Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Výpadek elektřiny

 

NápovědaFórum » Technika  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Výpadek elektřiny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2015 22:38 Muž Mislow [304] Re: odikcz
Ahoj, v miste, kde ziji, tam pres zimu k vypadkum dojde kazdy rok a nektere mohou byt i pomerne dlouhe (minuly rok i 17 hod.), i z toho duvodu jsem si poridil toto www.ebay.co.uk/… Nevim, jak se to presne jmenuje v cesku, ale v podstate je to starter na auto, kdyz mas vybitou baterku, tenhle ma krome toho ale dalsi funkci, jako menic na 220 V, vzadu ma zasuvku a daji se do toho napojit mensi spotrebice. Pro pripad delsiho vypadku proudu idealni pomucka. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2015 22:07 R Muž romant [27987] Re: odikcz
Pokud máš odstávku plánovanou, máš to v pohodě. Den předem vyměníš vodu, nekrmíš, v den odstávky taky můžeš vyměnit a jede se dál. X-)
Edit: Filtr bych propláchnul třeba tejden dopředu, prostě aby v něm nebylo hromadící se množství bordelu, kterej by mohl potenc. zazlobit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2015 22:02 Muž odikcz [114] Re: romant, ludvik
Re: ludvik
To jsem nepochopil. K čemu zpětný ventil u externího kanystrového filtru? Oběh je tam uzavřený, vypne se elektřina, přestane proudit voda, systém je stále plný vody, nikam nic neuniká, takže by se pak měl zase rozběhnout ... ale radši to ještě zkusím ...

Re: romant
Takže bakterie umírají až po 12 hodinách a spolu s tím začínaj další problémy. To je dobrý zjištění, takže při 10 hodinách vlastně nemusím dělat nic ... možná jen dát před odstávkou míň krmení a až přijdu domů, tak vyměnit část vody ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2015 20:38 Muž ludvik [1082] Re: odikcz
U výpadku elektřiny jsou problematičtější možná mechanické problémy. Ať už vyteklé akvárium ze špatně nainstalovaného vzduchování či CO2, nebo odpálený filtr. Můj filtr zjevně postrádá zpětný ventil (Eheim EcoPro) a stačí mu v podstatě jen pár minut aby přestal nasávat. Vrtulka se začne točit nasucho a problém je na světě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2015 19:29 zvedavka Re: odikcz
Mám podobnou zkušenost z nedávna jako Strojek - dokonce 2 dny za sebou. 1 den bez elektřiny 8 hodin, druhý den během hodiny se vypnula/zapnula snad 10x, to už jsem pomalu šílela. Pak opět celou noc bez proudu. Technika přežila, ryby taktéž. Vodu jsem vyměnila, filtr se vyčistil cca dva dny na to... Vše ok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2015 19:19 R Muž Silent [5949] Re: odikcz
Starosti bych si dělal až s celodenním výpadkem. Pokud je výpadek plánovaný tak bych před tím a poté vyměnil část vody, případně trochu před odstávkou pročistil i filtr. Pokud bude ten výpadek opravdu cca do 10 hodin tak bych ani neviděl jako nutnost filtr potom vyčistit. Samozřejmě za předpokladu, že je akvárko v dobré kondici.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2015 19:01 Muž Strojek [141] Re: odikcz
minuly tyden u nas v baraku bouch kabel ve stoupacce a byl jsem bez proudu 8-9hod ..filtr mam JBL 1501e a hlavu atman s biomolitanem ..vsecho bez problemu ..druhy den jsem vymenil 1/3 vody ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2015 18:57 Muž odikcz [114]
Jak to je s půldenním (10h) výpadkem elektřiny u vnějšího kanistrového filtru? Někdo tvrdí, že bakterie umírají už snad po hodině. O ryby se nebojím, nic choulostivého nemám. Jen mě zajímá, co se bude dít v tom filtru. Případně skutečně bakterie umírají nebo se jen nějak uspí a až začne filtrem znovu proudit voda, tak se aktivují?
Jestli skutečně umřou všechny, tak by bylo asi nejlepší (až znovu nahodí proud) filtr vyčistit od mrtvých bakterií, aby měli nové místo, ne?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2014 21:38 R Muž romant [27987] Re: olivis
Tak vo tom žádná, potom je ten dotaz zbytný. X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2014 21:37 Muž olivis [32] Re: DrChila
když je možnost zálohy, tak proč jí nevyužít ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2014 20:32 Žena EditHa [91] - TetryRe: olivis
Problém to není, několikrát nám také na 7-8 hod odstavili elektriku a akvárko to přežilo. Pokud je akvárium větší lépe si udrží i teplotu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2014 20:15 R Muž romant [27987] Re: olivis
Dnes vyměníš vodu a budeš v klidu, nikomu se nic nestane.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2014 18:42 R Muž Silent [5949] Re: DrChila
Tak nějak. Pokud je akvárko v perfektním stavu a filtr nezanedbaný tak takovou osmi až deseti hodinovou odstávku v relativní pohodě vydrží. Problém by nastal až tak po 24 hodinách. Ovšem tak daleko bych se to snažil nenechat dojít :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   20.05.2014 16:02 Muž DrChila [243] Re: olivis
můj osobní názor na odstávku elektriky je takovej že bych byl celej den stejně v práci takže mi to je jedno a 8 hod se to ne po..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2014 15:58 Muž olivis [32]
Zítra nám nejde celý den elektřina (od 7 - 15 hodin), nahlášena odstávka, tak to bubu muset vyřešit nápájení filtru záložním zdrojem, který mám u krbových kamen. X-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2014 17:58 Muž sasula [274] Re: vendy
A pokud bublas CO2 tak radeji 1 den dopredu vypni... :-D

