Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Živé dřevo v akváriu

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno  

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Živé dřevo v akváriu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2023 16:31 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Beastie
Já bych to moc neřešil, co má jehličí do akvária moc nepatří, když to oloupeš tak buď určitě v klidu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.07.2023 22:51 Muž vlka [3445] Re: Beastie
Nedám dopustit na kořen Mangrovníku, těžký, takže neplave a velmi ,,hezké dřevo,,. Proč experimentovat a riskovat ?...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2023 21:39 Muž Felix [242] - Středoamerické cichlidy, rod Parachromis je srdečníRe: Beastie
Tak půl roku louhovat v něčem průtokovém, než reciklační mikroorganismy sežerou vše, co by v akvárku vadilo (např organickou hmotu typu odumřelé lýko apod). Obvykle to v této době nevypadá nijak pěkně ;-)
Po této základní lhůtě (není-li to z rašeliniště) se uvidí, samotné dřevo je celulóza, čili zjednodušeně neživá hmota co se kdovíjak dále rozkládat nebude a bez ohledu na druhové určení dřeviny nijak zvlášť nevadí (viz za živa jedovatý akát, vs akátové "čisté" kořeny) ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2023 21:11 Muž Rybar [-29] Re: Beastie
Tyhle stromky se často chemické ošetřují a tak bych to neriskoval !
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2023 14:27 Žena Beastie [318] – Limetka
Přes zimu mi umřela /zaschla limetka. Zkouším ji namočit jak se chová, ale mohla bych ji kdyžtak dát do akva? Nebo má nějaké vlastnosti co by nedělaly dobrotu? Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   24.03.2018 16:26 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: silviebaris
To jsou normální uschlé stromky na které je navázán nějaký mech. Tohle se dá najít i v lese a doma pak popustit trochu uzdu fantazii. Předpokládám že to je odpad z nějaké pěstírny bonsají, který se někdo rozhodl komerčně využít, ale určitě při procházce lesem jde najít něco podobného jako základ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2018 07:09 Silviebaris Re: Anthrax
l.facebook.com/… to je ten odkaz na ty bonsaje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   21.03.2018 11:31 Muž Yirka [9126] Re: lenkalor
Živým dřevem je zde myšleno především kořenoví a větvoví, které je ještě čerstvé ze země či uříznuté z koruny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.03.2018 10:45 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Anthrax
Za pětikilo se to dá pořídit svépomocí. Možná i levněji. Těch 59 liber nápadně připomíná drahotu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.03.2018 10:16 Žena lenkalor [580] Re: silviebaris
Je tady vlákno Živé dřevo v akváriu, tak jsem tvojí otázku pochopila tak, že z rostoucí bonsaje použiješ jen ten dřevěný základ. Bez kůry a listí. Živá bonsai ti pod vodou samozřejmě neporoste, naprostá většina takto pěstovaných dřevin naopak nesnáší ani trvalé přemokření.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.03.2018 10:14 R Muž Anthrax [4773] Re: RE5PEKT
Jo prodává se to. ;-) Za 60 £ ;-) A ještě je to celkem bídně zarostlé ;-)
www.aquaessentials.co.uk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2018 10:11 Silviebaris Re: RE5PEKT,kubaa
Dekuji za nazor,ja to videla v krevetariu,koupim radsi nejake pekne rostlinky,to je jistota.... palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2018 10:04 Muž Kubaa [718] Re: silviebaris
Živá bonsai se do akvária nedává. Dává se tam mrtvá a ta zeleň je nějaký zastříhaný mech. Ale imho je to nevkus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2018 10:04 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: silviebaris
Ta by pod vodou nepřežila, jestli je to nějaká suchozemská dřevina. Ty aquascape bonsaje se opravdu dělají z kořene, na který se připevní nějaký mech. Vzhledem k tomu, že je to piplačka a trvá to několik měsíců práce, než dosáhneš požadovaného vzhledu, byl by nákup takové hotové bonsaje velmi nákladný počin.. jestli vůbec někdo něco takového prodává.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2018 09:58 Silviebaris Re: lenkalor
Nevim jsetli jsem takovy technicky tip,a dokazala to sama,myslela jsem jako koupit uz hotovou,bonsai mam na parapetu zivou,ale nevim jestli by me tahle rostla v akvariu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2018 09:51 Žena lenkalor [580] Re: Anthrax
"furt nějaký zastřihávání " haha a co jiného dělá většina akvaristů ? :)
Ale opravdu je škoda dávat živou a zdravou bonsai do akvária. Někdy stačí se dobře dívat při procházce a najít si na stromu dobře rozvětvenou větev.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.03.2018 09:28 R Muž Anthrax [4773] Re: silviebaris
To si jí musíš "vyrobit". rybicky.net/k/forum/197491.jpg ;-)

