Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Knihy o akvaristice

 

NápovědaFórum » Literatura » Knihy 

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Knihy o akvaristice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2014 15:35 Muž MARTIN HORÁK [907] - Na prvním místě anubiasy. Jinak miluji americké cichlidy.Re: romant
No to můj syn už taky ví. Ale nechci, aby seděl hodiny pouze u netu. Má narozky a dát mu jako dárek odkaz na zdejší forum nepovažuji jako to pravé ořechové :-D Jak to tak vypadá, asi bych mu koupil tu novou knihu od Franka Akvaristika 100+1 a sobě 333x jak a proč a až to nastudujeme komplet, tak si to prohodíme hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2014 15:27 R Muž romant [27987] Re: MartinHorák
Může být. Zkusil bych antikvariát. Jinak zdejší fórum je taky takový X krát jak a proč v akvaristice. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2014 15:23 Muž MARTIN HORÁK [907] - Na prvním místě anubiasy. Jinak miluji americké cichlidy.Re: romant
A co kniha od Franka 333x jak a proč? A nevíte kde ji koupit? Ať hledám jak hledám, nenacházím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.05.2014 15:10 jamajcan Re: MartinHorák
Velmi vhodná:Stanislav Frank-Akvaristika.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2014 15:00 Muž MARTIN HORÁK [907] - Na prvním místě anubiasy. Jinak miluji americké cichlidy. – Kniha o akvaristice v roce 2014
Zdar všem! Svému synovi chci koupit knihu o akvaristice. Můžete mi prosím někdo poradit takovou, která není jen plná obrázků a reklam? Takovou, kde se probírá vše od založení akvárka, údržba, jak funguje filtrace, bakterie atd. atd. Já sám nad takovou knihou přemýšlím, takže bych vzal asi rovnou dvě. Děkuji za tipy!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.11.2013 16:01 Muž Yirka [9126] – Obecně
Když už jsme u těch knížek, tak si dovoluji připomenout, že většina knihoven je v oboro akvaristika více než slušně vybavena a to domácími i zahraničními autory. A z mých zkušeností mohu říci, že antikvariáty taktéž. A ceny tam jsou velmi příznivé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2013 15:47 Muž MichoCZ [891] - Amerika
Tak mi to nedalo a šel jsem do dvou knihkupectví podívat se na knihy o akvaristice a dvě si přinesl. Ani jsem si neuvědomil co to je za knihkupectví a když nesu knihy k pokladně, tak mi pokladní říka, že mají jen poškození knihy a od Zurla Cichlidy a od Hellnera Halančíci za 29Kč kus. Takže když se chce, tak to jde koupit knihu. Ale je fakt, že z české klasiky tam byl jen Krček a jeho Atraktivní akvárium, které mě až tak moc neoslovilo po proslitování. Možná si to celé přečíst, tak změním názor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.11.2013 13:17 JoKa Re: stupi
Je krasne, jak postupne, pomalu, ale jiste obracis... Nejdriv se ptas, kde stahnout, pak na obsah a nakonec, jestli je prinos. Nejdriv stahujes vse a tvrdis, ze je to normalni, pak mas placene ucty na hry a nakonec vlastne vsechno az na muziku... Nejdriv reknes Liborovi at vychladne, neprudi a nereje do tebe, pak jsi ve svobodnem state, takze co se vlastne resi a nakonec jsi slusny a vyrovnany a jenom si se hezky zeptal... No a velke finale, za to vlastne muzou nasi zakonodarci a vsichni tady, co te osocuji... Mas pravdu, tech deset a vice lidi (mozna vic, prestal jsem je pocitat) se do tebe pustilo uplne nepravem, vsichni jsou zli a nemaji pochopeni pro tvou romantickou a poctivou dusi...
Sakra chlape, tim koleckem uprostred muze zarolovat kazdy a precist si to pekne od zacatku... Vlastne neni treba, protoze te uz vsichni odsoudili, vsichni jsou zli a hazi klacky pod nohy tvemu sebevzdelavani. Jenom ty jsi letadlo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2013 12:02 Muž stupi [-84] - MiniakváriaRe: Urtman
Ok přiznávám, asi jsem to zle argumentoval, má chyba, ale nebylo snad nutné se tu do mě takhle obouvat a nevím co všechno.
Omlouvám se tedy všem, za to, že jsem jenom člověk a špatně jsem to gestikuloval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   27.11.2013 11:27 JoKa Re: stupi
