Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké ryby ke skalárám?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 15 Žádná další stránka   1  
Jaké ryby ke skalárám?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2007 14:05 sahula – skalary a parmičky
Máte někdo zkušenosti se skalárami a parmičkami čtyřpruhými ve společenském akváriu. Jak jsou nebezpečné pro ostatní rybičky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2006 00:16 Muž Sprachys [48] – .
mne vsechny zdroje rikali 50cm... ja mam vysoky 40 a nedoporucovali mi to... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2006 23:13 Muž tau [14] – skalára
skaláry mají hlavně rády, co jsem tak cetl, akva vyšší než 40 cm minimalne, nevím jestli tvoje 120L to splňuje.. aby se tam chudaci vesly...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2006 23:59 Havel-st – rostliny pro skaláry
Mají rády rostliny s úzkými, dlouhými listy - rády proplouvají svislými mezerami. Na kladení jíker jednu, dvě rostliny s listy asi 3 cm širokými, dál stačí i nějaká Valisneria.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2006 22:14 Woolin – skaláry
KOMBINOVAT JDOU SKORO SE VŠÍM KROM S BIOTOPEM AFRIKY A MOŘE ;-) :)
A SKALÁRY SEŽENEŠ V KAŽDYM ZVERÁČI ;-)
DYŠTAK JÁ TU 2 PĚKNÝ MÁM, ALE UŽ SE TŘOU, TAKŽE SOU VĚTŠÍ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2006 20:01 Rionela – Skaláry pro amatéra
Mám dotaz, jde o to, dostala sem k vánocům 120l akvárko s výbavičkou a ukol je připravit ho na sklaráry. Takže pro mě ukol skoro neřešitelný.. Za prvý jak má takový akvárko vypadat (rostlinky, ukryty...) a kde sehnat (sem z Prahy) nejaký hezký skaláry amazonský (prostě ty pruhovaný:) ), nejlepší by byli nějaký menší a ne jak se tu píše až 12cm. Jo a s jakýma dalšíma rybičkama jdou zkombinovat? Děkuji mooooooc :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2006 19:44 Roman – teplota
Pokud prosperujou betty i ve 25*C tak to nechej. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2006 19:43 Kvítko – bety
Díky za rady! Jste hodní! Oděsky jsou ok , nic neokusujou, jsou moc hodný(zatím?)! Asi je ale přece jen dám jinam... No a taky mě rozhodila teplota..no, musím přitopit!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2006 18:40 Roman – to kvítko
Samce pouze 1ks.Jinak se Ti opravdu dříve či později zlikvidují.A ty parmičky tedy nevím.Lítaj tam a zpět.Běžné p.čtyřpruhé okusují závojové rybky tak ať to nedělají i ty oděsky.Jestli máš možnost je dát zvlášť,tak to udělej.Samice jim můžeš přehazovat jak chceš do doby než se spárují.
To polehávání může způsobit chladnější vzduch nad hladinou.Betty potřebují kolem 27*C jak vodu tak i vzduch.Tam doporučuji nádrže s krycím sklem.Jinak běžné dovozy samců s asie trpí nemocemi,takže se ani nedivím jaké jsou s tím problémy. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2006 18:26 Žena Mája [40] – betta
Kvítko,myslím,že ty to přežijí, ano ano ano Taky ale záleží na její povaze a náladě,ale myslím,že by s tím neměl být takový porblém ano Ahoj.
Česílko,tak tohle se mi stalo už u betty asi dvakrát,netušim co by to s nimi někdy mohlo být,ale téměř všem co mjí betty,tak se tohle stalo :-( Neporadím Ti co s tím,ale jedna moje betta se taky takhle chovala a bohužel umřela,a teď mám druhou,ta to přežila,ale taky měla dost krušné chvíle :-( :-( :-( Ať se Ti uzdraví,ahoj ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2006 18:15 Česílko – ryby
Já mám v akvárku všechno možné skaláry, bojovnici i čichavce, všichni se snesou uplně normálně, ale bojovnice polehává ani se nenažrala, tak jsem jí dal zvášť do skenice druhý den už dlabala patentky, tak šla spátky, ale zas leží, voda je dobrá a nevšim jsem si že by po ní někdo šel a to byla jedna z prvních obyvatel a ty problémy začaly teprve nedávno hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2006 17:56 Kvítko – bety
Mám parmičky(nádherný a z Oděsy) a živorodky, pancíky, ancíky.................ráda bych do budoucna přidala bety (vlastně je můžu dát i do samostatnýho, ale doufala jsem, že se všichni snesou...Opravdu se snesou nebo můžu očekávat problém? Myslela jsem, že se perou jen samci...ráda bych přidala samce a 2 samice...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2006 17:42 Zzzuzi – tak uvidíme
no, tak uvidíme, kdyžtak věnuju bettu sestřenici...jestli se teda snese s čichavcema smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2006 17:35 solem – beta
Není, já mám tak 30, určitě to bude v pohodě takových 60 by se jí už asi moc nelíbilo. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2006 17:30 Zzzuzi – betta a skaláry
no právě to je to hlavní...jo a není na bettu moc sloupec vody 40cm?teda když odečtu dno a od hladiny ke sklu, tak asi 35
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2006 15:33 neo – neonky
K neonkám jo ale jak se zachovaj skaláry??..... spim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2006 15:01 Zzzuzi – betta a skaláry
Je pravda, že se betta (sameček) nesnese se skalárama?totiž, přemýšlela jsem o pořízení betty, ale mám 2 skaláry a budu mít 3...a k neonkám je tolerantní?dík

