Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtr Eheim Aquaball

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Filtr Eheim Aquaball
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2018 08:48 R Muž Anthrax [4786] Re: dúhovárybka
Ahoj, založ si prezentaci nádrže s fotkami a co nejvíce informacemi. bude se lépe radit ohledně té pěny. rybicky.net/nadrze/
Filtrační náplně si myjí ve vodě upuštěné z akvária, jak správně píšeš. Pokud z něj už téměř neteče voda, tak už ho umyj jinak není dobré do filtru sahat příliš často.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2018 08:37 dúhovárybka – Filter eheim aquaball 2208
Dobrý deň, prosím Vás, akvárium mám od 9.7. a s rastlinami od 18.7. a filter sa mi začal tak divne chovať... odtiaľto/takýto mám set: www.hornbach.sk/…

A proste okolo filtra na hladine sa robí taká hnedkastá "pena" alebo skôr bublinky penové a aj tak slabšie tečie voda z filtru a celkovo je zrazu taký divný..
Neviem, mám ho "umyť"? Ako mám vypláchať tie hubky čo sú vo filtry v akvárijnej vode?
A ako často mám vypláchavať tie hubky vo filtry?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2018 12:15 Muž LeRi [315] Re: pavliina
Hlavně že jsi na to přišla potlesk naše podezření na nesprávnou skladbu bylo správné ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.05.2018 10:40 Maq Re: pavliina
Je to zajímavé, a nechápu to. Psala jsi mimo jiné je to nálevník, pohyb tam je a i jsou tam takové žížalky.. Jak to mohl Substrat Pro způsobit a jeho odstranění zase odčinit? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.05.2018 10:31 Žena pavliina [50] Re: Maq
Tak můžu konstatovat, že to opravdu bylo nevhodnou náplní. Vyměnila jsem substrát Eheim Pro za molitan a akva je jak křišťál ;-) Třeba se tato informace bude někomu hodit :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2018 13:51 Maq Re: noexp
Myslím že molitan/akvacit nálevníka neodfiltruje.
Ale je možné, že akvacit zachytí část organického bordýlku, ten se tam činností bakterií rychleji/lépe degraduje, a na nálevníka zbude míň žrádla. (Ale jenom zčásti. Žádný molitan nezachytí rozpuštěné organické látky, které bakteriím chutnají stejně nejvíc, a těmi bakteriemi se pak živí nálevníci.)
Jsem asi off-topic, protože mi nejde o tenhle konkrétní filtr, ale o účinky filtrace jako takové.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2018 13:40 Muž noexp [8] Re: Maq
Přidáním koše na filtr jelo akva "bez filtru".Skrz zajetý molitan netekla voda..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.04.2018 10:59 Maq Re: pavliina
pavliina napsala: Tak je to nálevník, pohyb tam je a i jsou tam takové žížalky.... Takže to ukazuje na ten filtr hmm zajíždí se znovu....
Nechápu souvislost. Něco mi uniká?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2018 20:46 Muž noexp [8] Re: pavliina
Spíš dát molitan. Koš na substratpro z Biopower je řešenej že tahá vodu ze spodního koše. Ty máš koše stavěné na molitan že proudí voda středovou děrovanou trubkou k čerpadlu. Jedině dát molitan přes koš se substratpro
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2018 20:40 Žena pavliina [50] Re: nekdo
Substrát jsem proprala v odpuštěné akvarijní vodě...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2018 20:39 Žena pavliina [50] Re: afc1886
Tak je to nálevník, pohyb tam je a i jsou tam takové žížalky.... Takže to ukazuje na ten filtr hmm zajíždí se znovu.... Takže co dál? Jak uspořádat ty koše? Přijde mi, že když to nechám tak jak to je, že spodní koš s molitanem bude k ničemu, protože tam zřejmě dostatečně neproudí voda a vše se žene až druhým košem....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2018 20:14 Muž nekdo [355] Re: pavliina
jak poznat nalevnika psal afc...
takze filtr muzeme vyloucit..
