Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké ryby ke skalárám?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Jaké ryby ke skalárám?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2018 12:25 Muž Cherchan [7]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím chcel by som poprosiť o radu a názor. Mám 112L AQ( v čistom len 100L) pomerne dosť zarastené. Osádku tvorí párik Skalár amazonských ( Áno, viem že to nie je pre ne ideálne ale po diskusii na fórku a chovateľom my bol ich chov odobrený) + 4 x pancierniček zelený a pomaly vymierajúca osádka neoniek červených ( aktálne už len 9 ks ). Chcel by som neonky nahradiť iným druhom hejnových rýb - Ideálne takým ktorý drží hejno a dá sa aj do 112L nádrže nasadiť vo väčšom množstve. Strašne ma lákajú neonky modré ale myslím si že im padli za obeť, či ? Teším sa vaše rady a názory. S pozdravom Cherchan ahoj

PS: Fotky sú staršieho dáta a niektoré rybky už odcestovali porcelánovým expresom ale veľkosť skalárov je rovnaká . :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2018 13:47 Muž Driv3r [236] Re: RAP
Mě taky.vlastni zkušenost s nima nemám ale vyděl sem je se lekat a co dělali neonky jsou proti nim ledový klidasove. Ale tuším kam tím míříš já je vyděl v nějakým vydeu na YouTube nějaký dokument a tam byli v stejné řece což ale nesnižuje radu nedávat je společně.je rozdíl velká řeka a akvárko.vzdalenost kterou ryba uznává za bezpečnou je jiná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2018 10:52 Žena lenkalor [580] Re: RAP
Já jsem to viděla na vlastní oči. A horší byly mladé skaláry, ty to vyloženě bavilo. Starší nebyly tak důslední. Ale je fakt, že po několika měsících se to celkem srovnalo a skaláry je celkem ignorují. Ale mezitím se několik sekernatek usušilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2018 20:50 RAP Re: Driv3r
Driv3r napsal: ....Sekernatky budou že skalárů ve stresu s budou skákat a but se zabijou o sklo nebo skončí na koberci. Na hladinu dej pár plovoucek
Na to si přišel jen podle atlasu nebo máš osobní zkušenost? Mě by zajímal názor třeba rybicky.net/profil/10857 .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2018 17:35 vlastas Re: Driv3r
Takže vyřešeno, skaláry to obslouží. Díky za rady a info. Na "žraloky" se těším :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   25.01.2018 09:21 Muž Driv3r [236] Re: vlastas
Skaláry využijí celí sloupec ,budou brát ze dna i hladiny.
Při krmení na hladině vypadají jak žraloci ploutve ve vzduchu , :)
Sekernatky budou že skalárů ve stresu s budou skákat a but se zabijou o sklo nebo skončí na koberci. Na hladinu dej pár plovoucek smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2018 08:24 vlastas Re: vlastas
Díky oběma. Takže na kančíky kašlu, to je jasný, skalár dám víc. Dno je také jasné, jen ještě co s tou hladinou? Otázka zní jestli posbírají skaláry nespadané krmivo z hladiny? Pokud ne, pak by to chtělo ještě něco nahoru. Otázka jsou ty sekernaty, tady v atlasu se ke skalárám nedoporučují, v jedné knize jsou naopak se skalárama doporučené. Tak nevím. Možná bych se přeci jen neomazoval jen na tu ameriku a dal tam cokoli, co snese společnost skalár a vyhovuje tomu měkká spíš kyselejší voda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2018 21:03 Muž Driv3r [236] Re: vlastas
Skaláry jsou Hejnove v malim počtu se budou řezat a časem se vybijou do 1-2paru chce to hejno tak 8-12ks druhý hejno nedávej skaláry stejně budou druhé narušovat a menší ryby budou rozprskli po celém akva.(mi neonky udelaji hejno jen kdyz se skalary krmi u hladiny)dal bych něco na dno panciky, dajanky sturisomy atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2018 10:19 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: vlastas
Skalár bude málo, budou se ti rvát a kance tam nedávej sežere ti malé ryby. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2018 13:00 vlastas – Skalára, akara a kančíci?
