Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Akvárium na míru

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Akvárium na míru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.12.2019 11:38 Muž Tom384 [54] Re: vlka
Je to jen tvuj pocit nebo uz jsi to nekde videl? Mam pocit ze tu sposta lidi odmita lichobeznik jen proto ze je to nezvykle. Me se treba libi toto i kdyz se autor nedrzel standardniho tvaru krychle.

www.prague.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2019 10:53 Muž vlka [3453] Re: Tom384
Pokoukání do takhle ,,zkoseného,, AQ nebude nic přirozeného a pěkného.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2019 09:15 Muž Tom384 [54] Re: Yirka
Tu tam dat muzu. Stejne to spis vypada na variantu kdy udelam neco s podlahou tak aby akvarium unesla a pak by skrinka byla klasicky nohy po obou stranach.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2019 07:53 Muž Yirka [9126] Re: Tom384
Mě ještě trpchu "straší" ten stolek bez pravé krajní stojiny. Já bych do toho takhle nešel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2019 20:42 Muž Tom384 [54] Re: Shimi
Asi by to slo. Ale:

Mohl bych tam dat 100x40cm

Pro:
+ Bude to levnejsi.

Proti:
- Prijdu zhruba o 50L
- Na pohled budu koukat na o chlup kratsi stenu (105cm kolmo nebo 100 z uhlu 30 stupnu).
- Akvarko stejne nemuzu narvat na stenu a budu muset resit jak tam dat trubky od filtru.

Jestli je to teda jen o te cene tak zustavam u lichobezniku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.12.2019 20:16 Muž Tom384 [54] Re: JirkaŠčobák
Trochu me mrzi ze byl Jirkuv post smazany. Prosil jsem o "jakykoliv napad/komentar" a to jeho post vicemene splnoval. Takze zkusim odpovedet i kdyz pubodni post byl smazany.

1) Jak sis urcite vsimnul tak topeni zatim neplanuju. Filtr ale chci.
2) Podle me je agresivita rajovcu precenovana. Ti moji jsou spis zvedavy nez agresivni. Jedina vyjimka je ochrana hnizda a i tady je to agrese kratkodoba a teritorialne omezena. Treba takove cichlidy kakadu byly u me podstatne agresivnejsi.
3) I rostlina oceni kdyz v nadrzi plave mene biologickeho odpadu ktery filtr pomuze odbourat. Asi mam smulu na vodu ale jak si nedam pozor, tak mi roste ruducha.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2019 20:10 Muž Shimi [683] Re: Tom384
Jestli je tahle poslední vizualizace blízká reálu, tak se na nějaký lichoběžník vykašli a dej tam klasický kvádr. Já dedukoval, že se na to akva budeš dívat z protější strany místnosti, mnohem víc zešikma. Tohle je v podstatě skoro zpříma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2019 19:57 Muž Tom384 [54] Re: Shimi
Fotka k příspěvku Shimi napsal:...ten tvůj původní návrh nebude vypadat esteticky lépe, to ani omylem...

Tak to nesouhlasim.

1) Lichobbeznik neni nijak extra vyrazny. Z vetsiny pohledu vypada jako kvadr. Prikladam vizulizaci pohledu z mista odkud planuju akva pozorovat.
2) Delta by mela hlavni pohledovou stenu dlouhou jen 60cm a navic ho z boku lemuji skla na ktery koukas zesikma. Pohled rusi i rohy ktery jsou vetsinou cerny.
3) Budou se tam blbe aranzovat dekorace. Je to malo sirokouhly pohled.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2019 19:43 R Muž afc1886 [14700] Re: Tom384
Díky za fotku, chtěl jsem si udělat představu, ale souhlasím se Shimim, že nic lepšího než deltu nevymyslíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2019 19:38 Muž Tom384 [54] Re: afc1886
Fotka k příspěvku Ahoj, sice nevim jak ti pomuze ta fotka, ale kdyz myslis tak tady je. Jen podotykam ze byt uz neni novostavba a ze pokoj je zabydleny. Predem upozornuju ze akvarko do druhyho rohu dat nemuzu. Puvodne jsem ho tam chtel, ale tento navrh byl rodinnou radou zamitnut a to z celku rozumnych duvodu. Takze bud ten levy roh, nebo nic.