Chces radu jak ji prolistovat? Ok, od toho jsme tady. Jako zkuseny warezak urcite znas recenze a vis k cemu slouzi... A pokud ani to nepomuze, tak se zeptej: ahoj, shanim tu a tu knihu, co si o ni myslite? Je to brak, nebo kvalitni ctivo? A ne se ptat, kde ji stahnout a pak se obhajovat argumenty maleho decka...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   27.11.2013 11:15 Muž stupi [-84] - MiniakváriaRe: Urtman
Poraď mi tedy, jak si jí mám prolistovat, když jí tu nemají? Aha zaplatit 400 a pak zjistit, že je to brak a zatopit s tím v kamnech? Jdeš na to dobře a ekonomicky, asi jsi to pochytil v USA, nebo Kanadě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   27.11.2013 11:14 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: stupi
No zatím tu nejvíc vyskakuješ a urážíš ty. Otevřeně jsi tu chtěl z warezu knihu. Libor tě poslal do antikvariátu nebo knihkupectví a ty ses do něj hned pustil. S Liborem jsem se párkrát taky neshodl, ale neuráželi jsme se nikdy a už vůbec ne veřejně. Navíc ty ses pustil i do ostatních, co s ním souhlasili. Buď se člověk rozhodne svobodně informace publikovat na internetu zadarmo a nebo je sepíše do knihy a čeká za svoji práci nějakou odměnu. Ono to je spousta hodin sepisování, domlouvání vydání, kdo to vydání zaplatí a dál. Naprosto chápu, že potom pár chechtáků by z toho rádi měli. I když psaní o akvaristice je psaní pro docela úzký okruh čtenářů a výtěžek sotva pokryje provoz akvárií a další činnost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.11.2013 11:07 Muž stupi [-84] - MiniakváriaRe: Urtman
Booože ..... netvrdím, že je to v pořádku apod. tak to vidíš asi ty, nepopírám je ta možnost, tak jí využiju. A až tak daleko např. ke krádežím aut jsem vážně nedošel ani nedojdu. Klidně si urážej apod. je to tvá vizitka ne moje a jen pro tvé info, nepojmenoval jsem se já, ale je to zkratka jména, ale když už , tak alespoň dává smysl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   27.11.2013 10:57 radim Re: stupi
pustili se do tebe, protože nepřímo tvrdíš jak je normální krást ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2013 10:51 Muž stupi [-84] - MiniakváriaRe: radim
ano to máš pravdu dlouho jsem tam nebyl, naposledy asi před cca 14 dny :-D
Teda nevím, jak ty, ale já když už jdu do knihy, tak sháním určitou knihu a ptám se jestli jí mají, pokud ne otočím se a jdu jinam a nepídím se po statistickejch údajích o prodeji, to opravdu tedy ne. Asi jsem jinej gang X-) a nevím co se v knize sluší a patří stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2013 20:11 JoKa Re: Johan
Dobře, tak teď opravdu poslední...
Vytáhl si větu z mého příspěvku vytrženou z kontextu... Mrkni přesně o dva řádky víš, v tom samém příspěvku...
Cituji sám sebe: vyhledá fóra a stránky jako je například toto, kde nejen přispivatelé, ale i autoři obsáhlejších článků, svá díla publikují dobrovolně zcela zdarma a přispívají pouze proto, že je to prostě baví, nebo se chtějí podělit o zkušenosti
Pokud to nedělají zdarma, publikují jinde, ne zde a očekávají svou snahu zaplacenou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.11.2013 20:03 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Urtman
Komu jsou takové informace málo, nebo touží po knize, musí (nebo by spíš měl) autorovi zaplatit za jeho snahu, práci, materiál a ostatní náklady s tím spojených... To se ale týká i těch, kteří píšou do for či dávají články či přímo celé publikace na net. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 12   24.11.2013 19:47 JoKa Re: 0
Nevím sice kdo jsi, ale v podstatě si potvrdil to, co zde řešíme...
Kdo chce informace zdarma, vyhledá fóra a stránky jako je například toto, kde nejen přispivatelé, ale i autoři obsáhlejších článků, svá díla publikují dobrovolně zcela zdarma a přispívají pouze proto, že je to prostě baví, nebo se chtějí podělit o zkušenosti, nikoli něco vydělat...
Komu jsou takové informace málo, nebo touží po knize, musí (nebo by spíš měl) autorovi zaplatit za jeho snahu, práci, materiál a ostatní náklady s tím spojených...
Možná právě proto nevychází v ČR žádný (již mnou probíraný v jiném vlákně) akvaristický časopis... Ono je za tím totiž kolikrát víc hodin práce, než si stoupnout na 8 hodin denně za pás. Jinými slovy, práce na plný úvazek, takže to musím dělat místo svého zaměstnání... Dobrým pocitem děti doma nenakrmíš a jak říkával už můj děda: "snaha není koksovatelná"...

