Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Osvětlení do malého akvária (21 - 50 l)

 

NápovědaFórum » Technika » Osvětlení 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
Osvětlení do malého akvária (21 - 50 l)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2016 17:26 Muž zotyo [3] – svet na 45L akva
Nazdar ľudia, viete mi odporučiť dobré svetlo pre rastlinné akva? Je to na cca 45l akva

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2015 16:53 Muž dravec [72] - Rostliny – Chihiros, dennerle scpars led
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravim ma niekto skusenosti s tymto svetlom?
www.rostlinna-akvaria.cz/…
alebo Dennerle Scapers LED, pripadne ostatne luxusne ...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.12.2015 22:46 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: Abarth
Těch 25 stupňů pro tuhle osádku není špatných. Kdyby se to povedlo udržet stabilně, teplota by byla vhodná. Pokud je to problém, výměna za LED osvětlení ničemu neublíží, jestli se tím intenzita osvětlení nějak dramaticky nezvýší. Příliš silné světlo by mohlo nastartovat přílišné přemnožení řas.

Všiml jsem si však, že tam máš osádku, která se mi zdá být dost za hranou pro tenhle objem akvária. Třeba pro tu duhovku by se hodilo delší akvárium, pro dva ancáky je to taky malé a pro tu parmičku se mi to zdá být na hraně. Nemám přímo s takhle zkombinovanou osádkou zkušenosti, ale zavání to problémy od každého zúčastněného druhu.

No a ten filtr je pro zmíněnou kombinaci ryb vysloveně nevhodný. Vysoký průtok, malá filtrační plocha, navíc zakrytá plastovým pouzdrem. Máš tam několik druhů ryb s nedokonalým trávením, tak jestli ti ancíci povyrostou a molly se trochu rozmnoží, bude tam docela hodně znečišťovatelů a ten filtr to neutáhne. Už takhle se mi to zdá být poddimenzované. Místo tohoto bych volil kombinaci www.rybicky-rybky.cz/… a www.rybicky-rybky.cz/…. Taky bych tu osádku vyměnil za něco do tohoto objemu vhodnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2015 22:11 Abarth
Ahojte, chcem sa opýtať či mám zmeniť žiarovku 15w, keď sa mi zdá že veľmi zohrieva vodu neklesne mi pod 25stupňov. nieje rozumné to vymeniť za LED ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2015 13:36 Muž amrtin [190] Re: afc1886
budiž... :-D ale to je už na jinou debatu ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2015 13:13 R Muž afc1886 [14681] Re: amrtin
Zase tak moc to nenahřeje,a v chladném počasí,budeš rád.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2015 13:00 Muž amrtin [190] Re: afc1886
patice jsou vodotěsné,takže pokud je místo...ale bude to hřát...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2015 12:58 Muž amrtin [190] Re: Janek
Ano.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2015 20:10 Muž Janek [6] - LabyrintkyRe: afc1886
chcel so msa ešte spýtat či by mohol byt tento silikon na upevnenie tých lediek ku krytu www.aquariumparadise.eu/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2015 16:49 R Muž afc1886 [14681]
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.12.2015 16:41 Muž Janek [6] - LabyrintkyRe: amrtin
ďakujem ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.12.2015 16:28 Muž amrtin [190] Re: Janek
to nemám...ale mám pocit že tam jsou dírky na vruty(šroubky),nebo přilepit akva.silikonem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2015 16:15 Muž Janek [6] - LabyrintkyRe: amrtin
zistil som ale mám aspoň skúsenosť :) hento som pozeral a pozdával osa mi to len si neviem predstavit ako sa to pripevňuje :-D máš s tým skúsenost ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2015 16:08 Muž amrtin [190] Re: Janek
tohle je parodie na akvárko..to ani zadarmo(teda ten kryt)...Diversa prodává led světýlka pod kryty...sice nic moc,ale na doplnění stávajícího stačí. www.akvamex.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2015 16:06 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: Janek
Aha. Tak tady to tak snadno nepůjde. Když vidím tu fotku, matně si vzpomínám, že si tady někdo kdysi stěžoval, že se ta žárovka přehřívá, jak je uzavřená v tom plastovém pouzdře. Možná to byl trochu jiný produkt, ale jak se tak na to dívám, ani by mě to moc nepřekvapilo.

