Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jak krmit?

 

NápovědaFórum » Krmení  

Přejít na předchozí stránku 10 Přejít na další stránku   1  
Jak krmit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2008 18:18 Usine
Pokud jde o normální společenské akvárium tak jednou denně a jednou nejlépe dvakrát v týdnu vynechat úplně. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2008 18:13 amazonstar – Re: amazonstar
deje se mi to hlavne u 30 ti clenyho hejna Neonek cervenych ,krety nektery zerou strasne moc a nepustej k tomu ty mensi a pak se hodne spatne odhaduje aby nezbylo a aby se dostalo i na tu posledni....fakt tezky obcas... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2008 18:11 Muž bunda [28]
Já se snažím nasypat krmivo na více míst.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2008 18:10 Muž Hanacius [14] - Tanganika – Re: amazonstar
U me stejna situace . . . Neresim to nijak :) Proste silnejsi a rychlejsi vetsinou vyhraje...Zakon prirody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2008 18:09 Muž Hanacius [14] - Tanganika
Přesně tak jak pise rolandmynar krmim i ja... Driv jsem krmil 2-3kat denne po malych davkach ale z duvodu vetsiho znecistovani akva krmim ted jednou denne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2008 18:08 amazonstar – Re: koci
Dobry je dvakrat za den, poter i vickrat..
neni taky na skodu doprat rybam jednou tydne celodenni dietu...
ja bych mel taky dotaz,ale na neco jinyho...snazim se zkrmovat male porce,obcas i vickrat denne,ale pripada mi ze to nektery ryby uz vedi a snazej se toho co nejvic nahltat ,takze ty nejaktivnejsi ryby skoro vzdycky prezeru a na ty ostatni se dostane malo.....jak to resite vy??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2008 18:04 rolandmynar – Re: koci
Hlavně tak, aby nebyly překrmené. Já se držím hesla, že hladovější rybka je zdravější a i její voda čistší, tudíž krmím jednou denně po 6 dnů a jeden den absolutní půst. Ono ani rybky v přírodě namají každý den plnou pr... žrádla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.01.2008 18:03 Akusek
každý den 3 krát po malých dávkách
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2008 18:01 koci – kolikrát se krmí rybičky
kolikrát se krmí rybičky tejdne :-) hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2007 19:13 rolandmynar – Re: vvvvvvvv
Úplně vklidu nic.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2007 18:53 vvvvvvvv
Lidičky prosím co rybičky jedí když jim jídlo koupím až zítra?co jim mám dát? :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2007 20:19 Žena Dorianna [2]
Jitulko, naše rybičky mají každý týden hladovku a zatím si žádná nestěžovala. Jsou zřejmě živy z řas a naší lásky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2007 17:15 Lukasek
V poho vydrží ale dej pozor až přijedeš tak jím nedávej víc než normálně!!!!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2007 13:52 Baset
Dospělé a zdravé ryby vydrží 14 dnů bez krmení, mám to odzkoušené. Dva dny v týdnu bez žrádla žádný problém. Pokud máš někoho zodpovědného na krmení v době nepřítomnosti, tak je to lepší, ale většinou mají tendenci rybám dopřát, což se negativně projeví zatížením akva odpadními látkami a je to větší problém než nechat ryby o hladu. Občas jim to neuškodí. Pro krmiče připrav jednotlivé dávky a zbytek krmení raději schovej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2007 09:12 Voloďka
Jojo, přesně tak. Nedávno se mi právě stalo, že jsem synovcoj nabídla ať nakrmí. Nebudu zdržovat, prostě tam vysypal krmení asi na 3týdny coze Akva pak bylo zakalený jak prase, ale už je to ok. Raději prostě udělat kopečky a je to... Neznalci si myslej, že strešně strádaj a tak toho nasypou...mrtěěě smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2007 20:33 fazola
V normální nádrži vydrží určitě týden o hladu. Ohlodají možná trochu rostlin a zrecyklují co z nich už jednou vyjelo :-)