Pro všechny kdo nesouhlasí: kraďte si jak a kde chcete, když už je vám líto odpustit si večer čtyři piva u telky, ale nechlubte se tím aspoň veřejně. A už rozhodně se nevymlouvejte slovy, dělají to všichni... To je blbost, výmluva pětiletého dítěte. Nedělají to všichni a není to v pořádku!!

Tímto za sebe končím debatu na toto téma, můj názor už tu všichni znají a já ho měnit nebudu!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   24.11.2013 19:45 Muž grunda [1781] - Cichlidy
co mě třeba mrzí, že nejsou knihy placené - on-line, nemám problém zaplatit peníze za knížku a stáhnout si ji, stejně tak jako za film, problém je, že málo kdo tyto služby nabízí. Lítat po obchodech a hledat knížku, pak ji prolistovat a zjistit, že je k ničemu, na to opravdu nemám čas, když ji stáhnu on-line a je naprd, tak jsem prostě vyhodil pár korun (ani poprvé, ani naposled)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.11.2013 19:19 0
K některým posledním komentářům:

Ti, jenž na těchto stránkách napíšou o svých zkušenostech jsou v podstatě autoři, co pomáhají vzájemně rozvíjet obor zvaný akvaristika. Činí tak bez nárokování honorářů a přitom by z toho taky mohlo vzniknout dílo v podobě knihy a ceny za ni.

Internet má velké výhody okamžité vyhledatelné virtuální dostupnosti, ale fungování je závislé na několika vyvážených faktorech.

Papírově psané - tištěné informace jsou hmotné a v podstatě stálé, ovšem se vstupem surovin a výrobních procesů.

Takže vše má svá pozitiva a zápory.

Teď jde o to, zda je lidské a praktické, požadovat a taky se tak chovat, aby za vše, co učiníme, nám bylo zaplaceno.

To bych mohl, jako v té reklamě, chtít deset korun za pozdrav, natož někomu zadarmo jakkoliv pomoci.

Cynici, nebo zločinci, jaký je mezi nimi rozdíl ?

Tímto neobhajuji negativní jevy, které souvisí s autorskými právy.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   24.11.2013 18:54 JoKa Re: Johan
Argumentovalo se autem, ale že s ním přece nebudu rok jezdit a pak brblat... Vyzkoušet si ho samozřejmě můžu, předváděcí jízda, recenze a tak... Nikdo ti ho ale nedá na rok a pak se rozhodni. A stejné je to s knihou. V knihkupectví si jí také prolistuji, prohlédnu, přečtu i pár řádek, přečtu recenzi na netu... Tím, že si jí nejdřív stáhnu a po přečtení zaplatím, nebo nezaplatím je stejné, jako koupit rohlík a platit až na základě toho, jestli mi chutnal...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   24.11.2013 18:05 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: LiborSprysl
Jestli to je nelegální nebo ne bych nechal stranou, protože co je dnes mimo zákon, zítra už může být zcela legální, ale tvůj názor na to to nezmění. ;-)