jeste hloupy dotaz - ten substrat pro byl propran, nez sel do akva ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2018 20:07 Žena pavliina [50] Re: nekdo
Dno odkaluji a filtr je cca 10 cm ode dna. Ten zákal je bílý, přijde mi, že je to nálevník...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2018 20:06 Žena pavliina [50] Re: noexp
No to si taky právě myslím.... :-O takže koš se substrátem pro dát dolů a nahoru dát molitan? Když jsem se dívala, tak spodní koš s molitanem moc špinavý nebyl... Nebo se na substrát pro vyprdnout a dát do obou molitan?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.04.2018 17:32 Muž noexp [8] Re: pavliina
Problem bute ten substratpro. Voda proudi kde je mensi odpor takze "neproudi voda prez molitan" voda jde hornim kosem prez substratpro
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2018 17:05 Muž nekdo [355] Re: pavliina
takže pokud to saje normalne jak ma..
tak to tim asi nebude
napadla me jeste jedna vec - tim, ze se pridal dalsi kos se prodlouzila celkova delka - a filtr muze (ale samozrejme nemusi) nasavat bordel ode dna.
ty naplne jsou dost hrube, takze voda nebude urcite "kristalove cista" - mohlo by to jeste byt tim, ze to nasaje detrit a pekne ho to rozfouka po akvariu...
kdyz to ted rozeberete (ten filtr) - je to uvnitr ciste ?
dno odkalujete ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2018 15:13 Žena pavliina [50] Re: afc1886
Moc děkuji! Ale já mám ještě ten starší model a oba koše sají z boku... ta spodní čas se nedá rozebrat. Je to prostě koš v celku :-O Dokupovala jsem toto www.sklorex-akvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2018 14:42 R Muž afc1886 [14685] Re: pavliina
Tady máte ten rozdíl v těch rozšiřujících modulech. www.sklorex-akvarium.cz/… www.sklorex-akvarium.cz/…
Jeden saje z boku a jeden je jako průtočný jen zespod do střední části filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2018 12:42 Muž nekdo [355] Re: LeRi
jo přesně tak jsem to myslel- měl jsem ho, tak proto vím, že ty košíky nejsou stejné...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2018 12:07 Muž LeRi [315] Re: pavliina
Nekdo má zřejmě na smysli košík který je úplně zespodu a pokud jsi na tento svůj původní spodní pouze nasadila ten nový a prohodila média tak to asi nefunguje jak má.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2018 07:49 Žena pavliina [50] Re: nekdo
Fotka k příspěvku Žádnou krytku na spodním koši nemám, prostě jsou to dva koše. Jj čekám, ono asi nic jiného nezbývá, dnes zkusím změřit pro jistotu NO2 a NH4. NO3 jsem měřila včera a nic dramatického - cca 25 mg/l. Ale proč ten zákal a úhyn ryb? :-O Přikládám foto k uspořádání mého filtru.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2018 22:35 Muž nekdo [355] Re: ctibum
Ano, náplně víme.
Ale pořád to neříká nic o tom, jaká komora je první - já ten eheim bio měl a poslední koš měl ještě takovou “krytku” a tam se to umělo krásně ucpat... a když se ty komory prohodí, tak to také není úplně ono.
Neříkám, že to tím je, jen se snažím pomoct
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2018 22:03 R Muž ctibum [6920] Re: pavliina
Podle mě to nesouvisí s filtrem, ale s tou lednovou předělávkou, byť se to může zdát "dávno"...
Osobně bych nepanikařil, zkusil pro začátek stáhnout světlo a počkal. Nepanikaření a čekání mi zatím vždycky zabralo na všechno, co se muselo vyřešit... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2018 21:43 R Muž ctibum [6920] Re: nekdo
"Ve spodním koši mám původní molitan, pak mám koš s náplním Eheim substrat pro a nakonec mám filtrační vatu"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2018 21:34 Muž nekdo [355] Re: pavliina
Fotky těch komor a jejich pořadí ? Jinak to nevyřešíme - nemusí být nutně jen ta poslední špatně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2018 14:33 Žena pavliina [50]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tak jsem před cca 14 dny přidala další koš v dobré víře, že si polepším ale opak je pravdou. Najednou mám akva plné řas a zákalu. Ve spodním koši mám původní molitan, pak mám koš s náplním Eheim substrat pro a nakonec mám filtrační vatu. Přidala jsem pouze další koš a vyměnila jsem filtrační vatu a stalo se toto :-( Přijde mi, že tím spodním košem zřejmě asi neproudí voda, nebo nevím, jak si to vystvětlit, proč najednou nestačí ten jeden spodní koš po přidání toho dalšího a ten druhý se v klidu nezajíždí? Jeden fantom a ancistrus uhynuli, přerybněno nemám a moje otázka zní, proč? A co můžu udělat pro to, dát to zase vše do pořádku?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2018 13:43 Muž noexp [8] Re: pavliina
Na starej je jedině sada 4020080
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2018 09:17 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: pavliina
Tak jsem to nemyslel. Ptám se, je to nutné?
