Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtr Eheim Aquaball

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 3 Žádná další stránka   1  
Filtr Eheim Aquaball
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2012 06:10 R Muž romant [27987] Re: geminika
Měnit, měnit a zase měnit vodu, to je to čím teď budeš minimalizovat ztráty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2012 23:02 Žena geminika [39] - ŽivorodkyRe: geminika
Tak už asi doplávam na výmenu filtra. Uhynula mi gurama bozkávajúca. Mala som ju asi rok. Ráno jej nič nebolo a večer bola na dne, ale čo ma prekvapilo, že bola mrtvá a nebola na boku ale normálne, ako keby si len "sadla na dno". Nestáva sa že uhynutá rybka stojí zvisle. Okrem nej má jedna Black molla prepadnuté bruško a začala sa hrbiť, ako to zvykne byť u pávich očiek. Môže to byť tou výmenou filtru? Môžem čakať ďalšie straty?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2012 23:06 Žena geminika [39] - ŽivorodkyRe: romant
OK, potešil si ma. Teraz pred pol nocou to už robiť nebudem smich Ale zajtra to skúsim takto urobiť. Dik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.05.2012 22:57 R Muž romant [27987] Re: geminika
A přesto si ještě můžeš pomoct a to tím, že odkal trošku bordelu ze dna a udělej to s tím molitanem, jak jsem popsal. Dno lze považovat za ještě větší filtr a žijí v něm ty samý bakterie jako ve filtru. Do toho dna moc nerejpej, jenom prostě z jednoho místa nasaj trochu bordelu a je to. Tu méně funkční filtraci si ohlídáš tou intenzivnější výměnou vody, takže nevěš hlavu, je to vpohodě řešitelný. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2012 22:52 Žena geminika [39] - ŽivorodkyRe: romant
To mi včera nenapadlo. Pôvodný som vypláchla a dala usušiť, aby som ho mohla odniesť a potom som nakopla bublifuk. Samozrejme namočila v tečúcej vode, aby sa napili molytány, lebo suché plávali. Toto mi vôbec nenapadlo. A pritom viem, že sa to tak má robiť. Možno si ponesiem následky mojej neuváženosti. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2012 22:47 R Muž romant [27987] Re: geminika
Ano, jedná se o novej filtr a Ty si lehce pomůžeš tím, že náplň z toho odstavovaného filtru propláchneš ve vodě a v tý samý vodě potom vymačkáš tu houbu toho bublifuku, čímž si ten bublifuk naočkuješ nitrifikačníma bakteriema, jeho záběh bude o trochu rychlejší. Po dobu prvního týdne doporučuji tu vodu měnit obden a potom už jenom 2x týdně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2012 22:44 Žena geminika [39] - ŽivorodkyRe: romant
Dik za radu. Ten bublinkáč nebol skoro dva roky v prevádzke, takže je v podstate asi ako keby bol nový, však? Dúfam, že sa rýchlo zabehne. Vymením za týždeň časť vody. Dik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2012 19:47 R Muž romant [27987] Re: geminika
Jenom poznámka k tomu bublifuku, pokud není ze zaběhnutýho akvárka, tak měň častěji vodu, ať si pohlídáš možný zvýšení N látek, ke kterýmu by mohlo při výměně filtrů systémem kus za kus velmi lehce dojít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2012 19:43 Žena geminika [39] - ŽivorodkyRe: jamajcan