pokud budes vedet ze bude akvarko hoodne dlouho odpojene od proudu, tak filtr rovnou vypni ze zasuvky a muzes klidne procistit - stejne by ty bakterie neprezily.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.03.2014 21:18 R Muž romant [27987] Re: vendy
Nebuď, když budeš častěji měnit tu vodu a výpadek nebude delší než 8-10 hodin, tak se nic nestane. Postupně klesající teplota o 2-3 stupně taky nebude problém, nemáš mini akvo, to bude mít nějakou setrvačnost, nebál bych se toho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2014 21:15 Žena vendy [27] - Cichlidy – výpadek el. proudu
Ahoj tak něco jsem se dočetla, ale přeci jenom se zeptám znovu,Nevím kdy a nevím na jak dlouho, ale shazují nám el. vedení a dávají do země. Vím že mám tedy vyměnovat častěji vodu nebudu krmit, aby se za včas vyprázdnily. Ale co dál, jedná se o terče, s vyšší teplotou uniká rychleji kyslík, myslím, že si dojdou ke hladině, ale tok vody jim tam moc neudělám, pokud budu v práci. Filtr by se měl třeba otevřít? Jak se mám zachovat? Jsem z toho nervózní ne

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2013 14:03 R Muž romant [27987] Re: Zuza
Pokud je to známo takto dopředu, tak to je výhoda. Den před vypnutím proudu bych vyměnil polovinu vody a posléze postupoval, jak Ti píše kolega grunda. Ono by se i dalo týden před tou plánovanou odstávkou filtr lehce propláchnout a posléze po znovuobnovení dodávky proudu do něj už nezasahovat. Jinak možno si přečíst tento článeček a udělat si představu co se v čase odstávky ve filtru vlastně děje s bakteriema. rybicky.net/clanky/373-zakladni-pouziti-filtracnich-hmot
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   17.01.2013 13:51 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Zuza
filtr na baterie nepotřebuješ, akva jeden den bez filtru vydží. Jen ho odpoj z elektriky - před zapnutím je třeba ho vyčistit v akvarijní vodě. Pak ho znovu zapoj, dělej častější výměny vody, popř. si kup třeba Sera nitrivec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2013 13:50 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Zuza
a co elektrocentralu? (nekde je i pujcujou) na kratsi vypadky je dobra i UPS
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2013 13:46 Zuza
Ahoj, potřebovala bych poradit. Mají nám v baráku na celý den vypnou elektriku, takže nevim co s rybkama. Slyšela jsem, že prodávají filtr na baterie pro takovéto případy. Mohli byste mi prosím poradit, kde takovouhle věcičku sehnat? Zatim se mi nepodařilo ani v rybářských potřebach. Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2012 13:47 R Muž Silent [5949] Re: majka93
Deset, dvanáct hodin není žádné neštěstí. Kanystrový filtr v profilu nevidím, koneckonců ani tak by to nebylo žádné velké neštěstí a dá se to jednoduše řešit. Pokud jde o vnitřní filtry tak v největším bezpečí jsou bakterie v bioakvacitové kostce (není uzavřená). Všechny dobré rady tu už zazněly takže není co dodat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2012 13:31 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: majka93
Záložní zdroje se dají požít ty určené pro PC, možná ti i někdo takový pučí. Ale jak psali ostatní, 12h by filtr měl přežít bez problémů, pokud se nejedná o vnější kanistrový, tam bych si už tak jistý nebyl.

