Živé dřevo v akváriu
Já bych to moc neřešil, co má jehličí do akvária moc nepatří, když to oloupeš tak buď určitě v klidu.
Nedám dopustit na kořen Mangrovníku, těžký, takže neplave a velmi ,,hezké dřevo,,. Proč experimentovat a riskovat ?...
Tak půl roku louhovat v něčem průtokovém, než reciklační mikroorganismy sežerou vše, co by v akvárku vadilo (např organickou hmotu typu odumřelé lýko apod). Obvykle to v této době nevypadá nijak pěkně
Po této základní lhůtě (není-li to z rašeliniště) se uvidí, samotné dřevo je celulóza, čili zjednodušeně neživá hmota co se kdovíjak dále rozkládat nebude a bez ohledu na druhové určení dřeviny nijak zvlášť nevadí (viz za živa jedovatý akát, vs akátové "čisté" kořeny)
Tyhle stromky se často chemické ošetřují a tak bych to neriskoval !
Přes zimu mi umřela /zaschla limetka. Zkouším ji namočit jak se chová, ale mohla bych ji kdyžtak dát do akva? Nebo má nějaké vlastnosti co by nedělaly dobrotu? Díky
Starší reakce
To jsou normální uschlé stromky na které je navázán nějaký mech. Tohle se dá najít i v lese a doma pak popustit trochu uzdu fantazii. Předpokládám že to je odpad z nějaké pěstírny bonsají, který se někdo rozhodl komerčně využít, ale určitě při procházce lesem jde najít něco podobného jako základ.
Živým dřevem je zde myšleno především kořenoví a větvoví, které je ještě čerstvé ze země či uříznuté z koruny.
Za pětikilo se to dá pořídit svépomocí. Možná i levněji. Těch 59 liber nápadně připomíná drahotu.
Je tady vlákno Živé dřevo v akváriu, tak jsem tvojí otázku pochopila tak, že z rostoucí bonsaje použiješ jen ten dřevěný základ. Bez kůry a listí. Živá bonsai ti pod vodou samozřejmě neporoste, naprostá většina takto pěstovaných dřevin naopak nesnáší ani trvalé přemokření.
Dekuji za nazor,ja to videla v krevetariu,koupim radsi nejake pekne rostlinky,to je jistota....
Živá bonsai se do akvária nedává. Dává se tam mrtvá a ta zeleň je nějaký zastříhaný mech. Ale imho je to nevkus.
Ta by pod vodou nepřežila, jestli je to nějaká suchozemská dřevina. Ty aquascape bonsaje se opravdu dělají z kořene, na který se připevní nějaký mech. Vzhledem k tomu, že je to piplačka a trvá to několik měsíců práce, než dosáhneš požadovaného vzhledu, byl by nákup takové hotové bonsaje velmi nákladný počin.. jestli vůbec někdo něco takového prodává.
Nevim jsetli jsem takovy technicky tip,a dokazala to sama,myslela jsem jako koupit uz hotovou,bonsai mam na parapetu zivou,ale nevim jestli by me tahle rostla v akvariu.
"furt nějaký zastřihávání " haha a co jiného dělá většina akvaristů ?
Ale opravdu je škoda dávat živou a zdravou bonsai do akvária. Někdy stačí se dobře dívat při procházce a najít si na stromu dobře rozvětvenou větev.
0 21.03.2018 09:09 Silviebaris – dřevo
Dobrý den,dá se někde sehnat živá bonsai do akvária?Děkuji
Starší reakce
Já takhle nedávno řešil třešeň. Vyrval jsem pařez ze země a pak ho (se špagátem a šutrem) hodil do rybníka. Po cca půl roce jsem ho zkušebně vylovil a kůra šla celkem dobře loupat.
Po dalším půlroce byl experiment ukončen, někdo si všiml špagátu a kořen se mu asi taky líbil... Kopal jsem ho ven den, tahal hupcukem, no příště asi nesmí být vidět ani špagát, aby mi to někdo neukrad.
Tak teda nevim ale kyselej je dub bahenní nebo červenej. Švestka mi nepřijde. Tý kůry není moc a litráž necelý tři tisíce. Asi to zkusím.
