Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jak krmit?

 

NápovědaFórum » Krmení  

Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
Jak krmit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2012 13:03 Muž cossie [10] Re: usine
Každé krmení má své pro a proti. Věřím, že nitěnky na druhou stranu poskytnou rybkam něco navíc, oproti vločkám či granulým. Určitě, tedy alespoň v mém připadě, je beru jako spestření. Není to o železné pravidelnosti. S Nitěnkama to máš jako s tatarákem, 100x nic a po stoprní se z něj posereš. Nedáváš si ho každý den, spíš jako něco navíc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2012 13:03 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: usine
Se skladováním se mi relativně dobře osvědčilo je nechat v zavařovačce a neustále jim nechávat dokapávat čerstvou vodu, ale i tak vydržely max 10 dní. Nevím jak rychle zalezou, ale našly by se nsad ryby, co by si zajeli pro čerstvou nitěnku ke dnu ne? Samozřejmě všeho moc škodí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2012 12:52 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: cossie
Šatně se dají skladovat, neměly by se hned zkrmovat a je to nejhorší zdroj možné nákazy. 100 x se nic nestane a po 101 ti ti vychcípají ryby. Pokud se ti dostanou do dna jdou velice špatně odstranit a pohled na vlnící se načervenalé dno není nic hezkého.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2012 12:43 Muž cossie [10] Re: usine
proč?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2012 12:14 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: cossie
Být tebou nítěnky bych vynechal z jídelníčku úplně a to i mražené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2012 11:52 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: scorpion075
jj, je to lepší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.02.2012 11:49 Muž scorpion075 [254] - AfrikaRe: Zoidik
Všechno jednou chcípne a u nitěnek to ani dlouho netrvá. A za živa do dna pouštěj taky bordel. Není lepší investovat pár kaček do krmítka a dno si držet v cajku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2012 11:41 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: scorpion075
Pokud tam nechcípnou, tak čemu by to vadilo? Pokud bude krmit přiměřenýma dávkama a ryby je zbaštěj než dopadnou na dno, tak taky myslím o nic vážného nejde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2012 11:38 Muž scorpion075 [254] - AfrikaRe: cossie
Určitě si pořiď krmítko. Hrozí, že jinak se nitěnky zavrtají do dna.
Krmítko stojí pár kaček a mají ho v každé akvaristice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2012 11:28 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: cossie
Já postupně házím protože krmítko mám čert ví kde, možná už ani nemám. Snažím se aby toho dopadlo co nejmíň na dno, ale to se mi moc nedaří. Když budeš házet po trochách taky to je možnost.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2012 11:27 Muž cossie [10] Re: Zoidik
A z krmítka nebo to tam jen tak házíte?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2012 11:13 Muž scorpion075 [254] - AfrikaRe: cossie
Pokud nebudou jenom na nitěnkách tak bez obav :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2012 11:13 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: cossie
Nitěnek bych se vůbec nebál. U mě to baští v pohodě. Ono to není ke škodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2012 11:10 Muž cossie [10] Re: scorpion75
A co nitěnky? Nedělá to neplechu s trávením?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2012 11:08 Muž scorpion075 [254] - AfrikaRe: cossie
