Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jak postupovat po zakoupení rostlin?

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Sázení 

Přejít na předchozí stránku 2 Žádná další stránka   1  
Jak postupovat po zakoupení rostlin?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2010 21:06 Usine Re: kmara
40 rostlin do jednoho kýble ale také ne. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2010 21:04 Muž kmara [10] - CichlidyRe: Usine
No je ještě pořád zařízené, ale je tak zarostlé, že 40 ks rostlin tam opravdu nedám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2010 21:03 Usine Re: kmara
Akvárium ale máš, tak do něj stačí napustit vodu a rozsvítit světlo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2010 20:29 Muž kmara [10] - Cichlidy
Zdravím, mám menší problém. Dnes jsem zjistil, že objednané dno nemají na skladě a bude prej příští pátek. A v pondělí mi mají přijít rostlinky a nemám je kam dát.

Tudíž bych potřeboval poradit, co dělat, aby těch 5 dní vydržely. Stačí dát do kýble s vodou ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 13:02 Muž ancistrus [25] - RostlinyRe: paul
Tato vata se bezne pouziva jako "pestebni substrat" napr. ve sklenicich. Rostlina vatu prokoreni a vyzivu dostava ve forme kapenkove zalivky primo do vaty. Takze vata jako takova rostlinam urcite vadit nemuze, ale rybam mozna ano. Kazdopadne v akvariu vypada blbe ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 11:59 paul
já zasázel kytku bez vaty do košíčku jsem dal štěrk a taky tošlo a ještě líp zasadit :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2009 11:35 Muž paia [3] – sázení...
Včera jsem sázel rostlinky a přestože jsem se opravdu hodně snažil, ne všechnu vatu se mi podařilo oddělat, už jsem měl strach o zdraví kytiček, protože se zlámanými kořeny by to taky nemusely rozchodit. Tak snad ty trošky vadit nebudou...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2009 19:09 R Muž Mrakoplash [1776] Re: Usine
Václave základ bude stejný, ale další přísady jsou jiné. Ta vata pro rostliny má vlastnosti který bys od izolace nechtěl. Mimo jiné vyšší nasákavost. Na netu se toho moc najít nedá, spiše jen zmínky o použití. > www.realitynasiti.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2009 19:04 Muž bugei [6] - CichlidyRe: Zdenek58
moja skusenost pri sadeni HC vo vate je negativna...odhnivali korene a postupne HC vyplavovalo von ...naopak bez vaty sa chytilo perfekt..moj nazor sadit bez vaty ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2009 18:39 Usine Re: Sid
Určitě základ je stejný, to co se používá na rostliny bude asi to nejlevnější vydání, protože orsil je dost drahý. Pokud to mohu posoudit jen podle oka tak je to podobné. Já tu vatu nenamáčím do vody, ale v pondělí to hned zkusím. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2009 18:29 Muž Sid [6638] - RostlinyRe: Usine
Ten demosnímek od Tropicy jsem zaregistroval už před časem, když ho Tropica pověsila na svůj web. Nemám potřebu si to znovu přehrávat, takže jen tipnu: pokud si dobře pamatuji, demonstrátor z kořenů vatu odstraňuje. Což dělám i já, jak už jsem tu dnes dvakrát uvedl... :) Jen z těch kobercových ne. ;-) (Nevím, jak demonstrátor z Tropicy, ale to ty víš určitě dobře. Já si to kvůli případnému zjištění pouštět nebudu.)
Takže díky za snahu poučit mě, jak se sázejí rostliny a teď zpátky k věci:
Jsi si jistý, že ta čedičová vata, která se používá v pěstírnách rostlin, je tatáž, kterou ty používáš jako zvukovou nebo protipožární izolaci? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2009 18:06 Usine Re: Sid
Určitě ne je to speciální vata jen pro rostliny. www.akvaportal.cz/… tady je pěkný filmík jak sázet rostliny, kdybys náhodou nevěděl jak. smich :) palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2009 17:50 Muž Sid [6638] - RostlinyRe: Usine
