Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Knihy o akvaristice

 

NápovědaFórum » Literatura » Knihy 

Přejít na předchozí stránku 6 Žádná další stránka   1  
Knihy o akvaristice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2008 12:16 Žena Voloďka [59] - TetryRe: agent007
Tuhle knížku (ta modrá encyklopedie) mi koupil bratr, že mi udělá velkou radost. Sice mi udělala radost, fotky pěkné, ale to kecání o koulích-že jsou vhodné pro závojnatky, mě docela dostal hmm

Podle čistě mého názoru už podle vzhledu knížky si říkám, že to neudělal zkušenej akvarista, protože se většinou jedná o atlas sladkovodních ryb a on hodí na titulní stránku nějakou mořskou rybu. Hned na straně 8 je vidět fotografie koule a u ní je popis: nádobka pro zlaté rybky. A nebo tahle věta mě docela až zaskočila a trochu i naštvala, cituji: Všechny ryby nemají takové požadavky. Tzv. "ryby pro začátečníky" jsou známé svou přizpůsobivostí. Cítí se dobře téměř v každém akvárku, bez ohledu na to, zdali je osázeno či nikoli, ostře nebo matně osvětleno nebo jestli ve vodě je silné proudění či vůbec žádné..." Super, takže jako kdybych byla začátečník, tak si koupím 20litrovku, seberu nějaké šutry z cesty, naleju do akva vodu z kohoutku, podívám se sem do rad, které to začátečnické rybky jsou a koupím si jich tak 5kousků a hodím je tam aniž bych přemejšlela o nějakém světle, nutnosti filtru, rostlinek a nedej bože nějaké údržbyhmm hmm hmm tone tone tone Ale to určitě ty rybky přežijou, když jsou to začátečnické rybky, že??? ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2008 11:42 Žena Rebbie [71] Re: agent007
Tuhle sem ti přece popisovala :-D Přijde mi, že nečteš. Jen se ptáš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2008 19:28 Muž DonJuanKarlos [30] Re: agent007
To je dost(ta cena), zkus se podívat na nějaký e-shop palec Dá se tam koupit knížka i o 30% levnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2008 18:49 agent007 Re: DonJuanKarlos
Dneska jsem v obchodě shlédl tuto knížku (akv. a jez. ryby). Je malého formátu asi jako malý sešit, ale připadala mi přehledná s řazením ryb dle českých názvů a dokonce obsahuje druhou část za rybami a ta je o rostlinkách. Ke každému druhu je jedna fotografie, popis název, výskyt, charakteristika, rozmnožování, krmivo...Opravdu mě zaujala. Cena je ale 380,-
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2008 19:43 Muž DonJuanKarlos [30] Re: agent007
Mám tuhle knihu (akv. a jez. ryby) a zdá se mi dobrá, atlas ryb je hodně obsáhlý a objevují se vněm i méně známé druhy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2008 14:45 Muž wayn [79] Re: agent007
Nedávno jsem koukal na starší vydání této knihy (někdo ji nabízel k prodeji) a bylo tam hodně nesmyslů. Třeba je ale toto nové vydání lepší, nevím...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2008 12:55 agent007 – Taky dobrá
Fotka k příspěvku Dnes jsem se díval na dílko společnosti REBO a myslím, že taky není špatná. Nehledal jsem chyby (pokud jsou vůbec?), ale spíš obsah, zpracování atd...Máte někdo? Ohodnoťte.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2008 13:24 R Muž Mrakoplash [1776] Re: agent007
ty akvarijni a jezirkove ryby mam
hezky fotky a docela slusnej popisek u rybek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2008 23:28 Muž Jurasek [137] Re: danrycka
To jo, ale o akvarijních rostlinkách toho je napsaného spoustu... Ale bahenní a venkovní rostlinky k jezírkům se mi zdají být jako velké plus... Ty většinou v atlasech nejsou. A je tam odkaz i na rybicky.net :-) Trošku mne zarazila u jesetera malého délka 120 cm... Myslel jsem, že má tak 60, ale jistý si nejsem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2008 23:20 Muž danrycka [56] Re: Jurasek
Tak v tehle knížce je snad o každé rybě něco :) věnuje se i mořské akvaristice a děním kolem akvária, bohužel pro rostliny zbylo jen pár stránek, ale jsou to "akvarijní a jezírkové ryby" a ne rostliny takže si nemůžu stěžovat palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2008 22:51 Muž Jurasek [137] Re: agent007
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Obsah (nic moc, ale v původní velikosti je zhruba čitelný):
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2008 20:59 Žena Rebbie [71] Re: agent007
Já mam tu červenou :-) Hnedka co sem do ní koukla tak sem našla chybku v názvu neritinky, ale jinak se mi moc líbí :-) Pěkný fotky a líbí se mi že sou tam i kytky :-) Je tam i psáno o rybách jako takovejch, obecně, pak podle čeledí, pak o výběru a přepravě ryb - neni toho moc, spíš tak jako základní ale užitečný info :)
Dále to je v podstatě jako altas, čili fotky rybek, pak kytek a bezobratlejch - vždycky na jedný stránce sou tři a na druhej straně k nim info: výskyt, rozdíly mezi pohlavími, péče a chov, rozmnožování a zvláštnosti + značky: velikost samce a samice, kolik se jich má chovat v jednodruhovej a ve společnej nádrži, doporučená velikost akva, doporučená kvalita vody a krmivo :-)
Tak snad sem podala vyčerpávající popis knihy :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2008 20:33 agent007 Re: Jurasek
Mrkni prosím do ní a zjisti co obsahuje atd. Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2008 16:09 Muž Jurasek [137] Re: agent007
Ty akvarijní a jezírkové ryby mi dneska přišly nečekaně poštou... Nečekaný dárek od přítelkyně. Zatím jsem v ní jen listoval, ale přijde mi pěkně udělaná a zpracovaná... Navíc má krásné obrázky. Věnuje se i mořským akvárkům a jezírkám. Včetně rostlin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2008 16:00 filipo Re: agent007
Já mám radši starší literaturu. Jednu z novým mám Akvarijní a jezírkové ryby. Je pěkně ilustrovaná, ale v některých věcech s nima nesouhlasím např. dávání různých blbostí do akvaria jako jsou hrady, mušle atd. Fotky jsou pěkný a rozdělení čeledí se jim taky povedlo. Jsou tam i některé druhy které v knížkách nevidím často. Tato knížka je spíš na prohlídnutí než abych se něco z toho dozvěděl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2008 15:51 agent007 – A co tahle?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku máte někdo?