Tak v tomhle případě Ti líp poradí nějaký jiný uživatel, který má víc zkušeností s osvětlením do krytu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2015 15:56 Muž Janek [6] - LabyrintkyRe: michalt
Fotka k příspěvku Vyzerá to ako super riešenie, len moje osvetlenie a kryt vyzerajú nejako takto (fotka nieje moja). Akvárium je dosť zatemnené čo je vidno už na prvý pohľad pretože mám dosť rastliniek tak to tlmia.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2015 15:52 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: Janek
Jak se ten nedostatek světla projevuje? Nerostou rostliny?

První možnost, která mi napadá, je použití reflektoru (jestli tam ještě není). Je to snadné, jestli je v tom krytu trochu místa, protože se nacvakne přímo na zářivku (www.ceskyzverimex.cz/…).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2015 15:42 Muž Janek [6] - Labyrintky – Osvetlenie
Zdravím chcel som sa opýtať a poradiť mám 53l akvárium setové od Pacificu/Cat-gato značky (nič moc ale bolo vo výpredaji) a je tam len 15w žiarivka na kryte čo je dosť málo ako tak kukám. Chcel som sa spýtať na nejaký nápad / riešenie ako zvyšiť osvetlenie aspoň na tých 25/30w ďakujem :) .

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2015 10:43 R Muž afc1886 [14681]
Já jsem si teď koupil světlo lfl-cl 600 18w a svítí moc pěkně,ale zatím ho mám nad akva bez vody.Uvidíme,co na to řeknou rostlinky až bude voda. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2015 09:32 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Merst
Do domácího krytu by se třeba vešla LED trubice T8 jakou mám nad mou 44L ... jukni do prezentace. Je to ale na nenáročné rostliny, mechy apod. Co do účinnosti by jí určitě dobře zastoupila nějaká zářivka T5.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2015 22:29 Merst – Osvetlenie
Potrebujem radu pozrite si moju nádrž to 45l akva.Chcel by som tam dať nejaké svetlo najlepšie nejakú kúpenu žiarovku a domáci kryt nepoznáte niečo také alebo to máte aj vy doma?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2015 11:32 Muž Dreamdiver [258] - MiniakváriaRe: Dimi
Já jsem obecně s Dennerle spokojený, mám od nich akvárka, světla, CO2 set, filtry (vnitřní i externí) a vše v pohodě, u světel ani filtrů jsem neměl jediný problém za ty roky, tak můžu jen doporučit. Ten 50l set je pěknej, sakryš :) Hodil by se mi:))
Jinak na pracovním stole mám 30l akva, 11W světlo od Dennerle plus CO2 a krásně roste i blyxa. Jávský mech mi tam dělá krásné stromečky, stříhám ho každý týden.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2015 12:46 Muž Svoboda777 [4] - RostlinyRe: Sadiie
Děkuji kluci za rády. Nakonec asi půjdu do tohoto setu - Dennerle Scaper's Tank komplet 50l (www.zoohit.cz/…). Mají tam fakt lákavou cenu 4500,-. Tento set obsahuje osvětlení 24W 4x8000K s dobrým reflektorem, což by prý mělo odpovídat cca 50W a na 50 litrů je to supr. Chtěl jsem si totiž krásné malé aquascape akvarium a těch 50 litrů je asi nejlepší řešení. Jedině teď nevím jestli mám kupovat celý set s filtrem anebo bez něj, neboť už od starého akvárka mi zbyl vnější filtr TetraTEC EX800, ale s tím asi musím psát do jiného vlákna :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2015 12:20 Žena Sadiie [68] - MiniakváriaRe: Dimi