A jseš si, Václave, jistý, že jde stále o jednu a tutéž čedičovou vatu? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2009 17:47 Usine Re: Zdenek58
Čedičová vata nebo vlna neboli orsil a podobné názvy se používá na zvukovou a protipožární izolaci sten nebo podlah. Já ji používám jako doplněk k výrobě protipožárních ucpávek Hilti, tak vím o čem je řeč. Najdeš ji i třeba v akumulačních kamnech. Práce s ni není nic příjemného i když lepší než jiné vaty. Proto bych si ji nikdy nedal do akvária. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2009 16:22 Zdenek58 Re: Yirka
Mám dojem, že už jsem to sem někam dával, nechce se mně to znovu hledat. Ale ta čedičová vata, do které se dávají rostliny, není to samé, čím se izoluje potrubí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2009 16:19 Zdenek58 Re: Usine
Bavíme se snad o substrátu pro pěstování rostlin, třeba www.mladypestitel.cz/…, a ne o skelné vatě pro izolaci potrubí, ne ;-) ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2009 16:17 Muž Yirka [9135] Re: Zdeněk58, Usine
Vzhledem k protichůdným zkušenostem i názorům by mne zajímalo, jestli někdo nemáte informace přímo od zavedených pěstitelů a dodavatelů rostlina jako jsou Akva DAHO a Rataj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2009 16:11 Usine Re: Zdenek58
Zkus ji nařezat a nad hlavou s ní ucpat nějakou díru a změníš jistě rychle svůj názor na jakoukoliv vatu. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2009 15:56 Zdenek58 Re: Usine
Václave, ale to snad opravdu používáš nějakou 30 let starou skelnou vatu... Z té, co se nyní používá pro pěstování rostlin, se fakt žádná vlákna neuvolňují, čestný pionýrský ano .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2009 15:51 Usine Re: Sid
Manipulace tou skelnou vatou není nic příjemného, zvlášť když se toho prachu nadýcháš. Takže asi to nebude příjemné ani rybám. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2009 14:33 Muž Zdenek113 [5] - Jezírkové rybyRe: Sid
Souhlas.. Nevidím nic špatného na tom, když se sází kobercové rostlinky s trochou "vaty" na kořínkách.. Sám jsem to tak dělal již v několika nádržích a nikdy s tím nebyl problém.. Je to mnohem šetrnější, než rostlinkám totálně zdevastovat kořínky a potom doufat, že se nějak uchytí.. :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2009 14:02 Usine Re: Haloska
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2009 13:51 Muž Sid [6638] - RostlinyRe: prisavnik
Co na to říci...?!
Máte k dispozici nějaký materiál, který by vaši domněnku potvrdil?
Rád změním názor a možná přestanu drobné kytky sázet s čedičovou vatou, když mě přesvědčíte, že dělám špatně. Zatím zůstanu u stylu, který praktikuji nejen já sám. :-)
EDIT: Samozřejmě, že u "větších" kytek postupuji tak, jak píše Glumča. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.05.2009 13:38 Muž prisavnik [51] - RostlinyRe: Sid
Co mam na to odpovedat? ;-)
kazdy ma svoj nazor. Ja osbne si myslis, ze ked budu v AQ plavat jemne ciastocky vaty, tak rybam to nebude prijemne, co sa tyce vsetkeho co sa dostane do ziabrý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2009 13:30 Muž Sid [6638] - RostlinyRe: prisavnik
Víte vy, co všechno se může rybám dostat do žáber? Ukažte mi nějakou seriózni práci, která by tuto domněnku potvrzovala. Nebo alespoň něčí zkušenost? Obávám se, že je to jen internetová legenda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.05.2009 13:26 Muž prisavnik [51] - RostlinyRe: Sid
Ja som myslel prave to. Jemne kusky vaty sa mozu dostat do ziabrý rybam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2009 13:16 Muž Sid [6638] - RostlinyRe: prisavnik
Vatu dat prec, skodi rybam...
Veškeré drobné kytky sázím s vatou. Rybky mi neumírají na "poranění žáber", tak co dělám špatně a čím čedičová vata škodí rybkám?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2009 13:11 Žena glumča [424] - LabyrintkyRe: Haloska