Pekne ďakujem , že ste to skúsili. Dnes som to išla (akože) reklamovať, ale hlavne, či s tým vedia niečo urobiť. Na moje prekvapenie ten pán rozobral filter tak, ako som ho ja nikdy nerozobrala, lebo som nevedela, že to ide. Vybral celú tú vrtuľku. To som nevedela, že sa to dá. Nechcela som to na silu vytrhnúť, aby som to nezlomila. Takže to tam po 1 a pol roku vyčistil. ;-) Vôbec mu ten kryt nechýbal. Keď ho zase poskladal, tak zázrak - filter nehrkal. Aj bez krytu. Takže filter je v poriadku, ale žiaľ, takú krytku momentálne nemajú. Takže nejaký čas bude fičať "bublifuk" a keď kúpim kryt,tak to vymením. Ešte raz ďakujem za ochotu a radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   23.05.2012 14:50 jamajcan Re: geminika
Je to téměř jisté,že je to právě tím.Ten kryt plní funkci držáku osičky rotoru a kdýž tam není,tak osička vibruje a hrčí.Pro klid v duši jsem to ted vyzkoušel na mém filtru a je to tak. ;-) Rozhodně být Vámi bych ten filtr nepoužíval do té doby,než krytku dokoupíte,protože by mohlo dojít k poškození osičky,popř.rotoru.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2012 14:27 Žena geminika [39] - ŽivorodkyRe: jamajcan
Ano, presne ten mám na mysli. Je možné, že to hrká, lebo tam ten kryt nie je? Nemôžete to vyskúšať bez toho krytu, či to hrkoce?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2012 14:02 jamajcan Re: geminika
Tento filtr mám taky,takže asi myslíte tento kryt?Posílám odkaz. www.sklorex-akvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2012 08:22 Žena geminika [39] - ŽivorodkyRe: geminka
Asi som odhalila pôvod toho hrkania. Tá vrchná časť - guľa má zospodu taký malý kryt, aby zakryl tú vrtuľku. No a včera pri rozobratí filtra som si všimla, že ten kryt tam nie je. A čo je horšie, asi som ho omylom vyliala do WC aj s vodou, keď som ho minule čistila. Tak teraz som zvedavá ako pochodím v obchode, kde som ho kúpila. :-( Dúfam, že sa to dá kúpiť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2012 11:49 Žena geminika [39] - Živorodky
Tak ešte stále som nič nepodnikla s tým hrkajúcim filtrom. Ale už niečo s ním urobím, lebo to dosť znervozňuje. Len chcem poprosiť o radu. Podľa on line obchodov stojí filter EHEIM 2402 okolo 36.- €. Rotor, ktorý asi treba celý vymeniť (ak sa to vôbec dá) stojí cca 10.- €. Pýtam sa: 1. či sa to oplatí LEN vymeniť? 2. či ten výkon toho čo mám stačí na 126 litrov? 3. či nie je lepšie kúpiť radšej nový a výkonnejší? 4. Do IX/2012 by mal byť v záruke, no ne viem, či sa to vzťahuje na túto závadu. Srdečná vďaka za rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2012 09:01 R Muž Silent [5949] Re: geminika
Rotory jsou běžně k dostání jako náhradní díl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2012 08:59 Žena geminika [39] - ŽivorodkyRe: Silent
Včera som opatrne prečistila aj okolo vrtuľky s takou malinkou guľatou kefkou ako vždy, tak nemyslím, že by tam boli nejaké nečistoty. Ak by bol vybehaný ako hovoríš, dá sa to nejako opraviť alebo vymeniť nejakú súčiastku aby to nehrkotalo? Alebo bude treba nový filter? Teda ak bude to hrkanie nepríjemné. Zatiaľ sa to dá počúvať.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2012 23:46 R Muž Silent [5949] Re: geminika
Pokud je komora rotoru čistá a nepoškozená osička tak jak má být může být vyběhaný rotor. Předpokládám, že zavzdušnění je už vyloučené ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2012 21:49 Žena geminika [39] - Živorodky – EHEIM 2402 hrkoce
Mám vyše dva roky filter EHEIM 2402, ktorý doteraz bezchybne fungoval. Asi tri dni počujem, že tá vrtulka, ktorá sa vo vnútri točí nahlas hrká. Pred dvoma týždňami som ho čistila ako inokedy a odvtedy sa s ním nehýbalo. A zrazu začal hrkať. Dnes som ho vyčistila, rozobrala, zložila a hrká rovnako.
Môže mi, prosím niekto poradiť, čo sa s ním stalo a ako sa to hrkanie dá odstrániť? Vďaka