Jinak bych rád podotkl, že pokud necháváte krmit někoho jiného, je dobré dávky nachystat na papírky (nebo krabičky od sirek, zkumavky z testů, dávkovač na léky, ...)a případně popsat. Ani nemusí být ty dávky standardně veliké, stačí menší. Ono totiž ten krmič zaskakovač taky může usýpnout a je to v .... (na trampolíně :-) hop )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2007 20:30 pansuu
Krmím jak si vzpomenu :-D Pauza 2-3dny není vyjímkou, akorát se pak bojím aby neprorazily sklo smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2007 20:09 oldkiwinka
mě je krmi sestra.malo kdy,ale jo.takze 6x do tydne si vzpomene.7.den maji i se mnou hladovku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2007 20:08 Muž Onďa [32]
Já když odjedu na dovolenou, tak mě je dvakrát za týden přijde nakrmit děda a jsou v pohodě. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2007 20:03 Muž Sprachys [48]
bezne nechavam 1 den v tejdnu hladovku.... kdyz sem si koupil SAE tak sem dal hladovku 3 dny a pohoda.... vydrzely by i vic ale zatim sem nezkousel ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2007 20:01 Žena Voloďka [59] - Tetry
Já jsem je vždy nechala o hladu. Ono jim to prospěje ano ano ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2007 19:40 ►MICUS◄
V pohodě vydrží i týden bez žrádla, pokud to nejsou hodně malé rybičky (mláďata). Rozhodně nedávat o něco víc do zásoby, jinak se to ve vodě zkazí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2007 19:09 Muž Miky [14]
Ahoj já je nechávám o hladu ale jenom max 2 dny. No jinak mi je chodí krmit kamarád a nebo existujou automatické krmítka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2007 18:59 Jitulka – krmení ryb
chtěla jsem se zeptat jak to děláte s krmením rybiček, když jedete pryč např. na víkend. Dáte jim víc nebo je prostě necháte ten den o hladu? A kolik dní max.? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2007 14:13 Žena Marfi [10] – krmení
krmím jednou za dva až tři dny. A docela málo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2007 13:49 Muž Eff [417] - Rostliny
Krmím naprosto nekoordinovaně, někdy jednou, někdy dvakrát, někdy třikrát denně, v malém množství tak aby to ryby pozobaly než to dopadne na dno. Někdy vločky, někdy mražené patentky, nebo artemie. Někdy maj ryby půst. Řekl bych že je to přirozenější, a ryby se na mě moc nespoléhají a samy si něco klofnou, ozobávají řasy, semtam zchroustnou pidišnečka, motýlovec vyhupsne nad hladinu pro komára, mouchu nebo můru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2007 13:32 Žena Rebbie [71]
Sem svejm čuchounkům taky prvně naordinovala včéra půst - a skoro sem to i vydržela smich smich až večer sem jim malilinko dala, bo mi jich bylo líto :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2007 21:33 Muž Miky [14]
Ahoj já krmím 2x denně jednou ráno, když jdu do práce a podruhé večer. Když mám volno a jsem doma tak krmím i 3x denně ale méně. Jo a v neděli maj půst.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2007 20:56 tonik666
6x týdně 2x denně a jeden den v týdnu půst
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2007 20:36 slada
Čau X-) to ti každej asi napíše něco jínýho jak je zvyklej...já svý kance krmim 2krát za den
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2007 20:25 Delfínek – Kolik
Zdravím všechny bezva lidi X-) chtěla bych se zeptat kolikrát denne se mají rybky krmit ano předem díky :-) ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2007 15:29 smajlik
Zavírací špendlík (sichrhajska),na něm navlečená třeba matka,napíchnout okurku,jablko,salát,banán a šup s tím do vody.Co nesežerou za 1-2 hodiny jde zase ven.A abych se pro to nemusel máchat,celé to mám na vlasci :-) .Myslím,že Václav to tady někde ukazoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2007 15:12 Muž endus [21] – Dandy
Koukal jsem, že máš v akva tlamovce Labidochromis caeruleus, mám je taky a po salátu se můžou utlouct. Za chvíli ho doslova rozcupujou a to za vydatného přispění ancíků :).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2007 15:04 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy
dandy přečti si jak to dělá Horác:-D a tak i my,tedy většina:-):X-) www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2007 14:14 Muž Dandy [4]
me nejvic stve ze to neklasa ke dnu. Takze to tam musim slozite pripevnovat a oni kus uzerou a zas to vyplave -)) Jinak u me jsou osvedcene okurky (ancik miluje) a rajcaty bez jader a slupky. Kazdej mluvi o salatu, ale bohuzel toho se me nikdo v akvarku ani nedotkne. Mximalne ancik, kdyz mu stoji v ceste ke korenu. Uplne ho slysim, "ty debile, vis ze to tady nikdo nezere, tak co em to sem porad cpes :-))).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2007 14:05 Muž matlala [798] - Rostliny
no já myslím že by to stačilo spařit vřelou vodou dělám to tak se salátem pro krevetky a žerou i nespařenej ale spařenej klesne ke dnu ale s paprikou...nevim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2007 14:02 Žena Lucíšek [2]
a jak dlouho můžu takovou zeleninu v akvárku nechat, za jeden den mi plátek okurky ohlodají jen uprostřed, ale nevím jestli by se ve vodě nezačala kazit, kdybych ji tam nechala déle

