Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Výpadek elektřiny

 

NápovědaFórum » Technika  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 3 Žádná další stránka   1  
Výpadek elektřiny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2009 08:20 sokar Re: weron
No ve vodě z vodovodu bych ho i tak nečistil.Co kdyby nějaká ta bakterie přežila? ;-)
Tak to budeš vždy po vypnutí proudu čekat až ho zapnou a budeš dělat tu proceduru co popisuješ?
O přípravku co rozeběhne filtr se docela polemizuje.Ty bakterie co jsou v tech lahvičkách údajně nejsou ty, co způsobujou nitrifikaci.No každej na to má jinej názor.Po pravdě sem je kdysi do akva lilo taky.Nevim esi to sice fungovalo,ale měl jsem z toho dobrej pocit. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2009 07:54 Žena weron [2] – akva bez prudu
Mám ešte k tomuto otázočku (aj keď vzhľadom na pôvodnú tému je to trošku offtopic hmm ) a to: ak vypnú prúd alebo nejakým nedopatrením zostane vypnutý filter na viac hodín a zistím to ešte pred jeho zapnutím, nie je potom dobré ho nezapínať ale rovno prečistiť (trebárs aj vo vode z vodovodu)? Baktérie by teoreticky už aj tak veľmi nemali žiť a v podstate mohla by som sa potom vyhnúť výmene časti vody v akva - vyplutiu bordelu z filtra. Ak sú po ruke aj nejaké inak nepoužívané prípravky na štart baktérií, tiež by asi nebolo na škodu ich do filtra pridať? Aká je potom šanca (pri väčšom množstve rastlín), že sa vyhnem problémom (samozrejme teoreticky)?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2009 21:39 sokar Re: glumča
Jak sem tady už psal,na elektriku se nedá spolehnout,takže doporučuju našetřit na záložní zdroj a je to v pohodě.Ja se tak rozhodl po tom co u nás vypli proud a pak po x hodinách začlo jít z filtru bílo. rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2009 21:31 Žena glumča [424] - LabyrintkyRe: RAP
Tak jsem zase o něco chytřejší:-)Já jsem rybkám vodu měnila hlavně kvůli tomu,že jsem jim ji chtěla okysličit.Hlavně večer jsem okolo akvárka starostlivě lítala s baterkou:-DPouštěla jsem ji tam menším proudem.Tak holt už se stalo.Díky za odpověď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2009 20:57 RAP Re: glumča
Pokud jste vyčistila filtr, byla výměna vody zbytečná. Je pravidlo, že při čištění fitru se nemá měnit větší množství vody a naopak. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2009 20:03 Žena glumča [424] - Labyrintky – akva bez el. proudu 24h
Taky trošku navážu.Od včerejšího rána do dnešního rána nám nešel el.proud.Rybky všechny přežily,včetně několikadenního potěru mečovky.Jen mám teď obavy,aby po zapnutí filtru nedošlo k otravě rybek.Mám externí filtr,dost zarostlé akvárko 126 l v něm 2 čichavce, 5 mečovek, 4 neonky,4 ancistruse a cca 8 ks potěru mečovky.Filtr jsem propláchla a rovnou vyčistila.Včera jsem 2x vyměnila vodu (dva kýble) a po 5h od znovuzapnutí filtru vyměnila vodu znova (1 kýbl).Ryby všechny přežily včetně potěru.Zároveň se mi ale začal dělat trošku bílý zákal - vypadá to jako u nově založené nádrže.Test na NH3 a NH4 bohužel nemám.pH 6,8
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2009 05:43 Mrakoplash Re: darka
Pokud jde o externí filtr, tak si můžeš otrávit ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2009 15:08 Muž iblik [4] - LabyrintkyRe: pansuu
taky zaleži co tam máš když máš hodne rostlin tak neni zadnej problém
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2009 14:28 pansuu Re: darka
Jsem názoru, že to nebude problém. Po Kyriloj u nás nešla elektrika 3 dny a nestalo se vůbec nic ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2009 13:01 sokar Re: darka
Na elektriku není spolehnutí.U nás ju vypínají furt a říkaj, že je to nějaká havárka.
Koupil sem si záložní UPS,který mě po vypnutí proudu utahne oba filtry+vzduchování cca7hodin. ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2009 12:39 Žena darka [520] Re: Jurasek
Díky, zatím to tak dělám, ale minule vypli proud na 2h a krevety(mají tam bublifuk) se začly divně chovat až za cca 24h, NO2 bylo taky neměřitelné, pomohla okamžitá výměna více jak 1/3vody. Proto budu vděčná za zkušenosti jiných, krevetky jsou přece jen choulostivější než Endlerky, neonky a otíci, ale nerada bych jim ublížila ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2009 12:25 Muž Jurasek [137] Re: darka
Něco podobného se mi taky stalo, testy jsem v té době ještě neměl, tak jsem jen hlídal rybky. Vše dopadlo dobře. Rybky neměly ani náznak visení u hladiny. Zkusil bych to změřit za půl dne, a když nebude žádný nárůst, tak je vyhráno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2009 12:16 Žena darka [520] – Výpadek el. proudu
Dnes ráno jsem zjistila, že večer vypadl jistič u akva a filtr nejel od cca 21h. Všimla jsem si toho až kolem 10h ráno, filtr zapla a rybky se chovají normálně, nezdržují se u hladiny, nelapají po dechu, škemrají o jídlo. Mám raději vyměnit část vody(vůbec na to dnes nemám čas :-( )nebo stačí rybky sledovat a vyměnit až při změně chování? Akva 100l, rybek přiměřeně, rostlin hodně, CO2 jelo celou noc, NO2 0, NO3 pod 1O, NH3/NH4 testy nemám, pH 6,8, obojí měřeno těsně po zapnutí filtru i za 2h. coze

