Jasně, něco si v tom akvárku najdou. Jenže opravdu se snažím nepřekrmovat, takže ze samotného krmiva jim nezbyde nic, takže jedině snad nějaká ta řasa, ale ani na to moc nejedou - spíš vůbec. A ráda bych, aby se aspoň občas pořádně najedli. hmm Na youtube jsem viděla super nápad - trubička o průměru tak 1,5cm vedená až ke dnu, do té trubičky dotyčný dal kousek kostky patentek, které spadly trubičkou až ke dnu, trubičku pak dotyčný lehce nadzvedl a pandíci se na to vrhli, kdežto ostatní rybyky "měli smůlu". Jenže moji pandíci jsou hrozně lekaví a nedokážu si představit, že by tady toto někdy mohlo fungovat. Nemáte nějaké osvědčené rady, jak nakrmit pancéřníčky a nepřekrmit příšerně zbytek osazenstva? hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2019 18:21 Žena pepisanek [5] Re: Mlsoun
Jj, taky myslím
Takže takhle je to v pořádku? Přece jen jsou to větší rybky a v Malawi toho moc nenajdou, že by třeba uzdibly kus kytky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2019 15:20 Muž Mlsoun [3] Re: pepisanek
osobně tenhle efekt že jsou rybičky nastoupené je normální i když nemají hlad. Ony by žraly VŽDYCKY a stále dokud by nechcípli. U neonek je to stejné. Dokud jim budeš sypat budou brát a pak najednou smrt. Tímhle efektem se nesmíš nechat oklamat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2019 18:12 Žena pepisanek [5] – Kolik?
Ahoj, mám osádku 10 tlamovcu saulosi.
Ráno dávám špetku granulí, odpoledne kostičku mraženého ( černé i bílé komáří larvy, něco pro disky ( střídám to )), večer ještě pár granulek. Je to dostačující? Nikdy nic nespadne na dno,jsou jak piraně. Ptám se, protože kdokoliv zmerci pohyb, visí u hladiny a čekají nasup. Tak jestli to není málo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2019 16:59 Žena Rennee [21] Re: Anthrax
Děkuji. Právě pořád tu čtu o překrmování, tak jsem se tomu chtěla vyhnout, ale budu jim tedy dávat dvakrát denně. Právě že ještě víc než ty živorodky jsou nenažranější ty parmičky, opravdu jak hejno minipiraní :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   20.03.2019 15:50 R Muž Anthrax [4739] Re: Rennee
2x víckrát denně klidně. Ale opatrně. Ryby jsou schopné přežrat se tak že prasknou (doslova). Navíc překrmování nikdy k ničemu dobrému nevede. Věřím, že zrovna ty živorodky se tváří že v životě nedostaly najíst. Ale nezapomeň že co ty ryby do sebe vpraví jedním koncem druhým vyleze a náležitě to pak akvárko musí zpracovat. Takže to, že ryby všechno sežerou je jedna věc ale překrmováním si snadno můžeš udělat z akvárka žumpu nebo přivolat nějakou řasovou kalamitu. Opatrně ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.03.2019 15:36 Muž vlka [3441] Re: Rennee
Když jsem celý den doma, tak krmím i 5x denně. Pokaždé aby nic nespadlo na dno a vše bylo sbaštěno „do chviličky“.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.03.2019 11:04 Žena Rennee [21]
Mám dotaz, kolikrát denně a v jakém množství krmit osádku: 3x čichavec, 4x molly, 2x živorodka širokoploutvá a 20x parmička z oděsy? Krmím jednou denně a střídám vločkové, granulky, sušené komáří larvy a cca 2x do týdne mražená patentka. Ale všichni jsou u krmení jak piraně, tak nevím jesli nekrmit 2x denně... potom žerou i žrádlo pro ancistruse (tablety, filé, okurky atd...)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2019 12:05 Žena tramtra [3202] Re: Anthrax
A trefils to... Asi 10-15 Okružáků a o něco míň Levatek.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2019 10:55 R Muž Anthrax [4739] Re: Maya
Tak třeba banán, salát, špenát atd. je toho hodně na čem si šneci pošmáknou. Ale nic se nemá přehánět. Oni si najdou v nádrži potravu i bez přikrmování. Já je přikrmuji, protože jinak mají hnusné ulity. V čerstvé nádrži bych je ale nepřikrmoval, ať se postarají o rostlinné zbytky.
