Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Lávový kámen

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dekorace 

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Lávový kámen
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2007 09:00 Vrubouš Re: navratilkova
Wau,pekne ;-).Umyt,obvazat Javskym mechem,Anubiasem,Microsoriem....a sup s nim do akva :-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2007 08:03 navratilkova Re: Vrubouš
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku tak tu sú tie lávové kamene....čo s nimi?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2007 09:35 Vrubouš Re: navratilkova
Ahoj Makčupikču :-D Nejlepe by bylo,kdybys je vyfotila,pak by snad poradilo vice lidi a snad i ja :-).Ale obecne staci lavu jen oplachnout vodou,zbavit ji necistot a sup tam s nim! :-).
Edit: Mozna se zacni zajimat kam tvuj pritel jezdi. Protoze Machu Picchu a Mexiko od sebe deli asi 4 000 km!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2007 09:32 navratilkova – Lávový kámen z Mexika
Přítel přivezl z Mexika (Makčupikču) dva lávový kameny. Múžu je dát do aqua? A co s nimi před tím...vyvařit?
Chtěla bych je tam dát...jsou nádherný červený

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2007 21:13 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Roman
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku no tak tam už nebudu dávat ani větev ani lávu (tu vyndam fakt zvyšuje alkalitu) ale dám tak kus kořenu co byl u krevetek 1/2 roku, nějak byl uprostřed moc tenkej a zlomil se mi když spadl na zem ale ten horní kus vypadá dobře když tam ještě dám riccii a jávskej mech
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2007 15:29 Muž Roman [100] - CichlidyRe: Křovák
lávové kameny se dávají často k africe.jedním z důvodů může být i to že zvyšuje alkalitu.takže šumět asi umí. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2007 14:51 Muž matlala [798] - RostlinyRe: georged
Fotka k příspěvku no tak mám už i mech, zkouška že to není beton pročka kusek sem ulomil a je stejný i vevnitř.
Dodatek: to co mám v ruce zbylo původně bylo vše na jeskyňce.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2007 14:49 Muž georged [44] - ŽivorodkyRe: matlala
Beton vadí a to dost... zvýší ti to tvrdost vody a i Ph. Ale nech to nějakou dobu louhovat někde bokem (třeba v kýblu) a ono to potom nebude tak strašné... já jsem nakonec ten kámen stejně zrušil, protože po čase zčernal rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2007 14:28 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Štěpán
Z 3 týdny se stavím na větší, je pěknej, moc. A už mám potvrzeno že je to láva, kopím aspoň takových 0,5kg aby byl velkej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2007 14:24 Štěpán Re: matlala
Proč vadí beton bys mohl vidět na metru černý most, tam mistři stavitelé namíchali beton tak dobře, že se jim tam dělaj vápníkový krápníky...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2007 14:22 Muž matlala [798] - RostlinyRe: :-)
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku a ten beton? vadí nebo ne?
já ho mám za 15kč (75kč 1kilo) můj má 0,2kg
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2007 13:46 :-) Re: georged
Doporučuju test palicí. Často se, zvlášť v superhypermárketech, prodává barvený beton.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2007 13:41 Muž georged [44] - ŽivorodkyRe: křovák
To co mají v Hornbachu má opravdu k lávovému kamenu daleko. Taky jsme si ho kdysi koupil¨ rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2007 12:58 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Kai
tak jsem to zkusil nešumí to jen trochu sem tam bublinka, ale to je tím že tam jsou póry a když se nabírá tekutina tak vyžene vzduch
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2007 12:44 Muž Dandy [4] Re: Štěpán
mam v akva s rybkama a v pohode, je to idelani dekorace, lehka, pevne drzi a da se jeste lehce opracovavat. Mam jiz pres 1.5 roku a rybkam nijak nevadi, dokonce ancici si na nem v pohode lebedi a relaxuji.

