Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Akvárium na míru

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Akvárium na míru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2014 11:50 Muž jmalyska [167] Re: Deathbull
Zadní část musí být taky sklo, nádrž bude průhledová. Jo, o Braníku vím, chystám se tam. Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.07.2014 11:19 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: jmalyska
V tomhle případě bych přemýšlel o nádrži pouze s předním sklem a boky bazén. Zavolej do ZOO Braník a chtěj Zikyho, určitě ti s tímhle pomůže .)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2014 01:20 Muž jmalyska [167] – Cena
Zdravím, na kolik by vyšlo akvárium 2500x100x100? Jaká tloušťka skla se dělá standartně?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2014 10:09 JosefVavra Re: souky
lepení čirým silikonem je ale dost těžká práce a některé firmy ti to ani neslepí a drtivá většina lidí to chce stejně černým a tam ten optiwhite vypadá skvěle:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2014 10:06 JosefVavra Re: georg
tak se to dělá u 90% akvárií , zákazník objedná jen čelní popřípadě + boční skla optiwhite a ostatní je klasika
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2014 08:55 Muž souky [592] - RostlinyRe: georg
když budeš mít jen čelní, tak budeš mít zelený hrany, pokud nepoužiješ černý silikon, takže to asi potom postrádá smysl
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2014 23:22 Muž georg [112] - AfrikaRe: JosefVavra
já jen tak na okraj. Je nutné mít z optiwhite mít všechny strany? Levnější varianta by byla pouze čelní, popř. boční strana a vyšlo by to si myslím, levněji než všechny stěny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2014 22:39 JosefVavra Re: jarda
teď dělám z optiwhite pro pár firem , nádrže okolo 1000L ale budu realizovat do 14 dnů 1960L z 19mm optiwhite komplet zařízené , tak pokud se chceš pobavit o 600L stačí napsat SZ

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2014 13:49 jarda Re: RadekH1
Praha, rozměr bude cca 300x50x40cm (dxvxh) cca kolem 600 litru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2014 12:18 Muž RadekH1 [129] Re: jarda
To ti neporadim. Nevim odkud jsi. Napis rozmer a ja se jen tak zeptam cca na cenu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2014 08:35 jarda Re: RadekH1
A nějaký typ na koho se obrátit s výrobou akva cca 600l z optiwhite? jaká bude +- cena?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2014 18:28 Muž ondralomnice [81] Re: jarda
jarda napsal: Co si pod tím mám představit cena je úplně jinde? Z čeho se tedy vyrábí, resp. jaké jsou možnosti?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2014 18:25 Muž RadekH1 [129] Re: ondralomnice
To asi jde, o tom se nepřu. ale dotaz zněl na sklo, tak jsem to uvedl na pravou míru. Akryl neznám, nevyrábíme ho a neprodáváme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2014 17:52 Muž RadekH1 [129] Re: ondralomnice
jarda napsal: Řeší se při výrobě akvária např. kvalita skla, resp. jde mi o to se zda se mohou akva vyrobit z nějakého kvalitnějšího skla než standardní?
ondralomnice napsal: určitě jo, ale ta cena je někde jinde :-(
Kvalita skla je pořád stejná. Na to sem reagoval. Jaké jsou další možnosti jsem taky napsal. Skla jdou kalit a lepit. Tedy ještě jednou