Tyto rybky nic specialního nevyžadují. Dávej jim co dokáží zlikvidovat asi do dvou minut. A takhle třeba 3x denně :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2012 11:03 Muž cossie [10] – Neonky a Razbory
Ahoj, jak často a v jakém množství krmíte Neonky a Razbory? Případně čím, je pro ně něco speciálního?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2012 21:23 Muž Mexxx [7] - Amerika
Pancéřníčci také potřebují správně krmit.Nestačí jim žádné zbytky,je třeba je správně krmit,např.tablety,granule,nítěnky,patentky atd..Nenechávejte je na zbytkách,takhle se jim nebude dařit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2012 21:03 Muž Shrimpman [36] Re: adamecp
Co jim tam občas hodit tabletu nebo granuli?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2012 20:26 adamecp – Krmeni pro nove rybicky - corydoras habrosus
Dobry den, mam jiz druhy mesic v akvariu 10 teter krvavych. Krmim je umelym krmivem teramin a snazim se neprekrmovat tj. 1 denne trochu, aby po peti minutach nic nezbylo. Mam nejak zmenit krmeni rybicek? Zkusil jsem dat prvni den trochu vice tetraminu, ale i kdyz vydrzel ve vode dele nez pet minut, snedli ho tetry. Nebudou pancernici hladovet? Porad brazdi po listech a dne,ale zadne zbytky jidla tam pro ne (krome sinic) nejsou.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2012 14:05 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: Nicol
Já si pořídil 15 litrový akvárium za 230,- i s krycím sklem, takže si myslím, že to přes finanční stránku není zas tolik jako stojí ty sety. Potom motorek seženeš do stovky a potom ještě pořiď bublifuk a hadičku a potom teda osvětlení. Celkově by tě to mělo vyjít něco přes 500,-. Teda pokud už nemáš motorek s bublifukem a osvětlení? To by pak bylo pořizování levnější.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2012 19:36 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Nicol
nejdřív se začni dobře starat o tu bettu a až pak zkoušej další ryby ;-) pořiď si větší akvárko, třeba 20 nebo 25 litrů, samotný není tak drahý. Na to krycí sklo, svítit klidně stolní lampičkou a ty plovoucí kytky. Do tak velkýho akvárka už v pohodě pořídíš i filtr, stačí vzduchovací motorek a jím poháněný molitanový filtr. Kdybys měla opravdu málo peněz tak menší akvárko v pohodě seženeš levně i na inzerát i když třeba nebude vypadat jak nový. Ta betta se pak bude mít určitě líp
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2012 19:35 Nicol Re: romant
Jo dobře tak děkuji moc.. neshledanou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2012 19:33 R Muž romant [27987] Re: Nicol
To nevadí, kolik Ti je let. Přečti si o nich něco a uvidíš, jak se Ti to bude zamlouvat, informací je tady dost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2012 19:30 Nicol Re: romant
Jo :-) Dobře, ale to je asi složitý se o ně starat ? Je mi 11 nevím jestli bych to zvládla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2012 19:29 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: Nicol
No osbně si myslí m, že by mu bylo lépe ve více litrech, ale pokud by měl jít do kulatýho tak ať je radši v tom 5 litrovým, já bych mu pořídil aspoň 9 litrový obyč. akvárium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2012 19:28 R Muž romant [27987] Re: Nicol
Do nádržek těchto velikostí by spíš chtělo dát třeba krevetky, nebo se podívej do atlasu na halančíky, ale chce to natrénovat tu péči o akvárko, protože čím menší nádržka, tím více ostražitosti je třeba mít. Každá chybka se hned projeví a následky mohou být fatální.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2012 19:27 Nicol Re: Filip980
