Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Živé dřevo v akváriu

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno  

Přejít na předchozí stránku 2 Žádná další stránka   1  
Živé dřevo v akváriu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2009 08:43 mia Re: metal
Ja by som s tym zas az take caviky nerobila . Ked som zakladala druhe akva, nasli sme krasny koren v potoku (podotykam neoplyva ten potok velkou cistotou), pravdepodobne z buka, ale vydatne zablateny - no na prvz pohlad totalny bordel do akva. Mesiac sa macal v detskej vanicke, vodu som vymienala(aky bordel z neho vysiel - radsej si nepredstabit). Vyvarit som ho nemala kde, bol privelky do vsetkych mojich hrncov. Tak som to riskla a po tom mesiaci macania som ho supla do novozalozeneho akva. Po tyzdni mierne zaplesnel, pozotierala som to vatou nakrutenou na spajdlu a 2-3 dni nato sme tam vpustili rybicky plus 2 malicke prisavniky. Problem s plesnou sa uz nezopakoval a ziadna rybicky neutrpela ziadnu ujmu. Voda sa nezakalila a vsetko je v pohode uz dva mesiace. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2009 08:40 Muž metal [96] - CichlidyRe: Robča08
odporuca sa tvrde drevo ktore ma tmavu farbu.mekke drevo ma svetlu farbu to sa neodporuca lebo skorej zhnije cize sa rozpadne.z domacej zahrady sa odporuca orech,slivka,hruska ceresna,jablon.z prirody buk,dub,akat.v akvaristyke predavaju drevo zo stromou ktore u nas nerastu je tvrde a dlho vidrzi.z vinnej revy ti neviem poradit,ak je tmave tak by malo byt snad dobre.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2009 07:48 Muž Robča08 [3] Re: Romy, RAP
tak to dřevo je z viné révy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2009 01:16 Muž elko [30] - SumciRe: venca21
závěr je ten že používám běžné větve které najdu(pravda kořeny málokdy) bez větších úprav-vyvařování,samozřejmě bez kůry,jen nesmí být strouchnivělé a moc smolnaté,nejlépe vyschlé a jelikož ancáky mám v akváru vždy tak mi dřevo vydrží hezkých pár let.s barvením jsem větší problém zatím neměl
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2009 00:57 Muž venca21 [-1] - CichlidyRe: elko
takže závěr je?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2009 00:36 Muž elko [30] - SumciRe: Romy
no já použil párkrát taky kroucenou vrbu a taky plesnivěla.ale ne v akváru kde je pár ancáků.to se mi potvrdilo i u jiných měkkých kořenů,ancáci je udržují dlouho v pěkném stavu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2009 00:14 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: RAP
RAP se ptá zcela správně...o jaký druh dřeva se jedná???Obecně platí čím tvrdší dřevo(ovocné dřeviny,dub,buk,aj.),tím méně problémů. Sám jsem si naběhl,použil jsem k dekoraci vrbici,jinak kroucenou vrbu.Bylo úplně jedno,zda byla sušená,nebo čerstvá.I přes několikeré ujištění,že čerstvá nezaplísní...stejně zaplísnila.Je to asi tou mou teplotou 30°C pro terče.Neměl jsem problém se zakalením,ale s plísní,ale je fakt,že jsem nezkoušel dřevo z kořenů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2009 22:53 Muž venca21 [-1] - CichlidyRe: Robča08
pozor!! Já to vyskoušel před léty,dle rady odborné knihy,kde bylo psáno:nejlépe je použít dřevo od vrby z kořene, vyvaříme a necháme týden ve vodě.Já to udělal přesně a byl jsem stejně v šoku,voda se zakalila takovém způsobem,že jsem neviděl ani rybu.Jako když do sklénky do půlky nalité vodou doliješ mléko.Potom jsem to raději nezkoušel ;-) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2009 21:33 RAP Re: Robča08
O jaký druh dřeva se jedná?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2009 20:35 Muž jajaapaja [174] Re: Robča08
Možná spíš určitě to začne chytat plíseň
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2009 20:03 Muž Ramires [0] Re: Robča08
Ja mam v akva uz asi rok vydlabane brizove drevo a nepozoruji zadne spatne vlivy. Rybky si pekne v nem proplouvaji a voda se nijak nebarvi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2009 19:25 Muž DonJuanKarlos [30] Re: Robča08
Pokud se jedná o tlustou větev nebo kořen tak škodit bude a dlouho, lepší by to mohlo být u tenkých větví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2009 19:04 Muž metal [96] - CichlidyRe: Robča08
nechcem ta strasit ale zive drevo moze vipustit zivicu preto neni dobre.pouziva sa stare drevo dlho rozmocene vo vode.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2009 18:59 Muž Robča08 [3] – živé dřevo akvariu
zdarec,chtel bych poradit, použil jsem do akvaria dřevo, bylo živé, no a kůru jsem odstranil a dřevo několikrát vyvařil ve slané vodě a nechal jen tak ve vodě přes týden a voda nebyla obarvená. bude to v akváriu nějak škodit časem?doufám, že to nebude tak hrozné.díky za rady

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... [2]

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 5601x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10240-zive-drevo-v-akvariu?od=51