Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jižní Amerika

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Biotopy 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Jižní Amerika
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2009 16:52 Muž vhisky [45] Re: Nikola
Fotka k příspěvku Ahoj, máme biotop amerika a v přiložené fotce je vidět aktuální barva vody, která je díky množství kořenů.. snažili jsme se napodobit co nejvíce přírodní prostředí a to se nám i povedlo :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2009 13:09 Muž kortezhugo [983] Re: FranzFritz
...dik to musim vyskusat - uz asi rok pouzivam toto pri vymene vody...
www.dajanapet.cz/…
...sisky nemusim kupovat... hop ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2009 13:07 Nikola Re: Sid
No já se ptal hlavně proto, že pořád přemýšlím jaké akvárko si v budoucnosti zařídit. Moji favorité jsou zatím právě ta Amazonie s černou vodou, malawi, no nejlepší by bylo mořské ale to je trochu mimo mé možnosti tak uvažuju alespoň o brakickém. Další možnost je že to prostě udělám podle sebe: Biotop - mišuňg
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2009 12:38 Muž FranzFritz [207] - TetryRe: kortezhugo
Pro obarvení vody používám výluh z olšových šištiček vlastní výroby. Při každé výměně vody trochu doliju. Svědčí to rybkám i rostlnám. Nevím, zda je to výměnou vody nebo přidáváním výluhu, vždy po výměně vody vjedou do rybek všichni čerti a začnou se třít, dania, neonky i tetry ohnivé. Dokonce jsem už odlovil i potěr, teď jsem zvědav, co se z něj vyklube :-D rybicky.net/forum/7519…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2009 12:05 Muž kortezhugo [983] Re: DavidDizzer
www.akvarista.cz/…
...ja toto je dobra vec...- s toho mas vodu hnedu ako caj...
...celkom dobre skusenosti som s tim mal... ...farbi to ale fakt dost silno - prestal som to pouzivat kvoli rastlinam lebo mam dost slabe osvetlenie...- ale rybi sa v tom citili vyborne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.08.2009 00:03 RAP Re: DavidDizzer
Rašelinové výluhy se používají k uklidnění ryb. Huminy obsažené v těchto výluzích totiž omezí možnost čichových vjemů. Výhodné při přidávání nových ryb. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2009 00:00 Muž DavidDizzer [26] Re: bluedream
používám black water aquatan a je super. Akorát je sice pravda, že zabarví příjemně vodu do hněda :), ale vydrží o max 1,5 dne. Potom zbarvení zmizí, asi filtrem. Tedy já mám takovou zkušenost, jinak Sera blackwater aquatan doporučuji,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2009 23:48 Muž VVV111KKK [61] Re: Nikola
O tom zda se jednalo u konkrétního akvária o úmyslné obarvení vody se dozvíte s jistotou jen od majitele akvária. Co se týká barvy vody všeobecně, tak jedno ze základních dělení vod je na vody černé a bílé. Alespoň v Amazonii. Vybral jsem výcuc z jednoho článku :
*** Řeky v Amazonii se rozlišují podle barvy. Existují řeky s černou vodou jako například Rio Negro, potom řeky s bílou vodou - Rio Solimoes, Madeira. Jiné mohou být zabarveny do šedé, zelené, žluté nebo třeba červené barvy. Zabarvení vody závisí na tom kde řeka pramení a jaké naplaveniny obsahuje. Amazonka je do soutoku s Rio Negro žlutošedá, po soutoku s černou vodou z Rio Negro je nějakou dobu dvojbarevná, než se úplně smísí. ***
Jinak se můžete podívat na celý článek na jannie-shennie.blog.cz/…
.

