Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtr Fluval 205

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Filtr Fluval 205
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2015 20:10 R Muž Silent [5949] Re: Jar-oslaw
Na náhradní žebrované hadici která se dá dokoupit je uvedená délka hadice 2,5m a průměr 14,5mm. Tak pokud je ta původní krátká pořiď si origo novou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2015 19:42 Muž Jar-oslaw [662] – prúměr hadic
ahoj,koupil jsem 205,ale jsou krátky hadice a na netu prúměr není.poradíte?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.12.2014 18:50 R Muž romant [27977] Re: urvanec
Pokud ten filtr jede jednom 15 hodin denně a 9 hodin jsou nitrifikační bakterie bez přísunu kyslíku, potom jsi ho pořizoval naprosto zbytečně, svojí a to biologickou funkci neplní a nebo jenom velmi, velmi okrajově. Až se povede nějaký řetěz událostí(odkalování, redukce rostlin, čistění toho dalšího filtru) bude s největší pravděpodobností problém na světě. Po hodině bez kyslíku ustává množení bakterií, cca po třech hodinách se proces nitrifikace zastavuje a do 12 hodin dochází k nebezpečným hnilobným procesům a filtr se stává toxickým. Takže to zvaž a zkus se tomu přizpůsobit. Nestarším, informuji. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2014 17:48 Muž kvietik [86] - AmerikaRe: urvanec
A preco je tak dolezite aby si ho vypinal? pokial ho vypinas, biologicka filtracia nefunguje (jak bolo napisane vyssie bakterie bez kysliku pokapu, tak isto ako vsetky zivocichy), cize filter urobi viac skody ako uzitku.musi ist NON STOP!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2014 17:07 Muž O.Tom [439] Re: urvanec
Ten filtr kromě mechanického lapače nečistot funguje taky biologicky, žijí v něm bakterie závislé na nějakém prostředí a ty jim to prostředí docela drasticky měníš. Navíc se říká, že po určité době bez přísunu kyslíku začínají bakterie odumírat a místo toho aby odpadní látky rozkládaly, je začnou samy produkovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2014 16:59 urvanec Re: O.Tom
Proč je **TAK DŮLEŽITÉ** aby ten filtr vnější velký kýbl jel NONSTOP?? Když tam v akváriu mám ještě jeden menší vnitřní který funguje nonstop?? ;-) ;-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2014 00:14 Muž lubaan [61] Re: Jirkaass
Muj Fluval 205 taky začal téct kolem těsnění hlavy. Nový těsnění pomohlo jen na chvíli. Jak už tu někdo psal, byl kanystr moc volnej a gumička to už neutěsnila. Nakonec jsem to vyřešil tak, že do drážky pro těsnění jsem namotal pár vrstev instalatérský teflonový pásky, pak jsem nasadil těsnění a filtr už pár let ani nekápne ;-) . Ale musí se to udělat pečlivě, aby páska byla mamotaná rovnoměrně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2014 21:07 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: urvanec
Pokiaľ pôjde nonstop, čo určite musí, tak jeho čistenie sa realizuje až po znížení prietoku. U mňa to je raz za 6-7 mesiacov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2014 18:16 Muž O.Tom [439] Re: urvanec
Čistit podle potřeby :) každé akvárium je jiné a jet by měl rozhodně nonstop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2014 18:02 urvanec
Koupil jsem si vnejsifiltr fluval 305 moc zkusenosti s temito typy filtraci nemam .tak se Te ptam...JAK CASTO TENTO KYBL CISTIT??staci 1x mesicne?/mam akvarko 360 litru a jede tento filtr tak 15hodin..zbytek dne jede malej vnejsi filtr..
Diky za odpoved....
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2014 11:16 Muž O.Tom [439] Re: Jirkaass
Jo jo... tohle se mi stalo taky u modelu 204... zničený nábytek.. možná pomůže namazat těsnění mezi hlavou a kýblem, případně koupit nové... u mě už to nepomohlo, už byl vyšoupaný i kýbl v místě kde doléhalo těsnění. Byl to začátek konce filtru a od té doby jsem se fluvalu vyhýbal i když se mi některé věci u nich líbí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2014 23:30 R Muž Silent [5949] Re: Jirkaass
Filtr musí dokonale těsnit i po odpojení elekřiny. Pokud ti prosakuje je třeba zkontrolovat a ošetřit případně vyměnit těsnění.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2014 21:00 Muž Jirkaass [35]
Ahoj možná to tu je napsáno tak se předem omlouvám protože sem ted neměl čas pročítat celé forum tak snad to pochopíte .. předem děkuju :)
jedná se mi o to že mám 205ku u akvária a nějakým nedoaptřením byl filtr vytažen ze zásuvky a prez noc se nám lehce vypustilo akvárium (by oko zrhuba 20 litru) ale příjde mi to divný tka otázka směřuje na to jeslti je to normální ? To je jak když vypne proud ne ? měla by tam být nějaká ochrana ne ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2014 21:01 Muž patamatix [408] Re: soonday
Otázka je jestli by nebylo lepší koupit nový ;-) Ale nemohu soudit s tímto filtrem nemám osobní zkušenost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2014 19:35 soonday Re: martin
Mám ten samý problém jak mnoho kolegů tady na fóru.