Jsem z toho jelen. Neříkám že Tvoje zkušenost neplatí, ale...
Já mám rozumy z knížek. Pokud jde o "mízu" a další tekutiny, jejich pH je u všech rostlin stejné. Nemůže to být jinak. Všechny rostliny v těch tekutinách rozpouštějí a transportují stejné látky. I malá změna pH znamená katastrofu, závažný fyziologický problém.
To co dělá rozdíly, to jsou malinké dávky aromatických sloučenin, proto třeba dřeva různě voní. Ale ten základ - cukry, aminokyseliny, atd. - to je vždy stejné.
Ji koštni.zlom větvičku a dej na jazyk.
Občas ji trochu používám na uzení a smůla je kysela a divně hořká,a vždy mě říkali učily dřevo jen bez kůry.
. Tak předpokládám že podobné to bude v akváriu i když je to jiném skupenství
. otázkou je jak na tom to dřevo je po vyschnutí a strouchnivěni.
Proč myslíš že švestka je kyselá?
Nebude švestka v akváriu hýbat s pH?je dost kysela a v kůře toho bude nejvíce.
Zdar, právě sem si z jedný nedaleký rokle přines kus švestky. Teda kus, kmen má asi tři a půl metru. Suchá nastojato a to už hodně dlouho. Motorovka řvala a na cirkule sem se nechytal. Nádhernej labyrint dutin, puklin, dírek vyzývajících k osazení atd. Strašně mě štve že ho musím trochu zkrátit.
Otázka ale zní, co s kůrou. Někde ještě je ale odstranit moc nejde. Víc zabrat se mi nechce protože bych moh celej kmen rozloupnout a to se mi zdá škoda. víte jak se rozpadá kmen švestky, mezi bělí a jádrem vzniká dutina..asi to tam víc chutná hmyzu nebo co. Co udělá v akvu kůra? Zkušenost? Díky
Starší reakce
Já měl ty samé tendence s dřevy "z vlastních zdrojů" v době svých úplných začátků. Kořeny v akváriích se mi líbily vždy, ale pro žáčka základní školy byly pro mé téměř nulové finanční možnosti nesplnitelný luxus. Tak jsem tahal vše možné naplavené větvičky a úlomky dřev z nedaleké řeky a dnes se divím, jaké jsem měl neskutečné štěstí, že jsem si nic vážného nepřivlekl s nimi do nádrže. Dřív nebo později jsem své nálezy musel vyhodit, jelikož na každém rychle bujely nejrůznější plísně, které jsem nikdy úplně nezlikvidoval.
HNILOBA: tu asi nezastavíš, je to přirozený přírodní proces, docela čučím, že ho tam máš už druhý rok. Pokud ta hniloba nemá na nic vliv, asi bych ho pod vodou ještě nechal - ta řasa je PARÁDNÍ (!!!), ale buď stále ve střehu, aby se něco nezačalo náhle obracet k horšímu. Později bych ho vytáhl, vysušil (popřípadě nakonzervoval) a nechal si to např. jako dekoraci...
Starší reakce
Co ten kořen postavit, než aby ležel, to by šlo ne i kdyby koukal. Vršek by šel osázet nějakými vhodnými akva rostlinami nebo mechy.
Přidám ještě jeden postřeh, ač již trochu mimo téma. Ale když sis dal práci s tou fotografií, tak nejenže, jak kolegové podotkli, je kořen trochu nesouměrný k objemu. Mně se také jeví jako nevhodná vrchní vrstva těch oblázků. Velmi nepraktické na údržbu a předznamenávající problémy.
Ano ten koren je duty nasiel som ho v lese viborna skrisa pre ancistrusy a panciernicky
Ahoj,kořen vypadá dobře,ale jak zaznělo,tak je na to akva dost velký.Dno nevypadá uplně jako nejvhodnější, a podle teploměru bych řekl,že to akva má tak 25 litrů max.Vidím v akva neonky,bettu a myslím že tam je čichavec,takže to je na ně malé. Nechceš zřídit prezentaci?Je tady hodně zkušených akvaristů,kteří ti rádi poradí.
Je ten kořen dutý? Mi přijde, že je moc velký nebo spíše akvárium moc malé.
