Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Knihy o akvaristice

 

NápovědaFórum » Literatura » Knihy 

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Knihy o akvaristice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2012 08:56 Muž Yirka [9126] Re: invalida
V tom případě bych doporučil: AKVARISTIKA, Drahotušský, Novák
rybicky.net/odkazy/literatura…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2012 08:53 S Muž invalida [3881] Re: Yirka
Asi by měla bejt dnešní a praktičtější ...Nejspíš ne m,oc o technice...pro pár oček to není nutný ano Taky znám starší ale nový už ne ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2012 08:29 Muž Yirka [9126] Re: invalida
Existuje tu tato sekce: rybicky.net/odkazy/literatura
Obsahjuje také ty nové knihy s více obrázky než fakty, ale hlavmně je tam veškerá klasika od našich věhlasných autorů staršího data (Frank, Zukal, Petrovický, Krček) stejnbě tak jako od odborníků současnosti (Novák, Drahotiušský, Hofmann). Vypsal jsem jen to co mi rychle vytanulo na mysli takže se omlouvám za opomenuté.
Bezvadným místem k nákupu jsou antikvariáty, kde se tyto skvosty prodávají v cenách kolem 50,- CZK.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2012 08:20 S Muž invalida [3881]
Hledám Tip na akvaristickou knihu v češtině. Jedná se mi o to že jde o akvartisty s českými kořeny a tudíž jim jde o češtinu. Oba jsou na úrovni pavích oček pavích oček a písku z pláže s tím že se o svých chybách nikde nedočetli. Oba sai koupili knihu typu obrázkový atlas ryb. Poraďte co nemaj v Paraguay ani Austrálii.. Dík Venca

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2011 10:04 Žena Bára [2] Re: ustavprochore
tam jí nemají (alespoň v té u nás)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2011 23:21 Petr – Živorodky
Ahoj neznáte nějákou knihu o živorodkách v pdf ke stažení na netu dik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2011 23:11 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: ČichavecTom
V knize co si budete objednávat nenajdete poznatky, které by nebyly v knihách vydaných např. před dvaceti lety. Pokud chcete nejnovější poznatky, nezbude vám než hledat ve vědeckých článcích a dělat si závěry sám.

Ale když člověk přečte jen věci, které byly vydané v Česku v minulosti, zjistí, že novější informace už by stejně asi nechápal.. =D Zrovna v studiu ekologie a biologie vodních rostlin má Česko tradici. např. v rozpravách akademie věď vydaný v roce 1991 "článek" od p. Pokorného a Ondoka: Macrophyte photosynthesis and aquatic environment.
Či publikace p. Ondoka www.cdk.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2011 23:01 Muž ČichavecTom [92] - RostlinyRe: Johan
navíc ve starých knihách nebudou zahrnuty nejnovější poznatky. Samozřejmě svou kvalitu mají, některé věci jsou neměnné avšak poznání ve všech oblastech včetně biologie se neúprosným tempem rozšiřuje, což je dobře a chci toho využít ve svůj prospěch...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2011 22:51 Žena ustavprochore [567] Re: Bára
Co zkusit třeba veřejnou knihovnu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2011 20:58 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Yirka
O biologii a ekologii vodních rostlin se toho v antikvariátu moc nesežene. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2011 20:53 Žena Bára [2]
Nemáte někdo knihu Nanoakvária 12-35 litrů? Docela ráda bych si jí koupila, ale nevím jestli to bude stát za to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2011 19:07 Muž Yirka [9126] Re: ČichavecTom
Já bych spíše doporučil navštívit antikvariát a koupit klasiku za velmi slušný peníz. Záleží však na účelu koupě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2011 18:11 host Re: ČichavecTom
Google: Diana L. Walstad.pdf

no problem ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2011 16:46 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: ČichavecTom
Jenomže místo na knížky není.. aspoň jednu výhodu ty pdfka maj. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2011 16:04 Muž ČichavecTom [92] - RostlinyRe: ČichavecTom
Koukám že už tu jste všichni na tak vysoké akvaristické úrovni že nic nepotřebujete číst potlesk

