Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Bílý povlak

 

NápovědaFórum » Řasy  

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Bílý povlak
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2014 21:49 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: 77Dasa
Rybky prežijú len výnimočne, to ale neznamená, že netrpeli a neskrátilo im život
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2014 22:48 Žena 77Dasa [1] - společenské akváriumRe: cezarmilan
Ahoj,ale každé akvárium si tím projít nemusí...u mě tomu tak nebylo ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2014 20:33 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: chovi
Sú to procesy zábehu, skrátiť dobu svietenia na 5-6 hodín. Chudák rybky sad bolo treba počkať aspoň 4 týždne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2014 15:30 chovi Re: chovi
a aby som nezabudol svietim dvoma led pasikmi dlhymi 70cm 5630 14,5w/m studena biela
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2014 15:25 chovi
Prosim o radu, zacal sa mi na rastlinach a koreni tvorit biely (mierne do zelena) povlak.. Pred cca 10dnami som zalozil akvarium...vysadil rastliny pustil filter zacal svietit...rastliny rastu sem tam odumrie nejaky listok alebo stonka...akvarium je 80d x 35v a svietim od 8 do 11 a od 14 do 22...pri zakladani som nehnojil, dno mam z jbl manado prekryty kremicitym pieskom. v akvarku uz su tri rybky (betty samec samice) tak prosim o radu..ci znizit dobu svietenia, alebo je to este procesom v zabehnuti a vsetky procesy neprebehli do stavu zabehnutia, alebo?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2014 18:52 Muž visek [75] - Tetry
mam bily povlak na prednim skle.nevim proc rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2014 23:37 Muž MarekP [812] - MalawiRe: kennik
Někdy je čas nejlepší pomocník. :-) (Ale opravdu jen někdy. :) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2014 23:27 Muž kennik [1]
uz to zmizlo..;)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2014 11:09 Muž kennik [1]
prekvapilo ma to, pretoze som myslel, ze je to rastlinneho povodu a nie zivocisneho..
ale diky.. budem cakat.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2014 10:39 Muž Yirka [9126] Re: kennik
Nech tomu volný průběh, jak již tu je nesčetněkrát konstatováno. A že tam jsou živé mikroorganismy je logické. Kdyby tam nebyly, tak by se to nevyskytlo.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2014 10:38 Žena Turbínka [2558] Re: kennik
Jistě, co sis myslel předtím že je ten sliz? V akváriu je tolik živých orgasnimů, že o nich ani nevíme a některé tam mají své pro akvárium absolutně nezbytné místo, i když chápu, že tihle na kořeni nejsou moc dekorativní. Jak psal Roman, dej tomu čas ano A pokud ti to stále vadí tak vzít, vydrhnout, vyvařit ve vodě se solí a několikrát zopakovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2014 09:25 Muž kennik [1]
vcera som zobral vzorku "bieleho slizu" na veterinarnu kliniku a pod mikroskopom kamarat objavil niekolko foriem zivota.. od jednobunkovcov az po nieco zlozitejsie..
je v poriadku, ze v tom "slize" ziju mikroorganizmy..? coze
je to stale pre akvarium neskodne..?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2014 19:48 Muž PEPIS1 [11] - RostlinyRe: romant
Fotka k příspěvku Pánové, neví někdo proč se mi dělá nějaký kekel asi plíseň v Aquario drop-checker.
Toto se dělá až po založení nové nádrže.
Má s tím někdo nějakou zkušenost?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2014 18:30 R Muž romant [27987] Re: kennik
Stále to samý, čekat. Chápu, že je to vopruz, ale dej tomu čas. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2014 18:26 Muž kennik [1]
vcera vecer som koren vycistil.. a dnes sa ten povlak uz na nom objavuje zas..
co mam robit..? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2014 23:28 Muž kennik [1]
nejak to nemizne.. :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2014 00:00 Muž kennik [1] Re: Turbínka
dakujem za radu.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   08.05.2014 23:52 Žena Turbínka [2558] Re: kennik
Krevetky určitě ne!!! Potřebují více zaběhlé akvárium než ryby a jsou citlivější k těmhle čerstváčkům. Přidej okružáky, levatky, piskořky, atd. plžům nevadí čerstvé akvárium a pomohou zkvalitnit záběh, produkují odpadní látky (i dusíkaté) a bakterie, které jsou žádoucí pro budoucí správné fungování akvária mají dostatek substrátu pro svůj metabolismus a mohou se množit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2014 23:47 Muž kennik [1] Re: Turbínka
mne to nevadi.. len som sa zlakol, ze mi teraz vsetko "splesnivie" a vsetka snaha vyjde navnivoc..
zajtra chcem zapojit vonkajsi bio filter (teraz tam je maly vnutorny, len aby cirkulovala voda) a CO2..
cize mam cim skor kupit slimakov alebo krevetky..? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2014 23:41 Žena Turbínka [2558] Re: kennik
To se občas stává :-) Přijde plže a oni to sežerou někdy to po čase zmizí i samo. Pokud ti to fakt vadí můžeš to manuálně odstanit, ale akváriu to nevadí :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2014 23:37 Muž erik1982 [23] - rastlinneRe: kennik
Ja som si to zo zaciatku cistil zubnou kefkou :). :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2014 23:22 Muž kennik [1]
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2014 23:21 Muž kennik [1]
Fotka k příspěvku v novozalozenom akvariu sa mi po 2 dnoch na koreni objavil biely priesvitny povlak (vyzera ako rosol).. este v nom nie su rybky.. spominalo sa tu, ze to po par dnoch zmizne.. mam to nechat tak alebo to mam nejako riesit..?
dakujem..