koupil jsem filtr z druhé ruky a i když se majitel dušoval, že je v pořádku, filtr protéká pod hlavou pořádným čůrkem. Těsnění je v pořádku, promazal jsem ho, pořád teče. Hlava na kýblu sedí divně, kýbl je celý takový ohebný, kroutí se. I při důkladném přitlačení se hlava viklá, přitom upínací zámky jsou volné a hlava se už víc přitáhnout ke kýblu nedá, je tam pořád vůle.

Tenhle filtr naprosto nedoporučuji, je to zmetek pravděpodobně už v konstrukci. Jestli někomu funguje, tak se štěstím.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2014 16:57 martin
Přidávám také svoji zkušenost. Mám filtr Fluval 205 a jen co mi skončila záruka tak začal mírným čůrkem protýkat. Výměna veškerého těsnění nepomohla. Kolega v práci se mi smál, že ho měl taky a taky ho vyhodil.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2013 12:51 Muž tomesh [1] - AmerikaRe: O.Tom
To mi ani neříkejte, že ten filtr je doma doslova časovanou bombou, pokud vypnou proud. :-( To může nastat kdykoli a tím pádem by se v bytě ocitlo volných 100 litrů vody, páč sání mám zhruba v polovině hloubky 200 l nádrže. Snad to vydrží, večer provedu pokus s vypnutím elektřiny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2013 10:50 Muž O.Tom [439] Re: Ciffik
Tak nějakou dobu určitě :)
Mě u nich dostala ta situace, že těsnění už může být špatné, ale filtr začne téct až když se vypne a ztratí podtlak který vytváří čerpadlo. Celá hlava se pak lehce nadzvedne a už to jede :) Udělal mi to model 204 a ještě první verze, časem vydali 204new.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2013 10:16 Muž Ciffik [761] - RostlinyRe: O.Tom
nestrašte, jsem čerstvým majitelem fluvalu 205 (nový za 1500,-) tak doufám, že nějakou dobu poběží...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2013 09:38 Muž O.Tom [439] Re: tomesh
No... těsnění by mělo být dobře namazané, je možné že už je špatné.
Jeho výměna by vyšla ještě rozumně, ale není jisté jestli už nemáš poškozený i kýbl.
Roztažený, nebo vydřený od suchého těsnění, kde by jeho výměna vzhledem k ceně neměla smysl.

Kdysi jsem měl podobné problémy. Filtr mi netekl pokud byl v chodu a byl vněm vytvořený podtlak. Ve chvíli kdy vypli elektřinu a nikdo nebyl doma, tak mi vytekl a zlikvidoval část nábytku.

