Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Výpadek elektřiny

NápovědaFórum » Technika  

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Výpadek elektřiny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.06.2019 20:23 Muž Džouzif [25] Re: Pitrska
Osobně bych se toho nebál. Akvárko je dost velké, snad i správně zaběhnuté a rybičky nejsou takový prasáci. Hlavní je ten záběh. Kdyby lapali po dechu, pak bych přistoupil k výměně části vody, ale jinak bych se tím nestresoval během prvních 24 hodin. Nevím co máte za vodu, ale nenechávám ji odstávat ani při menším objemu (není jak a rybám to očividně zas tak nevadí).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2019 20:07 Žena Pitrska [0] Re: RAP
Nj,ale nemám ji připravenou a odstatou? A hlavně sem vodu vyměňovala včera
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.06.2019 19:51 Muž RAP [109] Re: Pitrska
Záleží na době vypnutí, ale pro jistotu stačí vyměnit část vody. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2019 19:36 Žena Pitrska [0]
Nevím,v jakém tematu se přímo zeptat.ale zrovna máme bouřky,A párkrát uz blikalo světlo.co kdYž vypnou proud?co s rybami?protože tím pádem nepůjde filtrace

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.05.2019 13:21 Muž Jarry [797] Re: KaGaOri
Ničeho se neboj, nestane se nic. Externí filtr je tlakový, voda se zastaví, po naskočení čerpadla zase začne proudit:-)

Vše nech tak, jak je to za běžného provozu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2019 12:41 Žena KaGaOri [14] – výpadek proudu x technika
Ahoj lidi, elektrikáři nám ohlásili cca osmihodinovou odstávku elektřiny (možná kratší, jak skončí práci). O osazenstvo akvária se nebojím (zatím jen šneci + rostliny), ale přemýšlím co s technikou. Vzduchovací motorek je nad úrovní hladiny akva, tak by snad zatečení apod. hrozit nemělo, ale co filtr? Mám vnější filtr JBL CristalProfi e900 a návod se bohužel k výpadkům proudu nevyjadřuje. Je ve skříňce pod akvárkem, tj. pod úrovní hladiny. Hrozí vytečení vody a pak po nahození elektřiny běh na prázdno a zničení rotoru? Další věc je, že při spouštění má mít rozstřikovací rampa otevřený konec a být nad hladinou (mám ji pod, jinak na akva nedám kryt). Bohužel u toho nemůžu sedět a hlídat, budu v práci. Ještě mě napadlo filtr cíleně odpojit před odchodem do práce (cca 2,5 hod před zahájením odstávky) a znova připojit po návratu, ale tím bych dobu vypnutí filtru protáhla na nějakých 10 - 11 hodin. Vnější filtr provozuji poprvé, tak mi s tím chybí zkušenosti.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2019 18:19 Muž brukiz [59] - RostlinyRe: Vojtaa
U nás byl výpadek až 3 dny a ani jsem výměnu vody nedělal. Vše úplně bez problému, ale je pravda, že akva bylo rok v provozu. Ta stabilita tam už byla, tak se nic nestalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.02.2019 17:02 Muž Wanderer [1484] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Vojtaa
Neřeš to. Troufám si tvrdit, že nemusíš ani tu vodu měnit mimo obvyklé výměny. Ovšem za předpokladu, že máš zaběhlé a zarostlé funkční akvárium.

Edit:... což jak koukám nemáš. Tou výměnou vody určitě nemáš co pokazit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2019 16:50 Andaska - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Vojtaa
Vyměň polovinu vody a jeď normálně dál. Mě se nedávno stalo, že mi jelo akva (112l) bez filtru 8 hodin a jen se trochu zhouply dusitany ;-). 3 dny jsem měnila část vody a bylo to OK. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2019 16:38 Muž Vojtaa [7] – Konec světa
Ahoj,

nenašel jsem jiné vlákno, které by bylo vhodnější k tomuto dotazu.