Rozdeluje se na normalni cire sklo, extra cire sklo, sklo probarvene ve hmote a tlacene sklo(ornament). Kvalita je porad stejna. Tyto vyrobky jdou dale opracovavat jako kalit a lepit. Kalenim se zvetsi pevnost v plose cca 10x a sklo snese vetsi teplotni rozdil, ale pokud se tukne do hrany rozpadne se na milion malych kousku. Sklo( float ) lze slepit a udelat bezbecnostni sklo. Skla jdou vykalit a pak slepit. Ale zakladni surovina ( flaot) je porad stejna i kvalitou. Rozdil je tedy pouze v naslednem opracovani jiz vyrobeneho produktu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2014 17:46 Muž ondralomnice [81] Re: RadekH1
psal sem že sou jiná ale drahá řešení o float tam do tvého příspěvku nebylo ani slůvko :-P a neříkej že jiná možnost není
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2014 17:35 Muž RadekH1 [129] Re: ondralomnice
Optiwhite je float, Všechny skla jsou float. To znamená že jsou plavená na cínu. Nedávno jsem to v nějakém vlákně řešil. Nejdřív si to načti a pak rejpej. rozzureny
Optiwhite je jen obchodní název pro extra čiré sklo. Někde optiwhite, u nás diamant. stydim
Tady můžeš studovat.
www.sggscz.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2014 17:31 Muž ondralomnice [81] Re: ludvik
já jen rejpu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2014 17:28 Muž ludvik [1082] Re: ondralomnice
Nedávno se to tu řešilo :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2014 17:24 Muž ondralomnice [81] Re: RadekH1
a co skla optiwhite? to je taky float? stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2014 16:53 Muž RadekH1 [129] Re: ondralomnice
ondralomnice napsal: určitě jo, ale ta cena je někde jinde :-(
Urcite ne. Sklo (float) jeho kvalita je pri vyrobe porad stejna. Rozdeluje se na normalni cire sklo, extra cire sklo, sklo probarvene ve hmote a tlacene sklo(ornament). Kvalita je porad stejna. Tyto vyrobky jdou dale opracovavat jako kalit a lepit. Kalenim se zvetsi pevnost v plose cca 10x a sklo snese vetsi teplotni rozdil, ale pokud se tukne do hrany rozpadne se na milion malych kousku. Sklo( float ) lze slepit a udelat bezbecnostni sklo. Skla jdou vykalit a pak slepit. Ale zakladni surovina ( flaot) je porad stejna i kvalitou. Rozdil je tedy pouze v naslednem opracovani jiz vyrobeneho produktu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2014 16:33 Muž ondralomnice [81] Re: jarda
nejsem sklenář, ale s J. Vávrou sme se o tom bavili měl sem podobný dotaz s bezpečnostním sklem nebo s lepeným sklem tak jen to moje 260L. by přišlo místo 2400 asi tak 5500kč ( pokud si to dobře pamatuju) tak že asi tak jednou taková cena
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2014 16:23 jarda Re: ondralomnice
Co si pod tím mám představit cena je úplně jinde? Z čeho se tedy vyrábí, resp. jaké jsou možnosti?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2014 16:19 Muž ondralomnice [81] Re: jarda
určitě jo, ale ta cena je někde jinde :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2014 16:14 jarda – sklo akvária
Řeší se při výrobě akvária např. kvalita skla, resp. jde mi o to se zda se mohou akva vyrobit z nějakého kvalitnějšího skla než standardní?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2014 16:11 Muž ondralomnice [81] Re: jarda
já bych zkusil Josefa Vávru je i tady na fóru mám od něj taky akvo teda né takovej bazén, ale jen 260L
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2014 16:08 jarda – nové akvárium cca 600l
Ahoj, dokáže mi někdo poradit na koho se obrátit s konzultací a následným pořízením akva cca 600l, včetně vyřešení (stavebně) podpěr, následně zvolení technologie, osvětlení atd. a dále vhodných kytek a ryb, samozřejmě nějakou představu mám. Akva bude cca 3m dlouhé, zapuštěné ve stěně. díky za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2013 17:25 RAP Re: Josef Vávra
pro sebe považuji za maximum kam dosáhnu rukou
Taky nemám rád sklo zaříznuté do podpaždí nebo se předklánět do okvária ze židle apod. Tady hrozí špatný pohyb a je to o zranění či rozbití akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2013 17:15 JosefVavra Re: grunda
pro sebe považuji za maximum kam dosáhnu rukou ale jak sem psal podle mě se nedá v tomto řídit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2013 17:08 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Josef Vávra
naprosto normálně, nevidím rozdíl mezi 60cm a 75 cm ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2013 16:17 JosefVavra Re: kus
dle mojich zkušeností ,vrtám v drtivé většině akvárií dno
ale občas je i poptávka po vrtání do boku nebo zadního skla
dle mého názoru je to celkem jedno a záleží na každém ale musíte si
předem zvážit vše co je stím spojené a díra do dna je opravdu mnohonásobně lepší nežli do kterého koliv skla ( dá se zaslepit,nastavovat výška hladiny není potřeba limitovat vzpěry a jistě se najdou další )

