Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Aktivace/deaktivace přísunu CO2?

NápovědaFórum » CO2  

Akvaristik.eu

Aktivace/deaktivace přísunu CO2?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2018 18:53 R Muž @ afc1886 [3653] Re: Fid0 - jako offtopic označil afc1886

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.10.2018 17:35 R Muž @ vaclav [8478] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Fid0
Dej si pozor na to utahování hadiček rádo ten plast praská. Uvidíš jak se ti to osvědčí ale radši bych si udělal něco takového. www.profiplants.cz/… :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2018 17:06 Muž @ Fid0 [1] Re: vaclav
vaclav napsal: Tvůj odkaz není konkrétní a odkazuje na celou stránku a ne jednotlivou věc. Pokud mluvíš o atomizéru tak předpokládám že tlačíš CO2 přes nějakou porézní patronu a to potom potřebuješ dost velký tlak dost bublin někdy i mlhu v akváriu. Pokud by jsi měl reaktor tak tam žádný tlak nepotřebuješ a CO2 se 100% rozpouští. :-)

Teraz to mám napojené na www.rostlinna-akvaria.cz/… a to ide na rampu ktoru mam po dlzke akvaria ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2018 17:02 Muž @ Fid0 [1] Re: vaclav
OK teraz to mam napojene na toto : www.rostlinna-akvaria.cz/…

Teraz som objednal to čo je v obrázku ... a ten čo predávajú na webe mám problém, že po zapnutí mi to bublinkuje veľmi málo a dlho sa to tlakuje ... takže ak napojím to čo je na obrázku tak tam s tlakom problém nebude a budem hneď bublikovať doplna ??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2018 15:55 R Muž @ vaclav [8478] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Fid0
Tvůj odkaz není konkrétní a odkazuje na celou stránku a ne jednotlivou věc. Pokud mluvíš o atomizéru tak předpokládám že tlačíš CO2 přes nějakou porézní patronu a to potom potřebuješ dost velký tlak dost bublin někdy i mlhu v akváriu. Pokud by jsi měl reaktor tak tam žádný tlak nepotřebuješ a CO2 se 100% rozpouští. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2018 13:48 Muž @ Fid0 [1] Re: vaclav
A preco je v tom taky rozdiel ??? Princip externeho atomizeru a reaktoru je skoro podobny ... obe su napojene na ext.filter a obe maju nadobu na zmiesanie vody a CO2 ... chapem ze princim je odlisny ale preco pri difuzore nemam problem s tlakom ??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.10.2018 10:48 R Muž @ vaclav [8478] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Fid0
Já ale nikde nepsal že to z difuzorem nejde jet nonstop. Jen je tu problém že když máš difuzor 12 hodin vypnutý nacucne se vodou a pak to trvá ho protlačit. To z reaktorem nehrozí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2018 10:34 Muž @ Fid0 [1] Re: vaclav
v com je reaktor odlisny od externeho difuzora ??? Teda princip viem ale preco s reaktorom mozes ist nonstop a s difuzorom nie ??

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2018 10:34 R Muž @ vaclav [8478] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Fid0
To si musíš vyzkoušet ale klidně i desítky minut. Měl jsi si koupit reaktor a neměl by jsi takové problémy a klidně bych pak s ním jel non-stop. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2018 09:44 Muž @ Fid0 [1] Re: vaclav
takže mám čakať?? Koľko to asi trvá kým sa to dá do normálu ?? Ja po 1 minute keď nevidím počítadlo bublikovať už pridávam tlak
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2018 20:10 R Muž @ vaclav [8478] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Fid0
Já těmhle porézním materiálům moc nevěřím, když vypneš CO2 tak vznikne v hadičce podtlak a nasaje to vodu tu potom z toho dostat nějakou dobu bude trvat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2018 19:49 Muž @ jarovo [73] Re: Fid0
Pokiaľ máš originál hadičku na to určenú tak v tom nemôže byť problém, skôr by som sa zameral na tesnosť zostavy. Vyskúšať ponorením a dať tomu čas, malé úniky sa nemusia prejaviť okamžite.
Ja mám hadicu viac ako 5m s dvoma ventilmi a atomizér. Pri vypnutí to bublinkuje cca 15 min. a pri zapnutí tiež chvíli trvá než sa sústava za el.ventilom natlakuje, ale hodiny ukazujú stále rovnaký tlak.
Prajem veľa úspechov nech sa ti to podarí ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2018 19:20 Muž @ Fid0 [1] Re: vaclav
Mám externý atomizer (www.akvaobchod.eu/… či problém môže byť v dlžke hadičky (asi 3 metre celkovo) alebo to že mám na tom 3 spätné ventily ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2018 13:48 R Muž @ vaclav [8478] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Fid0
Čím CO2 rozpouštíš? Tvoje prezentace je dost skoupá na nějaké informace. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2018 11:14 Muž @ Fid0 [1] – pomoc
Ahojte, prosím o pomoc... mám CO2 bombu s elek.magnet.vypnutim ... ked nastavim tlak na flasi na napriklad 5 BAR tak pekne bublinkujem 2 bublinky za sekundu, po vypnutí a zapnutí (večer a ráno) mi ale ráno nejdú bublinky ,maximálne 0,3 bub/sekundu a tlak mi pade z 5 BAR na 4,5 BAR napriklad...kde je problem ???

