Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Aktivace/deaktivace přísunu CO2?

 

NápovědaFórum » CO2  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Žádná další stránka   1  
Aktivace/deaktivace přísunu CO2?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2009 18:40 Žena Rebbie [71] Re: Golfer
Ja to na noc skrtim z duvodu ekonomickeho - vydrzi mi to dyl bublat ;-) kdyz zapomenu,nevsimla sem si,ze by to rybam nejak vadilo..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2009 15:32 Muž Eff [417] - RostlinyRe: Golfer
Ale pozor - Jak píše václav - záleží na pufraci vody, neboli pokud budu mít přirozeně kyselejší vodu a KH menší než 3, může docházet k větším výkyvům směrem dolů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2009 14:49 Muž Golfer [9] Re: Usine
OK chlapi, přesvědčili jste mě.

Budu holt bublat furt - z pohledu ekonomiky věci se konečně jedná o nejlepší řešení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2009 14:48 Muž filipsi [1295] Re: Golfer
Tak napr. tady mas mereni bez dodavani co2.
rybicky.net/forum/6106
Mam zmerene i s dodavanim, bez regulace, bez vypinani. V mem akva (zduraznuji v mem, muze byt jiny pripad, ale u lidi co bublaji rozumnou rychlosti, a s beznou vodou si tipuji ze to bude podobne, viz eff) se pri pri tomto dodavani Ph pohybuje mene. Ale to uz jsem nikam nezaznamenaval, prislo mi to nedulezite.

(k effovu prispevku - sice tam stoji stejne bezohledne, ale urcite mysli stejne ohleduplne :-), proste akorat).

Napad s anketou je dobry, mozna tu uz byla ... - je u me v profilu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2009 14:45 Usine Re: Golfer
Záleží na velikosti akva, pufraci vody. Je to tak individuální, že žádný recept nebude a pokud to chceš, musíš si to vyzkoušet sám. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2009 14:35 Muž Eff [417] - RostlinyRe: Golfer
Digitální pH metr vlastním a přes noc bublám stejně bezohledně jako ve dne. pH ráno 6.8, večer 7.0 A tak je tomu každý den. Pokud bych přes noc nebublal, pH mi poleze nahoru ve dne v noci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2009 14:06 Muž Golfer [9] Re: filipsi
Naše debata sice sklouzla do směru, který nic neřeší, ale ještě jednou přeci jen budu reagovat:

Nevím, jaké procento lidí CO2 na noc vypíná, a jaké procento CO2 na noc nevypíná. Řekl bych, že to je námět na zájimavou anketu.

Jde o to, že pokud CO2 na noc vypínat netřeba, proč to lidé dělají? V případě neregulovaného kvasnicového systému je s tím dost starostí, které by si mohli lehce ušetřit.

Pokud to osazenstvu akvária naopak škodí, je bezohledné tento stav ignorovat a nechávat CO2 nepřetržitě bublat! NEZABIJE není totéž co NEŠKODÍ!

Kdybych vlastnil digitální pH meter, nebránil bych se udělat pokus a měřit pH řekněme každé 2 hodiny - jeden den s non-stop zapnutým CO2 a jiný den s CO2 zapnutým ve dne a vypnutým v noci.

pH meter nevlastním - tak se alespoň zeptám - neprováděl někdo podobné měření?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2009 13:15 Usine Re: Golfer
Pokud by ti CO2 dělalo potíže v noci, rada je celkem jednoduchá. Místo dvoucestného el mag. ventilu si koupíš trojcestný a v noci pouštíš CO2 mimo akvárium. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2009 12:53 Muž filipsi [1295] Re: Golfer
Golfer napsal:...Neexistuje toto fórum právě proto, abychom si vyměňovali zkušenosti a neztráceli čas řešením něčeho...
Urcite. Prave proto jsem videl jako neefektivni zpochybnovat to, co mnoho lidi dela (bublani nepretrzite), moznosti nikoli bezvyznamneho kolisani Ph (ke kteremu samozrejme za urcitych podminek dojit muze, ale pred tim nas asi vypnuti na noc prilis neochrani) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2009 11:53 Muž Golfer [9] Re: filipsi
OK. Díky za postřehy.