neberte to prosím jako návod ale jako můj názor
já jsem dokonce i odpůrce akvárií kam nedošáhnu na dno a 60cm je pro mě opravdu max
moc by mě zajímalo když někomu dělám 70-80cm výšku jak to čistí :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2013 16:06 Muž kus [200] - RostlinyRe: Josef Vávra
Můžu se Vás zeptat, zda je lepší vrtaný dno a mít přepad lepenou trubkou, či je lepší vrtaný zadní sklo a přepad vedený prostupem přímo a kolenem dolů? Co je pevnější a praktičtější. Samozřejmě tím myslím, akvárium od 500 litrů výše. Děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2013 01:14 JosefVavra – Re: MichoCZ
ta kalkulačka je pro většinou nesmyslné rozměry a mnohdy stejně nedostačuje , již několikrát jsem přemýšlel o jejím zrušení a to naposled když si jeden zákazník nechal udělat akvárium 220x15x70cm 12mm
defakto jsem nevydělal ani korunu ale bylo by ode mě nefér to neudělat když je tam ta nabídka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2013 01:12 Muž rriki [818] - CichlidyRe: Josef Vávra
To máš pravdu,že si to necháš opravdu dobře zaplatit,ale zase nejsi hloupej jak mi akvaristi co to prodáváme 20let pořád stejně a i levněji a pak jen nadáváme
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2013 20:03 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Josef Vávra
Zrovna ten kus 120x55x60cm je doporučovaný pro bezpečnostní koeficient 2,5 sklo 10mm pro bezpečnost 4 je sklo 12mm. Toho skla jsou necelé 3m2 a váží to 86 potažmo něco málo přes 100kg. S tím už se pracuje asi hůř. Ale pokud by se tam dala udělat cena podobná ceníkovým tak to není tak špatné. Za 15Kč litr bych do toho nešel. Ale stejně, to je ještě hudba daleké budoucnosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2013 19:15 JosefVavra Re: Bob66
Jak jsem psal ceny jsou +- pár kaček stejné a u zásadně nižších cen je jiná síla skla
:-) ale jsou levnější u velkých akvárií kterých stejně dělám tak 3-4ks za měsíc tak je to fuk a je to dřina kterou si rád nechám zaplatit ( 1 m2 1mm skla váží 2,5kg a tabule mají 3,6 m2 - 7,2 m2 ) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2013 18:50 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: MichoCZ
Já bych doporučil f.Zekia, 100% kvalita za podstatně nižší ceny ;-) www.zekia.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2013 16:52 JosefVavra Re: MichoCZ
Cena v kalkulátoru který jsem nechal udělat na webové stránky je pro zakázkovou výrobu , cena v ceníku je za hotové výrobky
přirážka v kalkulátoru je z důvodu prořezu

jinak opravdu nesleduji ceníky ostatních a ani mě to niak nezajímá
cena je odvozena od L z důvodu že je to vžité ale větší zakázky samozřejmě vypočítávám z materialu a nelze je na L převádět

pokud výrobce poctivě nakupuje nové sklo a někde nerozebírá pokovené okení tabule pak by jsem řekl že cena bude +- pár korun stejná a to zase odvozuje počet zaměstnanců nebo náklady do obrábění skla a dalšího vybavení

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2013 16:13 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Josef Vávra
Gratuluji k registraci. Už můžete sbírat plusové palce, tak jsou všichni zde. Vaše příspěvky jsou velice poučné. Díval jsem se na Váš ceník a potřeboval bych trošku vysvětlit jak je možné, že se ceny různých prodejců tolik liší. Zadal jsem akvárium, které uvažuju v horizontu pár měsíců realizovat 120x55x60cm (dxšxv) a musím konstatovat, že cena u Vás je spíše v horním pásmu. Je to dáno právě tou zárukou, použitím skel bez železa nebo čím?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.04.2013 16:06 JosefVavra – Akvárium na míru
do 10000kč postačuje daňoví doklad
nad 10000kč je nutno vystavovat fakturu
záruka je v rámci faktury

jiná záruční doba je pro zakázkovou práci a jiná je pro hotovku i když se jedná o stejný výrobek

slušný výrobce však má stanovenou záruční dobu a předem o tom informuje zákazníky
stejně tak i o reklamačním řádu a pojištění
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2013 15:26 Muž bulawaio [92] Re: Kytka
tak pokud jde o akva v rámci stovek, tak se to dá chápat, ale pokud chce někdo něco atypickýho třeba za 10 tisíc,tak už bych si to hlídal smlouvou.Nicméně i koupě bez smlouvy (papíru) má svá pravidla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2013 14:47 Žena Kytka [2146] Re: bulawaio
Nevím jak ty, ale teda já jsem u takovýchhle objednávek nikdy kupní smlouvu neviděla.
Většina se toto řeší po mejlu nebo telefonem: pošlu infos chci to a to, zpátky přijde odpověď kolik to bude stát a kdy to bude hotový.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2013 11:26 Muž bulawaio [92] Re: Kozis
no ono také záleží, jak máte koncipovanou kupní smlouvu, tam bývá datum, do kterého seto má zhotovit a dost možná tam jsou i podmínky pro odstoupení od smlouvy. Jestli tam pak nic není, tak se to řídí Občanem, ale na něj já expert nejsem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2013 20:50 Kozis Re: petulinakk
Ano, stejná zkušenost. Problém se dovolat, telefony nebere a zpět nevolá. Pořád stejné sliby už druhý měsíc. Už jsem to vzdal.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2013 17:31 LadyBeetle
Ahojík, co si myslíte o akváriu velikosti: délka 50 cm, výška 25 cm a šířka jen 15 cm? Potřebuji aby se mi vešlo na pracovní stůl a líbilo by se mi nějaké netypické. Samozřejmě by tam byla max. jedna beta (možná se samičkou).