To je taky odpoved proc nemuzu akvarko otocit o 90 stupnu. Nevejde se.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2019 09:22 Muž Shimi [683] Re: Tom384
Z toho prvního obrázku (návrhu) a z popisu v diskuzi to chápu tak, že se na to akvárko díváš z protější strany místnosti zešikma. V tom případě by bylo nejjednodušší to akvárko prostě a jednoduše otočit o 90 stupňů. Zřejmě mi ale něco uniká, protože tohle tě přece muselo taky napadnout. Jinak pokud chceš akvárko do rohu, tak nic lepšího než deltu stejně nevymyslíš a rozhodně ten tvůj původní návrh nebude vypadat esteticky lépe, to ani omylem. A co se filtru týče, tak za mě jednoznačně vnitřní a to z důvodu bezpečnosti.

www.brilantjbc.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2019 08:07 R Muž afc1886 [14700] Re: Tom384
Můžeš sem dát reálnou fotku toho rohu, kde plánuješ dát akvárium?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2019 07:54 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: RAP
Teda dobrovolně si nechat udělat díru do dna, tj. potenciální místo průšvihu a vytečení akvária... hmm to prostě časem poteče, ať jsou spojky sebedokonalejší. Určitě bych hledal jiný způsob a nebo tam nechal ten roh.

A nebo se vykašlal na externí filtr a udělal vnitřní.

Jestli můžu přidat názor, tak ten lichoběžník nic moc. A zbytečně se připravuješ o spoustu užitečných litrů. Ten kvádr udělej širší. Z vlastní zkušenosti beru 45cm jako minimum.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2019 22:54 Muž Tom384 [54] Re: RAP
Fotka k příspěvku To právě u varianty "normalní kvadr" se širši nevejde. zkusil jsem to ve 3D a podle me to i na pohled vypada o dost hur a vešla by se jen 90x30.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2019 22:31 Muž RAP [1556] Re: Tom384
Tom384 napsal: K tomu vrtání dna mám nějaký podvědomý respekt. Určitě to je bezpečnější než to zkosení?
To zkosení je o jeden slep navíc a je to natrvalo. Vyvrtanou díru můžeš kdykoliv přelepit a pokud to bude u nově lepeného akvária, není co řešit.
Šířka 30cm není nic moc. Pokud je to možné, tak alespoň 40cm. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2019 19:08 Muž Tom384 [54] Re: _ucx_
OK, dik moc za rady. Ještě promyslím to vyztužení podlahy, asi to bude lepší řešení. Vrtání akvária proberu se sklenářem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2019 18:43 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Tom384
Problém není ve vrtání, ale jak dobře pak na to napojíš trubku. A to vyřešené je, různých vodotěsných průchodek je na trhu dost.

Pokud chceš obyčejný "kanystrový" externí filtr, tak to řešit nemusíš, ale kdybys chtěl otevřený komorový (což je z řady důvodů výrazně lepší volba), tak stejně musíš nějak vyřešit přepad. Buď můžeš mít nějaký, který tahá podtlakem vodu horem přes hranu nádrže, ale ten se bude stejně mít tendenci zavzdušňovat (a pak může akvárium snadno přetéct) a nebo nezbývá, než vrtat. V obou případech se pak stejně doporučuje odtokovou větev zdvojit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2019 18:35 Muž Tom384 [54] Re: _ucx_
K tomu vrtání dna mám nějaký podvědomý respekt. Určitě to je bezpečnější než to zkosení?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2019 18:29 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Tom384
No tak halt pod nádrží místo vaty nechat OSB desky, když dobře zvolíš výšku (5 cm jsou 2x 10mm a 2x 15 mm deska nebo přinejhorším 5x 10mm), můžeš přes ně dát zpátky i tu plovoucí podlahu a bude to vypadat pořád stejně. Kročejový útlum pod nádrží nepotřebuješ.