To, proč s tím nemám žádný morální problém jsem psal už níže. Argumentovalo se autem, že si ho nejdřív musím koupit a pak brblat, co vše se mi na něm nelíbí, ale to si nemyslím, že je pravda. Však si ho také mohu ozkoušet, najít všechny mouchy, a pořádně se v něm vydovádět. A když ho budu chtít? Zaplatím za něj.
Stejně tak s knihou. Proč bych si jí nemohl stáhnout, přečíst, a pak se rozhodnout, jestli si jí koupím, nebo bude až až jí mít jen v pdf. Proč mám být kamenován a nazýván zlodějem, že chci zaplatit za něco, co mě obohatí, budu to využívat a těšit se z toho a né za to, u čeho budu litovat, že sem pro to byť jen šel do obchodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   24.11.2013 17:35 Muž LiborSprysl [9015] Re: Johan
No Jeníku, nevím...řekl bych že kus pravdy samozřejmě máš, a vím o čem mluvíš...a na druhou stranu to není omluvenka pro nelegální šíření autorských děl...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   24.11.2013 17:31 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: mlynář
No, já zase znám spousty lidí, kteří své dílo nejdříve publikují na internetu, nechají si na to ostatní udělat názor a berou to spíše jako osvětu a pomoc všem ostatním a když se poštěstí, tak to pak i vydají knižně. Úplně ideálně, aby výtisk jako takový byl zaplacen třeba i jinak, než samotným prodejem.
Jenomže to jsou lidé, kteří chtějí o daném problému informovat širokou veřejnost a společnost obohatit. Nikoliv sebe. Ale to se možná týká jen botaniky.
Tím nechci říct, že by autoři neměli chtít za svá díla odměnu, ale spoléhat se jen na odměnu za každý prodaný výtisk podle mě není to pravé. Občas to pak vypadá i tak, že když se člověk zeptá autora na daný problém, tak rovnou místo rady řekne/napíše, kupte si tuhle mojí knížku a dál mlčí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2013 16:57 JoKa Re: LiborSprysl
Evidentně Libor ví, o čem mluví... O těch hodinách a hodinách práce, dřiny a potu, ať už je to kniha, článek, diplomová práce, nebo placka s muzikou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   24.11.2013 16:52 Muž LiborSprysl [9015] Re: mlynář
Honzo to není hůl o dvou koncích...Prostě je faktem, že kopírování, a pak vydávání psaného na internetu je prostě nebetyčná prasárna, a každý, kdo takové konání podporuje je hoden ocenění od té prasárny...

Takže vždycky budu bojovat za to, co je autorské, nechť je autorovo, a vychcánky je třeba napomínat, ne-li stíhat! rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   24.11.2013 16:47 JoKa Re: mlynář
V tomto se nepřu pane kolego. Ale evidentně tady mluvíme o koze a voze... Nemám nic proti ebookům, jak už tady padlo. Ty jsou placeny jinou formou, jak jsem také podotkl, ale placené (reklamou, bla bla, nebudu se opakovat, stačí zalistovat směrem dolů).
Mě nakrklo pár jiných věcí. Například, že Stupi (jak se sám trefně pojmenoval) tady hovoří o 85% (zajímalo by mě, jak došel k tomuto číslu) lidí, co stahují hry, filmy, dvd, hudbu a knihy ze všelijakých warez fór, hellspyiů a všech podobných stránek... Tvrdí, že to je normální, takže vlastně v pořádku (když bude každý druhý člověk krást auta, znamená to, že je to legální? že je to v pořádku? že můžu taky? to přece ne!!). Není to normální, je to běžné, bohužel... To ale opět neznamená, že je to v pořádku...
A ty poměry jinde, uvedu příklad. Strávil jsem necelý rok v kanadě na turné. Na jednom koncertu byl speciální požadavek zahrát jednu konkrétní skladbu... Jak se jí ale naučit, nikdo z nás jí ve své sbírce neměl a už se ani nevydávala... Sháněli jsme všude a marně. Tak jsem řekl hele, stáhneme jí z netu. Takový pohled lokálního manažera a zvukaře (oba kanaďani) jsem nezažil, jako by mě chtěli zabít se slovy, vždyť je to krádež! A takovýchto příkladů mám povícero... Mentalita za mořem je fakt úplně jiná a to potvrdí každý, kdo tam déle než na dovolené...
Přesně díky lidem jako je Stupi nehrajeme v čechách (až opravdu na pár vyjímek), nikdo nás tu ani nezná (a ani potom opravdu netoužíme) a soustředíme svojí pozornost na kanadu a usa, kde máme fanoušky, kteří neváhají za dobře vykonanou práci zaplatit...

