Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Výpadek elektřiny

 

NápovědaFórum » Technika  

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Výpadek elektřiny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.08.2022 13:24 R Muž afc1886 [14685] Re: Jarry
Jasně, bez ryb je ta výměna úplně zbytečná.
Rychleji jsem psal než přemýšlel. stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.08.2022 12:15 Muž Káca [62] Re: MarekP
Právě včera a i jednou minulý týden jsme měli výpadek elektřiny od 7:30 do 16 hodin. Ani jednou se nic v obou společenských akva nestalo, takže v klidu. A to mám i nonstop CO2, které pořád jelo... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   17.08.2022 09:43 Muž Jarry [1437] Re: MarekP
Já bych to neřešil vůbec, v prázdném akváriu bych ani neměnil vodu, určitě to ničemu neuškodí, ale nevidím v tom v tomto případě vůbec žádný přínos:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2022 09:21 R Muž afc1886 [14685] Re: MarekP
Problém to není a ta výměna vody bude dobrá pomoc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2022 09:05 Muž MarekP [812] - Malawi – Odstávka elektřiny
Ahoj,

mám právě v záběhu akvárium cca 1000 litrů, viz prezentace. V něm nové 2 externí filtry Fluval FX6. Za 14 dní je u nás plánovaná odstávka elektřiny od 7 do 14 hodin. Bude to znamenat nějaký zásadní problém, nebo postačí větší výměna vody před a po odstávce? V případě, že to bude problém, uvažuji nad pořízením nějakého záložního zdroje. Díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2021 18:00 Muž vlka [3453] Re: jakaf
Takový výpadek proudu musí AQ zvládnout bez problémů...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.06.2021 11:12 Muž jakaf [92] - Xify a paví očkaRe: Roger
Tak jsem ráno vyměnil 30 litrů a před chvílí,jak pustili proud jsem vyměnil znova 30 litrů,takže dnes skoro 100% výměna vody.Ryby super ožily a rejděj jak zdivočelý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2021 22:16 Muž Roger [1873] Re: jakaf
Jestli máš vnitřní filtraci a budeš pouštět bubliny tak se neboj ničeho, i bez bublin by to bylo ok (samozřejmě záleží na zarybnění, množství kytek atd..) pro klid vyměň vodu a zítra až to nahodí tak ji vyměň zas ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2021 20:30 Muž jakaf [92] - Xify a paví očkaRe: Roger
Zítra má bejt vyplej proud od 8mi do 15ti hodin.PRE bude cosi přepojovat.Akva bez kyslíku nebude,vyndal jsem ze šuplíku starej přenosnej motorek na baterie,budu s ním vzduchovat,jen nepojede filtr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.06.2021 20:07 Brodys Re: jakaf
Několikrát jsem měnil filtr, včetně náplní,hadic, zůstalo jen akvárko a na hodnotách no2 to nebylo znát. Takže v zajetém akváriu, když je osazené bych se nebál ani jednoho dne......
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2021 20:07 Muž Roger [1873] Re: jakaf
Na jak dlouho ti to vypnou?
Záleží i na filtraci, v externí mají mnohem menší čas, vnitřní má v tomto výhodu a vydrží déle. Osobně jsem to nikdy neřešil, například vloni nám ČEZ vypínal elektriku 5 dní po sobě každý den na 8h, a vše bylo ok. Vždy jsem vyměnil 1 nebo dva kbelíky vody. Nijak bych to nehrotil, aby jsi měl jistotu vyměň část vody před výpadkem a pak po opětovném nahození (můžeš i během doby kdy ti nepůjde elektřina, dodáš tím novou vodu která je prostá NO2 apod.. a zároveň okysličíš akvárium) pokud máš vnitřní filtr tak okysličíš i ten a bakterie budou relativně v klidu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2021 20:01 Silviebaris Re: jakaf
Slavko napsal..
Ja si to pamätám tak, že cca po štyroch hodinách bez kyslíka (cirkulácie) baktérie vo filtri hynú, ale "obnoviteľne". Nie že by potom ožili, ale nehynú všetky, takže obnova kolónie je relatívne rýchla. Po 24 hynú komplet, takže je nutný jeho opätovný zábeh.

