Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Akvarista, který si nenechá poradit

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Akvarista, který si nenechá poradit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.11.2016 20:42 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Irbis191
Pokud se děda pohybuje v levelu macracant, tak nestačí akvárium mini, ale maxi. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2016 20:34 Žena Irbis191 [13] Re: laKatos
chápu ano říct mu ať sipořídí svoje a nehrabe se v mém.. i když si nedá říct-nějak to přežiju i akvo, žádný ryby DOUFÁM kupovat nebude dík za všechny rady možná mu pořídíme akvárko mini. Ale až budou peníze.. :-D :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.11.2016 20:31 laKatos Re: Irbis191
na vanoce mu poridit akvarium... at se stara ......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2016 20:28 Žena Irbis191 [13] Re: afc1886
jenže o si myslí že je moje a často je i u nás doma, takže může cokoli přikoupit... už se to stalo s 54kou pořídil mi tam 3 mřenky nádherný- do 5 dnů všechny komplet vychcípaly.. no coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2016 20:14 R Muž afc1886 [14703] Re: Irbis191
To je jednoduché.Akvárium je tvoje a né od dědy. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2016 20:12 Žena Irbis191 [13]
Ahoj mám dědu (byl akvarista, ale asi před 40 lety!!). Také mám moji drahou 180ku smich
a on chce abych "využila" prostoru (mám tam 20 teter červenoústých, ancíka, lorikárku a 7 pancéřníčků) a nacpala tam nějaký hezký barevný ryby, že prý mají prostoru dost a záleží to jen na vzduch a toho tam mají taky dost bla bla bla... Chce, abych tam dala ještě skaláry a jiné ryby.. já ho marně přesvědčuju, že ryby mají rády prostor, ale on si nedá říct. Navíc mě nemůže podpořit mamka ona tomu nerozumí.. (vůbec) no tone nemáte někdo nějaké řešení?
díky moc mě se moje akvo líbí s tetrama nechci tam cpát žádný kýče... no nic budu rádá za každou odpověď.. :) rozzureny

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2009 17:32 Žena Nigerin [19] – ...
Fotka k příspěvku Ještě jedna fotka.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2009 17:30 Žena Nigerin [19] – brácha blbec
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj. Můj brácha má 200l akvárium a má ho přerybněné. Navíc hrozně překrmuje. To co má to nejsou ryby ale bečky. tone Krmí je několikrát denně tak, že žrádlo co jim nasype okamžitě zaplní celou hladinu a ryby nemají ani náhodou šanci to vše sežrat. Ty ryby jsou tak tlusté až se na to nedá dívat. Nejhorší je že si nechce nechat poradit. Když mu řeknu že má hrozně tlusté ryby a jestli radši nechce míň krmit tak mi řekne, že aspoň rychleji porostou a že jsou krásně vykrmené a bla bla bla. tone Na fotkách to hrozně skresluje. Ve skutečnosti jsou dvakrát tak tlusté. rozzureny
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2009 21:20 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetkyRe: callito
Mně jedna návštěva naházela do akviška moji sbírku kindervajec(tedy těch figurek).Zřejmě, aby si malý pavka měly s čím hrát no naštěstí savo nebylo po ruce. Jenže to byly děti. Mývalové jsou nebezpční vůči akva? coze Doporučuji zopakovat si vyjmenovaná slova.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2009 21:00 callito Re: Yirka
neumývali..mývali je než jim je návštěva vykoupala v savu
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2009 19:15 Muž Yirka [9126] Re: callito
No to je těžké, třeba jim chtěli pomoci. Píšeš, že i u kámoše rybky umývali, tak se nediv. ;-)
(Tolik jen jak se dá tvému příspěvku rozumět)
Jinak je to samozřejmě hoodně blbý vtip a myslím, že po činu bylo po kamaráství.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2009 19:12 Muž arnošt [37] - RostlinyRe: calito
to sou teda debílci... nalil bych jim to do očí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2009 18:04 Muž Erwen [17] Re: callito
Na miste bych je profackoval ... a asi bych jim ukazal jaky to je ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2009 17:20 callito Re: arnošt
15 a 16
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2009 16:34 Muž arnošt [37] - RostlinyRe: callito
cooo??? kolik tý návštěvě bylo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2009 16:31 callito – zabít a vykuchat..nebo nalejt savem...
Teď sem se vrátila od kámoše..doma mývali rybky..všechno fajn..a jednou si přivedl návštěvu,potřeboval něco zařídit a asi na 20 minut odběhl...no a drahá návštěva se začala nudit..a tak jí napadlo co by se stalo kdyby nalila do akvárka savo a ostatní sajrajty.. rozzureny No a jak to dopadlo si asi domyslíte sami... tone