Zdravím všechny, chtěl bych poprosit o pomoc a o názor. Předělávám 400 litrů (výška 55cm), které chci pojmout více jiho/středo americky, ale nehodlám to brát příliš přísně, protože mě tam například zůstanou 3ks Mřenky nádherný z původní osádky a nechce se mě jich zbavovat. Pak tam zůstanou dva páry Akary hnědý. A co dál? Přemýšlel jsem o nějakých jiných Akarách, nebo Kančících ale manželka by zase ráda Skaláry. Chtěl jsem se tu na to zeptat ale v podstatě jsem při pročítání tohoto vlákna našel odpověď, že by to mohlo fungovat. Takže teď se zeptám konkrétně. Dejme tomu 4-6ks Skalára (víc bych asi nedával) a k nim jeden pár Kančík šikmopruhý, nebo Kančík červenooký? Na hladinu by se mi líbily Sekernatky. U těch se uvádí, že Skalár se bojí a mají raději společnost menších ryb, což třeba zase ty kančíci nejsou, ale v tomto vlákně jsou několikrát zmíněné. V poslední řadě bych doplnil hejnem Tetry červenohlavé, nebo menší nejno živorodek, ale na tom už nebazíruju. Jsou pro mě v tuto chvíli důležité větší ryby, které by tvořily dominantu akvária. Co si o tom myslíte?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2017 16:52 fingerstyle Re: RAP
Plovoučky dávat nechci jelikož by mi vysáli to trochu NO3 co tam pomocí KNO3 udržuju cca 20-25 mg.Ale mám krásně rozrostlou Vallisnerii rubra.Točí se už do pěkných chuchvalců.Ještě počkám až snížím Gh pomocí RO z 20 tak na 8 a to mám v plánu ramirezky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2017 16:18 RAP Re: fingerstyle
Bych se toho nebál, pokud máš nějaké rostliny až k hladině + plovoučky. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2017 20:43 fingerstyle
Měl jste někdo Sekernatky u Skalárů.Tyto rybky se mi celkem líbjej.Hlavně Sekernatka sekerovitá.Ale v atlase se píše že nejsou vhodný ke Skalárům.I když já nemám žádný rabiáty.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2017 22:24 Acomys
Díky za připomínky. S tou výškou mě to taky pak došlo, že samotné akva musí být krapet vyšší než ta voda v něm. :-D
My dřív skaláry měli, ale právě v nevhodné malé nádrži, takže vždy byli sami. Až když zbyl poslední samec, tak jsem přidala gupky. Půl roku to fungovalo bezvadně, skalár likvidoval jen drobotinu, a pak najednou během pár týdnů vylovil vše.
Zatím se víc kloním k původní verzi bez skalár, jen neonky s ancistrusem - toho mi jen tak nevymluvíte. ;-) Ještě mám na rozmýšlení dost času.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2017 14:46 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.
Funguje to a doporučuji neonky červené, mám to tak taky. A taky bych počítal raději s větší výškou akvária. Dají se dát i naráz, když budou malé. Lze vybrat i jiné tetry, třeba červenoústé. A na dno spíš pancéřníčky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   25.05.2017 12:10 Muž Yirka [9123] Re: Acomys
Pokud jsou neonky v nádrži výrazně déle než skaláry a skaláry tam jsou dány jako mladé rybky, nebude se soužitím výraznější problém. Funguje to, ale nezapomeň, že je třeba pro skalárky mít vhodné prostředí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.05.2017 10:33 R Muž Anthrax [4739] Re: Acomys
Ahoj, k těm skalárám potřebuješ vyšší teplotu a zrovna neonka obecná má teplotní optimum celkem nízko. Spíš bych tam být tebou dal neonky červené. Ale k tomu jak se snesou se skalárama se ti musí vyjadřit někdo jiný. Já s nima nemám žádné zkušenosti. Akorát mě napadá, že pro skaláry by bylo lepší vyšší akvárko, než navrhuješ. A nebylo by lepší místo těch třech ancáků pěkný hejno pancéřníčků, nebo otíků? Veř mi, že to dno to fakt oživí (na rozdíl od těch ancistrusů).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2017 10:32 R Muž ctibum [6876] Re: Acomys
Já tedy nejsem skalárař, ale když v atlasu píšou výška vodního sloupce min 50cm, tak předpokládám, že čistého, tzn. ode dna (štěrku) k hladině. Když bude akvo 50cm, tak po odečtení dna a hladiny zbyde kolik? 40cm cca? Taže pokud ti někdo schválí kombinaci ryb, zvážil bych velikost nádrže úměrně ke skalárám...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2017 09:47 Acomys
Plánuji si výhledově pořídit akvárium s neonkami. Jak tak v prezetacích koukám na akvária kde jsou společně neonky se skalárami, zajímaly by mě nějaké zkušenosti, jak se tyto dva druhy snesou? Mám trochu obavy, že by si skaláry neonkami jen zpestřily jídelníček.
Hypotetická sestava:
15-20x neonka obecná
3x ancistrus sp.
2x skalára amazonská

rozměry akvária zhruba 100x40x50cm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2017 17:12 Muž bull [19] Re: MonterMonty
Budu to doma jeste muset probrat s radou "starsich". Diky za upozorneni!!!