Edit: Teď mě napadá, že nepíšeš o jaké šneky se jedná.. Já to automaticky vztáhl na levatky, okružáky a spol. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2019 10:41 Žena Maya [30] Re: Anthrax
Ovoce a zeleninu coze
Jako jakou a jak?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2019 08:23 R Muž Anthrax [4739] Re: Maya
Tak záleží kolik toho je. Když je toho malinko, tak tam spařenou kopřivu nechávám prostě dokud jí nesežerou, což zas tak dlouho netrvá. Ale jinak ovoce, zeleninu nebo když je té kopřivy víc tak to za půl dne, max. den vyhazuju, pokud to nesnědí.. Prostě aby se tam nic nerozkládalo a zbytečně nekazilo vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2019 07:43 Žena Maya [30]
Jak dlouho to tam nechat? Mam tam sneky a uz maji Druhy den koprivu coze

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.12.2018 18:35 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: HPetr
Moje kardinálky vietnamské žerou jen co plave. Žrádla na hladině a dně si vůbec nevšímají. Grindal jsem jim nedával, ale potěru jsem marně nutil mikry. Mám odchyty a i ty žerou sušené krmiva. Dávám jim hlavně trochu nadrcené vločky (tetramin) a mražený červený plankton. Ale žerou i koretru a mraženou artemii, pokud zrovna mám menší velikost. Tak proč je trápit grindalem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2018 18:10 HPetr – Nežerou grindal
Neví někdo, proč mi kardinálky vietnamské a neonky modré nežerou grindal? Dodával jsem je do akvária hadičkou na injekci, krmítkem na nitěnky, nechal jsem je hladovět a nežerou to a nežerou.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.11.2018 17:41 Muž AsusKD [85] Re: Fid0
Sú ryby, ktoré prijmajú potravu z hladiny, z dna a z vodného stĺpca.
Predpokladám, že myslíš to posledné. Zjednodušene povedané, na krmenie do vodného stĺpca potrebujéš žrádlo, ktoré nepláva hodiny na hladine, ale pomaly padá ku dnu a ryby ho zožerú medzi, čiže vo vodnom stĺpci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2018 16:59 Muž Fid0 [2] – otazka
Ahojte, chcem sa spýtať čo je to krmenie vodným stloupcem ??? Všade sa snažím googliť ,ale neviem čo to znamená a ako to funguje ... sorry za možno amatersku otazku,ale učím sa :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   07.04.2018 13:36 Muž martmart [106] Re: Andaska
Opravdu si na osmi stranach nenarazila na odpoved jak krmit??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2018 13:17 Andaska – Krmení Beťáka
Ahoj, poridila jsem si samecka Betty a chci se zeptat cim a jak casto Beťáka krmit? Zatím jsem koupila vlockove krmivo od Tetry. Predem diky za vsechny rady a typy :-)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2018 19:21 Muž LeRi [315] Re: iggi
www.juwelakvarium.cz/… a střídám to s www.bezednamiska.cz/… je to sice drahé ale oni toho moc nesežerou ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2018 17:02 Muž Januk17 [96] - drobne cichlidkyRe: iggi
Ja mam také vločkovú potravu Tropical Supervit 8 mix je veľmi vyborna pre moje rybičky odporúčam ktorý kupit vločkové krmivo. ;-) palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.03.2018 14:42 Muž iggi [1] Re: powery
zatiaľ mám doma TROPICAL Supervit 8 MIX vločky, tie som podrtil a tým ich kŕmim.
Na balení píšu, že treba kŕmiť viackrát denne a málo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2018 14:37 Muž powery [250] Re: iggi
Krmím rozdrceným TetraMinem, jednou denně kromě víkendu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2018 14:34 Muž iggi [1] Re: Kubaa
Aké sú to kvalitné granulky? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.03.2018 14:03 Muž Kubaa [718] Re: iggi
artemie, grindal, občas můžeš trochu kvalitních granulek pro minirybičky (případně nadrtit)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2018 13:22 Muž iggi [1] – boraras urophthalmoides
Zdravím, mám v 40litrovom akvárku 16ks razboriek.
čo odporúčate ako krmivo? Ako často kŕmiť? Majú do 1cm.
Dík

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2017 15:20 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: LiborSprysl
Taky nejsem produkční chovatel, ale tohle by mi drásalo srdce, nebo jiný orgán.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2017 15:15 Muž LiborSprysl [9015] Re: Pepan
Pepan napsal: Trochu drahé krmení. :-D
To jsem nekomentoval, Jirka není produkční chovatel, takže mu to asi stačí ... pokud vezmu ovšem v úvahu, že ty rybky se prodávají zhruba ;-) kolem 80,-Kč/kus, tak musím souhlasit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2017 11:23 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Pepan
Navíc, když to je varianta San Marcos :).