rybicky.net/forum/11682

Já bych se teda s takovouhle věcí nepatlal, furt nějaký zastřihávání a pak to ani nevypadá přirozeně. Ale to je jen můj názor ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2018 09:09 Silviebaris – dřevo
Dobrý den,dá se někde sehnat živá bonsai do akvária?Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.02.2018 12:22 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: invalida
Já takhle nedávno řešil třešeň. Vyrval jsem pařez ze země a pak ho (se špagátem a šutrem) hodil do rybníka. Po cca půl roce jsem ho zkušebně vylovil a kůra šla celkem dobře loupat.
Po dalším půlroce byl experiment ukončen, někdo si všiml špagátu a kořen se mu asi taky líbil... Kopal jsem ho ven den, tahal hupcukem, no příště asi nesmí být vidět ani špagát, aby mi to někdo neukrad.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2018 12:17 S Muž invalida [3881] Re: Maq
Tak teda nevim ale kyselej je dub bahenní nebo červenej. Švestka mi nepřijde. Tý kůry není moc a litráž necelý tři tisíce. Asi to zkusím.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2018 11:45 Maq Re: Driv3r
Jsem z toho jelen. Neříkám že Tvoje zkušenost neplatí, ale...
Já mám rozumy z knížek. Pokud jde o "mízu" a další tekutiny, jejich pH je u všech rostlin stejné. Nemůže to být jinak. Všechny rostliny v těch tekutinách rozpouštějí a transportují stejné látky. I malá změna pH znamená katastrofu, závažný fyziologický problém.
To co dělá rozdíly, to jsou malinké dávky aromatických sloučenin, proto třeba dřeva různě voní. Ale ten základ - cukry, aminokyseliny, atd. - to je vždy stejné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2018 11:25 Muž Driv3r [236] Re: Maq
Ji koštni.zlom větvičku a dej na jazyk.
Občas ji trochu používám na uzení a smůla je kysela a divně hořká,a vždy mě říkali učily dřevo jen bez kůry.
. Tak předpokládám že podobné to bude v akváriu i když je to jiném skupenství ;-) . otázkou je jak na tom to dřevo je po vyschnutí a strouchnivěni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2018 11:11 Maq Re: Driv3r
Proč myslíš že švestka je kyselá?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2018 11:04 Muž Driv3r [236] Re: invalida
Nebude švestka v akváriu hýbat s pH?je dost kysela a v kůře toho bude nejvíce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2018 16:26 S Muž invalida [3881]
Zdar, právě sem si z jedný nedaleký rokle přines kus švestky. Teda kus, kmen má asi tři a půl metru. Suchá nastojato a to už hodně dlouho. Motorovka řvala a na cirkule sem se nechytal. Nádhernej labyrint dutin, puklin, dírek vyzývajících k osazení atd. Strašně mě štve že ho musím trochu zkrátit.
Otázka ale zní, co s kůrou. Někde ještě je ale odstranit moc nejde. Víc zabrat se mi nechce protože bych moh celej kmen rozloupnout a to se mi zdá škoda. víte jak se rozpadá kmen švestky, mezi bělí a jádrem vzniká dutina..asi to tam víc chutná hmyzu nebo co. Co udělá v akvu kůra? Zkušenost? Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2017 21:51 Muž Perruno [5] - AmazonieRe: Mojzo1111
Já měl ty samé tendence s dřevy "z vlastních zdrojů" v době svých úplných začátků. Kořeny v akváriích se mi líbily vždy, ale pro žáčka základní školy byly pro mé téměř nulové finanční možnosti nesplnitelný luxus. Tak jsem tahal vše možné naplavené větvičky a úlomky dřev z nedaleké řeky a dnes se divím, jaké jsem měl neskutečné štěstí, že jsem si nic vážného nepřivlekl s nimi do nádrže. Dřív nebo později jsem své nálezy musel vyhodit, jelikož na každém rychle bujely nejrůznější plísně, které jsem nikdy úplně nezlikvidoval.