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2017 17:04 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: bull
pořiď na krevety něco menšího ;-) veškeré domluvy nemají žádný smysl , prostě to maj v krvi ,kor ještě rudá barva ,to se můžou potrhat ... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2017 17:00 Muž bull [19] Re: MonterMonty
Tak to si to budu muset doma nejak obhajit :-P Mel by jsi prckum zacit domlouvat, ze takhle ne pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2017 16:56 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: bull
Na společné soužití s krevetami fakt zapomen , nedávno jsem ke starým zkouše nasadit dobře 5cm rybicky.net/atlasostatnich/krevetka_dayanum velkého jedince ,hádej jak to dopadlo :) myslím že ani mladé na krevety nezvykneš , jak se něco začne hemžit ,nedaj tomu pokoj dokud to nesežerou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2017 16:42 Muž bull [19] Re: Yirka
Tak to budu mit doma asi problem. Krevetky jsou oblibenci deti a manzelky, moji oblibenci jsou zase skalary. Krevetky mame, na skalary cekam. stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2017 16:39 Muž Yirka [9123] Re: bull
Všechny možná nevychytají, ale drtivou většinu ano, je to pro ně prostě dobré sousto.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2017 16:35 Muž bull [19] – Krevetky ve spolecne nadrzi
Ahoj, chovate nekdo ve spolecne nadrzi skalary spolecne s malymi druhy krevetek (neocaridiny, babaultky, caridiny)?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2016 10:28 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Nifty
Pokud myslíš ty Perleťovky iporangensis co máš (asi potomci páru co jsem kdysi měl ;-) ), tak na to zapomeň. Měl jsem tu kombinaci. Iporangensis jeden z nejagresivnějších druhů perleťovek (asi je časem přeřadí do jiného rodu) a nešlo je kombinovat se skaláry ani v 325l akváriu.
Ono to 160l akvárium je stejně pro skaláry docela malé i kdyby tam byli sami.

Ve velkém akváriu (400l+) není problém s kombinací skaláry a perleťovky. Ale perleťovky musí být rodu Geophagus (kromě brasiliensis a iporangensis) nebo Satanoperca (případně příbuzné ryby Biotodoma a Guianacara).

EDIT: Už se ti ty Perleťovky iporangensis třely? U mě se třely furt a pár bránil při tom větší část akvária, než jak je velké celé tvoje akvárium. Ostatní ryby dost trpěly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2016 09:15 R Muž romant [27983] Re: Nifty
V extrémním případě možná ano, ale proč hned hnát věci do extrému, tu úvahu bych zavrhnul. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2016 09:07 Muž Nifty [5] – Skaláry a perleťovky?
Ahoj, jaký máte názor na tuto kombinaci v případě mého akvária? Má smyl nad tím vůbec uvažovat či nikoliv? Řekl bych, že v extrémním případě by bylo možné dosadit 4 ks skalárů. Otázkou tedy je, jaké s tím máte zkušenosti Vy a jaký na to máte, prosím, názor? Předem děkuji za feedback.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.09.2016 16:45 Muž kvietik [86] - Amerika
20 skalarov je na take akva asi vela, ale podla mna je ok, ked si kupis 20 ks a potom az trocha podrastu z nich vyselektujes napr 12 najkrajsich kuskov, a ostatne niekam darujes napriklad.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2016 13:41 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Zoidik
řeknu to možná blbě , ale zvyknou si , nebudou mít na výběr , když budeš přidávat mladé rybky , tak pořádně aklimatizovat a nejlíp po tmě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.09.2016 13:37 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: MonterMonty
Jj, to mi je jasné, ale pořád je snazší počet snížit, než ke starším rybám dávat nové mladé kousky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2016 13:32 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Zoidik
Tohle jsem kdysi viděl a fakt to fungovalo:
rybicky.net/atlasryb/kancik_sikmopruhy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2016 13:21 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Zoidik
Zase se nemůžeš všeho držet tak striktně, čímž nechci naznačovat že Ivoš plácá nesmysly , prostě stejně jako v kažém akvu se dějí věci jinak , tak i ryby mají různé povahy , chovají se jinak ve stísněném prostoru ,chovají se jinak když mají namíchanou vodu podle svých potřeb, to musíš všechno odzkoušet , jak budou reagovat atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.09.2016 11:09 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Zoidik
Perleťovky a ostatni "earthetry" bych do tvojeho akvária nedával. Na ně je potřeba mít speciálně upravené akvárium. Ale pokud by jsi byl ochoten udělat jim pod krmícím místem pláž, kukni po rodech Guianacara a Biodotoma. Jsou menší, tak většinou nehrabou moc do hloubky a nevyrývají kytky.