Vyndej je z košíčku.Já je opatrně ve vodě zbavím vaty,opláchnu pod vodou,odstraním odumřelé,nažloutlé listy,zastřihnu kořínky a zasadím do substrátu.Technika sázení je popsaná tady taky určitě.Podívej se do rad.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2009 13:08 Muž prisavnik [51] - RostlinyRe: Haloska
Vatu dat prec, skodi rybam. Kosicky si odloz a rastliny normalne zasad do substratu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.05.2009 13:06 Pigeon Re: Hloska
Ahoj. Vyndej je z té vaty a zasaď je do štěrku. Nebo můžeš dát do košíčku kamínky a kořínky dát mezi ně.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2009 13:03 Haloska – co s rostlinkami po zakoupení?
Když koupím nové rostlinky mám je do akvárka dát i s květináčke? nebo je mám vytáhnout a odebrat z kořínků tu vatu?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2007 12:50 Muž j_j [18] Re: Rebbie
Rebie: Ošetřovat rostliny chemií pro akvárium s rakem bych nedoporučoval... Ono ani otrávit si ryby tadytim svinstvem neni ideální-ta chemie Přeci nenapadne jen šneky, ale všechny živé organismy, v jejichž těle se pak vykytuje větší či menší dávka jedu...
slada: A čemu asi tak okružáci vadí. To je jen nevědomost těch, kdo se jich snaží meromomocí zbavit. Ničemu neškodí, naopak. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2007 10:58 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Ondra
tak k rakovi se šneků bát nemusíš, postará se ti o ně ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2007 01:23 slada Re. Ondra
hele nějak rostlinky určitě ošetři :-D ..nebuď jako já..Já se na to vy*ral a mám v krevetáriu okružáky :-| tím jsem i odpověděl na to kteří šneci vadí..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2007 00:08 Ondrej Re: Prervy
Diky za odpovedi, ale mam strach pouzit chemii (chci to k rakovi). Jinak proc vam vadi sneci, lepe receno kteri sneci vadi?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2007 20:05 Žena Rebbie [71] Re: Usine
Takže na šneky to fakt funguje jo? V tom případě až mi vyroste potěr, tak všechno přelovim a hypermangan naleju do celýho akva :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2007 17:02 Usine Re: Mrakoplash
To už by ti to muselo obarvit ruce aby ti zničilo rostliny. Ve slabém roztoku vydrží rostlina hodně dlouho, stalo se mě že jsem si na ně vzpomněl až druhý den a přesto vydržely. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2007 16:46 R Muž Mrakoplash [1776] Re: Rebbie
On ten mangan znici i tu rostlinku kdyz se to prezene. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2007 15:28 Žena Rebbie [71] Re: Prevry
Ten hypermangan fakt zničí šneky??? Mam dojem, že se tu psalo že šneky nezničí nic.... kromě ryb co je baštěj teda....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2007 13:03 Prevry Re: Page
No já koupu rostlinky v hypermanganu. Slabě růžovej roztok a dej je tam na hodinu klidně. Když ti hnědnou kořínky nic se neděje. A i šnečci mají o srandu postaráno :-D X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2007 23:15 Page Re: mch.sokolov
Přesně, já jí na půl hodky hodím do roztoku FMC pořádně v něm vydrhnu listy a pak jde do akva X-) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2007 23:02 Muž mch.sokolov [160] - CichlidyRe: Ondrej
Ahoj, neni to hloupej dotaz, je dycky lepši je nějak ošetřit a prohlidnout, pokud nechceš nežádouci šnečky a klidně v nákym roztoku hypermangánu a šup do akva. :-) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2007 22:30 Ondrej – Nove rostliny
Zdravim vsechny,
chtel bych se zeptat jestli kdyz koupite novou rostlinku uz do staleho akvarka, tak jestli ji davate do karanteny jako nove rybky?
Jestli je to hloupy dotaz tak me nebite ;-)
Diky

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... [2]

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 5975x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10942-jak-postupovat-po-zakoupeni-rostlin?od=51