Jedine co doporucuji je opravdu test na vapnik, v nekterych opravdu je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2007 11:34 Kai Re: matlala
Prostě ho zkus normálně pod octem,jestli šumí tak si ho tam doufám nedáš ne? :-) Vaření nemá žadnej smysl,vápníku v něm se nezbavíš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2007 11:15 Sidonius Re: Křovák
No přece - aby ho lépe rozpustil. :-D
Jak píše Křovák - některé "lávové" kameny obsahují vápník...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2007 10:34 Štěpán Re: matlala
vařit v octě? proč???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2007 10:15 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Křovák
zkusím ho vyvařit v octové vodě a polít octem, neplave to je težkej a chci na něj přivázat javský mech
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2007 10:13 Křovák Re: matlala
Otázka je, zda-li je to skutečně lávový kámen. Třeba to, co prodávají v Horbachu jako lávový kámen rozhodně lávovým kámenem néní. Už jenom podle toho, že pod octem šumí.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2007 10:11 Štěpán Re: matlala
Se složením vody nic a u krevetek být může. U ryb asi ne, protože je moc ostrý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2007 10:09 Muž matlala [798] - Rostliny – Lávový kámen-pro a proti-krevetky a ryby+toxicita
Ahoj,
včera jsem ve zveráči narazil na lávový kameny a moc se mi líbili jen si nejsem jistej či to nebude něco dělat se složením vody a jestli ho můžu mít u krevetek, když ne tak půjde jako ozdoba do květináče s pokojovkama.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2007 17:23 Muž Dandy [4] Re: Štěpán
Fotka k příspěvku Presne. Taky me neprijde nijak vyrazne ostrej. A prace je s nim super (narozdil od korene), a ve vode vypada skvele. Treba koren me porad barvi i po vyvareni atd.. Tady jsem si pohral a rovnou i ktyku pridelal a pohoda.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2007 16:10 Muž Paul Ramon [17] Re: Štěpán
Nevím jak ty Štěpáne, ale já lávovej kámen ostrej nemám! Pokud se dobře vytvaruje, tak je to skvělá prolejzačka - panďáci to milujou.. :-) Nehledě na to, že podle mě to v akváriu vypadá dobře...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2007 07:39 Štěpán Re: Paul Ramon
Negativní vliv na vodu nemá, ale na ryby by se taky asi nemělo zapomínat, že?
Láva je velmi ostrá a mohou se o ní poranit ryby. Láva je vhodná jenom coby drcená do biofiltru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2007 03:47 Muž Paul Ramon [17] Re: Usine
Díky za tuto otázku a odpověď - někdo mi onehdy k nádrži napsal, ať lávový kámen vyndám, že to tam "špatí". Teď už vím, že to byl pouze jeho subjektivní názor...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2007 23:07 Usine Re: Dandy
Negativní vliv na vodu to nemá. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2007 19:36 Muž Dandy [4] – Lavove kameny a vliv na vodu
Koukal jsem do fora a spise se resi jestli je to pekne atd. Ja jsem si take koupil a zjistil ze se to da skvele tvarovat a proste si s tim hrat a delat i jeskynkove utvary. Ale zajima me jestli maji nejaky vliv na vodu, abych si tam nedal nejakej velkej kus a voda nezmenila rapidne slozeni. Ma nekdo nejakej poznatek pro lajka ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2007 08:51 Tom Re: Hanys
No ona je láva a láva teď byl v jednom časopisu článek o Češích co jedou na plachetnic okolo světa a jako zajímavost tam bylo, že někde v tichomoří jsou velký plochy plovoucí lávy z podmořských sopek. Byli tam i super fotky, že jsem si myslel že to je ostrov. Plavaly tam i kusy velikosti fotbalovýho míče. No ale do akvária to není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2006 22:06 Hanys Re: Kate
Pemza to neni, taky me to napadlo, ale neni, vypada, jak lava, ma i strukturu lavy. Kdyz jsme to tam kupovali, tak by clovek nerekl, ze s tim budou problemy a ve dvou telefonatech tvrdili, ze to davaji do akvarek taky. Tak tam asi pojedu a reknu jim, at si to strci do toho akvarka s tema Frontosama a uvidime, jak se na to budou tvarit, fakt jsem docela vytocenej.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2006 20:06 Žena Kate [10] Re: Hanys
No a nemůže to být obyčejná pemza? Taková ta na nohy? Ta plave a když je nabarvená, tak pouští barvu. A myslím, že se i drolí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2006 19:52 Muž [] Re: Kate
Neparfemované savo-se odpaří,ale není zase nutné to v tom koupat.I když u hladkých kamenů to nevadí.naopak lávové mají tendenci nasávat,takže by to vody pustilo a bylo by zle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2006 19:10 Hanys Re: LordP
Asi tam ve stredu pojedem, ale jeste zavolam tomu kamosovi z prirodovedy, jestli zna nejakyho geologa, aby se podival co to je.
Jo jeste jsem zkousel, uplne se to droli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2006 18:02 Žena Kate [10] Re: Usine
Počkat, polít savem? Vždyť všude píšou, že se do akvára nesmí dostat žádná dezinfekce, nebo čistící prostředky! Proto se přece nové koupené akvárium vymývá jenom horkou vodou a ne čistidlama. No a teď do něj takovýmhle způsobem zavléct savo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2006 15:23 Fish Re: LordP
No tak lávové kameny jsou hlavně porézní. Proto jsou lehké. Co takhle si něco zjistit, než začneš psát? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2006 14:53 Sidonius Re: Hanys
Lávové kameny koupíte i v Olomouci. Např. v OBI. A plavat ani barvit nebudou... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2006 14:14 Muž LordP [7] Re: Hanys
urcite si naletel lavove kameny je to roztavena hornina ktera se dostala na porch pri lavove cinnosti.a jak vsichni vime tak tezke veci klesaji dolu.proto i lava je slozena hlavne z tezkych hornin.proto nechapu jak muze plavat a jeste k tomu poustet barvu.
Zajed do sklorexu a nebo jim zavolej.maji je tam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2006 13:13 Hanys Re: Usine
Taky si myslim, ze jsem naletel. Asi tam pojedu, ale fakt trvdili, ze jsou to lavovy kameny. No bude to opet krasne j vylet z Olomouce. Zkusim reklamaci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2006 12:09 Usine Re: Hanys
Každou věc kterou dáváš do akvária je třeba pokud to jde desinfikovat. Kameny polít savem kořen vyvařit ve slaně vodě a rostliny nechat pár hodin ve slabém roztoku hypermanganu. Máš potom jistotu že jsi si nepřitáhl do akvária něco co tam nechceš. :-)