Edit: Jinak zatím nejlepší je určitě kniha od Svojtky Velký obrazový průvodce - Akvarijní ryby. Bohužel ji má doma bratranec takže kupovat tu samoukdyž si ji můžu půjčit kdykoliv budu potřebovat nechci. Chtěl bych jinou,která by přinesla jiné info a fotky.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2008 14:14 erdo
Mám několik akv.kníh.Podle mě jsou na nejlepší úrovni české knížky od autorů např:Krček,Frank,Hofman,Novák.Mám i překlady z cizí lit.,ale tam bývá spousta nepřesností a omylů.Snad špatným překladem? tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2008 13:00 sakrbleK
Tohle sháním už hodně dlouho a nic... :-(
planta.aquariana.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2008 10:22 Muž wayn [79]
Tady je další seznam dostupné literatury: www.akvarijni.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2008 08:34 Muž Yirka [9126] Re: Roman
Dodám, že se jmenuje "Sladkovodní akvaristika" a vyšla v roce 2000 v Ottově nakladatelství,divize Cesty.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2008 08:18 Muž romi [7] Re: filipsi
tak to teda neviem ani ja :-)
este som ju necital, len tie akvarijne ratliny od rataja, inak len ak potrebujem nieco konkretne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2008 08:07 Muž filipsi [1295] Re: romi
Hezke, to bych taky nevahal.