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   06.04.2017 20:11 R Muž @ vaclav [8478] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Kapr
Nesmíš vody měnit moc aby nedošlo k velkému poklesu pH. Dříve jsem to řešil kyselinou ale pak jsem zjistil že to nemá cenu a ten vzestup pH o pár desetin neřeším rychle se to zase srovná. jedu non-stop je to podstatně jednoduší a u velkých akvárií to snad ani jinak nemá cenu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2017 13:27 Muž @ Kapr [3] – CO2
Cau. Tak jsem zde cetl, ze existuji lide co na noc CO2 nevypinaji aby se vyvarovali velkym vykyvum. Tak me napadlo, jestli uz nekdo resil jak se vyvarovat vode chude na CO2 kdyz se meni voda za cerstvou? Pri vymene vody take preci dochazi k vykyvum nebo ne? Ja jen ze nekdo tu resi vypinani na noc a nekdo ne, tak me jen napadlo tohle. Zajimal by me ostatnich nazor. ahoj

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2009 22:33 Muž @ Sid [5846] - Rostliny – Re: Kuba
Myslím, že by se nějaké našly. Ale muselo by se asi dlouho hledat. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2009 20:59 Kuba - Rostliny
Když už se tu tak diskutuje jestli bublat, nebo nebublat v noci, a co to udělá s rybama, zajímalo by mě taky jak je to s rostlinama. Víme že existují C4 rostliny, které umí v noci poutat CO2 do zásoby.

Mají i některé akvarijní rostliny C4 metabolismus ?

Jsou schopny i pod vodou poutat v noci CO2 do zásoby ?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2009 18:40 Žena @ Rebbie [70]
Ja to na noc skrtim z duvodu ekonomickeho - vydrzi mi to dyl bublat ;-) kdyz zapomenu,nevsimla sem si,ze by to rybam nejak vadilo..
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2009 15:32 Muž @ Eff [406] - Rostliny – Re: Golfer
Ale pozor - Jak píše václav - záleží na pufraci vody, neboli pokud budu mít přirozeně kyselejší vodu a KH menší než 3, může docházet k větším výkyvům směrem dolů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2009 14:49 Muž @ Golfer [9] – Re: vaclav
OK chlapi, přesvědčili jste mě.

Budu holt bublat furt - z pohledu ekonomiky věci se konečně jedná o nejlepší řešení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2009 14:48 Muž @ filipsi [1275] – Re: Golfer
Tak napr. tady mas mereni bez dodavani co2.
rybicky.net/forum/6106
Mam zmerene i s dodavanim, bez regulace, bez vypinani. V mem akva (zduraznuji v mem, muze byt jiny pripad, ale u lidi co bublaji rozumnou rychlosti, a s beznou vodou si tipuji ze to bude podobne, viz eff) se pri pri tomto dodavani Ph pohybuje mene. Ale to uz jsem nikam nezaznamenaval, prislo mi to nedulezite.

(k effovu prispevku - sice tam stoji stejne bezohledne, ale urcite mysli stejne ohleduplne :-), proste akorat).

Napad s anketou je dobry, mozna tu uz byla ... - je u me v profilu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2009 14:45 Usine – Re: Golfer
Záleží na velikosti akva, pufraci vody. Je to tak individuální, že žádný recept nebude a pokud to chceš, musíš si to vyzkoušet sám. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2009 14:35 Muž @ Eff [406] - Rostliny – Re: Golfer
Digitální pH metr vlastním a přes noc bublám stejně bezohledně jako ve dne. pH ráno 6.8, večer 7.0 A tak je tomu každý den. Pokud bych přes noc nebublal, pH mi poleze nahoru ve dne v noci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2009 14:06 Muž @ Golfer [9] – Re: filipsi
Naše debata sice sklouzla do směru, který nic neřeší, ale ještě jednou přeci jen budu reagovat:

Nevím, jaké procento lidí CO2 na noc vypíná, a jaké procento CO2 na noc nevypíná. Řekl bych, že to je námět na zájimavou anketu.

Jde o to, že pokud CO2 na noc vypínat netřeba, proč to lidé dělají? V případě neregulovaného kvasnicového systému je s tím dost starostí, které by si mohli lehce ušetřit.

Pokud to osazenstvu akvária naopak škodí, je bezohledné tento stav ignorovat a nechávat CO2 nepřetržitě bublat! NEZABIJE není totéž co NEŠKODÍ!