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2009 12:52 HaZetka
mám podobnej problém taky s kámoškou. Má 120 litrů a v tom 137 ryb. Denně jich 12 odejde a on koupí nové... má tam i asi 12 různých čichavců kteří jsou tak v šoku že se ani nervou... Jediný v čem mě poslechla jsou kytky, kterých tam ovšem dala tolik že se tam ty ryby přes ně ztěží vejdou.
Taky má nezabezpečenej filtr takže jí tam jedna bojovnice vlítla a rozšmelcovalo ji to na kaši...
Taky tam má NĚKOLIK bojovni pohromadě, že jí v petku řekli že je tak mít může a že se jí nervou. To je fakt, když tam totiž ryba udělá rychlejší pohyb narazí do 5 dalších ryb. A proč to všechno? PROTOŽE SE JÍ TO LÍBÍ a evidentně se jí líbí splachování rybek do akvárka popřípadě vypreparovávání z filtrů... tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2009 10:56 Žena Lucianetta [43] Re: Yirka
no, nejde o naše rodinné vztahy, ty totiž nejsou jako "normální rodinné vztahy", takže jedním dalším sporem o akvo se už nic horšího stát nemůže (bohužel nebo naštěstí).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2009 10:42 Žena Kristýna [72] - Raci, krabi, krevetkyRE: Pete
Njn, ale když ty rybky umírají, tak je mi jich taky líto. Ale není pomoci :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2009 00:15 Muž Pete [10] Re: Kristýna
Jsou to spíš lidi, kterým je to jedno. Mají to jen tak, protože to někde u někoho viděli a chtěj to mít taky, i když o tom houby ví. Ze začátku, když se daří, paráda, ale co dál...!? Mému strejdovi to trvalo dva roky, než pochopil, vo co tady vlastně jde. Nakupoval pořád dokola, až ho to jednou přestalo bavit. Pak, když ho osvítilo a zavolal, že už to nechce ani vidět, jsem mu zlikvidoval tu žumpu. Měl tam akorát jednu, chudáka, silně zdegenerovanou mečovku. Přitom stačilo tak málo, to akva mělo 175L. Hold, je to s někým těžký...! rozzureny
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2009 22:19 Žena Kristýna [72] - Raci, krabi, krevetkyRe: Puškin
Njn, někteří lidé si nedají poradit, chovají to se záminkou, ale on jich měl v akvárku menším než já 30, ale on mi řekl tohle a tohle, ale oni jsou malí a vejdou se tam v poho. Ovšem na rady lidí, co se akvaristikou zabývají déle a mají funkční akvárka nedají. Například si myslí, že když mají skaláry v obchodě v 56l že je doma klidně mohou dát do 60l. Nebo když mají bettu v obchodě v kelímku "od jogurtu" jé to je krásná ryba, ta se vejde do petlahve. S takovými lidmi se nic nesvede, já se akvaristiku marně snažím vysvětlit své kamarádce, která má 2 skaláry v 54l a spoustu dalších hejnových ryb, které nedrží hejno,... Co sem tak vymyslela je řetězec, v jakém pořadí se to všechno požere. Ale co naplat, až jí to vychcípá, poradit si snad dá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2009 21:57 Štěpán Re: Danila
Požádal bych tě, abys tady uvedla jeho jméno a odkuď je (město), aby se mu lidi, kteří chtějí, mohli vyhnout.

Za druhé se dopouští týrání zvířat, takže je nutné proti němu patřičně postupovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2009 21:48 Štěpán Re: Johan
To si nemyslím. Z toho co napsala Lucianetta jsem dostal dost beznadějný pocit, I kdyby se jí podařilo se strašným úsilím dosáhnout nějakého zlepšení, tak by to stejně byl výsledek nejistý... Lepší žádný akvarista než špatný akvarista.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2009 11:43 Zdenek58 Re: Štěpán
Štěpán napsal:
Další možnost - mluvit o tom, že se s akváriem musí často větrat, zejména v zimě, protože akvárium nezdravě zvyšuje vlhkost vzduchu, v místnosti se můžou tvořit plísně, člověk z toho může dostat alergii, astma... Říct taky, že ty plísně nejsou nejdřív vůbec cítit ale přesto už začínají působit na člověka.