Pokud jsou použitelné, tak bych je neměnil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2018 08:59 Žena pavliina [50] Re: RE5PEKT
Použitelné to je, ale ráda bych přidala právě ten další košík, abych zvětšila objem filtrační hmoty. Ale mám ještě starý model a nevím jestli na to ty nové košíčky půjdou. Mám to nalevo a ty nové modely vypadají jako ty vpravo. tak právě nevím, jak bych to na ten starý model nacvakla, když já to mám jakoby do vlnovky ten košíček s filtrační hmotou...
i3x7x2h3.stackpathcdn.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2018 08:53 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: pavliina
Pokud jsou použitelné, tak bych je neměnil;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2018 08:51 Muž LeRi [315] Re: pavliina
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2018 07:43 Žena pavliina [50]
Ahoj, mám filtr Eheim Aquaball 2401, mám ho už deset let a stále funguje bez problémů. Za těch 10 let jsem neměnila filtrační hmotu. Ptám se, je to nutné? :-D A dále přemýšlím, že bych zvětšila filtrační objem přikoupením dalšího koše, ale co tak koukám, vyrábí se už nové modely a nevím jestli to tam bude pasovat? Nemáte s tím někdo zkušenost? Moc díky za odpověď :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2017 19:21 Muž noexp [8] Re: SorykCZ
Tak se podívej na mojí prezentaci. Tam ho mam na fotce. Dolní 2 koše orig molitany a dokoupené 7444620
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2017 19:12 Muž SorykCZ [1] Re: noexp
na oddělání koše musim zmáčknout takový šedý plast
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2017 19:10 Muž noexp [8] Re: SorykCZ
Ještě mě napadlo, jsou dvě verze aquaball stará a nová. Nová verze má tu pružinu na zajištění koše a to stará nemá takže ty koše z biopower na starej nejdou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.12.2017 18:56 Muž noexp [8] Re: zervan
Spodní koš s molitam je schodný pro obě verze je rozdíl jen v barvě. Mam takhle upravený aquaball na biopower. Stačilo jen koupit koše. Mam dva původní na molitan a dva na substratpro
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.12.2017 18:44 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: SorykCZ
Je v ňom len nasávací košík, tam moc kombinovať nemožno. Na vstupe je dobré mať molitán, aby zachytil drobné nečistoty. Ak sa tam dajú guľôčky, tak nečistoty ich môžu obísť a dosť rýchlo sa upchá výstupný molitán (ten malý pod hlavou). Pokiaľ to výška akvária dovolí, bolo by fajn dokúpiť košík č. 7444620 alebo aj dva - pokiaľ vôbec pasuje (viď môj predošlý príspevok). Do neho by sa dali dať ľubovoľné guľôčky alebo iný materiál - Eheim SubstratPro, JBL Micromec, atď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2017 18:22 Muž SorykCZ [1] – náplň do filtru
zdravím od kamaráda mám tenhle filtr eheim aquaball 60 a je bez náplní chci se zeptat jaké náplně by jste mi doporučili bude v akvariu 25l

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.12.2016 18:32 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Suntour
Z Aquaball nemožno celkom spraviť Biopower, pretože v Aquaball sú len otvorené nasávacie molitánové košíky, voda prechádza vždy zároveň len jedným košíkom, resp. prúdi paralelne - má krátku vzdialenosť styku s médiom. Kdežto v Biopower voda prejde najskôr nasávacím košíkom a potom postupne všetkými uzavretými v sérii, teda vzdialenosť styku s médiom je mnohonásobne vyššia. Do Aquaball by sa museli dokúpiť uzavreté košíky č. 7444620.

EDIT: Ako tak študujem manuály k Biopower a Aquaball, tak vznikla pochybnosť, či košík č. 7444620 (pre Biopower) pasuje na Aquaball. Pretože napr. spodok pre Biopower má číslo 7215598 a pre Aquaball č. 7215528. Ak je rozdiel len vo farbe, šlo by to. Má niekto oboje, že by mohol potvrdiť?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2016 07:46 Muž Suntour [4] – Aquaball X Biopower
Konstrukčně se tyto filtry liší čím ?
Přijde mi, že jsou stejné jen s tím, ze Bipower má v jednom košíku kuličky.