 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2014 15:38 Muž Pavel1205 [12] Re: cezarmilan
Asi to bude on no. V rostlinkách se moc nevyznám. Pryč s ním?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2014 21:11 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Pavel1205
Čo to máš zasadené? Ja tam vidím scindapsus
www.google.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2014 17:33 R Muž romant [27987] Re: Pavel1205
Nechat jak to je, zmizí to samo. Ostatně až tam budou krevetky, tak to velmi rychle zpucují. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2014 17:30 Muž Pavel1205 [12] – povlak
Fotka k příspěvku Zdravím,
4 dny po založení 20L krevetária se na dně objevil nějaký bílý povlak.Stonky rostlin a listy už se tím pokrývají taky. Co to může být,případně co stím jde dělat? Děkuji za odpovědi.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2014 14:37 jamajcan Re: Jardzino
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2014 14:32 Muž Legioix [574] Re: Jardzino
To neřeš. To časem zmizí. Kdybys měl okružáky, tak je to za pár dní pryč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2014 14:31 Muž Jardzino [6]
Fotka k příspěvku krásně to potáhlo celý kořen
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2014 14:29 Muž Jardzino [6]
Fotka k příspěvku Myslím že moje fotky budou ok. Je to týden založená 60litrová nádrž s jednou bojovnicí. Víte co to je ?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2014 12:00 Žena Nikola90 [5] - Halančíci – povlak na kořeni
Ahoj mám dotaz: Od doby kdy jsem dala hromadu šneků na namnožení do společenského akvária se mi na kořeni začal dělat táhnoucí se skoro bych řekla hlenovitý povlak.Před šneky to tam nebylo. Nevíte, co by to mohlo být a zda to zmizí nebo to mám vydrhnout kartáčem???Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2013 14:04 Muž Jardzino [6]
Fotka k příspěvku Do akvária jsem jako dekoraci použil čepičky žaludu. ( převařil jsem je ) a postupem dní se začal šířit bílý povlak. někdy se uchytil na dekoraci někdy na kořenu. Po mém bádání jsem došel k závěru, že nejvíce ho je právě na těch čepičkách tak jsem je vyhodil. Ryby si ho nevšímaly, tak jsem zbytky natočil na špejli a povlak je pryč. Od té doby už jsou 2 měsíce a v pohodě. Jediné kde se ,,něco,, drží jsou plovoucí rostliny. Nevím jestli je to onen povlak nebo něco jiného ( např. sinice ) viz. foto. Ještě přetrvávají problémy se slepou hladinou. Nemohl by mi někdo zkušenější říci svůj názor o co by mohlo jít ? Ten sliz jakoby spojuje kytky a chová se jako pavučina.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2013 15:06 Žena Nympheas [111] - LabyrintkyRe: acik
Je to normální jev,pokud se kořen pořádně nevydesinfikuje.Ryby se o to postarají a do měsíce je to pryč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2013 12:45 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: bulawaio
Taky mám povlak na kořenu. Akva je zatím bez ryb, jen se šnekama a rostlinkama. Když jsem z tama vyháněl rozsivky špejlí tak jsem schávlně rýpnul i do toho povlaku. Ten povlak je tenký jako igelitový pytlík a hned uletěl do filtru. To asi taková hrůza nebude, když jde tak snadno pryč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2013 12:40 R Muž romant [27987] Re: bulawaio
Já jsem na Tvojí poznámku reagoval proto, že jsem se za svojí ne možná tak dlouhou praxi s žádným problémem u různých plísní nesetkal. Rukama mě prošlo bezpočet akvárií, více či méně postižených zaplísněnejma kořenama, tak proto mě Tvoje spekulativní doměnka nepříjde jako relevantní, ale třeba mě někdo přesvědčí o opaku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2013 12:15 Muž bulawaio [92] Re: romant
no ve větším množství bych si toteda v akva nenechával, kdo ví, co to může udělat za bordel a jaká to je plíseň :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2013 11:29 R Muž romant [27987] Re: MichoCZ
Jasně, já jsem reagoval na kolegovu poznámku o těch toxinech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2013 11:27 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: romant
Na kořenu od řeky se to stává. Ale někde jsem četl, že to dotyčnému ochotně sjeli ancíci. Ale teď nevím jestli to byl příspěvek ve fóru nebo nějaký článek na internetu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2013 10:56 R Muž romant [27987] Re: bulawaio
S těma plísněma a různejma houbama bych to neviděl až zase tak tragicky, jak píšeš o těch toxinech. To by potom ty krevetky a šneci co je s oblibou sjíždějí byli buď velmi odolní jedinci a nebo je to jinak. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2013 10:26 Muž bulawaio [92] Re: acik
řekl bych, že se jedná o nějaký druh plísně, kterou bych určitě mechanicky odstranil. Pokud kořen nebyl opravdu dobře pro akva, tak se to často stává. Nicméně bych se to opravdu snažil dostat z akva. Plísně by mohly třeba do vody vypouštět toxiny a to by nebylo dobrý
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2013 08:01 Muž Yirka [9126] Re: acik
Pokud je pravdou popisované, povlak už měl být pryč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2013 22:20 Muž acik [416]
znamej ma dva kořeny a má také kořeny potažené bílým slizem,tak snad mu to zmizne... je to hnus... za jak dlouho muze priblizne ten povlak zmizet?
akva má založené 4 měsíce,má tam rostlinky,šneky,ryby... puvodni koren byl ok