Problém je, že tieto informácie sú z čističiek odpadových vôd. Akvárko je trochu iné, najmä v tom, že aktívne baktérie nie sú výhradne vo filtri, ale prakticky na všetkých povrchoch akvária, takže obnova baktérií vo filtri bude oveľa rýchlejšia a ani po 24 hod nemusí byť výsledok katastrofický. Ale v skutočnosti asi nikto nevie, čo sa stane a všetko závisí od konkrétnej osádky a akvárka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2021 19:24 Muž jakaf [92] - Xify a paví očka – bakterie bez kyslíku
Nazdar má někdo zkušenost jak dlouho vydržej v náplni filtru živý bakterie,když dojde k výpadku elektřiny na delší dobu?V čističce vody vydržej 6 - 8 hodin,ale z filtrací bez proudu zkušenosti nemám,tak se raděj ptám.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2021 22:36 Billislav Re: marek21
Ja som nad tym rozmyslal,a tiez nechapem preco by sa to nemalo rozbehnut,hlavne pri filtroch kde je motorcek v nadobe naspodku,a z nadoby nema ako voda uniknut...Jedine co ma napada,ze ak v nasavacej trubici,tym ze prestane tahat do seba vodu po zastaveni vrtulky,vznikne nejaka vzduchova bublina a ta je potom pricinou problemu...Ale zasa ten SunSun HBL-801 ktory spominam,ten ma praveze vrtulku navrchu,tam sa to zas moze chovat uplne odlisne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2021 22:31 Billislav Re: ilcab
Zaujimave,to je potom ale naozaj dost nepouzitelne,u nas su kratke vypadky elektriny na dennej baze...Otazka je ci to nebol len problem konkretneho kusu,ktory bol nejakym sposobom vadny,alebo ci tym trpi cela modelova rada...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2021 11:02 ilcab Re: Billislav
Dobrý den, mně AquaClear 20 zlobil i po běžném vypnutí při údržbě. Skoro pokaždé jsem ho musela vylít, vyčistit vrtulku a pak byl ochotný běžet. Ani ne po roce provozu jsem ho raději vyměnila za externí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2021 22:11 Muž marek21 [16] Re: Billislav
ja si myslim ze je to blbost ze sa to nerozbehne, voda nema ako uniknut z nadobky takze nasucho to nepojde. Mam doma Aquael FZN 3 a nema s tym ziaden problem dokonca som ho teraz zapol asi po 10 rokoch a hned naskocil bez akejkolvek pomoci ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2021 21:26 Billislav – Restart zavesnych filtrov po vypadku elektriny
Dobry den,zbieram informacie k problematike "nabehnutia" zavesnych filtrov po vypadku elektriny,postrehol som take informacie na webe ze mnohe filtre maju problem sa po vypadku bud rozbehnut,alebo hrozi ze bezia "nasucho",vedel by niekto povedat typovo ktore modely s tymto problem nemaju,alebo naopak pri ktorych je to fatalny problem? Ja mam k akvariu vytipovane tri podla mna najvhodnejsie zavesne filtre,AquaClear 20,Aquael FZN-1 a SunSun HBL-801,ma niekto prosim Vas tieto typy v praxi odskusane ako sa spravaju po vypadku napajania? Dakujem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2019 16:32 Žena Efka [144] Re: Dinecek
Tak tohle by mohlo být řešení :-)
Já odjížděla v sobotu do Chorvatska a v pondělí nešel 12 hod proud.
V pátek jsem vyčistila filtr a vyměnila část vody a nechala to osudu když jsem po 9 dnech přijela tak v akváriu bujela džungle a rybky byly spokojené ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2019 16:24 Žena Dinecek [205] Re: Efka
Akvárium je v práci - tedy dva dny nepůjde proud v práci, dva dny tam nebudu. Zítra snad zjistím, odkdy dokdy proud nepůjde.

Zítra propláchnu filtr - vyměním těch pět litrů, další den zase atd. Tenhle způsob se mi minulý týden osvědčil - rybky byly v pořádku a zdálo se mi, že se jim to snad i líbí (přišly mi čilejší).

