Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Pěna v akvariu

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Údržba 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 3 Žádná další stránka   1  
Pěna v akvariu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2009 15:54 Muž Yirka [9118] Re: Carla
Třeba jsi dělala údržbu Jarem....
Ale teď vážněji, bez informací ti nikdo neporadí. (Velikost nádrže, technika, chemie, počet ryb, jak dlouho založena, jaké a kolik rostlin). A určitě jsem ještě na něco zapoměl, nejlépe je založit jednoduchou prezentaci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2009 12:15 Carla – Pěna v akvariu
U stěn akvaria se mi tvoří pěna. Nevíte z čeho to může být?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2009 18:30 Romiš Re: tocka
...ze som pred tyzdnom zacal davat rybam aj obycajne vlockove krmivo...
A v tom to bude. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2009 18:00 tocka
ahoj, mam asi dva roky zariadene 200 litrove akvarium ,cca 30 ryb malawi , nikdy sa mi pena netvorila , az teraz tento tyzden , jedina zmena ktoru som spravil je taka, ze som pred tyzdnom zacal davat rybam aj obycajne vlockove krmivo .

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2008 20:28 DoctorT Re: Silent
Jo jo, je to pryč :) ,ale během tří dnů to teda nezmizelo, ale po asi 8mi dnech, ale je pravda, že jsem se při zakládání tohoto aq vybodl na veškerou chemii. Jednak jsem chtěl vědět zda to jde i bez "zázračných" vodiček ( a JDE! ) a jednak jsem za ony vodičky ušetřil. ano To proto aby co nejdříve bylo na dalkší aq - do ložnice.
Všem díky za rady. ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2008 11:49 R Muž Silent [5949] Re: DoctorT
Až se filtr dostatečně zaběhne, tak by se bubliny neměly objevovat. V těch bublinách se vysráží většinou bílkovinné látky, které bakterie nestihly nebo nezvládly odstranit. Na tomtéž principu pracují i odpěňovače pro mořská akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2008 23:23 zanek Re: DoctorT
Neni to měká voda? loni o vanocích sem byl na brigadě prodavat kapry, v kádích byly vzduchovací tyče a po 2 hodinách bublání byla na hladině pěna jak kdyby tam spadla flaška jaru.. lidi se nas furt ptali proč ty kapry myjem :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2008 17:34 DoctorT Re: matlala
To jo, ale mě jde spíš o to, že jak ty bubliny pak praskaj a jsou na 1/2 hladiny, tak to hodně cáká na zářivku, během pár minut z ní doslova teče voda.
To Sokar: neumyl, pouze žhavou vodou. Ani jsem nepřidával žádnou chemii, ani z rukou když je tam strkám, pořádně si je předtím omyju.

Pořád se to dělá, nevím jak se toho zbavit :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2008 14:07 Muž matlala [798] - RostlinyRe: DoctorT
taky mi to dělalo když jsem měl filtry na vzduch. Není se čeho bát měl jsme to občas i po výměně víc jak 35% vody a ryby v poho a krevetky taky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2008 14:07 Muž JzH [2] Re: DoctorT
Po zalozeni se mi to taky obevilo asi na tri dny. Zmizelo to samo.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2008 14:02 Muž PentueR [256] Re: DoctorT
Bude to nějakým (třeba i ne zrovna viditelným) povlakem na hladině (po krmení, čištění nebo jen od prachu a bordelu). Když jsem léčil krupičku a zavedl vzduchování, měl jsem z bublinek od kamínku obrovský, trvalý koláč na hladině, jak hnízdo půlmetrovýho čichavce (pěkně to i stínilo/lámalo světlo).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2008 13:30 Muž isamik [180] Re: DoctorT
Taky me to v nekterych nadrzich dela, nebal bych se toho :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2008 21:18 Muž ROSAN [2] Re: DoctorT
S týmto istým javom som sa stretol aj ja pri zakladaní mojho akva. Po pár dňoch cca.5 mi to samé zmyzlo. Myslím si, že ak sa ti rozbehnú rastlinky bude to OK.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2008 19:12 DoctorT – Pěna na hladině od filtru...
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den,
zakládám si nové akva 63l a jako filtraci mám molitanovou kostku a vzduch. motorek. Již tři dny mám zasazené rostlinky ale problém je v tom, že "bublifuk" dělá na hladině souvislou vrstvu bublin, které pokryjí hladinu a jak praskají stříká to na zářivku a celý kryt. Nevíte co to může spůsobovat??? Zkoušel jsem ústí filtru dávat od 10cm pod hladinu až po 1cm nad ní asi hodinku to pěkně bublá a pak bubliny začnou pokrývat hladinu. Vzduchovací kamínek = ještě horší.
Zajímavé je, že stačí strčit k ústí filtru do vody ruku a všechny bubliny ihned piopraskají a opět je na cca hodinku klid.
Voda je ještě "mléčná" nemohou třeba nálevníci změnit přechodně konzistenci vody?