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2007 22:39 Muž Horác [3942] – to smajlík
Vzhledem k tomu, že ancistrus není "řasožravec", jak si spousta lidí myslí, ale masožravec (daleko největší část jeho přirozené potravy tvoří larvy hmyzu), je dobré přikrmovat ho masem. Já mu dávám rybí filé nebo to, co ukradnu manželce z vánočního kapra. :o) Masíčko podávám syrové, propíchnuté sichrhajckou, aby spadlo na dno. :o)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2007 20:37 Žena Voloďka [59] - Tetry
Bramborou? No, slyším to poprvé, ale osobně bych se toho asi nebála, ale nejdřív zkus jen trošičku a uvidíš. Taky se prej preferuje jablko, ale na to mi ani nezavadili. Některý jsou vybíravý, tak uvidíš na co zaberou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2007 20:37 Muž matlala [798] - Rostliny
ja krmím 2x aš 3x tadně a to je hned pryč a rybičky sou zdaravější neš byli kdyš sem je krmil deně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2007 19:23 petrr – krmení ancíků
Někde jsem slyšel .že se dají krmit vařenou bramborou (neosolenou) Nemáte s tím někdo zkušenost?
Okurky krmím pravidelně a přesto mi ničí rostlinky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2007 19:00 Žena Voloďka [59] - Tetry
Dej jim okurku a nebudeš se obávat, že Ti to tam uhnije :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2007 18:52 smajlik – Rybí file
Dáváte někdo ancíkům,sumcům(ještě mám mřenky co neustále prohledávají dno)mražené rybí file?Pokud ano tak syrové,vařené,strouhané nebo větší kousky?Napadlo mě to,když se mi (a asi ne jenom mě)beze stopy ztratily dvě neonky.Myslím,že se o ně nějaké ryby postaraly a když si daly neonku,tak proč ne file :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2007 17:24 Žena Voloďka [59] - Tetry
Já krmím asi 20s za den a v pátek, sobotu a v neděli nedostanou ani drobek. A jsou v pohodě :) Ale ancíci dostávají občas okurku a jednou za čas když si vzpomenu (jednou za 10dní) , tak nějakou tu zelenou tabletu. (a to mám 70ryb ;-) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.03.2007 17:16 Rybka
Pokud jsou ryby dospělé stačí 1x denně,pokud jsou mladý a nechcete je podrazit musí se krmit častěji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2007 10:53 Žena Moniika [8] - Živorodky – Můj způsob
Já krmím rybičky ( paví oka ) 2x denně a to kolem sedmé hodiny, někdy dříve někdy dýle! :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2007 17:12 Muž [] – jablko a jiné
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2007 16:19 jardik.cardik
:-D sebe :-P
ne nevim jak ale urcite ti tu poradi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2007 16:10 kuba
ryby potlesk :-D :-D smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2007 14:35 Žena yama [25] – koho?
A koho bys tim chtel krmit?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [10] 11

Zpět na obsah sekce Krmení • Zobrazeno 11662x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11182-jak-krmit?od=451