Chvíli jsem si u těsnění pomáhal mikrotenovým sáčkem.
Ustřihnout dno, navléct sáček na hlavu filtru, nasadit těsnění a přetáhnout druhou část sáčku. Celé to pořádně mazat :) Ale je to taková nouzovka a dlouhodobně nemá moc smysl.
Filtr jsem takhle chvíli používal vedle akvária a pak ho daroval na díly.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2013 09:02 Muž tomesh [1] - Amerika
Bohužel se přidávám na stranu lidí, co mají s 205 problém - teče. Filtr jsem koupil z druhé ruky, do poslední chvíle byl v provozu. Při předání byl rozebraný, mokrý, vypraný.

Když filtr sestavím, tak mezera mezi kýblem a hlavou je na jedné straně výrazně větší než na druhé. Vypadá to, že je buď prohnutá hlava nebo kýbl. Dokonce mi přijde, že klipsny na zavírání jdou docela lehko, čekal bych o něco větší odpor. Můžu zkusit nové těsnění, ale něco mi říká, že to nebude mít vliv na dovření filtru. Při opětovném otevření je těsnění na svém místě, nesrolované. V posledním šestém pokusu o sloužení jsem těsnění po celé délce obmotal slabou vrstvičkou gumy z chirurgické rukavice a vypodložil dosedací plochy klipsů (pevnější dovření, mezera na špatné straně se zmenšila). Filtr přestal téci dvěma slabými čůrky po obou stranách, pouze na jedné straně se pomalu sbírá kapka za kapkou.

Rozdíl hladina - dno filtru je cca 1 metr, tedy v normě.

Nějaké nápady?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2013 18:41 Muž maikiss [4] Re: kacercz
ahoj mam fluval 405 a délku hadice jsem vyřešil tím že jsme koupil pračkovou vypouštěcí hadici , která se prodává v různých délkách a jeto potlesk

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.10.2013 08:31 Žena stetinka [270] Re: stetinka
Moc děkuju ZOO Braník!!! Opět jako vždy, mají vše a jsou rychlí! Chválím jejich obchodního ducha potlesk potlesk potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2013 11:37 Žena stetinka [270] – Prosba
Nemáte někdo náhodou doma nové těsnění na Fluval 205? Dodavatel má asi výpadek, všechny eshopy slibujou termín dodání 3-4 týdny... samozřejmě zaplatím, případně pak dodám nové.
Díky!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2013 21:09 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Hokki
teď koukám do prezentace a vidím, že máš přísavníky hřebenité. Ty opravdu potřebují prokysličenou vodu. Takže bych přemýšlel i o vzduchování, nejlépe v noci. Oni rádi zurčící potůček:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2013 18:40 Hokki Re: KarlosS
ok.Díky moc za rady. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2013 18:15 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Hokki
to se nedá říct, pokud máš ryby co ti zničí rostliny, vzduchování nebo přivzdušňování potřebovat budeš. Pokud máš rostlin dost a jsou zdravé a dobře rostou, je přivzdušňování kontraproduktivní, protože ti vyhání co2 z vody a tím rostliny vyrobí méně kyslíku.
Nejlépe ti vodu okysličí zdravé rostliny.
Pokud chováš terčovce, nebo máš teď v létě vodu teplou více než je zdrávo, je vhodné vzduchovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2013 13:23 Hokki Re: KarlosS
Takže je lepší přikysličovat? Napadlo mne,že bych to udělal jako to mám teď.Prostě bych dal rozbočku s hadičkou venku a nechal ať si proud vody přisává vzduch.To by snad mohlo stačit.Nebo ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2013 11:20 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Hokki
záleží na osádce (jak ryb tak rostlin) a teplotě vody. Obecně stačí trochu výpustí vířit hladinu. Ale ne moc, vyloučíš tak co2 potřebný pro rostliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2013 10:54 Hokki – Fluval 205 vnější a vzduchování
Zdravím,měl bych jeden dotaz.Chci si zakoupit vnější filtr Fluval 205 a teď mne zajímá,zda je potřeba mít kromě filtru ještě i vzduchování,nebo zda filtr vodu dostatečně okysličí.Nyní mám molitanový filtr který zároveň vodu okysličuje.Nějak jsem zde nenašel odpověď přestože podobných dotazů zde bylo více.Předem moc díky za rady a pomoc.
P.S.:akvárium mám 112l a rybičky jsou hlavně živorodky(paví očka,platy atp.)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2013 17:42 Muž O.Tom [439] Re: kacercz
Neměl jsem potřebu to zkoušet, dodaná hadice mi svými rozměry vyhovovala.
Pokud by se podařilo najít vhodný rozměr, tak by určitě vyšla mnohem levněji než originální.
Malý problém bych v nahrazení té vroubkované obyčejnou hladkou viděl v ohybu přes hrany akvária. Ta hladká bude mít v ohybu tendenci spíš jakoby zalomení/splasknutí.
Bude třeba to nějak pohlídat, fluval tam sice i k té vroubkované dodává pomocná/příložná kolínka na ohyb... ale kdo ví, jak se to zachová s hladkou hadicí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2013 17:20 Muž kacercz [36] Re: O.Tom
OK, diky a nenahrazoval jste to nekdo klasickou hladkou hadici? V tom vroubkovani se musi podle me drzet megatuny bordelu :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2013 17:18 Muž O.Tom [439] Re: kacercz
Ty fluval hadice mají tuším na straně filtru pevně nalisovanou/nalepenou gumu a na straně akvária se koncovka nasazuje. Prodávat se bude asi jen jedna délka hadice a tu si řízneš jak potřebuješ. Spojky na ty jejich vroubkované hadice jsem neviděl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2013 17:08 Muž kacercz [36] – Hadice - prodlouzeni
Zdravim,