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2009 20:26 Žena evasv [12] – Díky
Díky moc vám všem. Nechám rybky být v klidu - nebudu dělat nic. Snad budou v pohodě. Lepší než jim nějakým pokusem ublížit ještě. To bych nerada.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2009 20:05 Muž jajaapaja [174] – Re: evasv
Já kdysi vzduchoval z rezervy od auta.Povolil jsem ventilek jen aby trošku utíkal.Na čepičku nasadil hadičku a už to jelo.Teplotu udržíš zatopením.Světlo nepotřebuješ.A možná že za dva týdny bude už teplo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2009 15:34 pansuu
Taky jsem názoru, že to nebude problém. Po Kyriloj u nás nešla elektrika 3 dny a nestalo se vůbec nic ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2009 15:29 ondra08
ráno než vypnou elektřinu tak vymět tak 1/3 vody za novou nejlépe provzdušněnou ze zasobníku. jinak s tím balónkém je to skvělej nápad. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2009 01:18 guzii
No já mám akva na záložáku (UPS) a vše funguje stále kvěle. Jestli pro vás není problém dát pár set za záložák, tak hurá do něj :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2009 00:11 marsz – Re: Otta
Duše z auta nebo ještě lépe z traktoru. :-) A kahan pod akvárko. A varečkou míchat vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2009 22:38 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidy – Re: Otta
S tím balónkem to je good by mě asi nenapadlo, ale má to něco dosebe, dávám palec nahoru X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2009 22:31 Žena bluedream [245]
Doma nám také jednou za čas nejde proud a akvária bez problémů. Naposledy byly docela mrazy, tak trochu klesla teplota, ale ztráty žádné, tak bych to neřešila :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2009 20:40 Otta
Ještě jsem si vzpoměl,jako kluk jsem měl kámoše a ten vzduchoval tímto spůsobem,nafoukl balon přidělal hadičku a škrtítkem upravil množství vzduchu.Bylo mě asi 8let a měl jsem z toho coze vyvaléné oči.Ale jako nouzovka??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2009 18:46 Žena evasv [12] – Díky
díky všem za rady. Vzduchovací motorek nemám - ta výměna vody - to bych mohla - pokud to pomůže.
Hlavně ať o ně nepříjdu. Jedno akva mám tu v prezentaci a v druhém mám od včera krevetky a endlerky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2009 17:47 Muž metal [96] - Cichlidy
vten den co nepojde elektrina vymen 20.percent vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2009 16:28 Otta
S tim si nelam hlavu,mělo by být bez problému. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2009 13:55 Muž BC/.Killer [4] - Mořské ryby
vydržet by to měli. popřípadě mužeš koupit www.akva-exo.cz/… ale asi to nebude nutné. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2009 11:31 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidy
No ryby i kytky by to měly vydržet na sto procent, akorát by to možná malinko nemusely vydržet užitečné bakterie ve filtru, které potřebují stály proud vody, třeba i malinky aby se mohly přiživovat, jinak pak odumírají, ale myslím, že jak popisuješ to odpojení, tak by to neměl být vůbec problém. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2009 11:11 Žena evasv [12] – Výpadek elektriky
Prosím o radu - za dva týdny u nás budou dávat nové sloupy vedení el. a nepůjde proud v úterý 8-18hodin druhý den ano a pak opět 8-18hodin nepůjde. Což je dlouhá doba - nepůjde mi filtrace, světlo ani topení - vydržej to ryby - nepříjdu o ně ? Moc díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2007 19:24 blek – filtr
Nejlepší je na tu dobu vysypat vnitřek filtru do kbelíku s vodou (z akvárka) a večer to zase složit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2007 18:00 Rybous – sklenička
a co zkusit tak jednou za hodinu vzít sklenici vody z aqua
,a nalít jí do filtru tím se okysličí voda ve filtru a bakterie budou mí dostatek kyslíku ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2007 16:27 bobo – názor
nech to být,nic se nestane
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2007 16:06 Tomas4343 – ...
No právě toho se bojím nejvíc.. myslíte, že by pomohlo, kdybych párkrát za den zapumpoval tou pumpou, která tam je k napuštění filtru vodou? Mám Tetra tec ex 1200
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2007 15:51 blek – výpadek
může to být problém pro externí filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2007 15:02 Tomas4343 – Celý den bez elektřiny
Zdravim všechny. Zítra a ve čtvrtek se bohužel z technických důvodů ocitnu od 7 do 17hod. bez dodávky elektrického proudu. Může to být problém? Popřípadě jak to řešit? (detaily viz prezentace) Díky za rady...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2006 12:10 langosh Re: petula
Zaběhlé a přiměřeně zarybněné AQ vydrží bez filtrace, natož vzduchování několik hodin bez jakékoliv újmy. a déle běžný výpadek elektřiny stejně většinou trvat nebude.
Roman :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2006 22:24 solem Re: Nigule
Tabletky samozřejmě fungují, nebo ryby si aspoň neštěžují, ale při nejhorším ta sklenička taky funguje a když se to udělá pořádně, tak to má i chvíli trvání, ale musí člověk umět odhadnou co je v té nouzi ještě přínosné a co ty ryby utluče, proto jsem navrhoval jen skleničku a nejjemnější postup, věřím že jsou tu i takový jedinci co by vzali kýbl a přelívali to i s rybama.. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2006 22:09 nigule – tablety????
tak, ted jsem zvedava, jestli sem si nechaal neco nakukat, nebo jestli to ma vazne ucinek...nedavno nam nesel proud snad 3 hodiny!!! asi po 2 hodinach byly ryby u hladiny a lapali pop vzduchu. nejdriv sem se snazila nabirat vodu sklenickou a lit. ze by to bylo primitivni mi ani nevadilo, ale moc dlouho se to neda vydrzet :-)) tak jsem bezela do zverace, co mame za rohem atam mi prodaly tabletky. prodavaj se po 1ks a jsou docela levny (kolik, to uz nevim). mam 1 platicko a zezadu je napsano OXY LETTEN. melo byto fungovat tak, ze tabletka se hodi do vody a vypousti bublinky, vypada to napr jako sumivej multivitamin, ale bublinky to pusti mnohem pomalejc...
je to fakt ucinny? nebo jeto uplna blbost? po navratu ze zverace sem jednu tabletku do akva hodila a co myslite? v tu rana zacala fungovat elektrina...
btw, sem z praglu a degena pouzivame taky, ale vsechny E sou kratky .-))) moc me to pobavilo .-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2006 20:30 solem Re: petule
myslím že kdyžby došla i voda tak vem skleničku a začni nabírat vodu a nechávat jí crčet do akvária tak by to mohlo být v pohodě, je to značně primitivní ale sopousta vzduchovadel to dělá taky tak, stějně se při hurikánu asi moc nic dělat nedá, navíc to prý nebude nakonec tak hrozné
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2006 15:22 GAGAL Re: Anonym
To sid 100 % souhlas sám bych to nenapsal lépe.