Došel jsem domů a zjistil jsem, že už 3 hodiny nejde elektrika. Je to velký problém? Vím, že bakterie ve filtru bez proudu umírají, ale nevím za jak dlouho. Po jákem čase jsou jaká rizika?

Diky za reakce
Reklama

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2018 17:54 Muž NHKG [3642] - Hadohlavci, zeměžrouti a eLkaRe: Pavel
Kup si UPS pro počítače a dej na ni jen vzduchovací motorek. Taky to takto používám.
Výběr je velký, třeba zde: www.alfa.cz/…
Typ si zvol podle spotřeby tvých vzduchovacích motorků a požadované doby zálohování napětí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2018 17:40 R Muž Anthrax [2320] Re: Pavel
Pavel napsal: nevím jak moc dlouho bez toho vzduchu vydrží. No a tak mě napadá co se stane když vypnou proud a já budu zrovna spát či budu ve škole.
Ahoj. Těžko říct, když nevíme o těch nádržích skoro nic. Jak jsou ty pangasové velcí? Kolik jich tam je? Jak je na tom nádrže jako celek? Co rostliny? Nepřeberné a dobře zařízená nádrž by měla fungovat bez vzduchování tak jako tak.

Celkově to jsou ryby neúměrně velikosti vůči tvým nádržím. Jsou to ryby chované na maso, takže rostou rychle. Být tebou, tak pořídím adekvátní osádku a budeš mít po problémech. ;-)

Jinak jsou kompresory na tužkové baterie, ale nevím jestli ti to k něčemu bude www.rostlinna-akvaria.cz/…

Edit: Založ si další prezentace, ať se dá poradit. Zatím tu máš jen jednu rybicky.net/nadrze/28736
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2018 17:21 Pavel – Výpadek elektřiny
Dobrý den. Potřebuji pomoc s kterou si nevím rady. Mám 4 akvária, tedy 2x 250 litrová akvária a 1x 200 litrové akvárium a 1x 150 litrové akvárium. Mám totiž sumečky žraločí a nevím jak moc dlouho bez toho vzduchu vydrží. No a tak mě napadá co se stane když vypnou proud a já budu zrovna spát či budu ve škole. Není nějaká chytrá hračka, která by se vždy zapla při výpadu proudu? Předem děkuji za Vaše odpovědi. :-)

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2015 07:39 Muž visek [48] - Tetry
ja mam moturek na 2 baterie - burty,vydrzi 2-3 hodiny vzduchovani.to staci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2015 23:45 Muž ludvik [1060] Re: odikcz
Hele ... já to taky vlastně nechápu. Ale je to tak. Alespoň u mě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2015 22:38 Muž Mislow [304] Re: odikcz
Ahoj, v miste, kde ziji, tam pres zimu k vypadkum dojde kazdy rok a nektere mohou byt i pomerne dlouhe (minuly rok i 17 hod.), i z toho duvodu jsem si poridil toto www.ebay.co.uk/… Nevim, jak se to presne jmenuje v cesku, ale v podstate je to starter na auto, kdyz mas vybitou baterku, tenhle ma krome toho ale dalsi funkci, jako menic na 220 V, vzadu ma zasuvku a daji se do toho napojit mensi spotrebice. Pro pripad delsiho vypadku proudu idealni pomucka. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2015 22:07 R Muž romant [27451] Re: odikcz
Pokud máš odstávku plánovanou, máš to v pohodě. Den předem vyměníš vodu, nekrmíš, v den odstávky taky můžeš vyměnit a jede se dál. X-)
Edit: Filtr bych propláchnul třeba tejden dopředu, prostě aby v něm nebylo hromadící se množství bordelu, kterej by mohl potenc. zazlobit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2015 22:02 Muž odikcz [113]
Re: ludvik
To jsem nepochopil. K čemu zpětný ventil u externího kanystrového filtru? Oběh je tam uzavřený, vypne se elektřina, přestane proudit voda, systém je stále plný vody, nikam nic neuniká, takže by se pak měl zase rozběhnout ... ale radši to ještě zkusím ...