Jinak zvaž to vrtání. Já bych sice preferoval vrtat bok, ale vrtané dno nepředstavuje žádnou výraznou nevýhodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2019 18:29 Muž Tom384 [54] Re: fido16
Dik za odhad, Koukam ze jsem se seknul :). Budu teda počítat s 500kg.


S tou podlahou se poradím s nějakým podlahářem. Třeba by šlo podlahu kousek rozebrat a pod OSB dát 2x 5x5cm dřevěný hranol metr dlouhý a tím to celý podepřít.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2019 18:26 Muž Tom384 [54] Re: _ucx_
To by šlo. Beru to jako variantu. Jen pak už akvarium bude takova úzka nudle 100x30x55. Objem o 100L míň než co mám navržený teď a 30cm předozadní rozměr se mi taky zdá málo. Taky to uchycení na zeď už nebude tak jednoduchý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2019 18:25 Muž fido16 [631] Re: Tom384
To akvárium bude s přehledem vážit i 450kg. A pokud si zmyslíš nějaký šutr tak i přes 500kg. Já to vidím na vyřezání.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2019 18:19 Muž Tom384 [54] Re: _ucx_
I 3500N/m2 nic neřeší. Pdstava má teď plochu 0,5m a hmotnost akvárka se stojanem a serepetičkama okolo bude +-300kg. Zatížení nejakých 6kN/m2. Rozložení hmotnosti by znameno zvetšit skříňku 2x a to už by se nevešlo. Stejně tak pozadí. Teď plánuju jen černou stěnu. Kdybych tam chtel něco dát za akva, tak to bude jen ubírat prostor pro ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.12.2019 18:15 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Tom384
Tak mě tak napadá, on musí kvádr stát vždycky rovnoběžně se stěnou? Když nechceš kvádr, co ti brání ho prostě postavit mírně našikmo? (boční stěnu nádrže můžeš něčím zakrýt, pokud by šikmá boční stěna rušila celkový dojem)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.12.2019 18:11 Muž fido16 [631] Re: Tom384
A nepřemýšlel si místo toho šikmého rohu na hadice vyvrtat díry na trubky? A nechat normalní 90°roh?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2019 18:05 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Tom384
Pokud tam máš ty desky od Rockwoolu, tak katalogový list říká "Maximální povolené užitné plošně rozložené zatížení je 3,5 kN/m2". Nechal bych, aby se zátěž roznesla třeba na 1.4 m2 a dál to neřešil. Jinak fido má pravdu, sklenář nebude z těch šikmých řezů nadšený a připlatíš si.

Co se týče vedení trubek, šel bych na to jinak. Určitě budeš řešit pozadí. Udělal bych vnější pozadí za nádrž a trubky bych tím nějak rafinovaně maskovaně protáhnul.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2019 18:03 Muž Tom384 [54] Re: fido16
Kvádr by tam být mohl, ale čelní stěna by byla otočená do prostoru kde se nedá pořádně sedět a pozorovat ryby. Takhle je otočená alspoň částečně do prostoru a ryby se budou dát pozorovat ze sedačky. Esteticky si myslím že to bude minimálně zajímavé. Rozhodně lepší než obvyklá rohová řešení typu delta, ta podle mě vypadá blbě, nebo vypouklý sklo, který se mi nelíbí z důvodu zkreslení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2019 17:56 Muž Tom384 [54] Re: _ucx_
Osobne jsem to neviděl ale předpokládam že to vypadá nějak takto:

www.drevoastavby.cz/…

Jen s tim rozdílem že u mě to stojí na železobetonu.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2019 17:51 Muž fido16 [631] Re: Tom384
Čoveče coze proč takové šílenosti? Udělal bych klasický kvádr. Tady máš samý roh sklenář bude jistojistě nadšený a to nemluvím o tom co za to zaplatíš a esteticky to taky nebude vypadat moc dobře. Tu podlahu pokudje možnost bych vyřízl a udělal pořádný základ ať je jistota. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2019 17:47 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Tom384
Ta deska leží na té vatě, nebo vata je jen mezi nějakou nosnou konstrukcí z nějakých trámků/hranolů?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2019 17:46 Muž Tom384 [54] Re: afc1886
OK, mohl bys trochu rozvést důvody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.12.2019 17:45 R Muž afc1886 [14700] Re: Tom384
Nešel bych do toho. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2019 17:43 Muž Tom384 [54] Re: afc1886
Jo, ten uřízlej roh je na hadice od filtru. Když už musí být akvarium u stěny tak jsem chtěl abych je mohl vést za akvarkem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2019 17:41 Muž Tom384 [54] Re: _ucx_
Lehka plovouci podlaha. 5cm mineralni vaty/osb deska/lamino. Slo by podlahu pod akvariem vyriznout a udelat tam dlazbu, ale do toho se mi moc nechce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2019 17:40 R Muž afc1886 [14700] Re: _ucx_
_ucx_ napsal: Toho architekta, co vymyslel barák tak, že musíš dělat taková zvěrstva, bych označil za veřejného škůdce
Podle mě je ten roh pravoúhlý, ale akvárium je tak navrženo.
rybicky.net/fotogalerie.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2019 17:35 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Tom384
Vyrobitelné to je. Máš horší poměr plochy pláště nádrže k objemu vody (čili větší tepelné ztráty), ale dejme tomu. Toho architekta, co vymyslel barák tak, že musíš dělat taková zvěrstva, bych označil za veřejného škůdce a doporučil natřít dehtem a vyválet v peří, ale to je jiná věc. Pokud to ale dělat nutně nemusíš , můžeš udělat klasický kvádr a tohle je jen takový cool nápad, zapomeň na něj a jdi raději do toho kvádru.

Když už, tak bych to zkusil vymyslet tak, aby ty kovové nosníky byly vyztužené tou příčnou vzpěrou oba. Pověšení na stěnu není tak špatný nápad, pokud stěna je nosná a není z plynosilikátových tvárnic (Ytong apod.) nebo nějakých moderních termoizolačních cihel vyplněných izolací. Pokud je to tenká příčka, tak bych to taky nedělal.

Nosnost podlahy ti ovlivňuje podlahové topení, předpokládám...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2019 16:31 Muž Tom384 [54] – atyp
Ahoj,

Chtěl bych si nechat vyrobit akvárko na míru. Mám ho zhruba vymyšlené, ale v některých věcech si nejsem jistý a tak bych uvítal váš názor. Konkrétně se jedná o akvárko které mám v profilu nazvané AsiAsie. Je to rohové akvárium tvaru pravoúhlého lichoběžníku se zkosenou rohovou hranou.

rybicky.net/nadrze/31095-asiasie

Dotaz první. Jeden z rohů akvária je lehce ostrý. Má 71 stupňů. Je to vyrobitelné?

Dotaz druhý. Podlaha má nosnost jen 250kg/m2 a tak jsem se rozhodnul vrchní desku skříňky přišroubovat ke zdi a tím alspoň čás váhy přenést jinam než na tu podlahu. Obrázek uchycení je v prezentaci (pohled na skříňku od spodu. Modré části jsou odcelové L-ka). Co si o takovém řešení myslíte?