Alternativni reseni: nejlevnejsi Dennerle sety a dalsi maji na zoohit.cz, jejich cena za 30L complete plus s klasickym svetlem je v CZE neprekonatelna www.zoohit.cz/…. Koupit set, mas ho se vsim vsudy vcetne filtru, svetla a substratu. Osadit a pockat zda-li bude nutne druhe svetlo poridit. Celkem casto se obevuji po inzeratech nebo pokud budes chtit rovnou, muzes do obednavky prihodit jeste jedno nove. Jo a na akva maji shipping zdarma X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.09.2015 12:02 R Muž Silent [5949] Re: Dimi
Pokud nechceš komplet jako je např. DENNERLE Akvárium NanoCube Complete+ LED 30 l macenauer.eu/… nebo třeba Juwel Vio 40 macenauer.eu/… tak bych si poskládal nano akvárko následovně: Akvarium DENNERLE Nano Cube 30L (bez osvětlení) když se to líbí tvarově ;-) a k tomu dvě LED osvětlení Blau LED Freshwater www.akva-tera.cz/… které má dostatečný výkon i pro náročné rostlinky. Počítej ale s tím, že budeš muset rostliny patrně podpořit i dodávkou CO2 což budou náklady navíc. A samozřejmě při sestavování na míru je třeba počítat s další investicí do filtru a topení. Nicméně podle mně by to mohlo být kvalitní řešení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.09.2015 10:06 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Dimi
Dimi napsal:....... jestli LED světla při nižším počtů WATT nemají náhodou silnější paprsek a tím lepší svítivost?
Ale ano mají, ale musíš použít kvalitní LED čipy a ideálně si světlo sám postavit. LED použité v už hotových osvětleních v drtivé většině nikdo krom výrobce nezná a neví jak jsou napájené a tudíž jejich efektivita je také neznámá. U LED čipů se lze dostat s efektivitou i nad 130lm z 1W elektrické energie u zářivek T5 jsem tuším někde kolem 80lm z 1 wattu a na stjené úrovni se třeba pohybují i LED pásky nebo LED trubice.
Do hry pak ještě vstupuje směr vyzařování světla, kdy ze zářivky jde světle na všechny strany teda v 360°ale LED čipy ale i pásky apod. mají vyzařování jen většinou ve 120° a u čipů se pomocí čoček dá světlo ještě více usměrnit třeba jen do 60°. Takže teoreticky při stejné účinnosti zářivky a LED může být z 1W od LED více světla, protože se dá lépe soustředit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2015 09:36 Muž Svoboda777 [4] - RostlinyRe: Heimdall
Proto je ten velký cenový rozdíl? Nano light 11W stojí 900,- Kč a Aquael-DecoLight-DUO-2x11W (www.juwelakvarium.cz/…) stojí 870,- Kč V akváriu Nano cube 30l bych chtěl pěstovat eleocharis a další náročné na světlo rostliny, proto 2x11W je pro 30l minimum. Jen mě zajímalo, jestli LED světla při nižším počtů WATT nemají náhodou silnější paprsek a tím lepší svítivost? Nebo i na LED osvětlení je to stejné jak u zářivek, kdy se doporučuje pro náročné kytky 1W na litr? Proto vahám jestli nemám koupit Akvárium set Shrimp Smart LED 30l s 6W a pak k tomu dokoupit nano light 11W anebo si radši koupit Denerele Nano Cube 30l samotné a k tomu dokoupit 2x11W nano light. Druhá varianta je mnohem dražší :/ U Denerele Nano Cube se mi především libí tvar akvária.