Cena od 1000Kč: www.alfacomp.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2012 12:09 R Muž romant [27987] Re: majka93
Pokud je to takto dopředu známo, tak bude stačit den předem vyměnit část vody a po opětovném spuštění klidně ještě jednou vyměnit vodu a bude to jak má. Pracovat jenom s tou vodou, nečistit filtr, neodkalovat dno(to třeba lehce týden před tím).
Edit: Zde se možno v rámci osvěty něco dočíst rybicky.net/clanky/373-zakladni-pouziti-filtracnich-hmot
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2012 12:08 Muž LiborSprysl [9015] Re: invalida
Stačí den, dva před tím nekrmit a výrazně vyměnit vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2012 12:04 S Muž invalida [3881] Re: majka93
12 hodin bych neřešil....i když u hodně malýho akva bych se pak díval častěji na šneky...lezou li vzhůru kvalita vody klesá ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2012 11:47 Žena majka93 [79] - Živorodky
Dobrý den, za 2 týdny nám na celý den (10-12 hodin) vypnou proud. Pro bakterie to asi nebude moc dobré.. Používá tady někdo záložní zdroje? Nebo je i jiná technika na baterky, než kompresor v odkaze v tomto foru? Nevím totiž jestli budu zrovna celý den doma, abych mohla hýbat vodou v akva tou skleničkou apod hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2011 14:47 stilo Re: červenakarkule
Až tak moc bych se nebál,spíš bych se zajímal o teplotu,sám používám staré molitanové filtry,vzduchovací motor a na noc to prostě vypnu,někdy to trvá i déle,nikdy žádný problém,přežije to bez úhony i potěr,je to můj názor a má zkušenost,přeji hodně zdaru. palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2011 14:14 cervenakarkule – jak dlouho vydrží bez elektřiny
zdravím, jak dlouho vydrží ryby v 200 litrovém akvárku bez elektřiny? nejsem doma, taťka mi volal, že elektřinu vypli, tak sice mi to akvárko několikrát prolije, aby tam dostal nějaký další kyslík, ale pak odchází na noční a akvárko bude od pěti nejspíš do šesti do rána bez elektřiny. a já se domů bohužel tak rychle nedostanu, jsem na opačném konci republiky. jak to vidíte? Díky....mám tam 5 teter černých, tři kančíky, dva pancéřníky kropenaté a jednu parmičku siamskou.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2010 20:45 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: gamermichal
Vzduchování je ve většině akvárií zbytečné, spíše může být při výpadku elektřiny problém s filtrem, ale 3 hodiny by měly přežít i bakterie ve filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2010 20:34 Muž Chem [837] Re: gamermichal
Pokud nemas neco vylozene choulostiveho, nebo pokud nemas vyrazne prerybneno, tak se za tri hodiny nestane temer vubec nic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2010 20:34 Žena stetinka [270] Re: gamermichal
u nás nešel dnes od osmi do sedmnácti. Neboj, pokud nemáš vysokou teplotu a přerybníno, tak je to v poho
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2010 20:33 Muž Miras [111] Re: gamermichal
to vydrží, pokud nemáš přerybněno a máš rostlinky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2010 20:33 R Muž romant [27987] Re: gamermichal
No tak to se ani Ty a ni ryby nemáte čeho bát. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2010 20:31 gamermichal – jak dlouho vydrzi bez vzduchu ryby
u nas nepude tri hodiny proud tone ne sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2010 14:07 Muž motýlek [275] Re: crxjet
jediný problém by mohl být s poklesem teploty v místnosti a tedy i v akvárku ... kdysi jsem to řešil - ohřál jsem vodu na plynu a hadičkou nechal pomalu téci - bylo to zhruba taky asi na 5 hodin - ale měl jsem zrovna v nádrži asi měsíc staré Ramirézky ... u běžných rybek bych krátkodobý pokles třeba i na 20°C neřešil - zdravé rybky to musí přežít ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2010 12:42 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: joudis
vraj aj 24 hodin moze trocha narusit ten cyklus...nemám to oskušané..a vraj zaleží aj na teplote vody , celkovo na rovnováhe akvarka atd..no neznamená to ,že hned rybky zahynu..ale vraj to vypinanie nieje správne :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2010 11:54 joudis Re: deCORF
Ale co je to ta delsi doba? Predpokladam,ze ty bakterie neco vydrzi,takze nejakych rekneme 24h by snad nemel byt nejmensi problem,ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.02.2010 11:41 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: crxjet