Ideální by bylo, kdyby něco takového řekli ve zprávách na Nově :) . Jistou sortu lidí totiž nic jiného nepřesvědčí. ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2009 10:43 Muž Puškin [0] – To známe..
Naprosto tě chápu. Můj táta je to samé. Má 100L akva a v něm asi 30 ryb - zhruba 7 naprosto odlišných druhů tlamovců, někteří se hodí jen do minimálně 400L. K tomu naházený lávový kameny, šnekový cichlidy má bez ulit atd. Ryby mu postupně odumíraj nebo se mezi sebou perou. Myslíš, že si nechá poradit? No nenechá. Když mu něco řeknu, tak se akorát urazí a odvětí:"Já ti do tvýho akvárka taky nekecám". No ještě aby, to by to dopadlo. Nejlepší je, když se ho zeptám, proč tam má tolik ryb - "Pozoruju, který tohle všechno přežijou a ty nejsilnější a nejodolnější jedince si pak nechám". Takže vědomé trápení? Paráda. A takhle bych se o našich "plodných" rozhovorech mohl rozepsat ještě víc, ale chovatelům cichlid by se asi přitížilo a já nechci mít doma nějakou návštěvu s pistolí v ruce :-) S radou filipsiho souhlasím (ale i s radou těch co píší "zabít, zahrabat" atd.). Akorát si myslím, že tvoje drahé příbuzné mají akvárka pouze z rozmaru a dřív nebo (bohužel pro tebe) později je to omrzí, i kdyby se jim dařilo. Jako když malýmu dítěti koupíte štěně, chvilku si s ním hraje a pka už se mu nechce venčit a pak chce křečka. Nejlepší možná bude je ignorovat, omezit návštěvy (když tak jen suše říct "jo, máš to pěkný") a spíše se chlubit tím, jak ty máš pěkný akvárko a jak tobě se daří apod. Třeba časem přilezou s prosíkem (což by mě jako ješitnýmu chlapovi dělalo moc dobře) a na rukou ti přinesou akvária s tím, aby sis je vzala. A pak všem ukážeš;-) Hodně štěstí a pevné nervy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2009 10:40 Žena Danila [4489] - Sumci
Je to smutný, ale znám dokonce akvaristu, který zabíjí ryby tak, že nalije rovnou do nádrže, kde jsou nemocné SAVO. coze aby je tak utratil prý" ČISTĚ"!_!!!
Když si představím, jak ty ryby musí TRPĚT, ježiš, jak se nadechnou toho sava a to utrpení ta BOLEST,savo jim VYPALUJE oči, žábry, jemnou kůži...strašná smrt, strašná, nedokážu se s tou představou smířit, ale i když se s tím dotyčný netají, nikdo mu neřekne ani slovo... sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2009 10:17 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Lucianetta
Ta taky vypadá že si nenechá poradit, ale už ruší akva www.aukro.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2009 00:16 Muž isamik [180] Re: Štěpán
Kdyz uz jsme u toho. Tak moje finta, ci zamysleni je srovnani ryby se psem. To, ze je pes drazsi, dokaze si rict o zradlo, atd., je jeho zivot je daleko cennejsi, nez zivot ryby? Ryba stoji par korun a proto s ni muzu zachazet jako s odpadem? Polozit jim tu otazku, ktery zivot je cennejsi... Zivot psa, zivot ryby... zivot vseobecne... kde lezi ta hranice...? Kdy si clovek muze rict, ze bezstarostne muze zabijet a pak nakupovat ty same a opet zabijet? Proc si neporidi k utyrani psa, kdyz rybu tyraji? Misto psa pouzit kocku nebo jine vetsi zvire...

A uprimne, co s pritelem, ktery trapi zvirata?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2009 23:45 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Štěpán
Radši bych tu "chytrost" dával do postupné změny k lepšímu.. přeci jenom akvaristů není nikdy dost :-D .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2009 23:16 Štěpán Re: Utahraptor
Dávat jim informace o škodlivosti akvária není tak špatný nápad. Já bych to spíš hrál na nemoce, třeba na to, že chcíplá ryba mohla mít třeba tuberkulózu, že to ryby mívaj, a že se to může přenést na člověka, že se s nima musí strašně opatrně, v rukavicích a tak, nějak se zmínit o různých parazitech (že jsou vodní a nemůžou se přenést na člověka zamlčet)... Prostě nějak je přesvědčit, že mrtvé ryby jsou strašně nebezpečné. Ale zdůraznit, že se nemůžou nechat v akváriu, protože pak se to může rozšířit po celém akváriu, bude infekční i voda a z celého akvária se stane smrtelně nebezpečné semeniště bakterií a parazitů.