Ahoj uz ho mam tam a vizra asi tak
Prepacte za zlu viditelnost na tej fotke
Okomentujte ci sa vam paci
Teraz som ho skontroloval a na dne bol trosku zlti zakal ja som vodu vimenil a ked nic tak zajtra bude v mojom akva
Budes taky dobri a povies mi ako potopit koren lebo neviem
Tak to je jiná,ale některé dřeva potopit je pěkná fuška.Naštěstí je hodně způsobu jak kořen udržet pod vodou.
Diki za radu ale ja som sa docital ze treba dat dore to mekke drevo az na jadrove ja som tak spravil ale som to tam nenapisal ja som ho nechal este vo vedre ci do rana nepusti farbu a ked nie a sa natiahne vody a klesne na dno tak bude kraslit moje akvarium
Měkké dřevo není zrovna ideální,rychleji zhnije.Lepší je tvrdé dřevo.
0 28.12.2015 18:18 lubo Ahoj
Ja by som sa chcel spitat dnes som bol v mensiom lesiku a pri malom potoku som zahliadol neaku vetvu vzdi som chcel v akva neaku vetvu alebo koren bola cela cierna a velmi mekka tak som si ju zobral domov a poriadne umil a vicistil potom som ju dal varit na 2,5 hod. A potom som ju splachol zimnov vodou a dal do vera s vodou aby sa napila lebo stale plavala . Domievam sa ze to je vrba
Je to vhody druh stromu do akva ?
Starší reakce
0 21.03.2011 19:36 dvorak [94] - Rostliny Zdravím, donesl jsem si z lesa šťípku nebo spíše polínko dubového dřeva a doma jsem si z něj vyřízl dva kvádry (cca 5*4*3 cm)ostré hrany jsem lehce zborusil a dále jsem kvádry převařil. Napadlo mne totiž, že by se toto dřevo dalo použít jako podklad pro růst Anubasů.
Samozřejmě je lehčí koupit si nějaký malý kousek akvarijních kořenů, ale chtěl jsem to zkusit jinak a navíc nechci dávat 50 Ká za kořen :/. Chci se zeptat, jestli tyto obdelníky nebudou nijak kazit vodu nebo spíše jestli nebudou ohrožovat rybky nebo krevetky. Chci na ně (kvádry) přichytit anubiasi barteri.
Díky za odpovědi ;)
Starší reakce
Starší reakce
Mám v akváriu větve z dubu. Vkládal jsem je do akvária jako čerstvě nařezané. Nijak neupravené nevyvařené jen zbavené kůry. Zpočátku měli tendenci plavat a části nad vodou se pokrývali jemnou plísní. Nicméně asi po měsíci ztmavli téměř do černa a neplavou, plíseň pod vodou zmizela, nebo se spíš o ni asi postarali paví očka. Připadalo mi, že části které byly zapíchnuté ve dně trochu zahnívali, takže jsem je všechny jen položil na dno a od té doby bez problémů.
Vrbu mám v akváriu, neplesnivý a dokonce ancíci ohlodávají kůru, vodu též nebarví. Jednalo se o suchou větěv ze živého stromu. Jinak do akvárka jsem mrskl kořen nalazený na úpatí kopce a odrhl kartáčem a šup do akva zajel jsem a..... Kačíci si libují.
Já nevim, ja se ptam
My mame na zahrade takovou tu s kroucenymi vetvemi vrbu, ta by mohla vypadat pekne..
Nuž asi když vám funguje, dobrý, můj problém je ten, že jsem ji nezkoušel
Hmm, aspoň tys mě potěšil
,uvidím jak se to bude vyvíjet u mě, zatím je to dobré, aspoň myslím. No a kdyby si někdo vzpoměl nebo zná tu firmu, tak dyštak napište,díky
A co tedy vrba?
Tak kořeny z révy se v akvaristice používají. Prodává je i firma zaměřená na akvaristiku, bohužel si nemohu vzpomenout na název. Záleží jak je to zpracované.
Jehličnaté spíš ne, smolí dlouho. Bříza, olše, dub, buk, habr bez problémů. V tomto pořadí. Ovocné používám spíš do udírny, než do akvária
Přidat reakci
[1] 2
Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 5602x