Akvárium set Shrimp Smart LED 30l (s osvětlením 6W) - 1.599 Kč + 1x Nano Light 11W - 900,- Kč / Celkem 2499, - CZK
Akvarium DENNERLE Nano Cube 30L (bez osvětlení) - 1.099 Kč + 2x Nano Light 11W - 1800, - Kč / Celkem 2899, - CZK

nebo

Akvárium set Shrimp Smart LED 30l (s osvětlením 6W) - 1.599 Kč + Aquael-DecoLight-DUO-2x11W - 870, - Kč / Celkem 2469, CZK

Co byste doporučili?


 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.09.2015 22:08 R Muž Silent [5949] Re: lhajek
U Aquael Decolight osvětlení je problém, že se nedá vyměnit zářivka samostatně, ale musí se měnit celý modul i s kabelem a vypínačem. Jinak samozřejmě s nevhodností marine verze pro sladkovodní nádrž souhlasím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.09.2015 21:33 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Dimi
Dimi napsal: Uvažuji o koupi AQUAEL DECOLIGHT DUO MARINE 2x11W, mělo by to stačit anebo existuje lepší alternativa?

Nekoukal jsem se na konkrétní výrobek, ale slůvko marine asi bude moře, takže uvažuješ o mořském akváriu? Pro sladkovodní by pravděpodobně nemělo vhodné barevné složení .... Případně hned po zakoupení vyměnit ty "zářivky" co by tam mohly být za vhodnější pro sladkovodní akva....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.09.2015 21:16 Žena Sadiie [68] - MiniakváriaRe: Dimi
Dennerle ma nano sety s vlastnim svetlem Nano Light, pro 30L je to Nano Light 11W. Pro bezne rostliny a akva bez CO2 naprosto dostacuje jedno svetlo, pokud je zapotrebi vice, dve 11W spolehlive nakrmi i tu nejnarocnejsi kobercovku. Ted ma Dennerle v nabidce i komplety s LED svetly. Muzu doporucit, u me behaji na jednicku.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2015 20:01 Muž Svoboda777 [4] - Rostliny – Osvětlení pro Nano Cube
Krásný den!

Chtěl bych si pořídit mini akvárium Denerele Nano cube 30l pro pěstování náročných na světlo rostlin. Prosím doporučte mi světlo do této kostky. A nevím jestli mám jít do LED s menším počtem WATT nebo do zářivek s větším počtem WATT? Uvažuji o koupi AQUAEL DECOLIGHT DUO MARINE 2x11W, mělo by to stačit anebo existuje lepší alternativa? Mockrát děkuji za rady. ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.06.2015 16:30 Muž Mislow [304] Re: TBBT
No tak stacilo by to, ale je to hlavne na tobe. :-) Jestli tam budes mit 14.4 W nebo 12.4 W, tak uz to tak diametralni rozdil nebude, i kdyz je to led. Osobne mam v nedavno (3.5 mesice) zalozenem akvarku 30 l led lampu 7 W a dari se tam (i kdyz narusta pomalu) i liliovnicku, coz je kobercovka nenarocna na co2. Pridavam tekuty uhlik a hnojim. Rasa se mi tvorila zelena prisedla v mensi mire, ale po vypusteni okruzaku je to ciste bez ras. :-) Ale to je jen priklad, kazde akvarko je jine. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2015 16:12 Muž TBBT [4] Re: Mislow
dela se jeste varianta s 5.2w nebude to tedy lepší než těch 7,2??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2015 15:51 Muž Mislow [304] Re: TBBT
Ahoj, na low tech akvarium to bude moc, pokud ale budes pridavat tekuty uhlik, tak to pujde. Tekute co2, jak se tomu rika sice syceni nenahradi, protoze ma daleko mensi ucinnost, ale pomuze pri akvarku, ktere je neco mezi low a hi-tech. Tzn., ze narocne rostlinky na co2, jako je treba cuba tam pravdepodobne nepujdou, ale uz budes mit vice moznosti nez pri klasickem low tech akvariu. Bude treba vychytat spravne davkovani co2 a hnojeni, hlavne aby se neublizilo rybam a atake aby se netvorily rasy. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2015 15:31 Muž TBBT [4] Re: odikcz
0.5 W na litr se ale počítá když je do vody přidáváno Co2 ne? nebude to na low tech akvarium bez co2 moc?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2015 15:04 Muž odikcz [114] Re: TBBT
1) CO2 Vital není hnojení, ale dodávání uhlíku
2) 54 litrové akvárium při středním osvětlení 0.5 wattů na litr T8 zářivkou je 27W = 2160 lumenů ... s reflektorem se do akvária dostane 1296 lumenů ... diversa by mohla mít tak 90 lumenů na watt = 14,4W LED ... takže to bude akorát ... poměr spotřebovaných živin se samozřejmě změní
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.06.2015 14:35 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: TBBT
Je to vidět i na těch fotkách, že to světlo je na tohle akvárium málo. Pokud neplánuješ vyměnit za zářivky, tak bych přidala ještě jedno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2015 13:52 Muž TBBT [4] – Osvětlení do 54l
Zdravím
mám v akva (prezentace) problém s rostlinkami,spodní patra zadních rostlinek mi odchází,černají nebo zhnědnou a uplně se odtrhnou.. Vrchní patro (to nejvíce na světle) krásně prosperuje a roste jak divé.. Mám v akva samotné diversa led extra 7,2W.. Hnojím každý den 3ml Rataj Co2 vital a jednou týdně 10ml Rataj Bioflor.. Vodu měním každý týden cca 1/2 akvária..