Já...sem to taky někde četla... že se nějak ty rybky ,,zblázní"" jak je to kulatý... Tak ho mám nechat v tom 5l.?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2012 19:25 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: Nicol
Kulatou nádrž bych moc nedoporučoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2012 19:22 Nicol Re: snehulda007, romant
Dobře to se dá sehnat..tak vám všem děkuju a budu se snažit mu vyhovět.... a myslíte že to bude vadit i ostatním rybkám (zrdcadlo), že bych je vyměnila mám pak 8l (kulaté) do něj jsem si chtěla koupit další rybky.... tak že by betták byl v 8l a nějaká jiná ryba (nevím jaká) v tom 5l... ? A jakou byste mi doporučili rybu ? (něco jako betta) -- děkuji moc. :-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2012 17:52 Muž snehulda007 [850] Re: snehulda007
Podívej se tady do sekce nádrže,jek mají betária správně vypadat. rybicky.net/nadrze/14372&kateg=1&typ=0
Ta ryba potřebuje určitou teplotu a kvalitu vody a životního prostředí.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2012 17:49 R Muž romant [27987] Re: Nicol
Barevný kamínky klidně, ale ty umělý rostliny vyhoď, aspoň tam bude více prostoru a pořiď tam ty plovoucí, třeba rybicky.net/atlasrostlin/ceratopteris_pteridoides
rybicky.net/atlasrostlin/pistia_stratiotes
Podívej se do inzerce, objevují se tam často. S tím krmením to moc nepřeháněj a měň tu vodu, častěji než často. Zkus beťákovi koupit mražený patentky, který před tím nech rozmrazit a propláchni v nějakým, třeba sítku pod studenou vodou a zkus mu to pomaličku dát, ale opravdu jenom maličko, klidně si z tý mražený kostičky jenom kousek uřízni, ať toho zase není moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2012 17:46 Muž snehulda007 [850] Re: Nicol
Ale umělá kytka ti s kvalitou vody moc nepomůže... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2012 17:43 Nicol Re: romant
Jsou tam 2 umělé a barevné (4) kamínky, ale myslím, že je spokojená jenom moc nejí....jako a ted sem se na ni byla podívat a už se nějak sklidnila.... Pořád plavala a ted je pod tou jednou rostlinou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2012 17:40 Nicol
Je to tam přidělaný nejde to ,,vyndat"" ptala jsem se rodičů a řikali, že jedině dát tapetu, aby se neviděla...zítra ji vyčistím akvarko od těch zbytků a ještě ona je už hodně velká hádám tak 2 - 3 roky, už jsem ji koupila dospělou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2012 17:34 R Muž romant [27987] Re: Nicol
Pokud tam není filtrace, tak je ta výměna vody nedostatečná. Co nějaký třeba plovoucí rostliny, jsou tam? To mají bety velmi rádi a i pomůžou s kvalitou vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2012 17:29 Nicol Re: Karnal
Zrdcadlo je tam přidělaný a nevím jestli to jde vyndat, ale teda koukám jak blázen...ve zverimexu prodavačka řikala, že je to lepší, že když to nemá tak lenoší a brzy umře. A byl ještě v malým prostoru než je ted a jedl normálně. A vodu měním přesně jednou týdně.. Děkuji za odpovědi.. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2012 17:27 Muž RadioactiWe [192] - LabyrintkyRe: Karnal
Karnal napsala: Betťák nesmí mít zrcátko pořád, může se vyčerpat a uhynout. S tým mám úplne opačnú skúsenosť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2012 17:21 jogr
To zrcátko bych tam dával každej 5 den,,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2012 17:19 Žena Karnal [196] Re: Nicol
Betťák nesmí mít zrcátko pořád, může se vyčerpat a uhynout. On ten chudák na zrcadlo útočí a naparuje se před ním, protože chce zastrašit a zahnat konkurenta.
