Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Lasturnatka

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Paraziti 

Přejít na předchozí stránku 3 Žádná další stránka   1  
Lasturnatka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2011 00:05 Žena Linduš [166] Re: Eliška
mě je spolehlivě vyzobal potěr parmiček i razborek. až je to škoda hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2011 11:34 Žena Eliška [38] Re: LiborSprysl
No, myslela jsem si na rybky typu rasbora Hengelova nebo kardinálka čínská. Anebo gavúnky (gertruďáčky nebo vidloocasé)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.09.2011 08:12 Muž LiborSprysl [9015] Re: Eliška
Dle mých zkušeností ttoto neřádstvo krevetám výrazně nevadí...neporovnával jsem to s a bez lasturnatky. Vyhladovělé velké ryby ty mrchy zobnou, malé ne. Tedy malé tak, aby vám rovněž nekonzumovaly krevetky. Tetrazona, conchonius... lasturnatky občas docela žerou i v třech cm. Ale to krevetku sezobnou také.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2011 02:20 Žena Eliška [38]
Jdu se zeptat, nevadí lasturnatky krevetám? A eventuelně žerou to ryby (něco do velikosti 3 cm, co by nesežralo krevety - nicméně drobné regulaci krevetí populace se nebráním). Dík

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2010 21:28 kreten Re: Utahraptor
Jen občas nějaké organizmy jsou tam tak trochu zbytečně navíc sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2010 10:52 Muž hop [26] - RostlinyRe: Utahraptor
no mě se tam taky rozmnožily....a přitom jsou tak krásný ale stovky možná tisíce malých lasturnatek v aq se mi taky moc nelíbí stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.04.2010 08:32 Žena Utahraptor [91] Re: Martin
Proč se jich tak moc chcete zbavit? Udělali vám něco? Cílem akvária je vytvořit fungující "ekosystém", do něj nepatří jen kytky, ryby, krevetky a neritina :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.04.2010 23:15 kreten Re: Chem
Chem napsal: ... jsou navíc tak trochu "indikátory" vody vhodné pro krevetky...
Tomu vůbec nevěřte, tady to tvrdí dost lidí, ale jeví se mi to býti jen podivnou pověrou, žijí docela bez potíží i v nádrži, kam mi vytýká odpad z rybárny:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2010 18:57 Muž Martin [3] Re: Bak, Chem
Už je tam i člunice :( Náký rybičky tam dám budu muset, ale ještě nevim jaký, když meděnky je sežerou. A přitom mi byli doporučny. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2010 15:03 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetkyRe: Martin
Na jednom krevetářským fóru řešili přihodit nějakýho gavůnka ale nevím už co byl zač, ten prý rád ostacody baští.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2010 14:38 Muž Chem [837] Re: Martin
Hm, a bude po krevetkách :) Taky řešení...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2010 13:15 Muž Martin [3] Re: Chem
Abych toho neměl plný AQ,v pondělí koupím Tetru Mědnatou 10 ks :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2010 13:01 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetkyRe: Chem
Taky si nejsem jist zda škodí. Přijde mi že jsem tuhle viděl plnou nádrž s modrásky a tam týhle potvůrky plavaly mraky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.04.2010 12:13 Muž Chem [837] Re: Martin
Proč se jich chceš zbavit? Ničemu neškodí a jsou navíc tak trochu "indikátory" vody vhodné pro krevetky. Nikdy jsem s nimi zatím neměl problém... Navíc zbavit se jich dokonale nedá - na jaře se ukazují dost často přestože po zbytek roku vidět nejsou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2010 11:28 Muž Martin [3] – Lasturnatka
Ahoj,
v Krevetárku se mi vyskytli bílé blechy,prý jsou to lasturnatky.Jak se mám toho zbavit?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2009 17:35 lasturnatka Re: Johan
já si nemyslím mám toho plnou filtraci a vůbec jim to nevadí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2009 16:06 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: tomas
Nejlépe se takovýhle potvůrek dá zbavit "honičema vody", kteří mají větší filtrační náplň.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.02.2009 13:28 Muž Chem [837] Re: tomas
Jednoduse se toho nezbavis, pokud budes mit akvarijni ekosystem v rovnovaze, tak jich tam moc nebude a casem treba zmizi uplne. Jsou lidi, kteri je ve vetsim ci mensim mnozstvi maji v akvariu neustale. Pri urcite "nerovnovaze" v akvariu jsou schopny temer pokryt dno. Neni to vsak nic nebezpecneho pro obyvatele akvarii. Sam jsem je mel cca 2 roky v jednom akvariu. Chvilemi jich bylo vice, chvilemi mene a pak jednou zmizely. Obcas se objevi nazory o radikalnich resenich jako rekonstrukce celeho akvaria a myti savem, ale vuci relativne neskodnym lasturnatkam bych takto nepostupoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2009 13:19 tomas Re: Johan
jo ten tvar by odpovidal,jen jina barva.... jinak co s tim ? myslite ze to muzu nechat oxidovat v akvarku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2009 13:15 Tomas Re: Snofref
levatka to nebude na 100% podle fotky na kterou ted koukam,se snekem to nema nic spolecnyho co to tak sleduju,je to rychly a nema to pohybuje se to dost nepredvidatelne,proste meni to rychle smer a tak...jinak sem ted cumel do akvarka a premejslel kde se to tam mohlo vzit...a pri pohledu na velkyho sneka co mam tak mesic mi trklo ze by to mohl bejt nejakej parazit prave z nej..pac ma na ulite na par mistech takovy jako vyvrtany dulky,ne hluboky, ale velikostne by to odpovidalo..tak nevim..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2009 13:13 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Snofrev
I u tak malé levatky by byl vidět záhyb a ulita by byla špičatá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.02.2009 13:06 Žena Zdeňula [10] Re: Snofrev
Malá levatka to nebude- ta nemá tělo rozdělené na dvě půlky a nevypadá jako škeble ;-) Ale barevně by to sedělo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.02.2009 13:02 Muž Snofrev [54] Re: Tomas
mně to přijde jako malá Levatka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.02.2009 12:57 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Tomas
nějaká lasturnatka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2009 12:56 Tomas – mimozemstan???
Fotka k příspěvku objevil sem vcera v akvarku asi 3-5 techle ufo,nevite co to muze bejt? ma to cca 1- 1,5mm,je to temer pruhledny s takovejma tmavsima teckama a prijde mi ze to ma jakoby tvar jako nejaka skeble,proste ze to ma dve pulky tela a uprostred to cim se to pohybuje ale mozna se mi to jen zdalo,pohybuje se to nejvic mezi kaminkama na dne ale obcas to i vypluje a trochu si to jezdi po akvarku... doufam ze fotka neco rekne,fotil sem to s makrem asi z 4 cm ale je to fakt maly tak sem to zvetsil a oriznul aby to nebyla fotka jak k****...
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [3]

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 6532x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10066-lasturnatka?od=101