Na co se tedy ptám:
1. mám přidat eště jednou to samé osvětlení od diversa 7.2W nebo méně??
2. pokud přidám to samé osvětlení nebude se mi dělat v akva řasa? (špatný poměr živin a světla)
3. není 15w led na 54l akva moc světla??

zatím je akva bez řas a nerad bych to nějak podělal ale rád bych aby rostlinky prosperovali,ty co jsou u substrátu (kobercovky) zatím rostou pěkně ale místama některé černají taky..

Rostlinky,které jsou uvázány na kořenu a tudíž nejblíž hladině rostou krásně ale jinak je to celkem špatný..

Předem děkuji za všechny odpovědi
TBBT

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2015 17:59 DanH Re: lhajek
A když je to zářivka, tak si ještě musíme dávat bacha na to, jestli je "speciální akvarijní" nebo normální :-D .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.06.2015 17:16 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: AleK
AleK napsal: jo asi jo :) ale dočetl jsem se že na náročné kytky potřebuješ co litr to 1W světla....
Ale jakého světla? Žárovka nebo halogen nebo zářivka nebo úsporka nebo výbojka nebo LED? Každý typ umí elektrický příkon přeměnit na světlo s jinou účinností. Takže z 10W příkonu dostanu u žárovky světla že si neuvidím na špičku nosu a LED mě bude s tím samým příkonem oslňovat.
Záleží také jestli je světlo vyzařováno všemi směry a nebo je soustředěno jen do určitého úhlu.
Poučky W na L jsou tak orientacní až jsou zavádějící.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.06.2015 20:22 Muž Tedvidek [5] Re: AleK
Trpělivost :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2015 19:00 Muž AleK [14] - rostliny a zase rostlinyRe: Tedvidek
jo asi jo :) ale dočetl jsem se že na náročné kytky potřebuješ co litr to 1W světla a já mám 30l +- dekorace atd ... 25l vody a mám 2x8W což je 16 ... není o tolik proto mi to jakžtakž :) roste ... hnojím a dodávám co2 tím to taky podpořím ... ale pořád nějakejch 10W chybí ... proto jsem uvažoval o něčem ... ale asi to nechám zatím být
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2015 18:37 Muž Tedvidek [5] Re: AleK
Já si zase nemůžu pomoct, ale přijde mi, že jen chceš, aby ti všechno honem rychle rostlo a měl koberec jako tady u některých nádrží.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2015 22:42 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: AleK
AleK napsal:....... ale nevím proč ale zdá se mi to málo proto hledám něco jiného ......
Nejdřív si ujasni právě to co nevíš, tedy proč se ti současné světlo zdá málo. Řada rostlin když má málo světla tak se za světlem vytahuje nebo má jiné projevy, které se dají světlu přisoudit. Pokud ale takové projevy nevidíš tak bude nejspíš problém jinde ....
Pokud vše je OK a jen chceš aby to rostlo rychleji, tak popřemýšlej jestli o rychlejší růst opravdu stojíš. Ono nutnost častěji stříhat rostliny a tím neustále upravovat jak akva vypadá může být časově náročné. A když už to vypadá podle představ tak je to jen na pár dní a pak už zase pod nůžky a zase už to není ono. Touhle fází jsem si už prošel a raději dávám přednost pomalejšímu stylu ....
Už to tu zaznělo - to co tam máš může dobře růst i pod současným osvětlením.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2015 18:20 Muž odikcz [114] Re: AleK
Do většího akvária teď hledám nějaký LED zářivkový trubice ... a do malýho přemýšlím nad www.akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2015 13:22 Muž AleK [14] - rostliny a zase rostlinyRe: odikcz
díky ... už jsem byl rád jak jsem se rozhodl :) a zase nic ... no koukám není to žádná sranda něco koupit ... co tedy radíte ??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2015 08:46 Muž odikcz [114] Re: AleK
Tenhle šunt ti bude svítit stejně jako to co tam máš teď. Taky jsem po nich koukal a hledal info a těch 900lm sice na některejch stránkách uvádí, ale to je nějakej teoretickej výpočet ... reálnější bude 700lm (nejsou v nich žádný super LEDky) ... navíc si tady stěžovali, že jim po roce odchází.