Nesmí se to přehnat, informace dávkovat postupně a nechávat je působit, něco jako "Hele teto, když ti chcípne ryba a vyndaváš jí z akvária, dáváš si fakt pozor? Kdoví na co chcípla, ryby můžou mít různý nemoce, třeba tuberkulózu, to se může přenést na člověka, vem si vždycky radši rukavice"

Další možnost - mluvit o tom, že se s akváriem musí často větrat, zejména v zimě, protože akvárium nezdravě zvyšuje vlhkost vzduchu, v místnosti se můžou tvořit plísně, člověk z toho může dostat alergii, astma... Říct taky, že ty plísně nejsou nejdřív vůbec cítit ale přesto už začínají působit na člověka.

Musí se to dělat velice opatrně a chytře.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2009 22:34 Otta Re: Lucianetta
Skus je vzít k těmto stránkam,předem vyber nějaké pěkně založené nádrže,zazáložkuj je pár jich projeď a třeba je to kopne.Ať se dílo podaří. rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.04.2009 19:02 sokar Re: Lucianetta
Lidi se nepoučej.Fakt je zbytečný se nervačit či dělat peklo v rodině.
To co psal filipsi dokonale sedí.Ono je to přejde.Bohužel to odnese spousta rybek což bych řek,že dělá podstatnej příjem prodejcům ryb.
Když se stará o psa dobře bych pochopil,protože když něco bolí psa tak kňučí a vymůže si pozornost, ale ryba ta prostě buď plave nebo je mrtvá.
Ryba si neřekne že jí něco chybí a někdo si prostě myslí že akvárko= voda+ryba.
Já si to taky dřív myslel,ale na rozdíl od tvé tety fakt něco čtu či hledám.
Když se vžiješ do kůže té ryby tak je to fakt smutný.
Jeden člověk mi vyprávěl,jak si nechal dovýst import rejnoků z brazílie a všichni mu došli mrtvý,protože jim vytekla voda ze sáčků.
Mě třeba došel Panaque L330 totálně zmrzlej ve vodě cca 10 stupňů a to tam měl i termosáčky.
Jako fakt když se vžiju do pocitu té ryby tak mi není dvakrát dobře,ale to je holt život.