Ještě se zkusím podívat po nějakém záložním zdroji, protože v záloze vzduchovací motorek 12V mám :-) .
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2019 16:13 Žena Efka [144] Re: Dinecek
Tak to shrneme proud nepůjde dva dny po sobě vypnou ho od ? Do ? Předpokládám že v té době budeš v práci ale večer budeš doma?
Pokud propláchneš filtr v kbelíku vody z akvária tak ničemu neublížíš
Jde o to,že po delší době,když se filtrační média neokysličují,může dojít k rozkladným procesům,jejichž produkty by mohly,kdyby se dostaly do akvária,zhoršit kvalitu vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2019 15:12 Žena Dinecek [205] Re: afc1886
Do filtru jsem se dívala před týdnem, není zanesený. Průtok je v pořádku. Ale zkusím se na něj zase podívat a třeba ho propláchnu.

Úhyn ryb byl způsoben rozkolísáním PH při výměně většího množství vody a potom nitěnkami.

Edit: Neublížím rybkám, když filtr propláchnu? Myslím tím, zda zase nezpůsobím nějaký větší výkyv hodnot v akváriu? Filtr vždy peru ve vodě z akvária - jenom ho vymačkám a dám zpět. Už mám ze sebemenší změny docela nervy :-( .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2019 15:12 Žena Dinecek [205] Re: Efka
Bohužel nemohl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2019 14:44 Žena Efka [144] Re: Dinecek
A ten kolega by ti to mohl zkontrolovat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.08.2019 13:31 R Muž afc1886 [14685] Re: Dinecek
No u tebe to je podle mě trochu složitější, protože máš celkem často úhyn v akváriu. To samo o sobě už značí, že né všechno je úplně v pořádku . Do filtru jsi se dívala někdy ke konci května, jestli si to dobře pamatuji, tak za mě by nebylo od věci tam nakouknout. Neříkám, že ho musíš nutně propláchnout, ale aspoň bych tam koukl. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2019 13:18 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: slavko
Taková finta, jak udržet při výpadku proudu ve filtru živé bakterie, je u komorových filtrů nějaké malé 12V= čerpadélko

(například www.aliexpress.com/… )

běžící třeba z nějaké autobaterie, kterým se vytvoří obtok (voda pak cirkuluje jenom ve filtru, nemusí překonávat převýšení do akvária), aby alespoň trochu cirkulovala a nechá se to běžet přes něj. Případně se dá zapínat třeba vždy na dvě minuty, pak na tři minuty vypnout a tak dokola nějakým časovým spínačem. U komerčně prodávaných filtrů to takhle jednoduché samozřejmě není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2019 13:11 Žena Dinecek [205] Re: Efka
Jsem v podobné situaci - v době výpadku nebudu přítomna, takže nebudu ani moct zkontrolovat ryby. Mám kolegu - akvaristu, který nepoužívá žádný filtr, ani vzduchování a ryby mu žijí a jsou spokojené - gavůnci, čichavci, neonky, mřenky atd. Ale je to hodně veliké akvárium, které má skoro tři metry na délku :-D. Zase je pravda, že on nevzduchuje a nefiltruje vůbec.

Vyměním trošku vody v průběhu následujícího týdne. Na filtr sahat asi nemám? A snad se jim nic nestane. Odstávky proudu snad nejsou celých 48 hodin, ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2019 12:02 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: Planorbella
Ja si to pamätám tak, že cca po štyroch hodinách bez kyslíka (cirkulácie) baktérie vo filtri hynú, ale "obnoviteľne". Nie že by potom ožili, ale nehynú všetky, takže obnova kolónie je relatívne rýchla. Po 24 hynú komplet, takže je nutný jeho opätovný zábeh.

Problém je, že tieto informácie sú z čističiek odpadových vôd. Akvárko je trochu iné, najmä v tom, že aktívne baktérie nie sú výhradne vo filtri, ale prakticky na všetkých povrchoch akvária, takže obnova baktérií vo filtri bude oveľa rýchlejšia a ani po 24 hod nemusí byť výsledok katastrofický. Ale v skutočnosti asi nikto nevie, čo sa stane a všetko závisí od konkrétnej osádky a akvárka.