Edit: Jo vzduchování taky není silné, je to atman at 1500 120l/hod. a ještě trochu "přiškrcený" předem díky za rady a tipy
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2008 08:27 palo Re: palo
Už som tento problém vyriešil tak, že som vymenil na bublifuku molitan, kúpil som tam nový lebo ten starý čo tam bol mal už aspoň jeden rok. A odvtedy sa mi pena už netvorí, ale aj som odkaloval každý deň ako ste písali. Ďakujem za všetky vaše rady. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2008 20:31 palo Re: Nobody
Rybkam to problém asi nerobí lebo ani jedna zatial nezdochla. Ale znížim tú teplotu a budem odkalovať tak ako píšete a uvidím či to pomôže. Ďakujem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2008 20:25 Nobody Re: palo
Řešení:
Teplotu snižte na 24-25°C.
Po nakrmení odstraňte zbytky nespotřebované potravy(třeba jen 0,5l vody,nebo i méně),pokud je to možné,krmte 2-3x denně,menším množství potravy.
Vzduchování nechte tak,jak je.
Vyměňte každý den(třeba večer nebo,jak to vyhovuje Vám)pětinu vody v nádrži nebo obden třetinu vody.
Pokud rybky žerou,neumírají a rostou,tak ta pěna,a je jedno z čeho je,není problém pro rybky(jen estetické hledisko)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2008 14:44 palo Re: motýlek - jarda :-)
Ja viem, že by bolo lepšie živé krmivo, ale keď ho nemám odkiaľ zohnať tak musím kŕmiť umelým krmivom.
A ešte ma napadlo či nepomôže zníženie teploty z 27 stupňov na napr: 22 stupňov?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2008 14:12 motýlek - jarda :-) Re: Nobody
Fotka k příspěvku před rokem jsem měl v desetilitrovce 500 teter černých asi 3 týdny od vykulení ... byl to sice každodenní boj s čistotou, ale přežily to až na jednu malou kolizi asi čtvrtý den po rozplavání ... ta pěna opravud bude souviset s množstvím odpadních látek ... chce to vhodnější krmivo (nejlépe živé nauplie žábronožek) a nebo při umělém krmivu po čtvrt hodině od krmení alespoň odsát ze dna zbytek potravy ...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2008 12:40 palo Re: CaLiH2O
Večer som menil vodu a teraz keď som prišiel zo školy je tam plno peny po okrajoch akvária a včera večer som ešte vymenil vodu. A myslíte že to môže byť tým vzduchovaním ako písal CaLiH2O Mám vzduchovací motorček Champion CX 0088 s dvoma vývodmi a tie vývody som spojil do jedného a ten ide do bublifuku. Ďakukjem
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2008 12:26 palo Re: Eff
Kŕmim vločkami, ktoré sú rozdrvené na jemno a ešte občas tam hodím alebo prilepím na sklo tabletu, to je hlavne pre dvoch malých prísavníkov, ale jedia ju aj gupky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2008 10:16 Muž Eff [417] - RostlinyRe: Johan
V tom případě což takhle neřešit 50 kousků potěru a zaměřit se na krmivo, jeho druh a množství?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2008 10:14 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Nobody
vy rát rejpete, ale ještě jsem si odvás "nikdy" nepřečet něco, co by přispělo k vyřešení tématu ;-) a tak co podle vás ten potěr produkuje? žrát musí, čili tráví, takže i vyměšuje ;-) . no, já neodkaluju a jelikoš ani nemám filtr, tak mám na dně "hodně" kalu ;-) ale jediné vody, kde vidím pěnu na hladině (kromě hnízd mých čichavců), jsou vody v čističkách (způsobeno tuky). a nebo v řekách a rybnících na podzim (což je způsobeno saponiny)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2008 23:55 Muž CaLiH2O [2] - RostlinyRe: palo
jak to vzduchuješ - může to dělat i příliš zčeřená hladina :-O ani to nemusí být žádný svinstvo, možná to chce jen zklidnit proudění ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2008 21:29 Nobody Re: Johan
Takže podle Vás vytváří 50ks potěru nějaké bílkoviny a tuky,které jsou na hladině?
Opět novinka.Bodujete. :)
Vy máte kal v akva na dně při pravidelné údržbě a při holém dně,jak psal palo? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2008 21:07 palo Re: Silent