poridil jsem s pouzitym akva setem fluval 205, bohuzel mi nestaci hadice, vim ze se da koupit nova, ale existuje na to i nejaka spojka? Pojede mi to v kanclu a nerad bych tu resil rozlitou vodu ;) Pripadne daji se ty zebrovane hadice vymenti za nejake normalni?

Dik

Kacer

PS: ty hadice mi zamozrejme chybi cca 15 cisel ;)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2013 09:52 Muž jinokrajec [0] - TetryRe: romant
Zdarec Romane, tak jsem nakonec zalil filtr odkalenou vodou a asi 1,5 hodiny nechal přečerpávat v kýblu, abych si ten bordel nedal zpět do akvárka ;-) , pak jsem to zalit Biofiltrem a Fluvalek vachčí... je parádně tichý a až odpojím čerpadlo, bude ještě tišeji..Romane, chci ti poděkovat za veškeré rady a pomoc, co se akvaristiky týče, tvé rady jsou pro mne moc užitečné ...díky ;-)palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2013 16:30 R Muž romant [27977] Re: jinokrajec
Z těch nabízených "vodiček" je možno použít ten Biofiltr, ale stejnou službu Ti udělá bordel ze dna, při odkalování tím můžeš ten filtr tzv. zalít a nebo nemusíš použít nic a nechat tomu volnej průběh. Tu dobu záběhu bych klidně i prodloužil, přecijenom exterňák se zabíhá o kapánek dýl, takže bych ho nechal o samotě až po 6 týdnech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2013 14:13 Muž jinokrajec [0] - Tetry – Fluval 204 + DAJANA
Zdravím všechny. Mám vnější Fluval 204 a dnes ho chci rozjet. Slyšel jsem, že je dobré do něho nalít něco na rozjezd. Doma mám přípravky od DAJANY = BIOFILTER, START PLUS, CLEAR AQUA a ještě mám AKVAFLOR. Co z toho tam můžu na rozjezd nalít? Samozřejmě, že vnější filtr budu rozjíždět cca měsíc s dosavadním čerpadlem AT201. Možná, že žádný přípravek už není zapotřebí, ale jak se říká: líná huba = hotové neštěstí, a za zeptání se jazyk neřeže ;-) . Děkuji za radu palec ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2013 18:17 Muž Puma [0] Re: O.Tom
Shop.miga je obchod ve kterém nakupuji už několik let a jsem nadmíru spokojen + mám pobočku blízko bytu, ale děkuji. Otázka: Dá se u flůvalu nějak regulovat průtok? Nevidím kohouty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2013 15:25 Muž O.Tom [439] Re: puma
www.zoohit.cz/…