Na chvíli je to užitečné a posílí to ploutve, pak konkurent zmizí (zrcátko je odstraněno), betťák má dojem že to tomu hajzlíkovi pěkně nandal a může být i celkem spokojený. Ale když tam nepřítel bude strašit pořád, to musí být hrozně frustrující - zvlášť když v malém prostoru nemá kam ustoupit on sám...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2012 17:06 jogr
zkus jí dát trochu živé potravy ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.01.2012 17:03 R Muž romant [27987] Re: Nicol
Podle mě ta rybka nejí z důvodu, že se tzv. necejtí v prostředí v němž je nucena přebývat, tím mám na mysli tu velikost akva(chtělo by to alespoň dvojnásobek). Samozřejmě že další faktory, jako je teplota vody(26-30), výměna vody(týdně 1/3 akva), pokud je filtrace, což nepředpokládám, potom výměna vody obden, klidně polovinu akva. Ten postup nasypat jí tam více, když není, je špatnej, ba přímo smrtelnej, protože to nesnědený krmení bude velmi rychle kazit v takto malým prostoru vodu. Tak snad jsem pomohl. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2012 16:58 Nicol – rychle prosím o radu s krmením
Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli je normální když mi betta moc nejí …… nasypu jí krmivo – má docela pestrou stravu (vločky, granule přímo pro betty pestré) vždy jedno z toho … 2x denně ráno a večer. Vždy hned plaval a snědl si to, ale teď když máme nové akvárium (5l) tak moc nejí a má to na dně…. bojím se, aby mi neumřel. Sní si to z toho dna ? A nebo mu mám nasypat znova ? Už to sou 2 dny a ještě jsem ho neviděla jíst…. A nemůže to být, že právě je teď aktivní (koupili jsme mu to akvárko se zrcadlem) on se tam vidí a pořád plave na to zrcadlo zastaví se těsně před nim a roztáhne ploutve a předvádí se jakoby před sebou. Předem děkuji za odpověď.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2012 20:29 Muž mtbuko [0] - Rostliny
To este nie je konecny pocet, chcel by som ich este dokupit 6. No plache sa mi moc nezdaju, v Egerii sa schovavaju ale plavaju aj po nadrzi, no uvidime ako si zvyknu, do nadrze pribudne este javsky mach a rasokoule..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2012 18:13 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: mtbuko
však ony si daj až budou mít hlad. Možná že se tam necítí moc dobře, světlé dno odráží zespodu světlo a nemají tam žádné úkryty s rostlin (větší trsy do kterých by mohly zaplavat), taky jich máš málo, to je nejspíš důvod proč jsou plaché a nechce se jim plavat pro jídlo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2012 18:03 Muž mtbuko [0] - RostlinyRe: katterinecka
No mam doma Sera Flora a Dajana Tropi Gran Mix. Nevypada ze by im nieco z toho chutilo ako Flora gupkam.. A tie vlocky su ake konkretne napriklad ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2012 16:13 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: mtbuko
myslím že budou žrát jakýkoli krmivo pro ryby které dokážou pozřít, nejsou vybíravé, jen je lepší když nepadá hned ke dnu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2012 16:11 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: mtbuko
kup jim mraženej cyclop, to je velikost akorát pro ně, nebo jiný hodně drobný mražený krmení (i živý kdybys sehnal).
Jinak jim dávám normální vločky rozmělněný mezi prsty. Taky jsem spokojená s lyofilizovanou artemií od Easyfish (v plechovce), plave dýl na hladině než vločky, tak ji razborky stihnou sníst než popadá na dno (ze dna se jim moc žrát nechce)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2012 15:10 Muž mtbuko [0] - Rostliny
Zdravim :-) Potreboval by som poradit s krmenim Razbor skvrnoocasych. v atlase sa pise ze vlocky, viete mi poradit konkretne ? Alebo ako ich krmite vy. Vdaka za rady :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   12.01.2012 14:29 R Muž romant [27987] Re: Sabina
Krmit jednou denně, dávkou kterou ta rybka skonzumuje a na dno skoro nic nepadá. Potravu pestrou, sušenu spestřit třeba o mražený patentky(před podáváním proprat ve studený vodě). Vodu měnit pravidelně jednou týdně 30% objemu akvária, pokud je v tom kváriu i filtrace. Pokud filtrace není, tak vodu měnit obden v tom stejným množství. Nezapomínat na údržbu dna, odkalováním.
rybicky.net/atlasryb/bojovnice_pestra
rybicky.net/forum/1276
rybicky.net/forum/1221
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2012 14:25 Sabina – betta
Potřebovala bych vědět jak se má krmit mládě Betty ? Dekuji moc :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [6] ...... 11

Zpět na obsah sekce Krmení • Zobrazeno 11662x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11182-jak-krmit?od=251