Jen mi vrta hlavou, jak velke akvarium se muze vejit do te kocky? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2008 07:49 Muž romi [7]
ttieto knihy som nasiel v jednom antikvariate na nete:
333 x Jak a proč (akvaristika)
Akvárium v kocke
Akváriové ryby (1996)
333 zajímavostí pro akvaristy (1995)
Veľká kniha o akváriu (1997)
Akvarijní ryby. 500 druhú (1995)
Vaše akvárium (1986)
Akvárium. Ilustrovaná príručka pre začínajúcich akvaristov (1984)
Akvaristická elektrotechnika (1989)
Chováme akváriové ryby (1989)
Akvaristika začíná u rostlin (1980)

tak som ich vzal za 1100,- Sk vsetky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2008 00:03 Muž wladys [291] - Cichlidy
Já bych chtěl zase varovat před knihou AKVÁRIUM.Autorka Gina Sandford.Vydavadelství Cesty.Zatím je to to nejhorší co jsem,kdy o akvaristice přečetl.Spousta chyb záměn fotek a nepravd.Rozhodně nedoporučuju!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2008 23:53 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: agent007
Za velmi dobrou knihu považuji Velký obrazový atlas AKVARIJNÍ RYBY nakl. Svojtka... Pěkné fotky, obrázky a celkem vydařený popis rybek a jejich nároků na chov.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2008 22:53 Muž Roman [100] - CichlidyRe: agent007
Nedávno vyšla překopanaá kniha Stanislava Franka, to vždy má úroveň.tak se po tom mrkni.vydání je z roku 2007 max 2006.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2008 22:28 agent007 Re: Criple Fishx
Měl jsem na mysli něco z novodobých knížek od roku 2000 dál
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2008 22:25 Muž Criple Fishx [5] Re: agent007
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2008 20:47 agent007 – zkušenost s knihami o akvarijních rybách
Máte někdo zkušenost s knihami o rybičkách? Měl jsem v merku Akvarijní ryby, bezobratlí a rostliny od Schaefera. Zajímal by mě názor na literaturu případně doporučení na jinou knihu.Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2008 19:44 Frigo112 Re: Delfinek
tu mam aj ja po dedkovy, ale nektory veci uz nesu aktualne, ale princip zostava rovnaky, este mam sladkovodna akvaristika-Stanislav frank, a akvarium -gina sandford
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2008 19:25 Delfínek
JÁ mám KNÍŽKU 222*jak a proč mám ano a ještě starou hmm :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2007 11:54 zrzinuska Re: :-)
To je pravda, že jich je hafo, ale žádá není Moje akvarium v zeleném obalu. :-) Jedná se o starou knížku a bohužel nevím ani autora. Díky za odkaz, ale bohužel tam tato knižka nebyla. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2007 11:23 :-) Re: zrzinuska
těch je :
www.akvarista.cz/…
hledej ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2007 20:19 zrzinuska – moje akvarium
ahoj všem. Sháním pro svého přítele starou knížku Moje akvarium. Prolezla jsem snad všechny anikvariáty na netu, ale nic. :-( Nevěděl by někdo, jak tuto knížku sehnat? Moc děkuju.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.05.2007 23:17 Tom K. – knížky...
Mám pár knížek o akvaristice, ale skoro vkaždé se píše něco jinýho..... :-| tone

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.08.2006 14:20 logos Re: Marcello
Takže vidím že připomínky ke stránkám nečtete, takže to umístím ještě sem. Kniha od prof Zukala se tu totiž objevila nedávno v tematu: rozmnozovani neonek.
Odkaz na tuto knihu ,která obsahuje podorbný popis akvarijních rybiček včetně spousty fotek a je opravdu výborná je zde (překopírováno z původního příspěvku):

Vážení přátelé,mám pro všechny dobrou zprávu.Našel jsem na této adrese macleak.ic.cz kompletní Zukalovu knihu v elektronické podobě a ještě mnoho dalších.Doufám ,že jsem tímto všem zájemcům alespoň trochu pomohl.Mějte se fajn.

Snad vám to alespoň trochu pomůže tone logos
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2006 13:14 neo Re: Ka-i
Přiznám barvu-nevím, A taky nevím kde ji stáhnout jistý človíček mi ji poslal e-mailem palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2006 13:11 Ka-i Re: neo
Nejmenuje se ta kniha náhodou 333x jak a proč?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2006 11:56 neo Re: Marcello
hoj já tu knihu mám jak v elektronické podobe tak i vytisknutou. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2006 11:18 Marccello – kniha o akvaristice
Ahoj lidi, jednou tu někdo psal o nějaké starší české knize o akvaristice, i s odkazem na její elektronickou podobu. Bohužel jsem si ten odkaz nezapsal, a teď ji nemůžu najít. Poradíte někdo pls? Dík

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [6]

Zpět na obsah sekce Literatura • Zobrazeno 11155x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1099-knihy-o-akvaristice?od=251