To Anonym: Ty jsi asi nikdy neměl přidušené ryby. Myslím si,že v takovém případě je biofiltr na nic. Jinak tě mohu uklidnit ,že asiaté mění v pěstírnách vodu 3x denně a jak to rybám svědčí (a to i terčovcům).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2006 15:13 Sid Re: Anonym
určitě nebude Dajana jediným výrobcem "biofiltru", ale na svém trvám - biofiltr nepomůže. Nerozumím však, čemu nebude přispívat (možná prospívat) výměna části vody? Ke vzduchu si karasi jaksi pomohou sami, když jim nepomůžeme my ;-), ale snížení koncentrace produktů látkové výměny bez filtrace půjde špatně - nitrifikační bakterie potřebují k životu právě kyslík. Takže nejjednodušším způsobem, jak snížit riziko zvýšení dusíkatých látek nad únosnou mez, je vyšší frekvence výměny části vody. Bude-li tato po Ernestovi k dispozici... :-(
Třeba se Ernesto netrefí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2006 14:58 Muž [] Re: Sid
tak když nesežene nic od dajany tak snad od nějakého Émerické firmy snsad a s tým odběrem vody to nebude moc přispívat rybkám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2006 14:52 Sid Re: petule
I když tím Peťule moc nepomohu, nedá mi to - s tím biofiltrem to asi nebude k užitku. Jak uvádí sám výrobce - k zajištění deklarovaného účinku (podpora biofiltrace = rozklad organického znečištění na neškodné produkty látkové výměny bakterií), je nezbytné zajistit dostatek kyslíku. (Taky by mne zajímalo, jestli se dá v Emérice sehnat Biofiltr od Dajany? Snad ano...Dneska je svět opravdu malej...).
Myslím si, že při nejhorším to dopadne, jak uvádí Roman. Snad by se ještě dalo doporučit zvýšení četnosti výměny části vody za čerstvou.
Bude-li to po Ernestovi možné... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2006 14:43 GAGAL Re: petule
Kdyby to bylo moc dlouho tak vyměň část vody. No a pokud nepůjde ani voda tak je to v ….
Ale určitou dobu v poho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.08.2006 13:22 Muž [] Re: petule
Ty Tvoje závojnatky to bez problému vydrží.Budou si lokat u hladiny. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2006 13:18 petula – vypadek elektriny
Ahoj,
Zitra k nam prijde ta tropicka boure Ernesto, takze je pravdepodobne, ze dojde k vypadku elektriny. Jak dlouho vydrzi ryby bez filrovani a bublinek?? diky

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [3]

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 3519x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10598?od=101