Ocením i jakýkoliv jiný nápad/komenář jak by se akvárko dalo udělat lépe.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2019 22:15 Muž MarekP [812] - MalawiRe: Jifi
Děkuji za tip pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2019 21:30 Muž Jifi [675] Re: ctibum
Kruci, spaddlo to a příspěvek je v prdeli.
Psal jsem, že nechci zakládat kartu někomu bez jeho vědomí.
Mohl bych se zeptat vedoucího, jestli by o něco takového měli zájem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2019 08:37 R Muž ctibum [6926] Re: Jifi
V tom případě by bylo fajn založit jim kartu rybicky.net/obchody/ ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2019 08:01 Muž Jifi [675] Re: MarekP
Zverimex v Hranicích na náměstí (ne ten u zámku). Spolupracují s chlapy, kteří lepí akvárka i pro ZOO. Vyrábějí i skříně/stoly pod akvárka na míru k danému akvárku.
Rybky už mně pán ze zverimexu taky párkrát sháněl.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2019 18:43 Muž MarekP [812] - MalawiRe: Wendy2
Do Sklorexu jezdím. Nevšiml jsem si, že nabízí takto komplexní služby. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2019 18:41 Muž MarekP [812] - MalawiRe: vlka
Ono to tak nejspíš stejně bude. Jen zjišťuji možnosti. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.09.2019 05:37 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: MarekP
Zkus Sklorex Brno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2019 00:50 Muž vlka [3453] Re: MarekP
A víš jak je parádní si to akvárium zařídit sám?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2019 23:31 Muž MarekP [812] - Malawi – Akvárium na míru
Ahoj,

mám v plánu splnit si svůj akvaristický sen - zřídit si akvárium "Malawi", které bude dominantou obývacího pokoje.

Budu stavět dům a akvárium spolu s jeho zázemím bude jeho nedílnou součástí. Mám v plánu mít v obýváku akvárium o rozměrech 200x60x60 cm, pod ním nějakou skříňku, akvárium bude stát "u zdi" - bude vyčnívat v prostoru, aby do něj bylo vidět v obýváku ze tří stran, za akváriem ovšem nebude zeď, ale bude za ním přístup z malé technické místnosti, kde budu mít zázemí jen pro akvárium. Budu tam mít místo pro vnější filtr, natahanou elektřinu i vodu - přívod i odpad pro vypouštění atd. Zkrátka vše, o čem již dlouho sním. hop

Mám dotaz, zda máte někdo zkušenosti s firmou, která je schopná zajistit od A do Z výrobu takového akvária včetně příslušenství. Jak výrobu samotného akva, tak zajištění podstavce (skříňky), založení a zařízení akvária, zapojení, designové řešení v prostoru (umístění), osvětlení, kryt, případně i dodávku samotných ryb (není nutné) atd.

Na internetu jsem takových firem našel několik, jde mi spíše o vaše zkušenosti. Ideálně firma z Moravy (dům bude v oblasti střední Moravy, na Hané ), ale není podmínkou. Děkuji mnohokrát.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2019 09:57 Žena Maya [30] Re: ZDRI
Pecka diky pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2019 09:32 Žena tramtra [3202] Re: Maya
Zdarec. Zkus to postavit nahoru, jak ti popsal Honza. Kdyby se ti to nezdálo... nech si uříznout jen nová krycí skla. Ty dvě lišty, co už máš, hoď na zadní hranu a na přední si jednu lištu dokup. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2019 09:28 Muž ZDRI [1415] Re: Maya
Nechal bych to takto, většinou je praktičtější posouvat krycí skla v lištách po kratší straně.
Světlo SINKOR (měl jsem ho, mám vyzkoušené) snadno postavíš na posuvné plastové držáky (jsou součástí dodávky), nebo ho můžeš i bez nich položit na krycí sklo (konzultováno s výrobcem a ověřeno i dlouhodobě prakticky). Výhodou položení na sklo je i menší svícení do okolního prostoru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2019 09:19 R Muž ctibum [6926] Re: Maya
Tamara mi ukazovala v hospodě fotku, podle mě to půjde...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 7 8

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 12161x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10498-akvarium-na-miru?od=51