Re: romant
Takže bakterie umírají až po 12 hodinách a spolu s tím začínaj další problémy. To je dobrý zjištění, takže při 10 hodinách vlastně nemusím dělat nic ... možná jen dát před odstávkou míň krmení a až přijdu domů, tak vyměnit část vody ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2015 20:38 Muž ludvik [1060] Re: odikcz
U výpadku elektřiny jsou problematičtější možná mechanické problémy. Ať už vyteklé akvárium ze špatně nainstalovaného vzduchování či CO2, nebo odpálený filtr. Můj filtr zjevně postrádá zpětný ventil (Eheim EcoPro) a stačí mu v podstatě jen pár minut aby přestal nasávat. Vrtulka se začne točit nasucho a problém je na světě.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2015 19:29 zvedavka Re: odikcz
Mám podobnou zkušenost z nedávna jako Strojek - dokonce 2 dny za sebou. 1 den bez elektřiny 8 hodin, druhý den během hodiny se vypnula/zapnula snad 10x, to už jsem pomalu šílela. Pak opět celou noc bez proudu. Technika přežila, ryby taktéž. Vodu jsem vyměnila, filtr se vyčistil cca dva dny na to... Vše ok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2015 19:19 R Muž Silent [5935] Re: odikcz
Starosti bych si dělal až s celodenním výpadkem. Pokud je výpadek plánovaný tak bych před tím a poté vyměnil část vody, případně trochu před odstávkou pročistil i filtr. Pokud bude ten výpadek opravdu cca do 10 hodin tak bych ani neviděl jako nutnost filtr potom vyčistit. Samozřejmě za předpokladu, že je akvárko v dobré kondici.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2015 19:01 Muž Strojek [99] Re: odikcz
minuly tyden u nas v baraku bouch kabel ve stoupacce a byl jsem bez proudu 8-9hod ..filtr mam JBL 1501e a hlavu atman s biomolitanem ..vsecho bez problemu ..druhy den jsem vymenil 1/3 vody ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2015 18:57 Muž odikcz [113]
Jak to je s půldenním (10h) výpadkem elektřiny u vnějšího kanistrového filtru? Někdo tvrdí, že bakterie umírají už snad po hodině. O ryby se nebojím, nic choulostivého nemám. Jen mě zajímá, co se bude dít v tom filtru. Případně skutečně bakterie umírají nebo se jen nějak uspí a až začne filtrem znovu proudit voda, tak se aktivují?
Jestli skutečně umřou všechny, tak by bylo asi nejlepší (až znovu nahodí proud) filtr vyčistit od mrtvých bakterií, aby měli nové místo, ne?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2014 21:38 R Muž romant [27451] Re: olivis
Tak vo tom žádná, potom je ten dotaz zbytný. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2014 21:37 Muž olivis [30]
když je možnost zálohy, tak proč jí nevyužít ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2014 20:32 Žena EditHa [91] - TetryRe: olivis
Problém to není, několikrát nám také na 7-8 hod odstavili elektriku a akvárko to přežilo. Pokud je akvárium větší lépe si udrží i teplotu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2014 20:15 R Muž romant [27451] Re: olivis
Dnes vyměníš vodu a budeš v klidu, nikomu se nic nestane.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2014 18:42 R Muž Silent [5935] Re: DrChila
Tak nějak. Pokud je akvárko v perfektním stavu a filtr nezanedbaný tak takovou osmi až deseti hodinovou odstávku v relativní pohodě vydrží. Problém by nastal až tak po 24 hodinách. Ovšem tak daleko bych se to snažil nenechat dojít :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   20.05.2014 16:02 Muž DrChila [243] Re: olivis
můj osobní názor na odstávku elektriky je takovej že bych byl celej den stejně v práci takže mi to je jedno a 8 hod se to ne po..
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2014 15:58 Muž olivis [30]
Zítra nám nejde celý den elektřina (od 7 - 15 hodin), nahlášena odstávka, tak to bubu muset vyřešit nápájení filtru záložním zdrojem, který mám u krbových kamen. X-)