A tady pokud ano, jde Aquaball vytunit na Biopower přidáním kuličkového media do jednoho z košíku ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2016 08:52 Muž Suntour [4] Re: zervan
U Pick Up musím potěr vylévat. Nemyslím si, že by z filtru sám vylezl.
Proto se ptám zda aquaball je to samá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2016 21:02 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Suntour
V košíkoch, ktorými sa nasáva, je štandardne molitán. Ak je takýto košík len jeden a filter naplno, nasávanie je samozrejme silnejšie, ale či môže až uškodiť poteru, to neviem - cez molitán však neprejde. Každopádne, čím viac nasávacích košíkov (dajú sa dokúpiť), tým je nasávanie do molitánu slabšie (väčšia plocha).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2016 18:17 Muž Suntour [4] – Potěr
Zaléza do Eheim filtrů Aquaball a Biopower potěr jako do řady Pick Up ?
díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2016 20:05 Lukas34
Ahoj jaka je tedy zkušenost s filtrem?Chtěl bych možná 180 do želvárka tak se ptám jak jste sním spokojeni?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2015 19:32 DenisG Re: Libor33
jj, taky jsem to řešil tak, že jsem ty dva molitany nacpal do jednoho koše. Funguje to celkem dobře. Na funkčnost se dvěma molitany si nijak nestěžuju. Jen jsou ty nápně fakt hrozně hrubý, je fakt, že ve vodě plave spousta jemnýho bordelu a když na vyusť filtru nasadim molitan, tak se voda podstatně vyčistí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2015 16:10 Libor33
Ty velké štěrbiny někdo tady vyřešil tím, že dal dvě ty média do jednoho koše.
clovekvsiti.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.01.2015 10:59 R Muž Silent [5949] Re: UndeR
U Aquaballu bych s hmotami nijak nelaboroval. Velmi omezený prostor k tomu moc možností nedává. Je tu určitá možnost jak vylepšit tento systém o biologickou složku filtrace a to koupením náhradního modulu který je sice primárně určený pro model Eheim biopower, ale s Aquaballem je kompatibilní a ten naplnit biomédiem (Eheim substratPro) www.akvaristik.eu/… Speciální vložky pro tento filtr (houba s aktivním uhlím a houba pro odstranění fosfátů) mají význam jen při specifických problémech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2015 10:48 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: UndeR
Ako tak na to pozerám, tento filter je v podstate skoro rovnaký ako kombinácia hlavy Aquaball a predfiltra Eheim, čo takto používam v pomocnom akváriu. Na rozdiel od externých filtrov voda neprúdi postupne rôznymi vrstvami košíkov, ale rovnomerne celou vonkajšou plochou do stredu. Teda prúdenie molitánom je dosť pomalé, čo pri tomto menšom objeme umožňuje prichytenie baktérií. Má to ale nevýhodu - iné materiály sú vystavené vonkajšiemu znečisteniu, proste tam chýba nejaký ten predfilter na hrubú nečistotu, čo komplikuje použitie iných náplní. Napr. je možné dať do košíka guľôčky Eheim SubstratPro, ale bude sa v nich usadzovať neporiadok. Podľa fotky v prezentácii je filter však dosť vysoko, tak by to nemalo prekážať. A ak tam nie sú ani malé krevetky a malé rybky, nehrozí ani vcucnutie do filtra. Čiže v tejto situácii by som tam tie guľôčky dal - najskôr do jedného a po mesiaci aj do druhého košíka. V mojej situácii som musel najskôr košík "vystlať" filtračnou vatou, aby sa nasávacie štrbiny ňou upchali a znemožnili vstup malých krevetiek a rybičiek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2015 20:51 Muž UndeR [80]
Jaké používáte filtrační média v tomto filtru, popřípadě jaké by jste doporučili? Mám ho ve 126l akva a používám filtrační médium pro mechanickou filtraci. Koukal jsem že existují i další možné filtrační média a tak přemýšlím jestli by byly lepší než to co mám...díky za jakékoliv postřehy ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2013 21:24 Muž lojzalojzovic [327] – vývod filtru
u filtru eheim aquabal 130 jsou dva typy vývodu, jeden s přisánváním vzduchu a jeden s řadou (cca6) vývodů do boku, který doporučujete použít a jaký bude efekt??

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [2] 3

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 4303x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10273-filtr-eheim-aquaball?od=51