Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Pěna v akvariu

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Údržba 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Pěna v akvariu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.04.2020 23:42 repssol Re: Socrates
Vymena vody a cerenie hladiny pomaha.Vacsinou sa ukaze pri nezabehnum filtry alebo vela zivin atd.Problemy su skor v malom akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2020 21:36 Muž Roger [1873] Re: Socrates
Taktéž se přikláním ke slepé hladině. Vznikat může z potravy, nedostatečný proud atd... Sám si vyber, po sléze z ní vzniká pěna pro stěnách akvária nebo kytkách které prorůstají hladinu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.04.2020 18:25 Jarden Sk Re: Socrates
Ahoj, myslím že to bude slepou hladinou, nie vždy musí byť volným okom viditeľná a hrubá.Z čoho sa ti tvorí, to už nechám na teba, ale príčin môže byť veĺa. Plyny vznikajúce v akva sa tak zhlukujú do malých bublín na hladine a tvoria penu, keby si mal prúdenie v akva asi by nebol problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2020 12:54 Muž Socrates [298] - Raci, krabi, krevetky – Pěna
V malém akváriu bez techniky, kde jsou jen dvě krevetky, jedna Endlerka a několik Okružáků a Levatek, se mi začala dělat pěna.
Prakticky vůbec nekrmím.
Čím by to mohlo být?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2020 16:03 Silviebaris
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravim...Již 3 den se mi tvoři v akváriu na hladině pěna,jako kdybych tam nalila jar...Ryby všechny,včera nakrmeno sušenou daphnii od dajany...Zatim měnim denně 6-8 litrů vody,ale děla se stále...Foto...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2017 01:31 - Re: vesperus
Môj tip: Prekrmovaná nádrž - veľké množstvo bielkovín z nespotrebovanej potravy? Veľké množstvo odpadu?
Ancík bordelár/ ampulárka bordelár/ Mečovky nedokonalé trávenie živorodiek - čiže zase o odpad viac.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2017 18:46 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: vesperus
Jak často měníš vodu a kolik ? to jsou všichni ti živočichové na fotkách v prezentaci stále v tom akvárku ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2017 00:15 Žena vesperus [2] – Bublínky + pěna
Stalo se mi to, co se nikdy předtím nestalo. Mám zapnuté vzduchování. Voda je stále čista, ale bublinky se na hladině nerozbijí. Cela hladina je pokryta bublinkami a na stěnách akvária se tvoří pěna jak na pivě. Nevíte někdo co s tím?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2016 16:51 R Muž romant [27987] Re: Legioix
A to já někdy zcela cíleně radím schválně skoro nerealizovatelný úkoly. Ono třeba v hlavě tazatelově(čině) dijde k onomu bliknutí. Vím, je to zákeřný, podlý, ale mnohdy velmi účinný. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2016 12:07 Muž Legioix [574] Re: romant
romant napsal: přikrej to krycím sklem, aby se nenachladil,
Pokud ses díval na tu fotku, tak to bude asi nadlidskej úkol :-P
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2016 17:30 Muž DaveLister [478] Re: Katka26
No pokud je chceš třít, tak ihned po výtěru. Tzn. musela bys je hlídat. Jinak prostě přijdeš domů a najdeš buď samici mimo akva, protože ze zoufalství vyskočí, nebo dobitou někde v akváriu. A v tomhle akvárku stejně nebudeš odchovávat potěr. Takže buď samice pryč hned a nebo všechny ryby do většího akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2016 17:13 Katka26 Re: romant
a kdy mám tedy samice dát pryč? Kdy poznat, že to proběhlo? Možná bych měla ty dvě holky kam přemístit, ale nevím, kdy...... a pak tam teda nechat samce jen s tím potěrem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2016 17:12 R Muž romant [27987] Re: Katka26
Ta koule je jenom pro toho beťáka, živý rostliny, filtraci tam máš, přikrej to krycím sklem, aby se nenachladil, samičku vrať tam kde jsi je koupila(to velmi rychle) a když se o ten prostor budeš náležitě starat, tedy pravidelně měnit vodu, zde bych doporučil 2x týdně klidně polovinu, budeš beťáka krmit pestře, ale střídmě, odkalovat zbytky potravy a detrit ze dna a hlavně tam bude neustále ta teplota ne nižší než 25st. tak by to mohlo jít. No zvaž to, je to trošku pobíhání, ale alespoň si osvojíš nějaký ten základ akvatistiky. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2016 17:12 Muž Strojek [141] Re: Katka26