Mé resumé, trochu méně prozaické: když už kradu, tak se tím aspoň nechlubím na netu a neobhajuji se stupidním tvrzením, že to dělají všichni, takže wo co sakra de?!?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   24.11.2013 15:57 Muž mlynář [473] - CichlidyRe: Urtman
Ona je to hůl se dvěma konci pane kolego. Dříve platila klasická rovnice "autor - vydavatel - čtenář". Platila pro veškerou literaturu. Když seriozní autor nabídl kvalitní dílo, vydavatel koupil práva vydání a autorovi "přiměřeně" slušně zaplatil a naplnila-li kniha alespoň z poloviny očekávání, vydání se prodalo. Byla-li kniha bestsellerem, dočkala se i dalšího(-ích vydání. A to nemluvím o množství nákladu - dělalo samozřejmě i cenu knihy. Jenže ono to má jedno jenže. Platilo to pro doby, kdy nebyla jiná alternativa.
Dnes zde máme internet (chraň bůh, abych jej zatracoval) a ten se stal díky možnostem elektronikého publikování zdarma širokými vrstvami zhoubou papíru. Až na světlé výjimky v oblasti beletrie je díky čím dál tím vyšší nákladovosti na vydání v zájmových sférách "papír" odsouzen do propadliště dějin. Slyšel jsem na toto rčení spousty oponentur a námitek, zakládajících se samozřejmě na logice. Jenže živelnost, s jakou se toto děje postrádá jakoukoliv logiku. U nás máme posledního barda papírové akvaristické literatury - Ing. Karla Krčka. On je jedinou výjimkou. Díky svému jménu, jež započalo svou tradici ještě v dobách, kdy papír vévodil informačním médiím a také renomé, je jediným autorem, který je dnes schopen získat posledních pár sponzorů k vydání nové knihy (samozřejmě se jeho práce obchází bez jakéhokoliv honoráře).
Ostatní "akvarističtí" autoři (většinu z nich osobně velice dobře znám a vím dobře, co měl kdo z nich přichystáno) před několika lety zasunuli svá připravovaná díla hluboko do šuplíků a tím skončila veškerá legrace. Píši zde o české scéně, ale ona ta globální již není o nic jiná.
Nu a jaké je k tomu mé resumé? Velice prozaické. Žádný ze seriozních autorů neposkytne své dílo zdarma. Nikde, ani v ČR a ani nikde jinde. Zloději tudíž ani nebudou mít za chvilku co zdarma stahovat z pirátských nabídek na netu. Velice jednoduché a prozaické. ;-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   24.11.2013 13:33 radim Re: stupi
Jde vidět, že jsi dlouho nebyl v žádném knihkupectví. Jinak by jsi nemohl napsat takovou blbost, že se teď už nekupuje skoro žádná kniha ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.11.2013 01:18 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Johan
Nemám problém s ebookem. Pokud je aspoň nějaká možnost sehnat ho legálně, tak jsem pro. Často internetové knihkupectví nabízí ukázku knihy (pár stran + obsah) ke stažení. Třeba k bakalářce jsem měl dvě knihy koupené, ale našel jsem na netu i naskenované verze, ale v tomto případě mě to tak nějak nemrzí, že mám obě verze. V tištěné se lepší listuje, ale ne vždy jsem ji tahal s sebou a potom pdf dobře poslouží.

Nebo salátové vydání knihy je fajn nahradit elektronickou verzí pokud je. Ale autora tím neokrádám.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.11.2013 01:14 JoKa Re: Johan
Co vyjde v pdf, je placeno, jak ty říkáš, jinde a jinak... Sponzory, reklamou, počtem downloadů, návštěv určitých stránek a s tím spojenou opět reklamou, atd... V tomto konkrétním případě (a na to právě reaguji) se bavíme o tištěné knize!
Nové auto také nezaplatíš až potom, co s ním rok budeš jezdit a řekneš si sakra, to je dobrá kára, tak já za ní zaplatím, a nebo, je na houby, jezdí pomalu a moc žere, platit nebudu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.11.2013 01:06 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Urtman
S tím nemůžu zas tak přímo souhlasit. Mám spoustu knih v pdfkách. Naprostou většinu bych nejradši smazal i v tomto formátu. Ale hodně knih a podobných médií se mi moc líbí a v tom případě, když jsem je viděl a měl tu možnost, tak jsem si je pak i koupil. Krom toho spousta podobných zdrojů se dá zaplatit i z jiných zdrojů, než jen prodejem a tudíž v současnosti spoustu zdrojů, které v knihovně mám se ani prodávat nemohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.11.2013 00:21 JoKa Re: MichoCZ
Jenže tohle přesně panáček nechce... Kdyby takto uvažovali všichni, tak dnes nemáme nic. Ani filmy, počítačové hry, muziku, knihy, nic... A proč? Protože by si autor nevydělal. Nikdo by to nedělal, protože zadarmo ani kuře nehrabe a spisovatel "počtem downloadů" rodinu nenakrmí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   23.11.2013 23:43 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: stupi
Jestli trváš na nelegální verzi tak hledej sám pro sebe. Pokud jsi ochotný podpořit autora v jeho snažení, tak si knihu kup. Aspoň v nějakém antivkariátu použitou, ale kup. Většinou jsou tyhle knihy hodně kvalitní a po přečtení jedné knihy jsem načerpal tolik informací, jak za půl roku čtení fóra tady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -15   23.11.2013 20:54 Muž stupi [-84] - MiniakváriaRe: LiborSprysl
nedáš si říct a nedáš si říct, nic po tobě nikdo nechce, tak se nevnucuj :-D a co jako, legální , či ne, to tebe trápit nemusí, je to jen má věc, tak si odpusť tu přehnanou péči o mou osobu, nestojím o to samozřejmě potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   23.11.2013 04:57 Muž LiborSprysl [9015] Re: stupi
stupi napsal: ty mě taky dostáváš línej nejem ... Jen jsem reagoval na to že tu měla kolovat v elektronický formě, tak se po mě přestaň vozit bud tak laskav.
...měla kolovat v elektronický formě...to asi nebude nějak legální verze... ;-) ...snad nečekáte, že budu oceňovat vaši "píli"... ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2013 01:33 Muž stupi [-84] - MiniakváriaRe: LiborSprysl
ty mě taky dostáváš hop línej nejem ale ok objednám si jí po netu a platit 120-150 za poštovný plus cena knížky cca kolem 250 (jak kde) To raději pojedu pokus oml. Jen jsem reagoval na to že tu měla kolovat v elektronický formě, tak se po mě přestaň vozit bud tak laskav. tone X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2013 22:58 Muž LiborSprysl [9015] Re: stupi
stupi napsal: faaaakt já na ni nenarazil ani ve 3 knihkupectvích hmm
O knihkupectví jsem nepsal ani slovo...trochu mi připadáte líný ...:-) zkuste...