Takže jestli si chceš hrát, zkoušet a experimentovat - tak asi klidně, ale jesti hledáš kvalitní osvětlení a silnější než máš teď, tak bych si to rozmyslel (teda aspon já jsem od toho z těhto důvodů upustil, i když ta cena byla/je neodolatelná)

Ještě co se týká kvality reflektoru, tak za tuhle cenu sotva seženeš na ebay pořádnou samotnou 10W diodu a to když do ní napereš proud na max (abys těch 10W získal), tak ti rychle odejde - což jen potvrzuje co jsem psal předtím a to ještě potřebuješ minimálně chladič + zdroj ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2015 00:23 Muž AleK [14] - rostliny a zase rostlinyRe: Mislow
děkuji zkusím dát reflektor
BERGE LED Reflektor 10W studená bílá IP65 COB-pro
www.ledveci.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2015 00:09 Muž Mislow [304] Re: AleK
Ja je mel v 40 l a take jsem je prelovil do velkeho akva, pac se mi to na ne zdalo male. Jinak mam marsilejku ve 40 l, 14 W T 8 zarivka s reflektorem, bes syceni CO2, pridavam tekute CO2 a dost to flakam, stejne tak hnojeni. :-D I tak roste, ale pravda uzasne pomalu. :-D Pokud by jsi daval led, tak bych tam nic silnejsiho nez 10 W nedaval, typ SMD 5050 nebo silnejsi, pac kdyby jsi to mel ve slabsich ledkach ve vetsim poctu, tak by to blbe prosvecovalo dolu ... Anebo i ta dole zmintena zarivka s reflektorem by si myslim bohate stacila. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2015 23:59 Muž AleK [14] - rostliny a zase rostlinyRe: Mislow
děkuji ono to tak tak roste ... jde jen o vylepšení mého akva a zvědavost co by se dělo když to bude svítit tak jak je potřeba ... vím že to světlo co mám je nedostačující tak ho chci vyměnit za něco o trochu lepšího ... ať to svítí jak má .... jinak otíci tam už jsou a myslím že v pohodě .... jak bude 160l tak pokud se mi je podaří vylovit půjdou tama a děkuji

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [6] ...... 15 16

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 14436x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11175?od=251