penu bych ted fakt neresil ... vetsi akva spousta rostlin, hlavmne plovoucich a pak to nech na prirode .. pouze men aspon denne 1/2 vody nebo bude zle .. voda by mela mit aspon 25 stupnu a odstata ..pro vymenu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2016 17:08 Muž DaveLister [478] Re: Katka26
Věř tomu, že v takhle malém akváriu s tak málo rostlinami se samice neschová. Před výtěrem se samec snaží samici přilákat, takže je to v pohodě, po výtěru naopak zahnat, protože u bett jikry hlídá jen samec a samici u toho nechce...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2016 17:08 Katka26 Re: Strojek
dobře.....a co dělat s tou pěnou? Nechat je do toho třít?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2016 17:06 Muž Strojek [141] Re: Katka26
ver tomu neni to ani pro jednu z tech ryb co tam mas .. sezen aspon 50L akvarium a hodne rostlin, hlavne plovouci a pak se o osadce da uvazovat .. filtr nutnost a ta teplota pro bety take ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2016 17:05 Muž DaveLister [478] Re: Katka26
Aj aj to je velmi malé akvárium, tam může samec ty samice i zabít.
Bohužel business okolo akvaristiky je občas dost bezohledný ke zvířatům, někdy je to neznalost prodejců, občas i možná přístup, až jim to chcípne, koupí si další...
Edit: To bude to pěnové hnízdo. A když se do něj vytřou, tak se bude samec snažit samici odehnat pryč, no a samice nebude mít utéci kam, takže jí dost možná zabije.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2016 17:00 Katka26 Re: DaveLister
Fotka k příspěvku už se mi snad podaří i vložit foto
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2016 14:58 Muž DaveLister [478] Re: Katka
Na to přijdeš sama. Vysleduj jak ty bubliny vznikají. Buď je dělá samec, nebo se dělají samy na rozčeřené hladině, třeba u výtoku z filtru. Pak je to bordelem ve vodě, který je právě běžný u těch čerstvých nádrží.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2016 14:25 Katka Re: Strojek
no, to mě právě napadlo, jestli si nestaví to hnízdo. A jak mám poznat, že je to to hnízdo a co pak s ním? Toto jsem fakt nečekala, jsem v tom fakt zelenáč :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2016 14:24 Katka Re: DaveLister
Akvárium je úplně nové, tak to bude asi ono,.....mám i foto
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2016 14:03 Muž DaveLister [478] Re: Strojek
No jo, to je taky možné. V tom případě ho ale nebude těžké chytit při činu, jak staví, pěkně ty bublinky "plive".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.04.2016 14:00 Muž Strojek [141] Re: Katka
pravdepodobne se samec bety, snazi delat hnizdo.. on dela penove hnizdo, kdyz se chce trit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2016 13:56 Muž DaveLister [478] Re: Katka
Větší množství pěny se dělá hlavně v nezaběhlých nádržích, jak je to akvárium staré?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2016 13:52 Katka – Pěna
Dobrý den, v akváriu se mi dělá pěna (bublinky), vůbec nevím, proč je tam, i když nejede vodopád, který je součástí akvárka. Uvnitř mám 3 rybky, bojovnice, 1 samce a 2 samice. Jsem začínající chovatelka a moc si nevím rady, co s tím. Může to být pěna z filtru? Pěna se dělá nejen na okraji, ale tak různě.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2016 20:17 R Muž romant [27987] Re: Amarass
Nefunguje ti nitrifikace, to je celý, jak jsem psal, až se řádně nastartuje, bude to richtik. To proudění můžeš přiškrtit, jestli máš možnost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2016 20:14 Amarass Re: romant
Normalni pisak takže maltak,ale na mistě už přesaty ve vodě na hrubo jen oblazky..tohle jsem dělal už před čtyřiceti roky a pokažde to fungovalo..jen jednou jsem si koupil kaminky v Hornbachu a bum..po hodinovem prani se stejně voda zakalila...jako mléko..už raději zas po staru..jen ta pěna mě mrzi nikdy jsem to neměl,ale řikam si jestli to neni filtrama jsou nové a maj 650l/h a ma tam dva a přisavaj si vzduch..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2016 18:16 R Muž romant [27987] Re: Amarass
Ten písek je malťák a nebo betoňák?