Jednorazove vypnutie není problém..ale vraj ak sa vypne filter na dlhšiu dobu tak je to vraj nebezpečné!!Vraj je to toxicke čo sa týka filtra ,že tie aktívne baktérie kedže nemajú prietok vody a svoju potravi ktorú odburavaju zlé častice z vody tak zahynú a sa začnú rozkladať a su potom toxické!!..A po zapnutí filtra sa priamo vyplavia do akvaria a vraj možu byť toxické pre rybky :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2010 11:34 joudis Re: crxjet
Za tak kratkou dobu se nemuze nic stat, vubec to neres...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2010 10:48 Muž Miras [111] Re: crxjet
jak zde bylo, pokud je to jednorázově tak by neměl být problém, když to vypnou tak se nedá nic dělat, jedině mít doma centrálu, což každý z nás asi doma nemá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2010 08:54 Muž Yirka [9126] Re: crxjet
Pokud se jedná o jednorázové vypnutí, nebude to činit problém.
To duso: ale tvůj postup se v žádném příppadě doporučit nedá. Není správný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2010 08:49 Muž Diego [72] Re: crxjet
Záleží na počtu ryb/rostlin a objemu akva kvůly vzduchu.U filtru to neudělá až tak moc škody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2010 08:39 crxjet – vypnutí elektřiny na delší dobu
zdravím, za pár dní u nás vypnou na několik hodin proud (cca 6-8 hodin) a ja se chci zeptat, jestli nebude rybám vadit, když nepojede filtr ani vzduchování po celou dobu, nikdy predtím se mi to nestalo, tak nemam tušení, jak se na to připravit. diky za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2010 18:48 Žena Lola [28] – Přežije týden?
Fotka k příspěvku Myslíte, že vydrží moje akvárko týden bez filtrace? Viz.foto.
Čistý objem 20 litrů, je hodně zarostlé a jsou tam galaxky (8ks) a neocaridiny (asi 10ks).
Důvod: výpadek proudu a po něm se filtr sám nerozběhne hmm a já budu až za týden...
Jakékoliv nápady uvítám ano Díky.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2009 12:05 Žena weron [2] Re: sokar
Tak samozrejme sedieť pri filtri a čakať na zapnutie prúdu nebudem smich u nás tie výpadky koniec koncov nie sú ani také tragické ako popisuje väčšina z vás (posledný pravdupovediac ani nepamätám - ešte som vtedy ani nemala akva). Skôr mi ide o to, že sa mi raz stalo čosi podobné ako Sid-ovi - dlhšie zabudnuto vypnutý filter (dokonca nechtiac iným členom rodiny) - po zapnutí sa dnu vovalilo celkom dosť bordelu (aspoň z môjho subjektívneho pocitu), tak som ho radšej o5 vypla a prečistila (bez pridávania zázračných vodičiek - také doma od istého času nevediem)... len skúšam bádať, aký postup sa javí ako najlepší :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2009 09:25 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: weron
Neberte to, prosím, jako návod, ale nedávno jsem udělal jistou zkušenost, o kterou se s vámi podělím. :-)
Když se hrabu v akvišku, (úprava a přesazování kytek ap.), obvykle přitom vypínám filtr - vadí mi "hýbající se" hladina. Onehdy se mi stalo, že jsem po skončení této bohulibé činnosti tak nějak zapomněl :) filtr (TTE 700) zapnout. Všiml jsem si toho až následující den při krmení dravé zvěře... hmm
Chvilku jsem přemýšlel, co s tím; v duchu zdejší diskuse jsem zvažoval, jestli "hrozí otrava odumřelými bakteriemi". Filtr běžel bez jakéhokoli zásahu už víc jak rok, takže jsem si řekl, že by bylo škoda do něj vrtat :-D a jednoduše jsem ho zapnul. :-)
Závěr: žádný katastrofický scénář se nekonal. :-)
Neberte to ale, lidičky, jako návod! Kdo je nucen v krátkých intervalech čistit "zaneřáděný" filtr, ten by podobně postupovat neměl. Kdo ale čistí filtr jednou za rok, (a přitom ještě dojde k závěru, že to ani nebylo potřeba), ten by si to nejspíš "lajstnout" mohl. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2009 09:10 Mrakoplash Re: weron
Když jsem zjistil výpadek proudu, tak sem většinou filtr odpojil a otevřel (pokud nenaskočil do cca 30 minut). Po zapnutí jsem ho propral ve vodě z akvária a znovu zapojil. Žádný zázračný vodičky jsem nikdy nedával.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [2] 3

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 3519x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10598-vypadek-elektriny?od=51