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2014 17:58 Muž sasula [273] Re: vendy
A pokud bublas CO2 tak radeji 1 den dopredu vypni... :-D

pokud budes vedet ze bude akvarko hoodne dlouho odpojene od proudu, tak filtr rovnou vypni ze zasuvky a muzes klidne procistit - stejne by ty bakterie neprezily.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.03.2014 21:18 R Muž romant [27451] Re: vendy
Nebuď, když budeš častěji měnit tu vodu a výpadek nebude delší než 8-10 hodin, tak se nic nestane. Postupně klesající teplota o 2-3 stupně taky nebude problém, nemáš mini akvo, to bude mít nějakou setrvačnost, nebál bych se toho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2014 21:15 Žena vendy [27] - Cichlidy – výpadek el. proudu
Ahoj tak něco jsem se dočetla, ale přeci jenom se zeptám znovu,Nevím kdy a nevím na jak dlouho, ale shazují nám el. vedení a dávají do země. Vím že mám tedy vyměnovat častěji vodu nebudu krmit, aby se za včas vyprázdnily. Ale co dál, jedná se o terče, s vyšší teplotou uniká rychleji kyslík, myslím, že si dojdou ke hladině, ale tok vody jim tam moc neudělám, pokud budu v práci. Filtr by se měl třeba otevřít? Jak se mám zachovat? Jsem z toho nervózní ne

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2012 13:47 R Muž Silent [5935] Re: majka93
Deset, dvanáct hodin není žádné neštěstí. Kanystrový filtr v profilu nevidím, koneckonců ani tak by to nebylo žádné velké neštěstí a dá se to jednoduše řešit. Pokud jde o vnitřní filtry tak v největším bezpečí jsou bakterie v bioakvacitové kostce (není uzavřená). Všechny dobré rady tu už zazněly takže není co dodat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2012 13:31 Muž NHKG [3642] - Hadohlavci, zeměžrouti a eLkaRe: majka93
Záložní zdroje se dají požít ty určené pro PC, možná ti i někdo takový pučí. Ale jak psali ostatní, 12h by filtr měl přežít bez problémů, pokud se nejedná o vnější kanistrový, tam bych si už tak jistý nebyl.

Cena od 1000Kč: www.alfacomp.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2012 12:09 R Muž romant [27451] Re: majka93
Pokud je to takto dopředu známo, tak bude stačit den předem vyměnit část vody a po opětovném spuštění klidně ještě jednou vyměnit vodu a bude to jak má. Pracovat jenom s tou vodou, nečistit filtr, neodkalovat dno(to třeba lehce týden před tím).
Edit: Zde se možno v rámci osvěty něco dočíst rybicky.net/clanky/373-zakladni-pouziti-filtracnich-hmot
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2012 12:08 Muž LiborSprysl [8821] Re: invalida
Stačí den, dva před tím nekrmit a výrazně vyměnit vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2012 12:04 S Muž invalida [3780] Re: majka93
12 hodin bych neřešil....i když u hodně malýho akva bych se pak díval častěji na šneky...lezou li vzhůru kvalita vody klesá ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2012 11:47 Žena majka93 [77] - Živorodky
Dobrý den, za 2 týdny nám na celý den (10-12 hodin) vypnou proud. Pro bakterie to asi nebude moc dobré.. Používá tady někdo záložní zdroje? Nebo je i jiná technika na baterky, než kompresor v odkaze v tomto foru? Nevím totiž jestli budu zrovna celý den doma, abych mohla hýbat vodou v akva tou skleničkou apod hmm