Anebo nemáte rádi anglickou literaturu? Přijde mi že aktuální nabídka publikaci v češtině např. o biologii vodních rostlin je vcelku mizerná.... (možná něco staršího stojí za to, nevím)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2011 11:40 Muž ČichavecTom [92] - Rostliny – Objednávka knih z amazon.com
Chci si objednat nějakou anglicky psanou literaturu ze serveru amazon.com
Realita je taková, že pokud se objednává jedna nebo dvě knihy za pár stovek tak poštovný vyjde pomalu stejně jako ty knihy, čili hledám jedince kteří se přidají a necháme vše poslat v jednom balíku s tím že poštovné si rozpočteme. Pokud nás bude 10 tak je poštovné prakticky zanedbatelné.

Chci tuto (uvádím pro vaši inspiraci): www.amazon.com/…

Mají taky nějaké knihy od Takashi Amana a další zajímavé kousky.

Přidá se někdo?

Jo jinak už mám s objednávkou z amazonu zkušenost a platí ceny dolarech, pošlou to z německa a žádné taxy navíc jsem neplatil (možná ale záleží na celkové výši objednávky a velikosti balíku - celníci jsou nevyzpitatelní takže raději počítejte s možností CLA + nějakéch 20 ??? procent....)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2011 17:29 Muž matlala [798] - RostlinyRe: mlynář
po letošním kongresu potvrzuju, Německá literatura je nejkvalitnější a její autoři toho ví velmi mnoho.
Jen jsem třeštil oči při ceně nové knihy Ch. Kasslemann, ale když jsem ji viděl, trpce jsem litoval, že jsem si ji nevzal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2011 10:22 Muž mlynář [473] - CichlidyRe: Designer
Škopková měla pravdu, bude. Jiné cesty ale není. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.04.2011 09:50 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: mlynář
Jak rikala Skopkova:"A nebude to na nas mluvit nemecky?" smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.04.2011 22:17 Muž mlynář [473] - Cichlidy – Speciální nabídka lacinných knih
Fotka k příspěvku Speciální a krátkodobá nabídka knih nakl. MERGUS, TETRA, BeDe za velice nízké ceny.
akvacz.eu/…
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2010 15:09 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy
Jedna z nejlepších knih co jsem četl je Dobrodružství s amazonskými anděly od Honzy Burzanovského palec a že jsem toho přečetl hodně :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2010 14:40 Muž Yirka [9126] – Slevěná kniha
Před pár dny jsem se zmiňoval o slevněné knize o akvarijních rybkách v Hypernově-Albertu. Dnes jsem ji nafotil, ale pouze na mobil -omlouvám se za kvalitu fotky. Kvalitu knihy samotné nemohu do detailu posoudit, nebyl čas ji moc prohlížet.
Teď se mi nedaří připojit fotku z mobilu takže: Název - Exotické akvarijní ryby, autor Brian Ward, původní cena 349,- - nyní 149,-, jedná se o obsáhlý průvodce chovem sladkovodních i mořských ryb.
Takže jsem našel alepoň link: www.pemic.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2010 23:25 ANDINO77
tu knihu akvarijni ryby,bezobratli a rostliny mam som snou spokojny.odporucam palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.04.2010 18:36 Muž Yirka [9126]