Výmena vody v akvárku určite neuškodí, zato čistenie filtra (aj šetrné) po výpadku, podľa mňa, situáciu ešte zhorší...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2019 10:24 Muž Planorbella [643] Re: Wanderer
A nemá se náhodou vyčistit filtr zase před spuštěním? Souhlasím s Efkou, protože si matně vzpomínám, že po vypnutí filtru velké množství bakterií uhyne a po opětovném spuštění by to mohlo s akváriem "zahýbat".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.08.2019 06:54 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Dinecek
Zarostlé to máš dost, rybiček málo, troufám si tvrdit, že to akvárium vůbec nepozná. Maximálně bych řešil výměnu vody (pokud nebude kvalita vody v řadu ovlivněná odstávkou el.).
Ale u takhle zarostlého akvária buď bez obav. Ty dva dny nekrm a sleduj ryby, kdyby bylo něco špatně.
Rozhodně bych nijak nevrtal do zaběhlého fungujícího filtru.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2019 19:03 Muž visek [75] - Tetry
ja mam moturek na 2 baterie.vydrzi 4,5 hodiny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2019 17:40 Muž vlka [3453] Re: Dinecek
Nedělej si žádné starosti. Nikdy to nejsou dva dny v kuse. Vše přežije.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.08.2019 15:17 Muž Passenger77 [524] - RostlinyRe: Dinecek
Ahoj, myslím, že 2x dny není tolik a dá se vždycky po 24h vyměnit část vody nejhůře...pokud začnou třeba lapat vzduch u hladiny...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2019 00:06 Žena Efka [144] Re: Dinecek
Něco podobného jsem tady řešila před 14 dny,ale já v době ohlášené odstávky byla v zahraničí na dovolené
Před odjezdem jsem důkladně vyčistila filtr a vyměnila část vody všechno přežilo :-)
V tvém případě bych asi vypnula filtr a před opětovným zapnutim ho propláchla a vyměnila asi 10 l vody
A druhý den to samé
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2019 23:49 Žena Dinecek [205] – Odstávka elektřiny
Ahoj, prosím o radu: ohlásili u nás dvoudenní odstávku elektřiny. Snad údajně každý den večer elektřinu pustí. Myslíte, že to neohrozí rybičky? Mám 180 litrové akvárium založené letos v únoru. Akvárium je docela dost zarostlé a jsou tam 4 mřenky nádherné a 5 otíků.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.06.2019 20:23 Muž Džouzif [25] Re: Pitrska
Osobně bych se toho nebál. Akvárko je dost velké, snad i správně zaběhnuté a rybičky nejsou takový prasáci. Hlavní je ten záběh. Kdyby lapali po dechu, pak bych přistoupil k výměně části vody, ale jinak bych se tím nestresoval během prvních 24 hodin. Nevím co máte za vodu, ale nenechávám ji odstávat ani při menším objemu (není jak a rybám to očividně zas tak nevadí).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2019 20:07 Pitrska Re: RAP
Nj,ale nemám ji připravenou a odstatou? A hlavně sem vodu vyměňovala včera
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.06.2019 19:51 Muž RAP [1555] Re: Pitrska
Záleží na době vypnutí, ale pro jistotu stačí vyměnit část vody. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2019 19:36 Pitrska
Nevím,v jakém tematu se přímo zeptat.ale zrovna máme bouřky,A párkrát uz blikalo světlo.co kdYž vypnou proud?co s rybami?protože tím pádem nepůjde filtrace

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.05.2019 13:21 Muž Jarry [1437] Re: KaGaOri
Ničeho se neboj, nestane se nic. Externí filtr je tlakový, voda se zastaví, po naskočení čerpadla zase začne proudit:-)