HNILOBA: tu asi nezastavíš, je to přirozený přírodní proces, docela čučím, že ho tam máš už druhý rok. Pokud ta hniloba nemá na nic vliv, asi bych ho pod vodou ještě nechal - ta řasa je PARÁDNÍ (!!!), ale buď stále ve střehu, aby se něco nezačalo náhle obracet k horšímu. Později bych ho vytáhl, vysušil (popřípadě nakonzervoval) a nechal si to např. jako dekoraci...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2017 09:18 Muž Mojzo1111 [5] – Hniloba drava
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravim. Mám v akváriu dute drevo vlastnej výroby je to zo živého agatoveho dreva z ktorého som vydlabal stred a tak ostala sneho len tenká škrupina ktorá je celá len z belovej časti dreva a preto je veľmi náchylné na hnilobu. Už ho mám druhý rok a je krásne pekné obrasta zelenou riasou no začína má trápiť hniloba hlavne v spodnej časti kde je v kontakte so štrkom a vnutro. Chcem sa opýtať či ťa hniloba môže nejak škodiť akváriu a prípadne či sa dá nejako spomaliť nakoľko nechcem tak rýchlo prísť o moje drievko. :)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2015 15:28 Muž Xpe [132] - LoricariidaeRe: lubo
Co ten kořen postavit, než aby ležel, to by šlo ne i kdyby koukal. Vršek by šel osázet nějakými vhodnými akva rostlinami nebo mechy. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.12.2015 17:08 Muž Yirka [9126] Re: lubo
Přidám ještě jeden postřeh, ač již trochu mimo téma. Ale když sis dal práci s tou fotografií, tak nejenže, jak kolegové podotkli, je kořen trochu nesouměrný k objemu. Mně se také jeví jako nevhodná vrchní vrstva těch oblázků. Velmi nepraktické na údržbu a předznamenávající problémy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2015 16:40 lubo Re: NHKG
Ano ten koren je duty nasiel som ho v lese viborna skrisa pre ancistrusy a panciernicky :-) :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.12.2015 16:32 R Muž afc1886 [14683] Re: lubo
Ahoj,kořen vypadá dobře,ale jak zaznělo,tak je na to akva dost velký.Dno nevypadá uplně jako nejvhodnější, a podle teploměru bych řekl,že to akva má tak 25 litrů max.Vidím v akva neonky,bettu a myslím že tam je čichavec,takže to je na ně malé. Nechceš zřídit prezentaci?Je tady hodně zkušených akvaristů,kteří ti rádi poradí. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2015 16:24 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: lubo
Je ten kořen dutý? Mi přijde, že je moc velký nebo spíše akvárium moc malé. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2015 15:35 lubo Re: afc1886
Fotka k příspěvku Ahoj uz ho mam tam a vizra asi tak
Prepacte za zlu viditelnost na tej fotke :-)

