Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Akvaristou snadno a rychle

 

Články » Akvaristou snadno a rychle   Vytisknout tuto stránku 

Akvaristou snadno a rychle

Publikováno: 13.02.2009 • Autor: © paolik • Rubrika:

Červen 2008 - Dostávám své první miniakva, asi tak 12 l. První obyvatelé jsou překrásné ampulárky, jsem úplně unešená.

Štědrý den r. 2008

17:48 Vyděšeně zírám pod stromek a myslím si, že Ježíšek dostal amok. Asi jsem mu to napsala nějak nesrozumitelně, ale chtěla jsem akvárko. Něco většího než 12ti litrového prcka co jsem měla doposud, ale né óóóbr nádrž pro žraloky.

17:50 Je to jasné. Nádrž pro žraloky se vrátí a vymění za menší - poloviční. Následuje šéfování otevírací doby Hornbachu a podmínek pro vrácení.

18:13 Volám předrahému otci - spolupachateli téhle neuváženosti a akvaristovi ve výslužbě.

18:20 Nic se nevrací, akvárko zůstává aneb vítej nový člene domácnosti.

Po ujištění, že *akvaristika fááákt nejni žádná složitost* a že *tohle jasně že zvládneme* a s představou toho jak *naházíme něco na dno, na to nějakou dekoraci, taky pár zelenýho a vypustíme ňáký hustoryby* jsem se vrhla do studování potřebných důležitostí na akvawebu. Ani byste nevěřili, jak veliký byl střet s realitou.

*naházíme něco na dno*

Ale co probůh? Takových druhů, barev, velikost. Já chci dno bílé, má drahá-lepší (akvaristiky taktéž neznalá) polovička bojuje za černé. Chvíli se snažíme o kompromis a nakonec z dvacetiminutové debaty vyleze bílo-červený štěrk zrnitosti nevim = první chyba, protože některým rybkám bílé dno prostě nedělá dobře. Asi jsem málo četla i když hlavu odulou akva-informacemi mám ještě dnes.

*na to nějakou dekoraci*

Kořeny, kameny lávové, oblázkové, červené nebo barevné, jeskyně, lebky, líbající se kostry J, kokosové skořápky a teď si vyberte. Martin dokola opakuje * já chci cínovýho vojáčka, kde ho seženeme?* On prostě ví, jak mě rozpálit doběla. Po ujištění, že v našem akva fakt nebudou žádný zrůdnosti typu potápěčů, líbajících se koster a cínovejch vojáčků, opět slyším něco jako..ale ten vojáček….ale to už mizim za regálem kochat se všelijakýma síťkama, teploměrama, hustoměrama a podobnýma udělátkama.

*pár zelenýho*

Má nevytrvalá polovička odpadla a výběr rostlin nechala na mě a mém drahém otci, již zmíněném vysloužilém akvaristovi. Z akvaristiky nedaleko domova si odnášíme šest překrásných rostlinek s tím, že z akva nechcem udělat džungli, takže jen tak decánko zeleně. Kytičky zahučeli v akvišku, že ani nebyli vidět, proto jsem se druhý den návštěvu opakovala a donesla dalších 6 potvůrek. Nikdy už bych nenechala výběr rostlin na prodavači = 2. chyba. 3 z 12ti rostlinek jsou terarijní. Poučeni předchozím, po dobu úporných několika dní pečlivě studujeme rostlinky v atlasu, jukáme různým uživatelům do nádrží a okoukáváme možné kombinace, nakonec objednáváme asi 17ks z aqua-daho a teď už se nám zelená.

*vypustíme ňáký hustoryby*

Ententýny dva špalíny …. Bude to ta modrá? Tak takhle ne. Ryb je na tisíce a né každý se líbí podmínky jaký umožňuje naše akva. Jde o jiné nároky na světlo, teplo, ph vody, taky jsou rybky samotáři a rybky společenské (hejnové). Pak jsou taky rybky majetnické (teritoriální), pak taky zákeřné co jiným okusují ploutve a jiné části těl. No je to fakt peklo prokousat se tím vším. Naše metoda pokusu a omylu spočívala v tom, že jsme obešli dvě akvaristiky, sepsali několik ryb, které by se nám tůze líbili a podle atlasu zkoumali zda se k sobě hodí atd. Výsledkem je 10 razborek, naplánovaný 2 čichavci líbající a asi několik kominíčků.

Raději se nebudu rozepisovat o řasách, nemocech ryb, testech vody, odkalování akva, krmení, výměně vody a dalších věcech na který jsem určo zapomněla, protože je toho mraky mraky a mraky a akvaristika *fáááákt jednoduchá* teda nejni. Abych nebyla jen pesimista, tak kytičkám se zatím daří docela dobře, i rozborky vypadaj spokojeně, tak jen budem doufat, že nám to naše akviško bude šlapat tak jak má. Akvaristice zdar, tomuhle webu především!

Váš (možná někdy) budoucí akvarista 

Za správnost informací zodpovídá autor článku, dotazy směřujte na autora. Hodnocení článku hvězdičkami provádí redakce. K článku se vyjádřete pomocí palců (líbilo se / nelíbilo se).

Hodnocení
*****

Líbilo se: 2x Nelíbilo se: 0x Zveřejněno: 13.02.2009 Upraveno: 13.02.2009 Přečteno: 1485x

Schválili: Bob66 * 30.11.12

Související články
Žádné související články
Další články z rubriky
30.10.2011*****Vzkříšení akvarijního ducha552x
12.10.2009*****Léčba Žábrohlístů u Terčovců pomocí Chloraminu-T381x
03.06.2006*****Jak sestrojit skříňku do 1500 Kč14378x
09.06.2010*****Příběh mého akvária578x
03.06.2006*****Historie akvaristiky5543x
23.10.2012*****Další rozměr akvaristiky...873x
25.11.2022*****Akvaristický kalendář, který musíte mít194x
06.08.2006*****Dekapsulace a dezinfekce vajíček Artemie6883x
15.12.2014*****E-shop ZOOHOLDING182x
20.05.2012*****Strasti při chovu korýšů349x

Komentáře návštěvníků

x Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele

Další články tohoto autora
Žádné další články© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/clanky/233-akvaristou-snadno-a-rychle