Popoludní som odobral tú penu z hladiny, ale teraz večer je tam znova a zasa som ju odobral a dolial čistú vodu a uvidím čo bude ráno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2008 21:02 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Nobody
Já myslel že bílkoviny a tuky jsou lehčí jak voda, čili se usazují na hladině (toho se využívá při čištění dopadní vody) a jak už tu bylo psáno, kal tam skoro není, takže odebírat vodu i z hladiny ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2008 20:57 Nobody Re. Johan
Johan napsal: Ale je fakt, jak už tu bylo psáno, že tam je asi moc odpadu. prostě častěji měnit trochu vody, hladně jí odebírat z hladiny. Do teď jsem si myslel,že je potřeba odsávat výkaly a nespotřebovanou potravu ze dna.Asi novinka - hladina? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2008 19:45 R Muž Silent [5949] Re: palo
To je při tomhle množství ryb nedostatečné. Je třeba odkalovat tak jednou za dva dny odstátou temperovanou vodou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2008 19:37 palo Re: Silent
Stále keď odkalujem to je raz do týždňa.
Edit: od tých malých gupiek tam toho veľa nieje a ešte občas sú tam aj popadané vločky. Ďakujem za rady.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2008 19:32 R Muž Silent [5949] Re: palo
Jak často děláš výměny vody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2008 19:22 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: palo
egerie není plovoucí, myslel jsem třeba okřehky, babelku atd.. Ta pěna je kvalitou vody, takže sice vodu měníte atd., ale asi málo. A přidáváte něco do vody, odkaď je ta voda,..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2008 19:17 palo Re: Johan
V tom akváriu mám čisté dno, takže odkalovanie nie je tažké a aj často odkalujem a dolievam čistú vodu , rastlinky sú zasadené v košíčkoch a plávajúce rastlinky nemám kde zohnať, jedinú plávajúcu rasrlinku mám len egeriu najas. Ale aj keď tú penu odoberem vytvorí sa znova. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2008 19:02 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Silent
proč to vidíte tak černě? si přeci nepředstavujte tři centimetrový ryby. vždyť říkal že to jsou ryby hned po narození. Já mám v pětadvacítce asi sto 100malejch čichavců, ale že by to byla konzerva bych neřek, vždyť je tam nemůžu ani najít :-D . Ale je fakt, jak už tu bylo psáno, že tam je asi moc odpadu. prostě častěji měnit trochu vody, hladně jí odebírat z hladiny, přidat rostliny (plovoucí). ale rozhodně by to chtělo do budoucna větší akva, nebo je někomu dát!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2008 18:53 palo Re: forepa
Voda je kryštálovo čistá a dnes som menil asi tak 1/3 vody. Filtrácia: molitan napojený na vzduchovací motorček Champion (bublifuk).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2008 18:46 forepa Re: palo
Máš aj zakalenou vodu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2008 18:44 R Muž Silent [5949] Re: palo
Žádná nebo nedostatečná filtrace, zanedbaná výměna vody. Voda je přesycená biologickým odpadem. Na hladině se vysráží bílkoviny.
Edit: 50 ryb v 15 litrech nemůže žádná filtrace vyčistit. To je prostě fakt. To abys měnil vodu denně. Nehledě na prostor. To musí vypadat jak konzerva. Ryby jsou omezovány v růstu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2008 18:32 palo – pena na hladine
Čavte. Mám 15 litrové odchovné akvárium, sú v ňom gupky(je ich cca 50, čarstvo narodené) a na hladine (dookola pri skle) sa mi tvorí pena. Neviete čím to je spôsobené a ako ju odstrániť, lebo aj keď ju vysajem tak je tam znova. Ďakujem za rady.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [3]

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 6300x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11011-pena-v-akvariu?od=101