Kančíci a Akary mi přijdou na tvé akva docela divocí. Z nich jedině rod Mesonauta ale i ti můžou někdy být agresivní nebo okusovat rostliny. Z akar jedině klasická akara hnědá.
Mi se líbi rod crenicichla. Sice by ti asi sežrali tetry, ale jinak jsou agresivní jen mezi sebou, nehrabou a ignorují kytky. Druhů u nich je spousta, musíš vybírat jen ty menší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2016 11:07 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: MonterMonty
Původně jsem chtěl max 8kousků skalárů, ale po přečtení tohoto článku rybicky.net/clanky/1585-par-postrehu-neboli-dva-z-chovu-skalaru a vyjádření Horáce jsem jejich počet přehodnotil na toto číslo. Měl jsem tam tři kakaďáky (samec, 2× samička), bohužel zbyla jenom samička jedna. Teter bych se nebál dát klidně víc než 40, ale aby je teď ty větší skaláři zase nelikvidovali, proto uvažuju o něčem větším do společnosti. Šikmáče... myslíš kančíky šikmopruhé, nebo šikmostojky? O těch kančíkách jsem taky uvažoval, mimo jiné mě ještě napadli červenohrdlí, ale ty asi vypustím co jsem si přečetl o nich v atlase
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2016 10:50 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Zoidik
Za mně je 20 skalár na takovej objem moc , to ty ryby porostou do určité velikosti a pak už se nehnou , měděnky jsem se skalárama měl , pokud jsou na ně zvyklé , myslí že jim daj pokoj ikyž budou menší-mladší , tak osobně bych skaláry zredukoval na 10-12 kousků, posílil jedno hejno tetřiček na 40 kousků a k tomu třeba 4 šikmáče , popřípadě 5-8 kousků nějakejch menších cichlidek , jen né takové cítě jako jsou třeba ramky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2016 10:14 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumím
Ahoj, mam lehký dotaz. Ve 432l akvárku jsem uvažoval o skladbě 30× tetra červenoústá, 30× tetra měděná a 20× skalára amazonská. Tetry mi prořídly na hejníčko cca 15ks obou druhů dohromady a uvažuji o nějakých dalších rybách. Dávat tetry stejného druhu na doplnění mi v současné době již nepřijde moudré, větším skalárům bych akorát tak koupil krmení. Máte nějaké tipy, jaké ryby přidat aby se nestaly chutnou svačinkou? Třeba nějakou větší cichlidu, kančíka, perleťovku...? Díky za tipy

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2016 13:37 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Dodo
Chtělo by to nějaké klidnější ryby, které nejsou hravé. Jinak budou skaláry věčně ožužlané. Kdesi jsem viděl akvárko skalár s kančíky šikmopruhými a celkem to fungovalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2016 01:35 Dodo Re: RAP
Metynis..
Škoda no..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2016 23:53 RAP Re: Dodo
Tou tetrou myslíš tohle rybicky.net/atlasryb/metynis_rostlinozravy nebo rybicky.net/atlasryb/pirana_rostlinozrava ?
Se skalárama ani jednu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2016 23:03 Dodo – Skalara a tetra rostlinozrava
Skalara a tetra rostlinozrava.? Snesou se.? Díky..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.08.2016 09:18 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: MikeCZ
Na skaláry zapomeň. Je to pro ně malé. Zakrněli by a brzo chcípli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2016 09:09 MikeCZ – MikeCZ
Dobrý den. Mám dotaz. V 54l akváriu mam neonky, gupky, tetry, a chci se zeptat jestli by se pohodli se skaláry. Prosím poraďte. Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2016 20:46 Muž Dzumigar [20] Re: romant
Ok, dakujem. Lebo gupky nevydrzali dlho. Bolo ich 20.
Ved prave, koli zivej strave.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2016 20:43 R Muž romant [27983] Re: Dzumigar
Ano, na příkrm omladinou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2016 20:37 Muž Dzumigar [20] – Mecune
Je mozne pridat do akva mecune k skalarom? Akva je 450l velke.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.04.2016 18:31 R Muž romant [27983] Re: fogy51
Stávající osádku řádně zakrmenou, nově příchozí vpustit po zhasnutí světla, to že po některý neonce nevyjedou a nepokusí se ulovit, zaručit nelze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2016 18:19 Muž fogy51 [2] - AmerikaRe: romant
4 skaláre... Veľkosť:180l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2016 18:08 R Muž romant [27983] Re: fogy51
Kolik tam je skalár a jak je to akvo velký? Poslední moje otázka, pro transparentnost a přehlednost hlavně pro ostatní, kdo by chtěli poradit, doporučuju si zřídit prezentaci předmětný nádrže. ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 14 15

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 15062x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10435?od=51