Kdybych vlastnil digitální pH meter, nebránil bych se udělat pokus a měřit pH řekněme každé 2 hodiny - jeden den s non-stop zapnutým CO2 a jiný den s CO2 zapnutým ve dne a vypnutým v noci.

pH meter nevlastním - tak se alespoň zeptám - neprováděl někdo podobné měření?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2009 13:15 Usine – Re: Golfer
Pokud by ti CO2 dělalo potíže v noci, rada je celkem jednoduchá. Místo dvoucestného el mag. ventilu si koupíš trojcestný a v noci pouštíš CO2 mimo akvárium. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2009 12:53 Muž @ filipsi [1275]
Golfer napsal:...Neexistuje toto fórum právě proto, abychom si vyměňovali zkušenosti a neztráceli čas řešením něčeho...

Urcite. Prave proto jsem videl jako neefektivni zpochybnovat to, co mnoho lidi dela (bublani nepretrzite), moznosti nikoli bezvyznamneho kolisani Ph (ke kteremu samozrejme za urcitych podminek dojit muze, ale pred tim nas asi vypnuti na noc prilis neochrani) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2009 11:53 Muž @ Golfer [9] – Re: filipsi
OK. Díky za postřehy.

Co se té teorie týká: Všude se píše "bublat přes den, vypínat na noc". Proto jsem se ptal.

Co se zkoušení a laborování týká: Neexistuje toto fórum právě proto, abychom si vyměňovali zkušenosti a neztráceli čas řešením něčeho, co už někdo jiný vyřešil?

Výjimkou jsou samozřejmě jedinci, kteří bastlí různá udělátka více pro samo bastlení, nežli kvůli výslednému produktu. Ano, i cesta může být cíl... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2009 11:21 Muž @ filipsi [1275] – Re: Golfer
Ony ani vykyvy Ph bez aplikace co2 behem dne u slusne zarostleho akva mohou byt - rekneme - nikoli bezvyznamne (az o 0.5-1). Presto to nemusi byt zadny problem. I nerizene pridavani co2 muze tento vykyv dokonce zmirnit.
Co kdybys nejprve dukladne procetl teorii, a pak to zkusil, a ono to asi pujde, jako u vetsiny ostatnich, kteri den/noc nijak neresi.
Mam i akva, kde co2 nepridavam, i akva, kde kvasim, nepretrzite, i akva, kde reguluji Ph sondou.
(edit - tim "musí být - no řekněme, že - nikoliv bezvýznamné..." si mi pripomnel jednu hezkou povidku od Stephena Leacocka v Literarnich poklescich :-) )
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2009 11:03 Muž @ Golfer [9] – Re: filipsi
Neřešit to je jistě elegantní přístup. Chápal bych ho, kdyby bylo možné zajistit konstatní přísun CO2 během celé životnosti obsahu PET láhve (typicky 2 - 3 týdny). Pak by bylo možné odladit přísun takového množství CO2, které by nebylo škodlivé v noci, ale stále ještě by bylo efektivní přes den.

Ovšem reakce probíhá zpočátku rychleji, později se zpomaluje. Tomu vypovýdá i množství vytvořeného plynu. Hladina pH a její výkyvy za takových okolností musí být - no řekněme, že - nikoliv bezvýznamné...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2009 10:36 Muž @ filipsi [1275] – Re: Golfer
Take nijak. Znalost vody, akva, pak nepretrzite mirne bublani neni problem. Ze zacatku sledovano, co to dela, ted uz vim, co od toho muzu cekat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2009 10:29 Muž @ Jva [6] – CO2
Také neřeším, bublám bez přerušení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2009 09:41 Muž @ Sid [5846] - Rostliny – Re: Golfer
Jak tento problém řešíte?
Já to řeším jednoduše tak, že to neřeším.
Již na malý přídavek CO2 reagují rostliny pozitivně. Proto připravuji směs tak, aby CO2 mohlo být v klidu dodáváno do akva non-stop. A to je vše. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2009 09:37 Muž @ Golfer [9] – Aktivace/deaktivace přísunu CO2?
Řeším otázku, zda nasadit nebo nenasadit systém CO2 z kvasnic. Zásadni problém vydím v mechanismu aktivace/deaktivace přísunu CO2 do akvária. Zkrátka a dobře, aby to přes den bublalo a na noc to bylo vypnuté.

Domnívám se, že manuální řešení je nepřijatelné. Kdokoliv a kdykoliv může zapomenout systém na noc manuálně vypnout (opomění ranního zapnutí by fatální následky asi nepřineslo). Kapitolou samou pro sebe je pak nějaká vícedenní nepřítomost (víkendy mimo domov, dovolené,...).

Jediný návod, který toto částečně řeší, jsem nalezl zde: http://www.akvarko.cz/clanky.php?str=20. Z mého pohledu se však skutečně jedná jen o částečné řešení, protože vypnutím čerpací hlavy nedojde k úplnému přerušení dodávky CO2, pouze ke snížení rozpuštěného množství.

Jak tento problém řešíte? Má jej někdo z Vás rozumně zautomatizovaný (rozumně = cíle je dosaženo, náklady minimální)?

Zpět na obsah sekce CO2 Přidat příspěvek • Zobrazeno 2230x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/10586-aktivacedeaktivace-prisunu-co2