Většina akvaristické literatury je krátce charakterizována zde: rybicky.net/odkazy/literatura
Stále však platí, že čeští klasici akvaristické literatury Frank, Zukal, Petrovický, Krček, Polák, Novák a Drahotušský jsou nepřekonatelní. (Doufám že jsem někoho z klasiků nevynechal, pokud ano - omlouvám se).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2010 17:40 dapil
Fotka k příspěvku Já mám tuhle. Je přehledná a pro začátečníky je docela dobrá.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2010 21:46 Muž Qain [5] Re: agent007
mam tu cervenou a spatna rozhodne neni :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2010 19:41 Muž Yirka [9126]
Právě jsem zahlédl v Hypernově-Albertu mezi knihami nějaký nový atlas ve slevě za 149,-. Leva asi z 250,-, bohužel jsem zapoměl autora.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2010 16:19 Muž voko [9] - Živorodky – knihy
Já mám nejoblíbenější sešitové vydání Abeceda akvaristiky od Petra Becka. Struné jasné výstižné. palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.11.2009 20:45 Muž agent007 [47] Re: agent07
Takže knížka "Nanoakvária" je na světě v češtině. Vyšla minulý týden, hned jsem si ji objednal a od včerejška ji mám doma. Je to ta o které píši o pár odkazů níže.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2009 18:42 jurek Re: bobos
Napište si do redakce Akvárium živě,ty ji distribují.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2009 18:28 bobos
nevíte kde sehnat knihu Neonky - Dr. Vladko Bydžovsky nemůžu ji nikde sehnad je všude vyprodána a nebo nemáte ji někdo v elektronické podobě?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2009 14:06 Muž agent007 [47]
V němčině vyšly další knihy o šnecích a nanoakváriích. Mám jednu o krevetách a super. Kdo ví zda se dočkáme opět české verze.
Tak jsem dostal odpověď z nakladatelství VAŠUT, která vydává tyto knihy přeložené z němčiny. "Nano akvária" vyjdou do konce letošního roku a "Šneci v akváriu" během příštího roku.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2008 11:46 fester Re: Usine
Amano bol aj pre mňa veľkou inšpiráciou.Na internete sú stovky nádherných galérií akváriek,sú k nim aj popisy,takže nieje problém sa inšpirovať.Na technické a iné problémy sú tu zasa akvaristické fóra.Treba len hľadať a hľadať.Ja sám som aspoň 3mesiace študoval a prekopával internet,než som sa s manželkou pustil do zriaďovania akvária.Hlavne si treba svoje predstavy zosúladiť s tým čo môže človek zohnať v obchodoch.Inak príde veľké sklamanie. ;-)
Edit: Aquarium Plant Paradise - Takashi Amano.pdf - toto sa dá stiahnuť na inete.Má to okolo 28MB.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2008 11:41 Cossi Re: Snofrev
Jde mi spíše jen o inspiraci, ani ne tak o to zda to podle návodu bude fungovat nebo ne. Vím, že takhle to ani nejde ;-) zatím děkuji všem, kdybyste někdo věděl o nějaké takové knize v ČJ, budu jen rád, zatím se rozhoduji mezi těmito:

www.amazon.com/…
www.amazon.com/…
www.amazon.com/…
www.amazon.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2008 11:26 Muž Snofrev [54] Re: Cossi
no nevím, knihu jako inspiraci?
to bych spíš hledal na internetu a až bych si něco vybral, tak si podle toho koupil nějakou knihu, pokud vůbec k tomu nějaká kniha bude

přesný návod jak udělat takové a nebo onaké akva nikdo nedá, ani nejde udělat, chce to co nejvíc informací a čím více informací získáte, tím více budete přesvědčen o tom, že toho víte stále příliš málo
není nad vlastní zkušenosti, jak se která rostlinka chová v té vaší vodě apři vaší péči o celé akva

snad najdete co hledáte ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2008 11:21 Muž filipsi [1295] Re: Cossi
www.amazon.com/…
www.amazon.com/…
.
.
.
O nicem takovem v cestine nevim. I kdyz knihy mam rad, u tohohle davam prednost pokoukani a inspiraci na netu. Nebyla by to kniha, v ktere bych stale lezel, kouknout, a dost. Na rozdil od atlasu rostlin a ryb s naroky a popisy. On ani podrobny popis akva s technikou nezaruci, ze to pujde stejne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2008 11:16 Cossi Re: Snofrev
Díky, moc hezké akva, ale spíš bych radši odkazy na knihy ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.06.2008 11:05 Muž Snofrev [54] Re: Roman
www.akwarium.org
vpravo jsou galerie, vždy je tam napsán rozměr akvárka a u většiny i co že to tam všechno je
takže přeji hezké pokoukání X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2008 10:53 Usine Re: Roman
Zadej do Googlu Takashi Amano a to je to co potřebuješ. Vyšlo i několik knížek od něho ale ne v čj :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2008 10:43 Roman – Inspirativní "bifle" s rozborem těch nejkrásnějších akvárií
Zdravím všechny, tak chci založit další akva (cca 200-240l), trochu sem se za ten rok už naučil, ale nyní bych chtěl do nového bytu něco extra (např. sem se zamiloval do rybicky.net/nadrze/2746 nebo Witman rybicky.net/nadrze/1750 palec ) a chci se zeptat - jelikož jsem tady ani v knihkupectvích nic nenašel - jestli existuje nějaká speciální kniha s výběrem nejkrásnějších akvárií a jejich podrobným rozborem (přesný typ dna, vzduchování, filtr, jaké přesné ryby, rostlinky, atd.) Nemusí tam být 1000 akva, ale pár takových nejnej pro inspiraci by se mi hodilo. Nevíte o nějaké takové knize? Cena nehraje roli - klidně i za několik tisíc. Předem děkuji všem za tipy! ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2008 07:04 Žena Utahraptor [91]
Včera jsem v pražském knihkupectví Neoluxor narazila na knihu Akvarijní a jezírkové ryby ve slevě, za pouhých 199Kč (a já chudák za ní platila původních šest stovek smich ), takže kdo ještě nemá, ideální příležitost, kniha je to opravdu výpravná :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2008 19:57 JeeL Re: popelucha
Fotka k příspěvku "Asi už nebude k sehnání, ale kdyby byla, můžu ji docela klidně doporučit."
Stále je možné túto publikáciu zakúpiť, prednedávnom som si ju kúpil za 249,- Sk. Na SK ju vydal ART AREA v roku 1999 (ISBN 80-88879-50-7).
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2008 18:18 agent007
Včera jsem koupil tu červenou knihu z nakladadelství Granit - jsem spokojen. Cena 379,-.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2008 08:24 Muž Yirka [9126] Re: Dinamit
Nevím jaká je obsahově, nicméně autor je velmi zkušený a dlouhá léta publikující. Četl jsem od něj věci zaměřené i na AQ techniku a dobré.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2008 22:29 Žena Dinamit [68]
www.aukro.cz/… - nevim jak moc je dobrá tahleta, ale zmínit ji tu můžu, kdyby někdo měl zájem ;-)

A nevíte náhodou někdo něco o této knize? Jestli je dobrá, nebo jaká? www.aukro.cz/… díky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2008 13:39 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: agent007
K té červené knížce vyšel pěkný článek na akvarista.cz
www.akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.02.2008 20:12 agent007 Re: mch.sokolov
Ta žlutá velká Velký atlas akvarijních ryb je opravdu asi nejlepší knihou na trhu. Pokud jde tedy o atlas ryb, ne o rady akvaristům. Stojí okolo 500,- a je k dostání.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2008 20:04 Nobody
Je to zajímavé.
Knihy,které jsou pouze překlady ze zahraničí,za moc nestojí,i když jsou určeny pro začínající akvaristy.Mnohem lépe(výborně)jsou na tom knihy českých autorů.
V zahraničí vychází spousta výborných knih(docela drahé).U těchto se asi nevyplatí překlad(byly by ještě dražší). :-(
Kdo by je u nás kupoval?Těch pár lidí si koupí originál(levněji). :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.02.2008 18:38 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy
Fotka k příspěvku já pročitám(prohližim)tyhle knihy:-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2008 18:16 Žena popelucha [12]
Já mám doma tuto knížku: Hans J. Mayland: Sladkovodní akvárium, Knižní klub, Praha 1998, ISBN 80-7176-704-2. Je zajímavá tím, že autor neváhal jezdit po celém světě a zkoumat biotopy různých druhů ryb. Je taky zajímavá tím, že je v ní od každého něco (rostliny, ryby, úprava vody, nemoci ryb...). Přestože si nedělá nárok na úplnost, najdete v ní ty běžně dostupné věci. Jediná chyba je v doporučených osazenstvech akvárií, která jsou navržena jako rybí polívky. Přitom autor je v jiné kapitole, kde píše o počtech ryb, docela přísný. Podle všeho to není chyba překladu, protože v poznámce na tuhle chybu překladatel upozorňuje. Čímž se dostávám k tomu, že překlad je (na rozdíl od spousty jiných knížek) fundovaný. Asi už nebude k sehnání, ale kdyby byla, můžu ji docela klidně doporučit.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [5] 6

Zpět na obsah sekce Literatura • Zobrazeno 11155x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1099-knihy-o-akvaristice?od=201