Část akvaristů se pokouší co nejvěrněji napodobit podmínky určitého biotopu a do svých akvárií pečlivě vybírají jen druhy rostlin a ryb, které se v dané lokalitě nacházejí. A pokud je tento biotop v černé vodě - obarvují různými způsoby akvarijní vodu.
V odborné literatuře toho najdete určitě ještě víc. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.08.2009 23:22 Muž Sid [6638] - RostlinyRe: Nikola
Amazonie? :) Black Water - např. Rio Nanay, Rio Copal (Peru) nebo Rio Negro (Brazílie). :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2009 23:05 Nikola Re: RAP
Nejde o to jak se dá obarvit ale kde se v přírodě takto hnědá voda vyskytuje (nemyslím nějaký potok u nějaké továrny :-D), resp. v jakém biotopu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.08.2009 23:01 RAP Re: Nikola
Voda se dá přibarvit jakýmkoliv rašelinovým výluhem nebo ji obarví kořeny. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2009 22:59 Muž vladislav [106] - CichlidyRe: bluedream
Ahoj mám takovy dojem ,že Dahak má hnědčí vodu od kořenů..Koukni na jeho prezentaci.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2009 22:58 Žena bluedream [245] Re: Nikola
Fotka k příspěvku Vodu může zbarvit např. Sera Blackwater Aquatan
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2009 22:52 Nikola – Akvárium s hnědou vodou
Možná budu za blbce, ale před nějakou dobou jsem viděl na netu akvárium s hodně hnědou vodou (byla tak hnědá schválně) - může mi někdo říct o jaký biotop jde a jestli je tady v prezentaci nějaká nádrž s chtěně hnědou vodou? Vypadalo to totiž velice zajímavě.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2009 23:01 Muž Barney [61] Re: Tomas4343
Nevim jak tvoje, ale moje Akary se na paví očka nikdy nepodívaly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2009 22:52 Tomas4343 Re: Barney
Akary mám hodně dlouho a za tím, co jsem napsal si stojím. Mi chcete namluvit že akara hnědá neuloví malé paví očko? Cha, tak nechápu proč mi je žerou.. no, asi z nudy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.05.2009 22:33 zeck Re: Tomas4343
Akary hnědé v žádném případě nejsou lovci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2009 22:17 Muž Barney [61] Re: Tomas4343
Žerou i z hladiny, ale gupky neloví, nejsou lovci, aspoň ty moje ne. :)
Máš vůbec Akary hnědé ? Asi ne, protože takovou blbost, jako že loví hmyz ... bys jinak nenapsal. coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2009 22:09 Tomas4343 Re: Barney
Akary hnědé žerou jenom ze dna a neloví gupky? Tak to teda nevím, jak si na to přišel. hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2009 22:17 jazzi Re: Barney
jasne pokud bych chtel na krmivo tak male 20l akvarko doma najdu stejně jsem přemýšlel nad krevetkami tam ty gupky kopnot můžu vždy a k tomu písku ty sneky jsem měl taky nevim museli byste to vidět je to písek jak mouka nezamnouvalo se mi to a když jsme u toh pro pancíky místečko najít můžu vždy takže nekde písek bejt může ale ne v celém akva
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2009 21:54 Muž Barney [61] Re: forepa
Jako krmivo pro Skaláry jsou gupky supr, taky si je budu pěstovat ve 20 litrech a pak skalárům síťkou odlovím porěr gupek jako krmivo. Ale Akary hnědé nebudou lovit malé gupy ani omylem. Ty žerou jenom ze dna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2009 21:37 forepa Re: Barney
Jako....Gupky se mě jako krmivo docela osvedčili..kdyz jem měl 60 L. a to narvané gupkama..tak jako..poter byl novej co chvíla...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2009 21:12 Muž Barney [61] Re: V
Proč tam pořád rveš gupky ? Si je pořiď sám. Jako krmivo jsou dobré, ale ty snad mohou být v malém akva a odlovit je cichlidám jenom na krmení. A když jazzi nechce Skaláry, nevidím důvod strkat tam gupky. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2009 20:15 forepa Re: zeck
Práve nad těma cihlidama přemýšlám..jen aby dobře vycházela se skalarama...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2009 20:04 V Re: jazzi
Gupky bych nezavrhoval. Nejlépe v kombinaci s nějakýma cichlidama. Cichlidy ti pomůžou udržet populační explozi na uzdě a ještě si u toho zpestří jídelníček. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2009 19:19 Muž merxx [0] Re: jazzi
písek je dobrý jemný,tak kolem 1-2 mm,pro pancéřníčky je to ideální.Do dna piskořky a údržba je hotová...jinak neonka je sice obyčejná rybka,ale úžasně svítí... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2009 19:17 Muž merxx [0] Re: jazzi
Také jsou zajímavé sekernatky....drží se u hladiny...a stříbrné druhy jsou pak docela nápadné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2009 18:08 jazzi Re: V
Jo a k těm gupkam :-D tak to teda ne na tom jsem začínal a nevěděl jsem pak co s tím. Takže gupky a skalary jdou ze hry ven ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2009 18:04 jazzi Re: pytel
ten pisek je opravdu jak písek z pískoviště už jsem se toho zbavil fakt údržba byla hrozná o neonkách jsem přemýšlel no ty by se mi tam i líbily kořeny jak budou nafotím a pochlubím se
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2009 17:45 zeck Re: forepa
Hejno neonek, na dno 10x nějaké corydorasy, možná nějakou cichlidku, třeba ramirézovu :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2009 17:08 forepa – Co ke skalarám
Taky přemýšlím co dám ke skalarám... Mám 250L akva....Dva tydny nové...:-) Moc budu rád kdyz napíšete svoje názory.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2009 16:49 V Re: jazzi
Dva páry Akar hnědých a Gupky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2009 16:26 pytel Re: jazzi
To máš super. Hurá na rašeliniště. Jinak jemný písek je součástí přirozeného amazonského biotopu. to že kytky nerostli bych na něj nesváděl. Pro Echinodorus tenellus je jemný písek vhodnější než písek hrubý. Ale jak chceš v klidu se rozhodni.