Jestli plavou, tak bych řekl, že jsi naletěl :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2006 11:48 Hanys Re: j_j
Zkusim, doufam,ze to pomuze, ale nikdy se mi tohle nestalo, aby plavaly a neco poustely, nerad bych, aby mi vyzdechaly ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2006 11:44 Muž j_j [18] Re: Hanys
zkus je vyvařit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2006 11:36 Hanys – Lavove kameny
Nazdaarek, nemate nekdo zkusenosti s lavovymi. Kopil jsem v Brne na Taborske lavove kameny, ale kdyz jsem je dal do vody, tak nektere plavou a pousti barvu. Zda se mi, ze jsem naletel. Kdyz jsem tam volal,tak mi rekli, ze je to uplne normalni, ale me se to nezda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2006 10:54 Muž j_j [18] Re: nikos
já bych ho vyvařil-pro jistotu,tím se nic nezkazí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2006 10:50 nikos – Lávový kámen
Dobrý den. Prosím, je třeba před vložením lávového kamene do akvárka s ním něco dělat ?
Vyvařit, nechat vedle ve vodě, .. ? Akvárko se zakládá - tedy zatím rostliny a bez ryb. Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2006 18:11 Muž [] Re: jardik.cardik
Nemůžeš srovnávat tlak vody a těžkýho šutru ne U vody je ten tlak rovnoměrně rozloženej, což u šutru ani zdaleka ne tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2006 17:25 Havran – Lavove kameny
V neděli si udělám výlet na ty kameny jsem zvědavy jak se to pak bude těm mojim rybkám líbit. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2006 14:38 jardik.cardik Re: Havran
No na Uhliřském vrchu. Je to stará sopka a je tam parkovište. Pak musís ale asi 1 km pesky. Normalne vjedes do Bruntalu smer Olomouc az přijedes k rybníku za rybníkem je Kaufland na pravo a na levo je odbocka do kopce, tam zahnes. Pak furt do kopce az k takove brane velke tam je parkoviste. No a si tam. Mimochodem kolem parkoviste je plno male lavy kterou jsem použil jako dodelaní prazdnych mist. Ale na vrchu tam je toho nejvíc. Stačí to tam projít a mas plnej batoh hned. :-D ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2006 13:11 Havran Re: jardik.cardik
Kde se ty kameny u Bruntálu dají nasbírat? Já jsem z Opavy a rád bych si pro nějaký zajel. Dík za radu. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2006 15:06 Žena Marfi [10] Re: Anonym
Mám tam lávový i normální kameny a mám je všechny na písku a vše je v pořádku. Už několik let a nic se neděje - spíš bych se je bála dát přímo na sklo, abych ho nepoškrábala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2006 08:20 Houba Re: Anonym
lavovy sutry sou lehoucky oproti normalnim kamenum ... nebal bych se je dat na pisek :)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [3] 4

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 7633x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11-lavovy-kamen?od=101