Vše nech tak, jak je to za běžného provozu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2019 12:41 Žena KaGaOri [89] – výpadek proudu x technika
Ahoj lidi, elektrikáři nám ohlásili cca osmihodinovou odstávku elektřiny (možná kratší, jak skončí práci). O osazenstvo akvária se nebojím (zatím jen šneci + rostliny), ale přemýšlím co s technikou. Vzduchovací motorek je nad úrovní hladiny akva, tak by snad zatečení apod. hrozit nemělo, ale co filtr? Mám vnější filtr JBL CristalProfi e900 a návod se bohužel k výpadkům proudu nevyjadřuje. Je ve skříňce pod akvárkem, tj. pod úrovní hladiny. Hrozí vytečení vody a pak po nahození elektřiny běh na prázdno a zničení rotoru? Další věc je, že při spouštění má mít rozstřikovací rampa otevřený konec a být nad hladinou (mám ji pod, jinak na akva nedám kryt). Bohužel u toho nemůžu sedět a hlídat, budu v práci. Ještě mě napadlo filtr cíleně odpojit před odchodem do práce (cca 2,5 hod před zahájením odstávky) a znova připojit po návratu, ale tím bych dobu vypnutí filtru protáhla na nějakých 10 - 11 hodin. Vnější filtr provozuji poprvé, tak mi s tím chybí zkušenosti.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2019 18:19 Muž brukiz [85] - RostlinyRe: Vojtaa
U nás byl výpadek až 3 dny a ani jsem výměnu vody nedělal. Vše úplně bez problému, ale je pravda, že akva bylo rok v provozu. Ta stabilita tam už byla, tak se nic nestalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.02.2019 17:02 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Vojtaa
Neřeš to. Troufám si tvrdit, že nemusíš ani tu vodu měnit mimo obvyklé výměny. Ovšem za předpokladu, že máš zaběhlé a zarostlé funkční akvárium.

Edit:... což jak koukám nemáš. Tou výměnou vody určitě nemáš co pokazit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2019 16:50 Andaska Re: Vojtaa
Vyměň polovinu vody a jeď normálně dál. Mě se nedávno stalo, že mi jelo akva (112l) bez filtru 8 hodin a jen se trochu zhouply dusitany ;-). 3 dny jsem měnila část vody a bylo to OK. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2019 16:38 Vojtaa – Konec světa
Ahoj,

nenašel jsem jiné vlákno, které by bylo vhodnější k tomuto dotazu.

Došel jsem domů a zjistil jsem, že už 3 hodiny nejde elektrika. Je to velký problém? Vím, že bakterie ve filtru bez proudu umírají, ale nevím za jak dlouho. Po jákem čase jsou jaká rizika?

Diky za reakce

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2018 17:54 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Pavel
Kup si UPS pro počítače a dej na ni jen vzduchovací motorek. Taky to takto používám.
Výběr je velký, třeba zde: www.alfa.cz/…
Typ si zvol podle spotřeby tvých vzduchovacích motorků a požadované doby zálohování napětí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2018 17:40 R Muž Anthrax [4786] Re: Pavel
Pavel napsal: nevím jak moc dlouho bez toho vzduchu vydrží. No a tak mě napadá co se stane když vypnou proud a já budu zrovna spát či budu ve škole.
Ahoj. Těžko říct, když nevíme o těch nádržích skoro nic. Jak jsou ty pangasové velcí? Kolik jich tam je? Jak je na tom nádrže jako celek? Co rostliny? Nepřeberné a dobře zařízená nádrž by měla fungovat bez vzduchování tak jako tak.

Celkově to jsou ryby neúměrně velikosti vůči tvým nádržím. Jsou to ryby chované na maso, takže rostou rychle. Být tebou, tak pořídím adekvátní osádku a budeš mít po problémech. ;-)

Jinak jsou kompresory na tužkové baterie, ale nevím jestli ti to k něčemu bude www.rostlinna-akvaria.cz/…

Edit: Založ si další prezentace, ať se dá poradit. Zatím tu máš jen jednu rybicky.net/nadrze/28736
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2018 17:21 Pavel – Výpadek elektřiny
Dobrý den. Potřebuji pomoc s kterou si nevím rady. Mám 4 akvária, tedy 2x 250 litrová akvária a 1x 200 litrové akvárium a 1x 150 litrové akvárium. Mám totiž sumečky žraločí a nevím jak moc dlouho bez toho vzduchu vydrží. No a tak mě napadá co se stane když vypnou proud a já budu zrovna spát či budu ve škole. Není nějaká chytrá hračka, která by se vždy zapla při výpadu proudu? Předem děkuji za Vaše odpovědi. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2015 07:39 Muž visek [75] - Tetry
ja mam moturek na 2 baterie - burty,vydrzi 2-3 hodiny vzduchovani.to staci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2015 23:45 Muž ludvik [1082] Re: odikcz
Hele ... já to taky vlastně nechápu. Ale je to tak. Alespoň u mě.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 3

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 3519x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10598