Dnes jsem vyhrabal granulovanou spirulinu. Žerou ji, ale je pro ně v úvodu moc tvrdá. Zjišťuju, že u xenotoc je důležitý, nejen čím člověk krmí, ale jak krmí. Žrádlo, co se dá rozmělnit prsty ve vodě, je pro ně top. Má to logiku, protože lokalita, odkud jsou, je prý blátivý rybník bez rostlin.
Včera jsem trochu experimentoval, víc v deníku nádrže: rybicky.net/nadrze/25141-akvarium-v-detskem-pokoji
Uvedené pelety žerou mimo xenotoc už jen gupky (vlastně jsem na jedlost krevet přišel díky gupkám, protože jsem krmil krevety a ony jim to sežraly).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2017 10:55 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: LiborSprysl
Trochu drahé krmení. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2017 07:29 Muž LiborSprysl [9015] Re: JirkaŠčobák
Tak to maso mají... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.07.2017 12:24 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: LiborSprysl
Dostal jsem v minulosti zpětnou vazbu, že pro odchov mladých je rostlinná složka velmi důležitá.
Mimo ni střídám asi 4 druhy mraženého žrádla, živý grindal a jedny drobné granule. Kdyby na to přišlo, mraženým by se nacpaly k prasknutí 3x denně a tvářily se, že mají stále hlad. Takže se snažím to s mraženým nepřehánět.
Většinou je krmím 2x-3x denně po menších dávkách, pokaždé něčím jiným.
Dost žerou mláďata, ale sem tam nějaké přežije.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.07.2017 12:20 Muž LiborSprysl [9015] Re: JirkaŠčobák
No nedělejme z xenotok tak strašně rostlinožravé ryby ... ;-) ... proto je ideál míchanice s tím co je po ruce...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2017 12:12 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: lacewings, LiborSprysl
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Vyfotil jsem složení krmiva na videu.
Jedna věc je, že xenotocy to žerou. Doslova se na to vrhají. Sice se vrhají skoro na všechno, na toto ale víc, než například na vločkové zelené krmivo.
Další věc je, že jim dávám různá žrádla a toto tvoří tak 1/3 z celkového množství. Nicméně dávám jim to, protože xenotocy chtějí hodně rostlinné složky a toto je pro ně velikostně nejpřijatelnější, co mám.
Ok, pokusim se najemno sekat kopřivy a víc používat vločky. Zjišťuju, že je žerou ochotněji, když je namočím do vody a mnu mezi prsty.
Ještě nějaký nápad, co pro vyloženě rostlinožravé ryby?

P.S. Myslím ale, že tyto pelety jsou super v tom, že obsahují dost vlákniny.
Krmím tak, že sežerou všechno.
Vodu měním docela často.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2017 10:22 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Pepan
-se používají plastové boxy pod postel z Ikea v "Rack systemu" ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2017 10:20 Muž LiborSprysl [9015] Re: Pepan
Přes kilo cyklopu, dvě lžíce artémie, kilo artémie mrazené... občas patentka, koretra a k tomu i suché... denně...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2017 10:11 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: LiborSprysl
Jsem se tak trochu zamyslel. Pro těch svých pár akvárek a téměř nulovou produkci ryb mám sedm krabiček Grindalu. Kolik asi bys jich potřeboval Ty, při týdenní produkci několika tisíc ryb? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.07.2017 10:11 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: LiborSprysl
-pokud vezmu v potaz pouze jednu složku ,třeba bílkoviny a jejich důležitost pro syntézu tělních proteinů ,důležitých pro růst ,tak tam je důležité ,aby byl v krmivu pro ryby optimální profil aminokyselin v krmivu
-už při nedostatku jedné aminokyseliny je zastavena syntéza tělních proteinů
-je tedy zřejmé, že pokud nejsou dostatečně zastoupeny potřebné složky k výživě v optimálním poměru využitelnosti a stravitelnosti ,je příjmem zcela zbytečný a omezující vývoj ryb
-navíc přítomnost částic sena ,může vyvolat v akváriu mitozu
-atd. jinak souhlas ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.07.2017 10:09 Muž LiborSprysl [9015] Re: Pepan
Ale tak není nutné zatracovat granule za každou cenu, ale bývají nabité pro zvířata, jimž jsou určené, a v akváriu umí nadělat při kumulaci těchto látek paseku...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 11

Zpět na obsah sekce Krmení • Zobrazeno 11662x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11182-jak-krmit?od=51