Okomentujte ci sa vam paci
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2015 19:52 R Muž afc1886 [14683] Re: lubo
rybicky.net/forum/17120-prichyceni-korenu-v-akvariu
možností je víc,od položení kamene na kořen,přísavka do dna at
EDIT-to barvení zase tak moc neřeš ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2015 19:48 lubo Re: afc1886
Teraz som ho skontroloval a na dne bol trosku zlti zakal ja som vodu vimenil a ked nic tak zajtra bude v mojom akva
Budes taky dobri a povies mi ako potopit koren lebo neviem :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2015 19:39 R Muž afc1886 [14683] Re: lubo
Tak to je jiná,ale některé dřeva potopit je pěkná fuška.Naštěstí je hodně způsobu jak kořen udržet pod vodou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2015 19:34 lubo Re: afc1886
Diki za radu ale ja som sa docital ze treba dat dore to mekke drevo az na jadrove ja som tak spravil ale som to tam nenapisal ja som ho nechal este vo vedre ci do rana nepusti farbu a ked nie a sa natiahne vody a klesne na dno tak bude kraslit moje akvarium :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2015 18:23 R Muž afc1886 [14683] Re: lubo
Měkké dřevo není zrovna ideální,rychleji zhnije.Lepší je tvrdé dřevo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2015 18:18 lubo
Ahoj
Ja by som sa chcel spitat dnes som bol v mensiom lesiku a pri malom potoku som zahliadol neaku vetvu vzdi som chcel v akva neaku vetvu alebo koren bola cela cierna a velmi mekka tak som si ju zobral domov a poriadne umil a vicistil potom som ju dal varit na 2,5 hod. A potom som ju splachol zimnov vodou a dal do vera s vodou aby sa napila lebo stale plavala . Domievam sa ze to je vrba
Je to vhody druh stromu do akva ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.03.2011 19:41 R Muž romant [27987] Re: dvorak
Mrkni se na tenhle článek.
www.akvarko.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2011 19:36 Muž dvorak [94] - Rostliny
Zdravím, donesl jsem si z lesa šťípku nebo spíše polínko dubového dřeva a doma jsem si z něj vyřízl dva kvádry (cca 5*4*3 cm)ostré hrany jsem lehce zborusil a dále jsem kvádry převařil. Napadlo mne totiž, že by se toto dřevo dalo použít jako podklad pro růst Anubasů. Samozřejmě je lehčí koupit si nějaký malý kousek akvarijních kořenů, ale chtěl jsem to zkusit jinak a navíc nechci dávat 50 Ká za kořen :/. Chci se zeptat, jestli tyto obdelníky nebudou nijak kazit vodu nebo spíše jestli nebudou ohrožovat rybky nebo krevetky. Chci na ně (kvádry) přichytit anubiasi barteri.

Díky za odpovědi ;) ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2009 12:20 Jitka
ahoj, mě spíš překvapuje, že vám to nalezené dřevo neplave. Ja si jednou přivezla peknou vetev z lomu, byla pekne nasakla a tezka. pro jistotu jsem ji dala na pul roku do sudu s vodou a poradne zatezkala, aby se pro jistotu jeste vic napila. a stejne plavala :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2009 12:24 Muž ludviko [24] - ŽivorodkyRe: kreten
Mám v akváriu větve z dubu. Vkládal jsem je do akvária jako čerstvě nařezané. Nijak neupravené nevyvařené jen zbavené kůry. Zpočátku měli tendenci plavat a části nad vodou se pokrývali jemnou plísní. Nicméně asi po měsíci ztmavli téměř do černa a neplavou, plíseň pod vodou zmizela, nebo se spíš o ni asi postarali paví očka. Připadalo mi, že části které byly zapíchnuté ve dně trochu zahnívali, takže jsem je všechny jen položil na dno a od té doby bez problémů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2009 20:44 Vosounek Re: Utahraptor
Vrbu mám v akváriu, neplesnivý a dokonce ancíci ohlodávají kůru, vodu též nebarví. Jednalo se o suchou větěv ze živého stromu. Jinak do akvárka jsem mrskl kořen nalazený na úpatí kopce a odrhl kartáčem a šup do akva zajel jsem a..... Kačíci si libují.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2009 18:13 Žena Utahraptor [91] Re: kreten
Já nevim, ja se ptam :)

My mame na zahrade takovou tu s kroucenymi vetvemi vrbu, ta by mohla vypadat pekne..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2009 16:38 kreten Re: Utahraptor
Nuž asi když vám funguje, dobrý, můj problém je ten, že jsem ji nezkoušel:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2009 12:08 Muž Robča08 [3] Re: RAP
Hmm, aspoň tys mě potěšil :-) ,uvidím jak se to bude vyvíjet u mě, zatím je to dobré, aspoň myslím. No a kdyby si někdo vzpoměl nebo zná tu firmu, tak dyštak napište,díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2009 10:33 Žena Utahraptor [91] Re: kreten
A co tedy vrba? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2009 09:54 RAP Re: Robča08
Tak kořeny z révy se v akvaristice používají. Prodává je i firma zaměřená na akvaristiku, bohužel si nemohu vzpomenout na název. Záleží jak je to zpracované.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2009 08:44 kreten Re: Robča08
Jehličnaté spíš ne, smolí dlouho. Bříza, olše, dub, buk, habr bez problémů. V tomto pořadí. Ovocné používám spíš do udírny, než do akvária:-)

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 5601x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10240