www.zbozi.cz/…=
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2013 17:05 Muž stupi [-84] - MiniakváriaRe: LiborSprysl
faaaakt já na ni nenarazil ani ve 3 knihkupectvích hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2013 16:10 Muž LiborSprysl [9015] Re: stupi
Skoro v každé akvaprodejně v marketu ji mají jako dost velký ležák... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2013 12:14 Muž stupi [-84] - Miniakvária – "Neonky" od Bydžovského
Kdyby jste měl někdo tuto knihu dejte vědět, děkuju

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2013 12:10 Muž Yirka [9126] Re: koikapor
Můžeš si vybrat: rybicky.net/odkazy/literatura
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2013 11:20 Muž koikapor [163] - divoké živorodky
Zhaňam nejakú knihu, kde by bolo čo najviac druhov rýb, stačili by tam len latinské názvy, pokecy o chove netreba, proste niečo na určovanie druhov, veľa obrázkov..
Skúste niečo poradiť

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2013 08:57 SoRex Re: RadioactiWe
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2013 00:22 Muž RadioactiWe [192] - Labyrintky – Atlas kôrovcov
Ahojte, neviete niekto o nejakom atlase kôrovcov?
Prípadne inú odbornú literatúru (nie encyklopédiu na štýl 'Zviera' a podobne), s kresbami/fotkami a naozaj odbornými informáciami.

Ďakujem za pomoc.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2012 23:19 Muž Horác [3942] Re: PPC
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2012 23:15 PPC
Jsem akvarista začátečník a rád bych se posunul trošku na vyšší úroveň. Je nějaká publikace, nebo web, které by shrnuli vše kolem údržby, CO2, hnojení, filtrů, osvětlení atd.?

Bohužel hledat na webu se mi moc neosvědčilo, protože narážím jen na útržky. Chtěl bych něco komplexního, co mi pomůže dostat se celkově do obrazu, abych věděl, co dál.

Klidně to mohou být knihy/weby v angličtině, případně i e-booky.

Předem díky za info

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2012 15:03 xx Re: Wader
Rozdělení podle biotopu je na internetu třeba tady:

fish.mongabay.com/…
fish.mongabay.com/…
fish.mongabay.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2012 10:49 R Muž Mrakoplash [1776] Re: invalida
Je dobré zmínit i aquabooks.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2012 09:50 Wader
Zdravím nevíte nahodou o nějake akvaristické knížce ( teda pokud vubec takova vyšla), kde jsou rybky a popřípadě rostliny rozděleny podle biotopu?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] 6

Zpět na obsah sekce Literatura • Zobrazeno 11155x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1099-knihy-o-akvaristice?od=151