Edit: Ptám se proto, že kopané(maltové) písky nejsou do akvária moc vhodné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2016 18:09 Amarass Re: romant
Fotka k příspěvku tak pisek přivezený vypraný a nyni se jde převařit ,pěnu v akvarku mam tolik že mi jde ven...
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2016 11:30 R Muž romant [27987] Re: Amarass
Chlape, nech to bejt, dej si pivko a nikam nejezdi, nic nepřevářej a za měsíc napiš, že už tam žádnou pěnu nemáš. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2016 11:23 Amarass Re: romant
Psal jsem že jsem pisek opět vyndal a vše oplachl..stejně pěna jen se voda zda být čista...takže nevim dnes pojedu na pisak a přivezu pisek a doma přecedim a vyperu a vyvařim tak jako jsem to dělal za mlada...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2016 11:19 R Muž romant [27987] Re: Amarass
Je to z toho písku, až ho osídlí bakterie, bude klid, ale na za 2-3 dny. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2016 11:13 Amarass Re: romant
Akavrium běželo vic jak pět roků v pohodě a nyni jsem se rozhodl mu dat nový pisek a filtry,ale tohle se mi fakt nikdy nestalo a ani před tim..a to už jsem par akvarek měl...nechám tomu tak čtrnact dni jen tam dam par rostlin asi tak za dva tři dny a pak uvidim co bude...jen mam strach aby to nybylo z polystyrenu..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2016 11:02 R Muž romant [27987] Re: Amarass
V nově založených akváriích vídávám pěnu i za více než měsíc po zprovoznění. Až začne akvo fungovat, tedy nastartuje se pevně nitrifikace bude se i tento jev upozaďovat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2016 10:46 R Muž afc1886 [14681] Re: Amarass
Dej na chvíli tomu akváriu klid.Že do něho pořád vrtáš,ničemu nepomůžeš,spíš naopak.
Edit-založ si prezentaci,ať se dá lépe poradit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2016 10:28 Amarass Re: vaclav
Ale pěna v akva mě teda znervoznuje..pokud zapnu vzduchovani (mam jej u přisavani u nfiltru) tak se ji dělá hromada. Voda je nadherně čista a už jsem i vyhodil aktivni uhli i když je nové..nikdy před tim se mi to nedělalo..
Jak asi dlouho mam čekat a pokud se i po teto době bude pěna dělat co dal?? Včera jsem i vyhodil všechen pisek pač jsem měl i malinko zakalenou vodu do bila,nyni je vod jako křišťál jen ta pěna trva. Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2016 10:14 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Amarass
V nově založených akváriích se dělá leccos a chce to počkat ono se to usadí. Vzduchovat není většinou potřeba, stačí aby filtr čeřil mírně hladinu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2016 10:05 Amarass – Pěna v akvariu
Hezký den Všem,přečetl jsem si par přispěvků,ale nějak mi to nepomohlo...založil jsem nové akvarium 100l,dal jako pozadi z polystyren a křemičitý pisek na dno. Udělala se mi na hladině do rana hromada pěny,kterou jsem odsal do kbeliku a dolil čistou vodou a opět se dělala pěna. Pokud jsem vypnul vzduchovani tak se do půlhodky vše stratilo,ale jak přidam do vody vzduchovani tak znova pěna, nemám tam zatim rybičky a ani rostlinky...už nevim řim to je..poradi mi někdo co s tim??Akva je 100l,filtry nove,a před použitim vyplachle.
edit: Nikdy jindy před tim se mi to nedělalo a tak nevim čim by to mohlo být, jestli tim polystyrenem??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2016 21:21 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: grunda
mi přijde, že ten filtr není filtr, ale čerpadlo bez molitanu stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2016 21:16 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Mirka
ne není. O filtraci víme prd, z fotky to nepoznám (nebo mi nefunguje křišťálová koule), plastové kytky nevadí - pokud není přerybněno a k tomu mrtvá filtrace, a těch pár mušlí taky ničemu nevadí. Nicméně by to chtělo podrobnější popis akva - velikost, typ filtrace, počet ryb a druh.