Ty počty které uvádí capko se mi zdají trochu moc stačí jedno hejno 20 až 30 podle velikosti rybek. Jinak akary ano. Možností jsou fakt mraky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2009 16:17 jazzi Re: capko
dobrej tip ja bych ale nejrači skalary uplně vypustil ale volba rostlinek se mi libi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2009 16:14 Muž capko [40] Re: jazzi
Do popredia akviška možeš dať Echinodorus tenelus,do stredu a zadu vačšie druhy Echinodorov napr.cordifolius,bleheri a major.Do zadu možu ísť aj Cabomby.Z rybičiek párik skalárov,4 Akarky hnedé a 2 hejníčka po 20ks malých tetričiek,podľa tvojho vkusu,ale to je len moja vízia. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2009 16:07 jazzi Re: pytel
no ty kořeny určitě kouknu rašelinišťe není zas tak daleko od bydliště možná si udělám výlet a s namáčenim tak v tomto problém nevidím akvarium bude pomalinku ne vsechno naráz takže v pohodě. Písek byl opravdu jemný písek ze slevaren vysypávají tím formy a nezamlouval se mi. Kytičkám se v něm nedařilo a údržba hrozná měl jsem moc práce abych z toho neudělal bahno proto volím raději něco hrubšího rostlinky si chci nechot dovést přes internet co jsem koukal výborné ceny a služby pořád ale váhám co ty rybky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2009 14:20 pytel Re: švíco
Ale rašeliniště nejsou všude, cesta na nějaké by mohla vyjít stejně jako pořízení kořenů z obchodu. Další typ pro rychlé získání kořenů, je hledat u nějaké vodní plochy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2009 11:46 švíco Re: pytel
Dobré kořeny se dají najít na rašeliništích.... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2009 21:02 pytel Re: jazzi
Dno měnit nemusíš. Pokud chceš kobereček kytek, budeš muset trochu zvětšit intenitu osvětlení. Jako základ rostlinného osázení bych volil houštinu z několika druhů Echinodorů, Trávníček E. tenellus.

S kořeny asi bude trochu problém, ty z přírody se musí poměrně dlouho máčet.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2009 20:43 Muž Mickey [6] Re: jazzi
U té kombinace Ramirézek a Lorikárii není problém s PH?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2009 20:04 zeck Re: Sadman
Proč jedině skaláry ? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2009 19:40 jazzi Re: Sandman
Tak z tohoto rybicky.net/nadrze/276 hodlám udělat J.Ameriku X-) filtraci zvolim obyč biolomitan chci se zeptat na kořeny nechce se mi utrácet tolik peněz za ty co jsou v akvaristikach taže mám v plánu najít některé hezké v lese. Kořeny asi oloupu z kůry a vyvařím, snad tím nic nepokazím. Pozadí zůstane a písek nahradí štěrk, bohužel ještě nevím který. Rybky bych rád nějaké hejnové, o skalarkách jsem přemýšlel ale to už u nás doma bylo taky hop pak bych rád ubytoval nejakej páreček větších rybek docela se mi líbí Akary hnědé no to ješte nevim ty rybky co a jak bude. Rostlinky určitě mohutne listnaté do popředí nějaký kobereček. Tak se vyjádřete :-)
Je fakt, že ty cichlidky jsou taky hezky musím popřemýšlet než se do něčeho pustím ať nelituju proto vám sem píšu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2009 16:21 Muž Sadman [0] Re: jazzi
jedině skaláry.. nejlépe přírodní formu.. ,)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2009 13:50 Muž Kaplan007 [51] Re: jazzi
mrkni sem: www.sera.de/… :) taky budu zarizovat 150l jizni ameriku a tady jsem se inspiroval
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2009 12:03 Muž jirka.p [60] Re: jazzi
Já bych tam viděl skupinku apistogramm třeba borelii, lorikárie a tetry. Jak je již psáno jedna z X variant.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2009 11:19 RAP Re: jazzi
Nejlépe by bylo nastínit alespoň hrubou představu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2009 10:35 V Re: jazzi
Echinodory, párek Ramirézek, 10 Pandíků, 10 Teter krvavých, 10 Teter černých. Jedna z tisíců variant.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2009 22:36 jazzi – Jižní Amerika a osazenstvo
Zdravim. Tak asi po 4letech Malawi přecházím na JA. Chci se tak poradit a pokecat o rostlinkách rybkách a tak celkem cokoliv se mi bude hodit akvarium ma 200 litrů

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.02.2007 23:08 Caleb Re: tau
1) je mě jedno jestli má jižní ameriku každej (tady to tak moc nevypadá). Oblíbil jsem si Cichlidky kakadu, kterým chci udělat "přirozenější" prostředí. Navíc jsem přišel na to, že pro mě nejhezčí akvárka jsou "biotopní".
2) africký jezera nejsou trapny...mají své kouzlo. Mít prostor, finance a zkušenosti, tak už se pokouším o něco co tady předvádí wladys. Tvuj pokus vypadá zajímavě X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2007 19:12 Muž tau [14] – ad biotop
jizni amerika smrdi:) kazdej ma jizni ameriku:) nejlepsi je afrika (nemyslim trapny jezera..), snazim se o bitopni akva 200L stredniho toku konga.. stay tuned! X-) :-P

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [5] 6

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 8702x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10477-biotop-jizni-amerika?od=201