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2011 14:47 stilo - Živorodky
Až tak moc bych se nebál,spíš bych se zajímal o teplotu,sám používám staré molitanové filtry,vzduchovací motor a na noc to prostě vypnu,někdy to trvá i déle,nikdy žádný problém,přežije to bez úhony i potěr,je to můj názor a má zkušenost,přeji hodně zdaru. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2011 14:14 cervenakarkule - Živorodky – jak dlouho vydrží bez elektřiny
zdravím, jak dlouho vydrží ryby v 200 litrovém akvárku bez elektřiny? nejsem doma, taťka mi volal, že elektřinu vypli, tak sice mi to akvárko několikrát prolije, aby tam dostal nějaký další kyslík, ale pak odchází na noční a akvárko bude od pěti nejspíš do šesti do rána bez elektřiny. a já se domů bohužel tak rychle nedostanu, jsem na opačném konci republiky. jak to vidíte? Díky....mám tam 5 teter černých, tři kančíky, dva pancéřníky kropenaté a jednu parmičku siamskou.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2010 15:47 JuraS - Živorodky – Re: Deathbull
né každý má doma wapku nebo rouru jak hasiči..je to stejné jako mi na jiném fóru radil nějakej frajer abych si lůžko do modelu lodi pro motor doma vyfrézoval z titanu, že to pak vydrží věčně....že on to tak má a se tím i přiživuje...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2010 13:50 Muž Deathbull [1909] - Cichlidy – Re: JuraS
:) Kubík vody vystříkám za hodinu wapkou jako nic, desetilitrový kýbl vody mám doma napuštěný za cca 6 vteřin. Jinak je to už ok, ráno jsem dolil, ryby v pohodě jen jak jsem i protrhával tak po dolití chvíli čuměly :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2010 12:30 Muž Chem [828] – Re: JuraS
Souhlasim s pointou Tveho prispevku, ale kubik vody neodteka ani nepriteka ve standardnim vodovodu a ze standardniho odtoku nekolik hodin, ale spise tak neco malo pres hodinku ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2010 12:07 JuraS – Re: Yirka
souhlas...hlavně jak dlouho by tekl..zkus si doma napustit vanu..za jak rychle to zvládne kohoutkem natéct..a kolik je to vody....kubík vody by bylo standartním průtokem pěknejch pár hodin...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2010 09:07 Muž Yirka [7886] – Re: Deathbull
Víš co to je kubík vody? Asi ano, ale logicky, na odpuštění kubíku rezavé vody bys musel bydlet na samotě u lesa a porucha by musela být rozsáhlá a daleko. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2010 07:41 JuraS – Re: Deathbull
I taková věc se může stát..jako zaseknutí ve výtahu..přes akva bych přehodil deku aby byli v teple a ve tmě..aby šli "spát"..problémem je jen filtrace..delší doba při málo vody a rybách bez pohybu vody by mohl být problém...řešit se to dá třeba, že v obchodech prodávají stolní vodu v 5 lt, jeden čerstvý 5 ti litr pořádně "zakloktaný" aby se ovzdušnil může dost pomoct (tedy ne na 1000 lt akva..)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2010 20:51 Muž Deathbull [1909] - Cichlidy – Re: VVV111KKK
Jo voda....dneska prdla v ulici, akorát jsem měnil vodu v akváriích...teď tam mám půlku vody, ale filtry jsem musel nechat zapnuté a kvůli hladině odpojit rapmy. Chudáci maj málo vody a ještě mixér, na stránkách vodáren je předběžný termín : v nočních hodinách...tak to budu muset chodit zkoušet a ještě odpustit pár kubíků rezaté vody, fakt super :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2010 20:45 Muž NHKG [3642] - Hadohlavci, zeměžrouti a eLka – Re: gamermichal
Vzduchování je ve většině akvárií zbytečné, spíše může být při výpadku elektřiny problém s filtrem, ale 3 hodiny by měly přežít i bakterie ve filtru.
Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2 3

Zpět na obsah sekce Technika Přidat příspěvek • Zobrazeno 2620x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/10598-vypadek-elektriny