Edit: na ancíka je 50 málo, nicméně ten zbytek je v pohodě, stačí měnit pravidelně vodu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   08.02.2016 21:03 Žena Turbínka [2558] Re: Mirka
Tvůj problém není trochu pěny někde v rohu akvária, která ničemu nevadí, ale parta živorodek a ancák, tj. parta bordelářů první třídy v malém akvíriu s nevyhovující filtrace bez živých rostlin (nebo minimem) a ještě ty mušle ve sladkovodním akváriu. Doporučuji pročíst si pár článků a vzít to za opačný konec, jinak brzy budeš psát do vláken o nemocech. A možná jsem zlá a trvdá, ale je tomu tak.
rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2016 21:01 R Muž afc1886 [14681] Re: Mirka
Možná by mohl být problém v těch mušlích,které tam nemají co dělat,nebo možná ty kameny.
EDIT-ty plastové květiny vyndej a dej živé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2016 20:53 Mirka
Jaký labyrintky? Mám tam paví očka a teď nevím jak se jmenují bílá rybka s černýma skvrnama a čističe albína prisavnika
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2016 20:48 Žena Turbínka [2558] Re: Mirka
Máš tam ty labyrintky? A osobně si myslím, že ta pěna je nic proti ničemu, klidněji vem a vyndej nebo nech být :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2016 20:38 Mirka
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Prosím o radu. Udělala se pěna v akvárium a nevím proč a co s tím mám udělat. Děkuji za odpověď.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2014 22:40 ondrejD Re: Zeusk96
včera sem začal - dnes dokončím - i když vše již v podstatě bylo řečeno: 1OO litrů je na CCA 70 ryb, a zejména těchto, zoufale málo - i kdybych neodečítal objem štěrku, obsádka se blíží 1ks/1l - toto v případě těchto ne úplně malých, a ne úplně skromných ryb co se potravních nároků týká je prostě úplně špatně. To nezachrání ani poloviční výměna vody týdně. Ten systém je nestabilní - a nestabilním zůstane. Pokud jsi doteď měl štěstí - buď za to rád, nečekej ale, že štěstí bude pokračovat. Při sebemenším zakolísání (náhodné překrmení, cokoli...) hrozí, že na hladině nebude plavat jenom pěna. Chceš-li radu: snížit obsádku, nebo zvětšit nádrž - a to podstatně (1 ryba na 5 l minimálně - a sledovat co to udělá).
Edit: intenzivnější filtrace a výměna vody by samozřejmě měla taky pomoct, stejně ale doporučuju ubrat na obsádce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2014 20:02 Muž Yirka [9126] Re: Zeusk96
Řeknu vám na rovinu, že po sítích se zásadně nevybavuji a coby akvarista koníčkář ani nemám zájem radit komerci. A podotýkám, že bez znalosti základů akvaristiky jste se pustil na velmi tenký led. Nevím jak jsou rybky staré, ale nevidím to nijak růžově.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2014 19:40 Zeusk96 Re: Yirka
Díky moc za rady, vážím si jich. Nejrozumnější se mi asi zdá vyměnit uhlíkovej filtr a počkat co to udělá...
Yirka: s akvaristikou mám pramálo zkušeností, téměř žádné, o to míň s rybkama Garra rufa, vše co vím pochází z toho co jsem vyčetl na internetu, nebo mi někdo chytřejší poradil. Půlhodinovému hovoru s někým zkušenějším bych se rozhodně nebránil. Jestli by jste byl tak ochotný, tak by jsme se o tom mohli pobavit na facebooku, přes skype, icq nebo cokoliv tomu podobnému. Opět děkuji za rychlé odpovědi a rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.11.2014 16:42 Muž Yirka [9126] Re: Zeusk96
Nevím jak dlouhé máš zkušenosti s akvaristikou a s garrou rufou. Něco o ní vím a tak základní podmínkou úspěšného chovu je stále čerstvá provzdušňovaná voda vyšší teploty cca 28 stupňů. Rybky jsou nadprůměrně žravé a tomu odpovídají nároky na údržbu. Pokud je ovšem chováš k lazebnickým účelům, vyžadují trošku jiný režim. Do společného akvária se moc nehodí, poněvadž s nimi neobstojí rostliny. Je toho více, ale to je na půlhodinový rozhovor.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 3

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 6304x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11011