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2013 08:50 Muž LiborSprysl [9015] Re: petulinakk
Zvláště pikantní je tento jev u řemeslníků v krajích s vysokou nezaměstaností...je to celkem běžný jev...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.01.2013 08:47 Žena petulinakk [2016]
Chci tu přidat zkušenost se sklenářem panem Matuškou z Prahy.
Objednala jsem si u něj malé akvárium 26l s krycími skly, nechtěla jsem ho z obchodu protože jeden rozměr má být mírně nestandardní, a stejně bych musela pak někde přiobjednávat krycí sklo.

V průběhu týdne jsem p.Matuškovi třikrát zavolala že bych chtěla objednat akvárko, pokaždé řekl že ted si nemá objednáku jak zapsat a že mi určitě za chvíli zavolá, nikdy zpět nezavolal. Už to mě mělo varovat. V pondělí další týden si objednávku konečně zapsal, s tím že bude v pátek hotovo, a ozve se. Neozval se, dala jsem tomu dalších pár dní a volala jsem, akvárko ještě nebylo, ale za pár dní bude... to se ještě jednou opakovalo, a tento týden v pondělí jsem dostala slib že docela určitě bude akvárko ve středu. Když se do pátku nikdo neozval, opět jsem volala... prý je akvárko hotové. Zajásala jsem a chtěla si pro něj jet, ale prý je p.Matuška ve sklanářství málokdy k zastižení, tak že mi ho večer přiveze, slíbil to.
Měla jsem už na večer původně jiný program, ale protože už to akvárko fakt potřebuju, seděla jsem radši doma, oči na telefonu, no nikdo samozřejmě nepřijel, telefony nebral.

Mám už prostě vztek. To že je věc kterou jsem si objednala hotová, je pro mne závazné, ale dojet si pro něj nemůžu, sliby p.Matušky neplatí, kde končí moje povinnosti kupujícího při tomhle jednání? Už je to 3 týdny od objednávky.

Naprosto chápu, že akvárko této velikosti není žádná lukrativní zakázka, a pokud p.Matuška pracuje na velké zakázce (jak naznačoval), tak nemá zrovna prioritu, ale pak by byla snad slušnost to malou zakázku nebrat, nebo upozornit že to bude trvat... a včerejší večer který jsem obětovala pro nic, to už je no comment, to už mě doopravdy dost naštvalo.
Měla jsem se na to vykašlat dokud akvárko nebylo hotové, ale p.Matuška je jinak velmi milý a ochotný pán, vždycky mě ujistil že tentokrát už URČITĚ...

Máte taky někdo takovou zkušenost?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   04.06.2012 22:05 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Drahoš .
Pamatuji doby kdy jsi si musel většinu věcí udělat sám. Vydrželo mně to až do dneska. Podstatně víc mně to baví, než jít a koupit. To je docela otrava. Tedy aspoň pro mně. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2012 22:01 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Martex42
Pokud tam budeš lepit tři přepážky tak to uhlídáš já jich tam lepil sedm a to už je mazec. Nevěř tomu že ti to silikon nějak zvlášť podrží když to lepíš jen na jednu max dvě strany to to musíš sakra hlídat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2012 20:40 Muž Drahoš . [389] - Rostliny
myslíte že se to vyplatí. než si ho koupit.to máte sklo silikon atd. napište kolik vás vyšlo aq když jste ho lepily sami hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.06.2012 20:29 Muž Martex42 [20] - TetryRe: Jiri_99
Jiri_99 napsal: To je jasný. Silikon má daleko větší pevnost na tah než na smyk. Jen mi nešlo do hlavy, jak to udělat, aby mi ty skla nepopadaly.. Podle videa to ale není problém..
To ti nepopadá udrží to ten silikon no a pro jistotu to mužeš přes hrany přelepit izolepou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] 7 8

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 12161x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10498-akvarium-na-miru?od=201