Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Lávový kámen

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dekorace 

Přejít na předchozí stránku 4 Žádná další stránka   1  
Lávový kámen
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2006 18:14 jardik.cardik Re: Anonym
Normalne to poloz na pisek. Se neboj. Akva jsou delane pefektne a neni boha aby se neco stalo kdyz to unese taku masu vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2006 18:09 Muž [] Re: Anonym
Záleží na hmotnosti těch kamenů. Pokud nejsou přehnaně těžký, tak se můžou položit na štěrk. Ale při vyšší hmotnosti je jistější dát na dno polystyrenovou desku, na ní položit kámen a pak nasypat dno. Což v případě už zařízeného akva může být malinko problém, ale dá se to udělat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2006 18:03 Muž [] Re: jardik.cardik
jsem z rymarova.a muzu je polozit normalne na ten pisek?nebo odhrabat dno a na hole sklo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2006 17:19 jardik.cardik Re: Anonym
Rak to jo. ty jsi nekde od bruntalu? Ja jsem z krnova, tak pokud je mas s tama tak to budou nadherne. Ja byl az na vrsku a tam u lavečky jsem kopl kladivkem a neco si vykopal. zbytek jsem nasel na tom prudkem svahu smerem k benzince. super nahodička
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2006 17:15 Muž [] Re: jardik.cardik
no to je parada ano ja byl pro ne vcera na uhliraku
mam tam nejake kance,o fotku se snazim ale nejak to nechce vzit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2006 17:14 Muž [] Re: Mrakoplash
mam strach aby neprasklo spodni sklo kdyz je polozim na sterk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2006 17:12 jardik.cardik Re: Anonym
No jasne. Ani je vařit moc nemusis. Ja je jen peclive kartacoval ve vlazne vode a jakto dopadlo se kukni na mou Afriku. Je to parada. Ale ja to mam z prave sopky z Bruntalu na Uhliřskem vrchu. Ty z obchodu jsou take zvlastni... Ale i hezke se daji sehnat. Dej foto jsem zvedavej. Drzim palec a co budes chovat???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2006 17:04 R Muž Mrakoplash [1776] Re: Anonym
tak je tam dej :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2006 17:03 Muž [] – lávové kameny
Mate v akva lavove,nebo i jine kameny na dne primo na skle nebo je muzu dat na vrstvu pisku? Uz mam zarizene akva ated jsem sehnal lavove kameny a chtel bych je tam dat.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2006 08:04 Houba Re: matko
mam ji taky v akva a bezproblemu .)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2006 18:16 Muž wladys [291] - CichlidyRe: matko
..láva je samozřejmě pro ryby neškodná...měl sem ji taky v akvárku.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2006 17:29 Sidonius Re: matko
Já si taky myslím, že lávové kameny jsou v pohodě a m.j. díky své struktuře poskytují dostatek místa pro nitrifikační bakterie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2006 13:38 Lucík Re: matko
Ja je tam mam taky a zatim v pohode
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2006 10:33 kiiki Re. matko
Já si myslím že je to v pohodě.Koukni se ke mě na fotky a budeš mi věřit(nevím jestli něco najdeš ale určitě tam nějaké fotky s lávovýma kamenama jsou ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2006 09:59 matko Re: kikii
mysim ze s tymi ementalovymi dierami by boli super, ale vzhladom na ich zlozenie som si netrufal.. reku ci nie su pre leguanov alebo inu zver :) cize lavove kamene su v pohode pre rybicky... mozem ti verit, ze? great :)

no ja neviem, s tym chemickym zlozenim... vsak to je sama sira, nie je to toxicke pre rybky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2006 09:56 kiiki Re: matko
Myslíš lávové že????Ty jsou super sama mám v akvárku 3 a rybkám se moooooooc líbí!! potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2006 09:52 matko – sopecne kamene v akvariu
V obchode som videl velke sopecne kamene do akvaria. Tie by rybickam asi neurobili dobre, ze?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.07.2006 21:18 fodera Re: Marek
Láva je široký pojem, složení je různorodé, většinou je podobné bazaltu (čedič). Nemělo by se uvolňovat nic, ale raději kápnout trochu octa nebo HCl, jestli nešumí. Záleží na podílu vápnitých složek a stupně zvětrání (CaCO3, Ca-živce), dovedu si představit, že některé kousky mohou i šumět, ale obecně bych se toho nebál. Když vidím, jak Japonci rvou do akvárií vápence a dolomity a ještě si to nechávají nekřesťansky (tedy vlastně nešintoisticky) zaplatit, tak láva je naprosto ok ;-)

Výhodou struskovité lávy je, že se tam usídlí užitečné bakterie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2006 10:19 Marccello Re: logos
Jj, přesně tak, jsou hoodně dekorativní a v kombinaci s bílým pískem a k tomu africké cichlidy - tak to má můj kámoš - je to super!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2006 22:03 logos Re. Marek
Lávové kameny jsou velice dekorativní a vhodné do akvária (stejně jako například velice přírodní pískovec), nemusíte se ničeho bát :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.07.2006 21:59 filip Re: Marek
Ahoj u lávových kamenu se nemusíš ničeho bát, bratr je má u tlamovců a nestěžu je si na ně takže je můžeš do akvária dát ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2006 21:51 Marek – Kameny do akvária
Dobrý den. Chtěl bych se zeptat jak je to s vhodností "lávových kamenů", které se běžně prodávají do sladkovodních akvárií. Neuvolňuje se z nich něco, co by rybám škodilo? Ptám se protože při výběru lávového kamene se vždy znich odlupuje cosi jako malinké drobečky.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... 3 ...... [4]

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 7633x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11-lavovy-kamen?od=151