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2006 02:13 pSYchonaut – .
já měl skaláry a čichavce modré spolu docela dlouho a snášely se vpohodě. Jen ty čichavci se mezi sebou vybili až zbyl jen jeden. Když sem ale pustil dvě menší neonky do akvária, ani sem nevěřil jak má ta skalára velkou tlamku, dkyž sem za chvíli přišel a čouhal ji z ní ocas neonky:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2006 20:55 Killer – skalár+čichavec
tak to se docela divim...já měl asi rok spolu čichavce modrýho,skaláry,mečovky,paví oka a blackmolly a vůbec jim to nevadilo.Asi půl roku sem měl čichavce perleťového a medového se 3 skalárama v malem akva, asi jen 72 l a chcípli až když sem odjel na týden pryč...nevim ani jak se to stalo...máma krmila a když sem přijel tak už tam nic nebylo...prej to chcíplo,tak to vyhodila
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2006 20:34 beli – skaláry
dají se chovat skaláry a čichavci dohromady ?
jeden muj kamarád má skalary velké asi 10cm a když koupil dva čichavce modré tak jednoho skaláry zlikvydovali na druhý den, a toho druhého prý uplně psychicky tak za týden, prý jak se na něho skalár jen podíval a chudák čichavec lítal po celém akvarku až zdechl . akvarko ma větší asi 250l.
je lepší koupit větší čichavce a menší skalary ? líbí se mně oba dva druhy rybek co koupit? ja mam akvarko asi230l vody a výšku 70cm
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2006 19:31 Killer – sklary
nejdřív nech neonky ať vyrostou pořádně,když budou jen mláďata,tak je skaláry požerou,ale jinak ne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2006 19:41 Sarka001 – Skaláry
Stačí když si koupíš mláďata skalár tak ony si na neonky zviknou.Navíc neonky se schovají a utečou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2006 12:21 pepa – skalár
cau,
ja mam taky skaláry a neonky a jeste tetry, a zetim jim ten skalar nic neudel, nekdo mi taky rikal, ze je bude pozirat, ale v akvaristice mi rekli, ze se snesou a bude to ok, zatim je, tak uvidime..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2006 12:00 Thom@s – Skaláry
Zdravim... Mám ještě jeden dotaz. Chtěl bych do akva nějaké skaláry, neonky, živorodky atd... Nebudou mi je ty skaláry požírat? Někde jsem četl že jo a někde že ne... díky

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... 14 ...... [15]

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 15069x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10435?od=701