Radši to neřeš, nebo se z toho zblázníš. ahoj ahoj ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2009 18:46 Muž Yirka [9126] Re: Lucianetta
Připojuji se k filipsimu a yanilishce. Opravdu bude nejlepší dělat mrtvého brouka a přestože to pro tebe bude nelehké, o jejich nádrže neprojevovat zájem a to ani o nové přírůstky. Prostě nezájem a třeba jim to někdy dojde.
Pokud s péčí nepéčí budou pokračovat a jsou opravdu takové estétky, za půl roku tam bude hnijící močál a bude po akvaristice.
Je to jako s narkomanem. Pokud se mu snažíš pomoci, je schopen ti doma vše vybílit, jen aby měl to svoje, jakmile ho necháš na holičkách, tak se mu (možná) rozsvítí. Vím že to není nejšťastnější příměr, ale je to tak.
A žádné AQ nestojí za to zbourat rodinné vztahy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2009 18:19 Joecz Re: yanilishka
pač dneska ryby (aspoň ty běžný) stojí pár kaček kdyby gupka stála 50 bylo by to o ničem jiném...
...i když možná taky ne, když jsem viděl jak šli na burze na odbyt diskusi (150/kus) a většina těch lidí očividně nevěděla ani jak se ta ryba jmenuje...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2009 16:20 yanilishka Re: Lucianetta
No Luci, budes muset byt statecna zena. Lidi si u nas porad jeste teprv zvykaji na to, ze zvirata nejsou veci a pokud si nejake poridi, maji za nej zodpovednost. Postaveni ctyrnohych chlupatych zvirat se pomalu lepsi (jsou prece tak roztomila), ale ryby, nizsi obratlovci, bezobrtali, hmyz atd. jsou porad jeste havet, na jejichz vnimani bolesti nezalezi. Delalas, cos mohla, kde nic neni ani smrt nebere. Muzes sice sestre rict, ze je omezena, povrchni pipina bez schopnosti delat neco poradne a zodpovedne, ale uprimne, to na tomto faktu nic nezmeni - bude to jenom urazena, omezena, povrchni pipna bez schopnosti delat neco poradne a zodpovedne. Sama tezko nesu utrpeni zvirat a zasazuju se o jejich prava, ale davno jsem zjistila, ze jich muzu mit klidne plny barak (jakoze mam) a stejne je vsechny nezachranim. Nechcu ted utrpeni rybicek u tve segry a tety nijak bagatelizovat, ale jak rekl Filipsi, jsou to rybicky a rodina je rodina. Jestli mate jinak dobre vztahy, myslim, ze bude nejlepsi brat je takove, jake jsou a snazit se na rybicky nemyslet. Jestli jsi pouzila vsechny mozne racionalni prostredky, jak je presvedcit a nepomohlo to, muzes si hrde rict, zes udelala, cos mohla. A jenom pro ilustraci toho, jak nekteri lidi rybicky vnimaji - po vikendu jsem prijela na privat do Brna a zjistila jsem, ze celou tu dobu melo akvarko, ve kterem mam bettaka a dania, vypnuty filtr i svetlo (aspon topeni zustalo zapnute). Jak jsem posleze zjistila, strujcem byl pan domaci, ktery ve snaze setrit energie, vypnul svetlo s argumentem, ze pres den se jim prece nemusi svitit (zrejme potrebuji svetlo jenom vecer pred spanim na cteni) a kdyz tam nejsem, tak prece nepotrebuji ani filtrovat vodu (tady by me duvod opravdu zajimal, nic normalniho me nenapada). Co vam budu vykladat - jedno danio to odneslo, zbytek se z toho snad nejak dostane.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2009 16:04 Tereza Re: Lucianetta
Dej jim přečíst tohle téma. Já to napíšu narovinu: tvoje sestra a teta jsou krávy. Snad to pomůže ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2009 15:40 petulevrtule Re: Lucianetta
Holky, když to tak čtu, tak mi je do breku...I když jsem začínající akvarista, zjišťuju si co se dá a hlavně si nechám PORADIT...Ale...když jsme u těch zvířat, raději Vám ani nebudu popisovat, co zažíváme...není to pro lidi, kteří mají slabý žaludek a pak brečí, když vidí týraná zvířata...Doma máme jedno takové chlupaté týrané zvířátko, které jsme zachranili z šílených podmínek a troufám si říct, že stačilo jen pár krátkých dní, aby umřela. Zaplatili jsme pořádnou veterinu a teď máme toma neskutečné vděčné zvířátko...Pro otrlejší tady (www.chsoaza.estranky.cz/…) Ale těm lidem, co jí tak zhyzdili, bych nejradši nakopala pr* l ...Už sme se nějak smířili s tím, že nezachráníme všechny zvířata, to prostě nejde, lidi sou s****, vždyť všichni známe případ p. Fritzla, který udělal snad největší sviňárnu, co mohl...Rodinka Mauerových stojí též za zmínění...Ale lidi alespoň jednu stranu umí mluvit a u týraných dětí se to alespoň někdy zjistí, ale co ty němé tváře :-( sad sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2009 15:28 Žena Lucianetta [43] Re: Utahraptor
Nápad je to moc hezkej, ale obávám se, že až tak blbý nejsou :-D O to víc to nechápu. tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2009 15:26 Žena Utahraptor [91] Re: Lucianetta
Zkuste jim předhodit fingovaný článek jak akvárium v místnosti škodí zdraví, zapřičiňuje vodnatelsnost plic a zvýšené riziko rakoviny sliznic, o akné nemluvě... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2009 15:24 Ivulik1 Re: Lucianetta
Lucianetta napsala: Ale já nechápu, proč si pak lidi pořizují zvířata. Z toho sameho duvodu, jako si nekteri lidi porizuji deti. Proste je chteji. Bez ohledu na to, jestli se o ne dokazou postarat, nebo ne. Holt, lidi jsou hloupi. Uprimnou soustrast.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2009 15:23 Muž kristian [80] Re: Lucianetta
Mene casto navstevovat. Bohuzel jsou lide kteri si nenechaji poradit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2009 15:22 Žena Imii [45] Re: Lucianetta
To víš ... já jednou příteli něco udělala v akvárku a jak na to přišel tak bylo tóčo ... ale poradit si nenechají, protože jim se to tak líbí a to je hlavní ...

Když mám nějakou připomínku k jeho zacházení se zvířaty tak si to mám nechat pro sebe, protože jemu to tak vyhovuje a já vymýšlím řešení jen aby on přišel o nějaký peníze (měl málo kytek, nakonec jsem je kupovala já - za 2 týdny bylo po kytkách ... ani jedna tam nebyla, akvárko zakalený, a on nevěděl jak je to možné).