www.zoohit.cz/…

Tu máš lepší ceny a teoreticky bys mohl mít dalších 10% slevu, když dostaneš od nějakého už registrovaného zákazníka pozvánku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2013 08:35 jamajcan Re: puma
Určitě 205 ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2013 08:31 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: puma
no říká se, že po záběhu se ti průtok zmenší na polovinu a akvárko má přečerpat 2x do hodiny. Takže i ten menší je dostačující, ale pokud vyjdou cenově nastejno, šel bych do 205. Utlumit se dá na kohoutech a mít rezervu je vždy výhodnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2013 06:15 georg Re: puma
Já bych bral 205
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2013 02:41 Muž Puma [0] – Filtr Fluval 205 nebo 105
Zdravím, řeším dilema u výběru filtrace pro své 112l akvárium. Adepti jsou hned dva:
1, Filtr Fluval 105 vnější - shop.miga.cz/…
2, Filtr Fluval 205 vnější - shop.miga.cz/…
Ceny jsou skoro stejné a tak řeším zda 480l/h nebo 680l/h průtok. Který? Předem děkuji za komentáře.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2013 10:03 Muž O.Tom [439] Re: macymesser
Měl jsem kdysi model 204 a hodně se ucpával hadicový blok.
Musel jsem často zcela odpojit hadice a z toho bloku vybrat pinzetou nebo vypláchnout zbytky rostlin atd. které to ucpávaly.

Co se mi na fluvalu líbí je poměr toho molitanového bloku a prostoru pro bio náplně. A jejich uspořádání. Ale jinak...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2013 09:50 macymesser – fluval 205
Mám stejný problém.Výkon mám tak 25 % oproti novému.Osobně bych do fluvalu už nešel.Jedině eheim.A pokud mě bude dál fluval zlobit,tak si ho pořídím

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2012 21:18 Muž fido16 [631] Re: grips
Vyčistil si i uzavírací ventily? Není nějak poškozená osička rotoru? Popřípadě bych jej zkusil vyměnit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2012 21:15 Žena maru [49] Re: grips
asi nikdo nemá zkušenost, proto žádná odpověd. můj fluval 306 běží asi 5 měsíců a bez problémů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2012 20:15 grips – Fluval 205
Ahoj lidi, mám takový problém s průtokem. Již delší dobu si všímám, že se mi nějak zpomalil průtok. Tak jsem se dal do čištění. Očistil jsem vrtulku, magnet, hadice i média. Vše je podle mě O.K. No ale to byla jen moje domněnka. Místo toho, aby měl trochu silnější proud. Tak jen pomalu v klídku teče jen pod výpust. Když byl nový, tak měl jiné grády.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2011 16:02 R Muž Silent [5949] Re: tlemda
Náhradní díly není problém sehnat. Nabízí je například e-shop Miga a doplňky jsou zaměnitelné s výrobky jiných firem (např. Eheim). Záleží většinou jen na průměru hadice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2011 14:14 Muž tlemda [0] Re: Silent
Filtr od JBL vypadá dobře, a je včetně všech doplňků co potřebuji (i vč. vcelku variabilního ohybu do a z AQ). Mám totiž AQ Diversa s originál krytem, a myslím, že JBL bych přes vytvarované otvory dostal (díval jsem se do manuálu od JBL kde je více druhů přísavek).
Ovšem nevíte jak je to v ČR s náhradními díly a doplňky?

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 3

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 5652x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1098-filtr-fluval-205