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2013 08:14 Dáša Re: CZHanibal
Tak to se mi udělalo v akvarium, mám to na některých rostlinách a částečně i na kořenu. Žádné rybky to nejí co s tím? Všude píšete nechat, ale přijde mi, že se to zvětšuje tone

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2012 20:54 Muž CZHanibal [0]
Fotka k příspěvku ahoj, s povlakem mam take problem, nikde jsem nenasel co by to mohlo byt, ancistrus si toho nevsima (mam 4). V realu je to svetle bily povlak, ktery kazdym dnem roste a kdyz ho chvili pozoruji , jde videt skubavy pohyb, neverim ze plisen by se nejak skubave hybala, nevite nekdo co by to mohlo byt???
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.10.2012 05:32 Muž LiborSprysl [9015] Re: exix
Akvárium startuje, setřete povlak a nechte to být...ono to časem zmizí. S rybami ještě počkejte.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2012 21:29 exix – Bilý povlak na dně akvaria
Fotka k příspěvku Dobrý den,
Potřeboval bych poradit, založil jsem si nové 60 litrové akvarium (koupený set www.svetzviratek.cz/…), nastavil jsem topítko na 26° zapl filtr a po 24h vysadil asi 10 kusů rostlinek (vallisneria corksrew) po týdnu se mi ale na dně na štěrku začal objěvovat bilý povlak skoro jako takové chomače, usadilo se mi to na dekoraci a při dotyku je to slizké. Pak jsem si všiml že konce rostlinek jsou hnědé. Chci se zeptat co jsem udělal špatně případně jak to napravit abych to případným vypuštěním ryb ( to jsem plánoval 14 dní od založení) ještě více nezhoršil.
viz fotky na rostlinách jdou vidět ty chomače, když jsem vidělával dekoraci tak se to rozvířilo po celém akvariu.
Prosím o radu
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2012 16:02 Muž sajfrdík [14]
tak díky ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2012 15:54 R Muž romant [27987] Re: sajfrdík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2012 15:51 Muž sajfrdík [14] – povlak na hladině
mám dotaz..mám 30 litrové akvárko,je v něm asi 15 měsíšních pancéřníčků,nefiltruju,voda má 24 stupňů,je tam topítko,za kytky jen valisnerky a několik kamených úkrytů,za dno je písek...na hladině se mi den co den dělá bílý povlak..nějaká blanka..rybám to asi nevadí a vždy to setřu..nijak to nesmrdí..nevíte někdo co to je?dík za odpověď hmm

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] ...... 7

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 10732x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11050-bily-povlak?od=151