My co chceme poradit, budeme vždy ti zlí co to s nima myslí špatně ... a s tím nic neuděláme
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2009 15:17 Žena Lucianetta [43] Re: Imii
Ale já nechápu, proč si pak lidi pořizují zvířata. Resp. co mě udivuje, teta má psa. O toho se stará naprosto skvěle, perfektně, ale ryby? Ty snad za živý nepovažuje. Jenom jako funkční/nefunkční doplněk bytu, který je třeba občas koupit nový. U sestry nechápu o to víc, že její přítel je prý dlouholetý akvarista, doma (bydlí u našich se sestou, ale druhé "doma" má u svých rodičů) prý má velké akva s nějakým spešl biotopem. Ale sestru v tom, co dělá, podporuje. Takže dle mě, ona si myslí, že ONA dělá všechno dobře a JÁ vymýšlím a buzeruju, snad abych se nenudila... fakt ale, každá návštěva utrpení - ať se držím a o rybách nemluvím, nebo ať se snažím jemně nebo i důrazněji upozornit na něco, o není dobře. Jsem holt citlivka a takové zacházení se zvířaty mi vadí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2009 15:17 Muž vena [52] Re: Lucianetta
Komu není rady tomu není pomoci. Já bych se tím ani v nejmenším nevzrušoval, proč se zbytečně nervovat ..... Poradit lze jen tomu, kdo chce aby mu bylo porazeno. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2009 15:12 Žena Imii [45] Re: Lucianetta
Já řeším to stejné se svým přítelem ... on má akva přerybněné ... na moje rady nedá a když mu radím tak to nazývá "že mu škodím a ubližuju a dělám naschvály, jakoby už tak neměl dost práce (nemá)" i obyčejná výměna 20l vody je pro něj strašně vysilující záležitost.
Nyní si pořídil pískomily, kdybych mu neustále nepřipomínala, že jim má vyměnit podestýlku nejspíše to neudělá ... s takovými lidmi nic neuděláme ... oni jsou prostě líní si něco přečíst ... a proč taky, jim se to líbí a podle knížek to je úplně jinak a náročnější ... tak to bude podle nich prostě a přez to nejede vlak
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2009 15:12 Žena Lucianetta [43] Re: Pigeon
Chvilkama (často) mám sto chutí ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2009 15:09 Pigeon Stop nadlvádě osobám nepříslušným nad akva
Ahoj. Já s vámi naprosto souhlasím. To, co dělají, je smutné. Zkrátka zkus jim to rozmluvit, nějak jim helpnout. Kdyby nesouhlasily, tak zastřel rozzureny smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.04.2009 15:06 Muž filipsi [1295] Re: Lucianetta
Nic.
Bohuzel to nejde. Jedine, ceho bys dosahla (a uz asi dosahujes) je neshody a nepohoda. A (vim, za tohle si vyslouzim urcite poradny "vyprask") to opravdu za par ryb nestoji. Proste na to nemaji povahu.
Jsou dve realne moznosti, jak se to bude vyvijet.
Nechas je v tom pomachat, nekolikrat jim vse pochcipa, za nove ryby daji dost penez, akva bude hnusne a nebude jim delat radost.Obcas se jen nekonfrontacne zminis, jak tobe radost dela, ryby ziji ... , a nakonec si to nechaji vysvetlit, poradit a budou mit take hezka, funkcni akvarka.
Zacatek stejny, az je to za chvili (rok) otravi, akva zrusi, a bude. Zadna skoda. Ty budes mit o dve akva vic ;-) .

Vlastne jeste treti - budes se s nimi hadat, presvedcovat, budete nas...i vsichni, akva skonci jako v druhe moznosti, nastvanost jeste nejakou chvili akva prezije.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2009 15:04 Žena Lucianetta [43] Re: Hatomi
Mají filozofii "tak koupíme jiný, dívej, tyhle jsou hezký" rozzureny

Fakt je mi z toho blbě. Vždyť tohle je normální týrání zvířat! Dokonce u tety jsem zjistila, že do minulého týdne neodkalovala, protože kdyby si lokla toho hnusu, tak by to nepřežila... rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2009 14:57 Žena Hatomi [27] Re: Lucianetta
divím se,že je ty neustálé smrti neodrazují...
karanténa jim asi nic neříka,že?

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 5378x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10591