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2010 19:30 Muž Krkovička [0] Re: stuky
kolečkem žádná změna. Tak už jsem zkusil všechno možný i nemožný a bez bublinek :(
Už nevim nic. Jsem z toho už vydeptanej. Alespoň, že jsme si s rodinou udělali krásný výlet do Mořského světa :)
Edit: Tak kompletní vyčištění zabralo. Poslední možnosti jsem se bohužel nevyhnul. Děkuju všem za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2010 00:10 stuky Re: Krkovička
a co to kolečko které reguluje průtok vody??
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2010 23:54 Muž Krkovička [0] Re: stuky
Tak foukání do hadičky nezabralo :( nebylo to po čištění. Filtr právě ještě nechci čistit alespoň 14 dní :( zítra ještě zkusím prošťouchnout tu dirku ale myslím, že ucpaná není
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2010 22:50 stuky Re: Krkovička
mám ůplně ten samí koukni se do prezentace funguje mi úplně v poho někdy mi po vyčištění taky nevzduchoval tak jsem ho dal víc k hladině a šteloval to kolečko a začalo to zas vzduchovat!! Když ty molitany v tom filtru vyčistíš do mrtě tak potom s tím jsou problémy.
Edit: jo a ještě je tam jedno kolečko to reguluje průtok vody a když je úplně utaženo, že průtok je minimální tak vzduchování nejde vůbec!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2010 22:34 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetkyRe: jiřík
Mě se takto ucpávala hlava taky, zkus ještě sundat tu hadičku a projet dírku špejlkou nebo něčím. Jinak mě nic nenapadá :-( Množství toho nasavaneho vzduchu závisí na hloubce ponoru (tam problém není) a na množství (rychlosti) vody proudící tryskou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2010 22:25 jiřík Re: Krkovička
Já mám externí, tek nevím, ale někde jsem četl, že stačí při zapnutém filtru fouknout do hadičky, která maá nasávat vzduch. Je to ovšem bez záruky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2010 20:45 Muž Krkovička [0] Re: Maza
to asi ne. ono s ním moc nejde štilovat hlobku. Výústek musí být pod vodou a čepička hadičky nad vodou. Pak tam zbývá manipulační prostor asi 2cm. Ta hadička s čepičkou co má nebírat vzduch je do půlky zaplněná vodou. Hned jak to potopím jí nabere a pak se tam podle mě ten vzduch prostě nemá kudy dostat :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2010 20:43 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetkyRe: Krkovička
Nemáš ho moc hluboko pod hladinou, kdy už proud vody nezvládne přisávat vzduch ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2010 20:34 Muž Krkovička [0] Re: Deathbull
jj to jsem zkoušel několikrát, vždycky to udělá pár bublin a nic
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2010 20:21 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: Krkovička
Vytáhnout a znova potopit při zavřeném přisávání vzduchu (na konci hadičky takové kolečko), pak pomalu otevřít na požadovanou úroveň, stačí to otevřít jen trošku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2010 20:18 Muž Krkovička [0] – Eheim Aquaball Internal Filter 2212
Ahoj,
prosím o radu a o pomoc. Koupil jsem zařízené akvárko s filtrem Eheim Aquaball 2212. Bohužel mi paní k tomu nedala žádný návod. Filtr filtroval a zároveň vzduchoval. Dnes po výměně vody ale přestal vzduchovat a jen filtruje vodu. Prostě z něj nejdou bublinky. Mohl by mi někdo poradit co s tím popř. nevíte někdo kde se dostanu na návod k tomuto filtru? Nikde jsem ho nenašel :(
Všem děkuji za pomoc.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2009 13:27 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Skanky
...uz asi tyden uvazuju o venkovnim filtru Atman 600 pro AQ 50-100l...
Nedávno jsem zřizoval nové 100 l akva (viz prezentace) a použil jsem do něj tento filtr. Na závěry je ještě hodně času, ale zatím to vidím dobře! :-) Svou funkci plní a je skutečně velmi tichý. Jako ostatní jsem si ale pohrál s náplněmi - vyndal jsem keramiku a vložku s aktivním uhlím a naplnil oba koše na malé kostky nastříhaným filtrenem.
A šel jsem koupit ještě jeden tento filtr, protože mě čeká stavba dalšího 100 l akviška. :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2009 11:33 Muž DavidDizzer [26] Re: Skanky
Abych ti řekl pravdu dělá to výjmečně skoro každý filtr, který dělá bublinky... protože je možnost že se ucpe takovým bílým slizem průtok na bublinky a stačí pouze pročitit nějakou špilkou... ;-) podle toho jaký filtr.. můj to nedělá... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2009 11:15 Polyfenes Re: Skanky
Nelíbilo by se ti tohle?
www.profizoo.cz/…
Máš tam i litr Siporaxu zadara :-) a jen ten stojí 400,-
Diskuze o Atmanech:
rybicky.net/forum/6500
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2009 11:10 Žena Madu [5] Re: Skanky
ahoj, mám ten stejnej filtr, stejnej set - ze začátku jsem taky moc nevěděla jak to nastavit tak, aby to vyhovovalo - oběh vody jsem zreguloval asi na 1/3, regulaci bublinek jsem měnila co 5 dní, podle toho, jak moc to zrovna jelo... asi po měsíci se průtok vody snížil na minimum, bublinky žádné, tak jsem filtr poprvé čistila. Teď jede zas normálně, ale je fakt, že je potřeba si s tím vždycky po týdnu pohrát, aby to odpovídalo.... přemýšlím o tom, že bych přikoupila zespodu ještě jeden košík s filtrační hmotou - doufám, že to ničemu nebude vadit:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2009 10:38 Muž Skanky [26] Re: Yirka
uz asi tyden uvazuju o venkovnim filtru Atman 600 pro AQ 50-100l. v soucasnosti je pro mne i cenove vyhodny. mate s tim nekdo zkusenost popripade jinou znacku lepsi kvality v cenovem maximu 1600,-Czk?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2009 09:30 Muž Yirka [9126] Re: Skanky
Takže tam bude asi typ 2208 a plně platí co jsem již uvedl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2009 09:23 Muž Skanky [26] Re: Yirka
aby to bylo presnejsi. mame 63 l AQ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2009 09:23 Muž Yirka [9126] Re: Skanky
Je to vnitřní filtr s nepříliš velkým filtračním objemem a tak je třeba počítat s častějším čištěním. Záleží dle typu-velikosti, ale zpravidla jednou do týdne. Pak se zlepší i rovnoměrnost chodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2009 09:15 Muž Skanky [26] – Eheim aquaball
ahoj, mame AQ set a k nemu byl filtr Eheim Aquaball. mate nekdo zkusenost s timto filtrem. nejak se mi nezda. mam pocit ze spatne filtruje vodu a jeste k tomu i bez zasahu do regulace kolise sila. napriklad. cera vecer jsem mu trochu pridal a rano to foukalo jak kdyby to bylo na minimum. obcas mam pocit jak kdyby vynechaval. strika prerusovane

diky za odpoved

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [3]

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 4303x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10273-filtr-eheim-aquaball?od=101