Co se té teorie týká: Všude se píše "bublat přes den, vypínat na noc". Proto jsem se ptal.

Co se zkoušení a laborování týká: Neexistuje toto fórum právě proto, abychom si vyměňovali zkušenosti a neztráceli čas řešením něčeho, co už někdo jiný vyřešil?

Výjimkou jsou samozřejmě jedinci, kteří bastlí různá udělátka více pro samo bastlení, nežli kvůli výslednému produktu. Ano, i cesta může být cíl... ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2009 11:21 Muž filipsi [1295] Re: Golfer
Ony ani vykyvy Ph bez aplikace co2 behem dne u slusne zarostleho akva mohou byt - rekneme - nikoli bezvyznamne (az o 0.5-1). Presto to nemusi byt zadny problem. I nerizene pridavani co2 muze tento vykyv dokonce zmirnit.
Co kdybys nejprve dukladne procetl teorii, a pak to zkusil, a ono to asi pujde, jako u vetsiny ostatnich, kteri den/noc nijak neresi.
Mam i akva, kde co2 nepridavam, i akva, kde kvasim, nepretrzite, i akva, kde reguluji Ph sondou.
(edit - tim "musí být - no řekněme, že - nikoliv bezvýznamné..." si mi pripomnel jednu hezkou povidku od Stephena Leacocka v Literarnich poklescich :-) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2009 11:03 Muž Golfer [9] Re: filipsi
Neřešit to je jistě elegantní přístup. Chápal bych ho, kdyby bylo možné zajistit konstatní přísun CO2 během celé životnosti obsahu PET láhve (typicky 2 - 3 týdny). Pak by bylo možné odladit přísun takového množství CO2, které by nebylo škodlivé v noci, ale stále ještě by bylo efektivní přes den.

Ovšem reakce probíhá zpočátku rychleji, později se zpomaluje. Tomu vypovýdá i množství vytvořeného plynu. Hladina pH a její výkyvy za takových okolností musí být - no řekněme, že - nikoliv bezvýznamné...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2009 10:36 Muž filipsi [1295] Re: Golfer
Take nijak. Znalost vody, akva, pak nepretrzite mirne bublani neni problem. Ze zacatku sledovano, co to dela, ted uz vim, co od toho muzu cekat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2009 10:29 Muž Jva [6] Re: Golfer
Také neřeším, bublám bez přerušení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2009 09:41 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Golfer
Jak tento problém řešíte?
Já to řeším jednoduše tak, že to neřeším.
Již na malý přídavek CO2 reagují rostliny pozitivně. Proto připravuji směs tak, aby CO2 mohlo být v klidu dodáváno do akva non-stop. A to je vše. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2009 09:37 Muž Golfer [9] – Aktivace/deaktivace přísunu CO2?
Řeším otázku, zda nasadit nebo nenasadit systém CO2 z kvasnic. Zásadni problém vydím v mechanismu aktivace/deaktivace přísunu CO2 do akvária. Zkrátka a dobře, aby to přes den bublalo a na noc to bylo vypnuté.

Domnívám se, že manuální řešení je nepřijatelné. Kdokoliv a kdykoliv může zapomenout systém na noc manuálně vypnout (opomění ranního zapnutí by fatální následky asi nepřineslo). Kapitolou samou pro sebe je pak nějaká vícedenní nepřítomost (víkendy mimo domov, dovolené,...).

Jediný návod, který toto částečně řeší, jsem nalezl zde: http://www.akvarko.cz/clanky.php?str=20. Z mého pohledu se však skutečně jedná jen o částečné řešení, protože vypnutím čerpací hlavy nedojde k úplnému přerušení dodávky CO2, pouze ke snížení rozpuštěného množství.

Jak tento problém řešíte? Má jej někdo z Vás rozumně zautomatizovaný (rozumně = cíle je dosaženo, náklady minimální)?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... [2]

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 2979x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10586-aktivacedeaktivace-prisunu-co2?od=51